√ درد و دل های همکاران شاغل در آزمایشگاه های تشخیص طبی

homai

New member
با درود بی پایان خدمت همکاران عزیزم:riz304:

اگر در آزمایشگاه تشخیص طبی مشغول کار هستید

درد دل ها و مشکلات خود را در رابطه با آزمایشگاه هااعلام فرمایید

شاید با راهنمایی های ارزشمند دوستان راه حل هایی ارائه شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

IL-2

Well-known member
با تشکر از آقای همایی بابت تاپیک:rose:

من شروع میکنم
گرچه فک نکنم بعضیاش هرگز درست شه...

آزمایشگاهی که هستم :
دستکش و روپوش معناااای نداااااره
نظافت صفـــــــــــــر
من با میکروسکوپش هم مشکل دااااارم واقعا کثیفهههههههه

پ ن : البته اینو بگم که از حق نگدریم همه آزمایشگاه های منطقه امون اینطور نیستن و واقعا هستن آزمایشگاه هایی که نظافت وامینی خیلی اهمیت میدن

واقعا این چیزا فقط به عملکرد و عقیده موسس آزمایشگاه بستگی داره

homai

New member
با تشکر از آقای همایی بابت تاپیک:rose:

من شروع میکنم
گرچه فک نکنم بعضیاش هرگز درست شه...

آزمایشگاهی که هستم :
دستکش و روپوش معناااای نداااااره
نظافت صفـــــــــــــر
من با میکروسکوپش هم مشکل دااااارم واقعا کثیفهههههههه

پ ن : البته اینو بگم که از حق نگدریم همه آزمایشگاه های منطقه امون اینطور نیستن و واقعا هستن آزمایشگاه هایی که نظافت وامینی خیلی اهمیت میدن

واقعا این چیزا فقط به عملکرد و عقیده موسس آزمایشگاه بستگی داره

با تشکر و قدر دانی بسیار :riz304:

که مشارکت فرمودید

دستکش و روپوش و ماسک و وجود دستگاه هود و ...

از واجبات آزمایشگاه است

یکی یکی آنها را در خواست کنید با سوپر وایز آزمایشگاه مطرح کنید البته همه را

یک جا مطرح نکنید:a2d3:

تمیز کردن میکروسکپ از کارهای ماست خودمان باید مواظب اسباب دستمان باشیم

donbeh

New member
دستمزد ما با خدمات که درآزمایشگاه ارائه می دهیم با توجه

به آلودگی ها و سختی کار هم خوانی ندارد

IL-2

Well-known member
سلااام.ممنوووون

واسه میکروسکوپ چه کارکنم؟؟؟
لنزش خیلی کثیفه!
آره متاسفانه فک کنم مدتیه همه ی لام ها رو با اون میبینن!(چون یه میکروسکوپ دیگه داشتن که خراب شده)

IL-2

Well-known member
یه سوال دیگه شما واسه عدسی 40 روغن استفاده میکنید یا نه؟
واسه دیف میگم

IL-2

Well-known member
سلام
ما استفاده نمیکردیم..فقط برا عدسی 100 ایمرسیون استفاده میشد

جایی که ما کارآموزس بودیم یه مقدار خ کم و یه لایه ی نازک از روغن ایمرسیون رو برای عدسی 40 هم استفاده میکردن !!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

farzad.lab

مدیر بخش
سلام به همکارای آزمایشگاهی ...
ممنون از استارتر تاپیک

برای تمیز کردن میکروسکوپ به راحتی با پنبه الکل میتونید لنز ها رو تمیز کنید .

برای عدسی ۴۰ هم اصلا نیازی به ایمرسیون نیست به راحتی دیف میشه . برای عدسی ۱۰۰ لازمه

RBC!

New member
یه سوال دیگه شما واسه عدسی 40 روغن استفاده میکنید یا نه؟
واسه دیف میگم

روغن بزن. یه قطره کوچیک. بعد هم دو تا لام رو بکش روی هم تا روغنه پخش شه. از لام هم نزنه بیرون که میکروسکوپ رو کثیف کنه یا به لنزش بخوره.
مگه بدون روغن هم میشه با 40 دیف کرد. هیچی شفاف نیس که.

RBC!

New member
من بابت حقوق آزمایشگاه خصوصی شاکیم. خیلی کمه.
از اول تا آخرش سر پایی، یا اینکه نشستی پشت میکروسکوپ داری دیف میکنی. چشمت در میاد. کمرت داغون میشه. گردنت میشکنه. آخر ماه 700 - 800 تومن میدن بهت. خدا رو خوش نمیاد.

farzad.lab

مدیر بخش
روغن بزن. یه قطره کوچیک. بعد هم دو تا لام رو بکش روی هم تا روغنه پخش شه. از لام هم نزنه بیرون که میکروسکوپ رو کثیف کنه یا به لنزش بخوره.
مگه بدون روغن هم میشه با 40 دیف کرد. هیچی شفاف نیس که.

