نامه درد و دل فارغ التحصیلان بیکار کشور

milad611

New member
بسمه تعالی
از طرف جمعی از فارغ التحصیلان بیکار کشور
با سلام خدمت مسئولین عالی رتبه کشور
امیدوارم این متن به گوشتون بخوره و از خواب غفلت بیدار شید
وقتی انسان آفریده شد خداوند بزرگ و عالی مرتبه او را اشرف مخلوقات نامید و همه چیز را برای او خلق کرد بدون آنکه ذره ای منت بگذارد.
اما چرا ما انسانها اینقد به هم بد می کنیم!
چرا هروزمان بدتر از دیروزمان میشود!
چرا در این دنیا که همه رهگذرند اینقد به همدیگر ظلم میکنیم!
چرا هرکس به فکر منافع خویش است!
انسان از روز خلقت خود شروع به تلاش کرد تا به اینجا رسیده و همه ما میدانیم که باید تلاش و کوشش کنیم تا بتوانیم آینده خودمون رو بسازیم.
مشکل ما جوونای تحصیل کرده بیکار بزرگترین معضل اجتماعی کشوره ، پس چرا مسئله ی به این مهمی را چاره اندیشی نمی کنید
((چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است به مولا))
پس اینقد بفکر مسائل دیگه نباشید، هرچقد هم کشور عزیزمون پیشرفت داشته بخاطر همین خون شهداس، شهدایی که تحصیلات عالی رتبه داشتن اما بدون هیچ غرور و چشم داشتی به جایگاه و میز ریاست و قدرت، جان خودشون رو هدیه کردن تا الان شما مسئولین کشور به راحتی پشت میز ریاست بشینید.
الان ما فارغ التحصلان بیکار باید چکار کنیم؟
آیا بد کردیم علم و دانش رو پیش گرفتیم؟
چرا هیچکس بفکر این جوونای بی پارتی و تحصیل کرده نیست؟
جواب پدر مادرای پیرمون رو چی بدیم ؟
تارهای موی سفیدی که در جوونی به سراغمون اومده از فکر و بیکاری و افسردگی رو کی باید جوابگو باشه؟
چرا این وضعیت استخدامیاتون اینقد افتضاحه؟
انتظار دارید با این شرایط ، سن ازدواج پایین بیاد؟؟؟؟
انتظار دارید اعتیاد به مواد مخدر کاهش پیدا کنه ؟؟؟
انتظار دارید ناباروری در کشور کم بشه؟؟؟
انتظار دارید زوج های جوان فرزندان بیشتری بدنیا بیارن؟؟؟
انتظار دارید طلاق و خیانت در کشور کم بشه؟؟؟
انتظار دارید فساد اخلاقی ریشه کن بشه؟؟؟؟
بر این باورید که جوونای ایرانی افسرده نیستن؟؟؟
چی در انتظارآینده زندگی کردن برای فرزندان ماست؟؟؟
آیا خبر دارید که در هر خانواده حداقل 1کی2تا جوون تحصیل کرده بیکار وجود داره؟؟؟؟
آیا خبر دارید که این جوونای بیکار تحصیل کرده میگن ای کاش هیچوقت درس نمیخوندیم و از 10سالگی کار میکردیم و الان واسه خودمون یک تاجر بودیم؟؟؟؟؟
آیا مسئولین کشور به یک جوان تحصیل کرده ی بیکار حاضره دخترشو به عقد دائم این پسر در بیاره؟؟؟؟
آیا دختران مملکت ما اونقد قانع هستند که با یک جوان بیکار تحصیل کرده به عقد دائم در بیان؟؟؟؟
آیا میدونید ازدواج برای جوونای ما یک رویا شده؟؟؟
آیا یک پسر تحصیل کرده بیکار میتونه به خواستگاری یه دختر بره؟؟؟؟
آیا مسئولین کشور می تونن جواب پدر دختری رو که به خواستگاریش رفتی رو و سوال کرده شغل شما چیست رو بده؟؟؟؟
آیا به این فکر کردید که یک پسر تحصیل کرده بیکار تاوان سختی باید بده یا یک دختر بیکار تحصیل کرده؟؟؟
آیا به این فکر کردید، تا زمانی که آقایون تحصیل کرده بیکار و الاف و شب و روزشون رو و در واقع عمرشون رو تو شبکه های اجتماعی دارن تلف میکنن،هیچ دختری حتی تو خواب هم رنگ ازدواج رو نمیبینه؟؟؟؟
شما به کدوم یک از این موضوع ها اعتقاد دارید که: دخترها نون آور خونن یا پسرها؟؟؟؟
آیا دختر خانم مجردی که شاغل هست می تونه انتظار داشته باشه که یک جوان بیکار تحصیل کرده بیاد به خواستگاریش؟؟؟؟
آیا میشه یک آقای تحصیل کرده بیکار قانون زندگی و عرف جامعه رو نادیده بگیره و تو خونه بچه داری کنه و خانمش بره سرکار؟؟؟؟

