صندلی داغ با حضور دکتر علی ذکری متخصص ژنتیک پزشکی

• نویسنده موضوع admin2
  • تاریخ شروع
A

admin2

Guest
با سلام خدمت دوستان
چند وقت پیش بود که قول دادیم در خدمت جناب اقای دکتر ذکری باشیم
دوستان میتونند سوالات خودشون را این جا بنویسند دکتر در اسرغ وقت به سوالات شما جواب خواهد داد

رزومه دکتر علی ذکری:
رتبه کنکور سراسری 270(می تونستند پزشکی قبول بشند اما بنا بر علاقه زیست را انتخاب کردند!!)
لیسانس زیست سلولی و مولکولی دانشگاه تهران
کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتری ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
مدرس ژنتیک پزشکی
مولف کتاب پرفروش تست های تالیفی ژنتیک پزشکی
مترجم کتاب ژن 11 و ژنتیک مولکولی استراخان
الان هم عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

RBC!

New member
سلام به همه، و تشکر از ادمین و آقای دکتر ذکری عزیز.

اولین سوال من اینه، آینده شغلی ژنتیک پزشکی رو چطور می بینید؟
جایگاه فعلی این رشته، و تلاش هایی که داره برای بهبود هر چه بیشترش انجام میشه، به چه صورت هست.

RBC!

New member
دومین سوالم اینه، چند ساله هیئت علمی دانشگاه ایران هستید؟ چطور جذب اون دانشگاه شدید؟

RBC!

New member
لطفا رتبه های ارشد و دکتراتون، و سال ورود به هر مقطع رو هم بفرمایید.

باتشکر :rose:

گلابتون

New member
سلام
منم يه سوال داشتم.تو رشته ي ژنتيك ايران چه سطحي داره وفاصلش با علم روز دنيا چقدره
با تشكر

numen

New member
سلام
بسیار عالیست .
جناب دکتر اگر امکانسش هست به سوال بنده جواب بدید
شما که کارشناسی سلولی مولکولی و زیر نظر وزارت علوم بودید به نوعی در مقطع ارشد تغییر رشته دادید هم از وزارت علوم به بهداشت و هم از سلولی به ژنتیک پزشکی !آیا وزارت بهداشت بودن رشته تاثیری در انتخابتان داشت ؟ چرا ژنتیک مولکولی را انتخاب نکردید ؟

RBC!

New member
سطح علمی و امکانات آموزشی دانشگاه های شهر تهران (همه دانشگاه ها) در رشته ژنتیک انسانی و پزشکی به چه صورت است؟ (مقایسه)

pejmans

New member
با عرض سلام
اگر 15 سال پیش می پرسیدند آینده ژنتیک را چطور می بینید جواب می دادند تا 10 سال آینده شاهد چنان پیشرفتی در علوم بوسیله ژنتیک خواهیم بود که شاید مهمترین مشکلات مخصوصا در زمینه پزشکی حل شود . مثلا با ارائه علومی همچون ژن درمانی و ...

اما در حال حاضر آن پیشرفتی که قبلا پیش بینی شده بود و انتظار می رفت را مشاهده نکردیم ، حتی شاید تمرکز دانشمندان بر علوم دیگر سهم بیشتری نسبت به ژنتیک در سال های اخیر داشته.
نظر شما چیست؟

سلام من کارشناسی ژنتیک دارم،اما باتوجه به اینکه توهیچ قسمتی کارپیدانمیکنم، وبه ژنتیک علاقه دارم میخوام برای ارشد تغییر رشته بدم،آیا کار درستیه؟؟؟

بالا