آزمون ارشد نانوتکنوژی پزشکی سال95

parisaT

New member
سلام خدمت همه دوستای کنکوری عزیز
قراره همه کسایی که میخوان سال بعد این موقع بیان خبر قبولیشونو تو دانشگاه مورد علاقه اشون بدن ,تو این تاپیک فعالیت داشته باشن.
هر کی حاضره بسم الله...

Coral333

New member
سلام خدمت همه دوستای کنکوری عزیز
قراره همه کسایی که میخوان سال بعد این موقع بیان خبر قبولیشونو تو دانشگاه مورد علاقه اشون بدن ,تو این تاپیک فعالیت داشته باشن.
هر کی حاضره بسم الله...
سلااااام
ان شالله سال دیگه این موقع خبر قبولی خودمون تهران [emoji5]

parisaT

New member
بله,چون سر کارم میرم اگه برم یه شهر دیگه کارمو باید بی خیال شم

parisaT

New member
با این حساب تکلیف رتبه های یک و دو مشخص شد ببینیم رده های بعدی رو کدوم یکی از دوستان تصاحب میکنن:25r30wi::25r30wi::25r30wi:

tiamooo

New member
واقعا درس خوندن با یه هدف بزرگ خیلی شیرینه من خودم 2 3 ساعت بیشتر نمیتونستم درس بخونم
ولی واسه خودم یه هدف ساختم اینکه حتما تبریز قبول شم (تهرانم میتونستم بیارم) واسه همین هدف شب روز خوندم تبریزم آوردم
هرکسی همون مقدار که واسه هدفش تلاش میکنه ثمرشو میبینه امکان نداره تلاش کنین وقت بزارین ولی نتیجشو نبینین
من مهندسی پزشکی خوندم واسه همین کتابایی مثل بیوشیمی رو اولین بار میگرفتم دستم ولی به خاطر هدفی که داشتم درس خوندن خیلی برام شیرین بود (روزی 9 10 ساعت مطالعه)ایشالا شمام موفق باشین هر از گاهی سر میزنم هرکسی سوالی داشت سعی میکنم تجربه این مدتمو بهش منتقل کنم

parisaT

New member
بچه ها یه سوال شیمی ,کسی میتونه پیوندهای پی و سیگما رو توضیح بده,من نمیدونم چرا متوجه نمیشم

Coral333

New member
بچه ها یه سوال شیمی ,کسی میتونه پیوندهای پی و سیگما رو توضیح بده,من نمیدونم چرا متوجه نمیشم
منم اتفاقا خیلییی باهاش مشکل دارم
هم توی شیمی آلی دیدم بود و همم توی خوده شیمی عمومی.
ولی توضیح هر دوجا را که خوندم چیزی متوجه نشدم برا جواب دادن به تست هاش.

tiamooo

New member

اولا پیوند پی ضعیف تر از سیگما هست دوما پیوند یک گانه فقط یه پیوند سیگماست پیوند دوگانه یدونه پیوند پی یه پیوند سیگما داره
پیوند سه گانه دوتا پیوند پی یدونه پیوند سیگما داره
درمورد کربن ها هم کربن sp3 چهار تا سیگما داره کربن sp2 سه تا پیوند سیگما داره یدونه پی کربن sp هم 2 تا پیوند پی و یدونه سیگما داره

Ramina

New member

من نمي دونم شما با كدوم قسمتش مشكل دارين چون يه مقدار گسترده ميشه اما تعربف كليش اين ميشه كه:
شما دو تا تركيب رو تصور كن، يكي داراي پيوندهاي يگانه و اون يكي پينودهاي دوگانه يا سه گانه، اوني كه داراي پيوند يگانه هست به نوع پيوندش ميگن سيگما، تركيبي كه پيوند دوگانه داره داراي يك پيوند سيگما و يك پي، و اگر پيوند سه گانه باشه يك سيگما و دو پي.
يعني شما توي تركيب هميشه يك پيوند سيگما دارين و به هر تعداد كه افزايش پيوند داشته باشين پيوند پي اضافه ميشه.
بحث پي استار و... هم كه خيلي گسترده هست

آخرین ویرایش:

parisaT

New member
این قسمتشو که میگه,گاهی پس از تشکیل یک پیوند سیگما بین دو اتم,اوربیتال های pهر دو اتم نیز در بالا وپایین خط رابط دو هسته همپوشانی می کنند,ویک پیوند دیگر پدید می اورند که به ان پیوند پی میگویند. کلا مفهوم این دو سطر و نمیگیرم

Ramina

New member
البته اينم اضافه كنم كه ما معمولا ميگيم پاي
اين پيوندها توي پيوندهاي كوالانسي وجود دارن
سيگما قوي تر از پاي هست اما چون پاي توي تركيباتي كه داراي پيوند دوگانه به بالا وجود داره در نتيجه تركيب بين اين پيوندا قوي تر هست

Ramina

New member
این قسمتشو که میگه,گاهی پس از تشکیل یک پیوند سیگما بین دو اتم,اوربیتال های pهر دو اتم نیز در بالا وپایین خط رابط دو هسته همپوشانی می کنند,ویک پیوند دیگر پدید می اورند که به ان پیوند پی میگویند. کلا مفهوم این دو سطر و نمیگیرم

پيوند پاي از هم پوشاني اوربيتال هاي p تشكيل ميشه. يعني اول پيوند سيگما شكل ميگيره و به خاطر آرايش فضايي شكل گرفته اوربيتال هاي p دو عنصر با هم همپوشاني ميكنن كه در نتيجه پيوند پاي شكل ميگيره

بالا