بنظرشما مسئولین عالی رتبه، اولویت کار براساس عرف جامعه و منطق و بدون ابراز تعصب و احساسات، باید با کدوم جنس باشه؟؟؟
البته باید عرض کنم که ممکنه بعضی از خانمهای تحصیل کرده و غیره بهشون بر بخوره و مدعی باشن که خانمها باید در اولویت کار باشن و دستشون تو جیب خودشون باشه، اما شک نکنید همین خانم با منطق درون خویش به این فکر میکنه که ای کاش برادرم که درس خونده و این همه زحمت کشیده بجای من مشغول کار در ارگان دولتی بود...(( همونطور که میدونیم از خواهر دلسوزتر پیدا نمیشه، نمونش حضرت زینب(ص) ))

آیا مسئولین کشورمیتونن جوابگوی این همه سوال باشن؟؟؟
کی میخواد جواب بده؟؟؟؟؟؟
اصلا کسی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی به درد دل این جوونای بیکار اهمیت میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امیدوارم هرچه زودتر تمامی مشکلات بیکاری آقایون تحصیل کرده بیکار مملکت ما که سنشون داره میره بالا ، هرچه زودتر حل بشه. . .

امیدوارم مسئولین کشور ما از انتقادات ما جوونای تحصیل کرده بیکار دلخور نشن و مارو هم مثل فرزندان خودشون بدونن
فقط دوستدارم چند لحظه خودشون رو بذارن جای پدر مادرای ماها که چقد غصه ی جوونای تحصیل کرده بیکارشون رو دارن میخورن .

در آخر با شعری حرفامو به پایان می رسونم :
معلمی گفت: توانا بُوَد هرکه . . .؟
دانش آموز گفت:
توانا بُوَد هرکه دارا بُوَد
ز ثروت دل پیر برنا بود
تهیدست به جایی نخواهد رسید
اگرچه شب و روز کوشا بود
ندانست فردوسی پاکزاد
که شعرش در این ملک بیجا بود
گر او را خبر بود از این روزگار
که زر بر همه چیز والا بود
نمیگفت آن شعر معروف را
توانا بود هرکه دانا بود..!

آخرین ویرایش:

vet lab sciences

New member
آفرین برادر. آفرین!

درود بر درک و درایت شما.

خدا خیرت بده. شعر آخر متن که بی نظیر بود.

درسته حقیقتش اینه که بیکاری آقایون خیلی خیلی درهم شکننده تر از بیکاری خانم هاست، بیکاری و بی پولی، زندگی آقایون رو درهم می شکنه، روح و روانشون رو نابود می کنه، در خودشون میریزن و درونشون پر از درده.

امیدوارم خداوند ریشه هر چی ظالمِ رو از بیخ و بن برکنه...

milad611

New member

من خودم وقتی این متن رو دیدم خیلی خوشحال شدم

بازم خدارو شکر که این نامه رو نوشتن

من همیشه و همه جا اینو گفتم که تا زمانی که ما پسرها بیکار باشیم هیچ ازدواجی در کشور صورت نخواهد گرفت و اگر هم صورت بگیره دوام نخواهد داشت و آمار طلاق افزایش پیدا میکنه

من هر اداره ای که رفتم شاید60 70 درصدش خانمها هستند!!!! خانمهای مجرد!

میدونید چی بهشون گفتم

بخدا قسم با صدای بلند جلو همه گفتم شما خانمهای مجرد شاغل دارید قربانی میشین خبر ندارین و خوشحال نباشین که شاغلید و دارید کار میکنید و به خودتون افتخار میکنید

یه دختر زمانی میتونه افتخار کنه که خوشبخته ، که مادر خوبی برای فرزندانشون باشه و به بزرگ کردن بچه افتخار کنن ن تو اداره برای آقایون متاهل سرگرم کننده باشن و اداره هارو و بنیان خانواده هارو به گند و نابودی بکشونه . .