والا ما اصلا برای ۴۰ از روغن استفاده نمیکردیم

اصلا دلیل علمی استفاده از روغن ایمرسیون اینه که ضریب شکست هوا بالاست و باعث پراکنده شدن پرتوهای نور میشه و نور چندانی نمیرسه به عدسی ۱۰۰
اما ضریب شکست روغن ایمرسیون با عدسی ۱۰۰ برابره این مشکل پیش نمیاد توی لنز های دیگه نیازی به روغن نیست من خودم واضح بدون روغن با همه عدسی ها بجز ۱۰۰ میبینم دیف هم میشه کرد به راحتی

RBC!

New member
والا ما اصلا برای ۴۰ از روغن استفاده نمیکردیم

اصلا دلیل علمی استفاده از روغن ایمرسیون اینه که ضریب شکست هوا بالاست و باعث پراکنده شدن پرتوهای نور میشه و نور چندانی نمیرسه به عدسی ۱۰۰
اما ضریب شکست روغن ایمرسیون با عدسی ۱۰۰ برابره این مشکل پیش نمیاد توی لنز های دیگه نیازی به روغن نیست من خودم واضح بدون روغن با همه عدسی ها بجز ۱۰۰ میبینم دیف هم میشه کرد به راحتی

فرزاد، تو همه منابع و کتابا نوشته روغن واسه عدسی 100 هست.
ولی شما برای 40 هم روغن بزن دیف کن ببین چه بهشتی میشه لامت. البته بگم، روغنش زیاد نباشه ها. باید یه قطره کوچیک رو با دوتا لام در محدوده ی مورد نظر برای دیف کامل پخش کنی که هر دو روغنی شن. فقط مواطب باش کنده نشه.

IL-2

Well-known member
من بابت حقوق آزمایشگاه خصوصی شاکیم. خیلی کمه.
از اول تا آخرش سر پایی، یا اینکه نشستی پشت میکروسکوپ داری دیف میکنی. چشمت در میاد. کمرت داغون میشه. گردنت میشکنه. آخر ماه 700 - 800 تومن میدن بهت. خدا رو خوش نمیاد.

شما طرحتون تموم شده؟
چند ساعت آزمایشگاه مشغول کارید؟؟

farzad.lab

مدیر بخش
فرزاد، تو همه منابع و کتابا نوشته روغن واسه عدسی 100 هست.
ولی شما برای 40 هم روغن بزن دیف کن ببین چه بهشتی میشه لامت. البته بگم، روغنش زیاد نباشه ها. باید یه قطره کوچیک رو با دوتا لام در محدوده ی مورد نظر برای دیف کامل پخش کنی که هر دو روغنی شن. فقط مواطب باش کنده نشه.

اها امتحان نکردم تاحالا ممنون حتما باید انجام بدم پس ;)

RBC!

New member
شما طرحتون تموم شده؟
چند ساعت آزمایشگاه مشغول کارید؟؟

بله تموم شده. بعدشم مدت کوتاهی رفتم خصوصی.
در حال حاضر کار نمی کنم. منتظرم جواب کنکورم بیاد.
ولی اون موقع که کار می کردم. ساعت کاری صبح از 8 تا 2 بود. ساعت کاری عصر از 2 تا 9. عصرا ممکن بود تا 10 شب هم طول بکشه. بستگی داشت کار کی تموم شه.
صبحا وحشتناک شلوغ بود.از خود 8 تا 2 سر پا بودیم. ما یه ربع زودتر هم میرفتیم وقت کم نیاریم.
عصرا، تازه از 5 شروع میشد. قبلش بیشتر بیکاری بود. چون کسی نیومده بود که آزمایش بده. ولی آخراش شلوغ میشد. (بعضیا دیر می اومدن آزمایش بدن، اینا هم همه رو پذیرش می کردن. نه نمیگفتن. :))

آخرین ویرایش:

IL-2

Well-known member
بله تموم شده. بعدشم مدت کوتاهی رفتم خصوصی.
در حال حاضر کار نمی کنم. منتظرم جواب کنکورم بیاد.
ولی اون موقع که کار می کردم. ساعت کاری صبح از 8 تا 2 بود. ساعت کاری عصر از 2 تا 9. عصرا ممکن بود تا 10 شب هم طول بکشه. بستگی داشت کار کی تموم شه.
صبحا وحشتناک شلوغ بود.از خود 8 تا 2 سر پا بودیم. ما یه ربع زودتر هم میرفتیم وقت کم نیاریم.
عصرا، تازه از 5 شروع میشد. قبلش بیشتر بیکاری بود. چون کسی نیومده بود که آزمایش بده. ولی آخراش شلوغ میشد. (بعضیا دیر می اومدن آزمایش بدن، اینا هم همه رو پذیرش می کردن. نه نمیگفتن. :))

اونا که هیچ وقت نه نمیگن
دست بگیرشون خوبه ...

بالا