دیگه حراست اومده منو بیرون کردن خخخخخخخ

اما تونستم حرفمو جلو همه بزنم

فدای هرکی که این نامه رو نوشت لاااااااااااااااااااااااااااایک

- - - Updated - - -

من همیشه و همه جا اینو گفتم که تا زمانی که ما پسرها بیکار باشیم هیچ ازدواجی در کشور صورت نخواهد گرفت و اگر هم صورت بگیره دوام نخواهد داشت و آمار طلاق افزایش پیدا میکنه

میدونید چی بهشون گفتم

بخدا قسم با صدای بلند جلو همه گفتم شما خانمهای مجرد شاغل دارید قربانی میشین خبر ندارین و خوشحال نباشین که شاغلید و دارید کار میکنید و به خودتون افتخار میکنید

یه دختر زمانی میتونه افتخار کنه که خوشبخته ، که مادر خوبی برای فرزندانشون باشه و به بزرگ کردن بچه افتخار کنن ن تو اداره برای آقایون متاهل سرگرم کننده باشن و اداره هارو و بنیان خانواده هارو به گند و نابودی بکشونه . .

milad611

New member

میدونید چی بهشون گفتم

- - - Updated - - -

میدونید چی بهشون گفتم

تو شبکه های اجتماعی پخش کنین

anne_

New member
کاش اینقدر از بچگی تو گوشمون نمی خوندن که بچه جون درس بخون آدم بشی و ....
من اگه دوباره فرصت انتخاب داشتم محال بود این مسیرو بیام. به خدا از نگاه کردن به بابا و مامانم خجالت می کشم، چه امیدی به اینده م داشتن. از بس فکر و خیال کردم دارم دیونه میشم. ما این هجده سال رو صرف هر چی که میکردیم الان نتیجه داده بود. حیف، حیف و صدها بار حیف که وقتمون، بهترین ساعتهای عمرمون رو صرف مثلا علم اموزی کردیم. آخه مسئولین محترم وقتی میبینین مملکت ما هنوز فرصت تحقیق نداره چرا این رشته ها رو تو نظام اموزشی میذارین واقعا هدفتون چیه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
مگه کشور چقدر نیاز به هیات علمی داره که به این بهانه این رشته ها رو میذارین؟ کشوری نیاز به این رشته ها داره که از تحقیقات همین رشته ها خیلی بیشتر از پول صادرات نفت ما پول در میاره. چرا الکی سر ما رو با این رشته ها گرم کردین؟

Hobbit

New member
وقتی میدونن نصف جمعیت کشور خانوم هستن و برای بدست آوردن رای تو انتخابات ب رای این خانوما احتیاج هس خب مسلمه ک برای دلبری جلو خانوما این عملکرد رو تو حوضه ی اشتغال داشته باشن.
برای آقایون مسوول ،از بالا رفتن جمعیت خانوم های شاغل در ادارات و بالتبع بی اخلاقی در ادارات حرف نزنید.بالاخره هرچی نباشه این برگ برنده ی اوناس.ملت بخاطر همیناش بهشون رای دادن دیگه غیر از اینه؟؟
البته در دنیای سیاست بهش نمیگن "بی اخلاقی"!ی اسم قشنگ داره ب نام "اعتدال"!
بنده ب عنوان یک خانوم ب نویسنده ی نامه میگم:دروووووود به غیرتت!

davood70

New member
واقعا چی میشه گفت من خودم اگه با همین درک و شعور برمیگشتم گذشته نمیگم درس نمیخوندم چون سرمایه نداشتم و بیرونم برام سر و دست نمیشکستن.من اگه برمیگشتم به گذشته اون کنکور تجربی لعنتی رو صد برابر میخوندم تا پزشکی-دندون پزشکی-یا دارو قبول شم اگه هم نمیشدم قیدشو میزدم و میرفتم سراغ یه زندگی غیر دانشگاهی به هر کی هم که میشناسید بگید تا میتونه واسه اون کنکور تجربیش بخونه تا بره پزشکی وگرنه درس رو ببوسه و بزاره کنار.
البته این نامه ی درددل هم یه نامه خودمون برای خودمونه وگرنه کی هست که ندونه شرایط تحصیلکرده ها الان چجوریه.
من الان خودم خیلی فاز منفی ام امشب اما خوب چیزی که هست اینه که هر چقدر که میتونیم باید واسه آینده بهترمون تلاش کنیم و حالا که این راهو اومدیم با جدیت بیشتری کار کنیم شاید به حقمون اونطور که فکر میکنیم نرسیم اما نهایتا باید به حرف روانشناسی که اسمش یادم نیس گوش کنیم که گفت:من نمیتونم برات نسخه ای بپیچم که بگم حتما با این موفق خواهی شد
اما بدون شک نسخه ای هست که میتونم تضمین کنم شکست میخوری و اون اینه که بشینی و هیچ کاری نکنی.
برای همه آرزوی موفقیت و خوشبختی دارم و ارزو میکنم با تمام وجود در راستای بهتر کردن زندگیتون قدم بردارید و تمام انرژی های منفی رو از خودتون دور کنید. یه شعر هم تقدیمتون میکنم حالتون خوب شه
تو شاهکار خالقی تحقیر را باور نکن
بر روی بوم زندگی هر چیز میخاهی بکش
زیبا و زشتش پای توست
تقدیر را باور نکن
تصویر اگر زیبا نبود نقاش خوبی نیستی
از نو دوباره رسم کن تصویر راباور نکن
خالق تو را شاد افرید
ازاد ازاد افرید
پرواز کن تا ارزو زنجیر را باور کن
یا حق بدرود.

vet lab sciences

New member
AndroidOnlineNewsImage.aspx

varia

Well-known member
در دیاری که در او نیست کسی یار کسی
کاش یارب که نیفتد به کسی کار کسی
هر کس آزار من زار پسندید ولی
نپسندید دل زار من آزار کسی
آخرش محنت جانکاه به چاه اندازد
هر که چون ماه برافروخت شب تار کسی
سودش این بس که بهیچش بفروشند چو من
هر که با قیمت جان بود خریدار کسی
سود بازار محبت همه آه سرد است
تا نکوشید پی گرمی بازار کسی
من به بیداری از این خواب چه سنجم که بود
بخت خوابیدهٔ کس دولت بیدار کسی
غیر آزار ندیدم چو گرفتارم دید
کس مبادا چو من زار گرفتار کسی
تا شدم خوار تو رشگم به عزیزان آید
بارالها که عزیزی نشود خوار کسی
آن که خاطر هوس عشق و وفا دارد از او
به هوس هر دو سه روزیست هوادار کسی
لطف حق یار کسی باد که در دورهٔ ما
نشود یار کسی تا نشود بار کسی
گر کسی را نفکندیم به سر سایه چو گل
شکر ایزد که نبودیم به پا خار کسی
شهریارا سر من زیر پی کاخ ستم
به که بر سر فتدم سایه دیوار کسی

معلمی گفت: توانا بُوَد هرکه . . .؟
دانش آموز گفت:
توانا بُوَد هرکه دارا بُوَد
ز ثروت دل پیر برنا بود
تهیدست به جایی نخواهد رسید
اگرچه شب و روز کوشا بود
ندانست فردوسی پاکزاد
که شعرش در این ملک بیجا بود
گر او را خبر بود از این روزگار
که زر بر همه چیز والا بود
نمیگفت آن شعر معروف را
توانا بود هرکه دانا بود..!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

vahid28

New member
اگه رفته بودیم حوزه و ی رساله رو از بر میکردیم الان برامون کار فراوون بود
نون توی اخوندیه.تازه چنتا شغل همزمان میدن و نمازتم پول میدن بری بخونی ی اداره یا مدرسه و مسجد

vahid28

New member
وقتی میدونن نصف جمعیت کشور خانوم هستن و برای بدست آوردن رای تو انتخابات ب رای این خانوما احتیاج هس خب مسلمه ک برای دلبری جلو خانوما این عملکرد رو تو حوضه ی اشتغال داشته باشن.
برای آقایون مسوول ،از بالا رفتن جمعیت خانوم های شاغل در ادارات و بالتبع بی اخلاقی در ادارات حرف نزنید.بالاخره هرچی نباشه این برگ برنده ی اوناس.ملت بخاطر همیناش بهشون رای دادن دیگه غیر از اینه؟؟
البته در دنیای سیاست بهش نمیگن "بی اخلاقی"!ی اسم قشنگ داره ب نام "اعتدال"!
بنده ب عنوان یک خانوم ب نویسنده ی نامه میگم:دروووووود به غیرتت!

حالا ک بهتر شده....دولت پاکدستان ک افتضاح بود

بالا