کلمه کالبد دریایی برای ichthyosaur ؟

post98

New member
سلام به همه

خواهشآ اگه جای بدی سوال کردم فقط پاک نکنید سوال رو جای درستش انتقال بدید. با تشکر

The ichthyosaur remains are found in black, bituminous marine shells
deposited about 190 million years ago.

دوستان من این متن رو این طوری ترجمه کردم.

بقایای خزنده-ماهی ها یافت گردید در کالبد دریایی قیری و سیاه رنگ که ته نشین شدند در حدود 190 میلیون سال قبل.

چون این متن در مرود زیست شناسی هستش میخواستم نظرتون رو بدونم.

شما نظرتون چیه مثلآ کالبد دریایی چی بزارم جاش خوبه ؟ یا هرجا ایراد داره بگید؟

مرسی

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member
بقایای ایکتیوسور در پوسته های دریایی سیاه قیر اندود (حفظ شده یا فسیل شده در قیر) که حدود 190 میلیون سال پیش ته نشین شدند، یافت میشوند.

مجید دیجی

مدیر بخش
کلمه کالبد یا فسیل معنی رو می رسونه . اما منظور لایه های زیرین بستر هست .

هر منطقه از کره زمین میتونه در دوران مختلف زمین شناسی از لایه های مختلفی بوجود اومده باشه و این لایه ها به مرور زمان بر اثر شرایط محیطی (آتش سوزی ، سیل ، آتشفشان ، قیر و... )بوجود اومده باشه.

لطفا یه کیک تولد رو در نظر بگیرید : وقتی از بالا به اون نگاه می کنیم اولین لایه شکلات هست ، دومین لایه خامه و... حالا درون هرکدوم از این لایه ها میتونه گردو ، کشمش ، اسمارتیز و... قرار بگیره . اون لایه اول شکلاتی میشه بستر دریا و یکی از لایه های زیرینش میتونه بستر قیری باشه .
پس شاید کلمه "لایه زیرین بستر" خوب باشه

بقایای ichthyosaur در اعماق بستر ( لایه زیرین بستر ) دریا که در حدود 150 میلیون سال قبل درون لایه های قیری به دام افتاده اند ، یافت می شوند .

- - - Updated - - -

کلمه کالبد یا فسیل معنی رو می رسونه . اما منظور لایه های زیرین بستر هست .

هر منطقه از کره زمین میتونه در دوران مختلف زمین شناسی از لایه های مختلفی بوجود اومده باشه و این لایه ها به مرور زمان بر اثر شرایط محیطی (آتش سوزی ، سیل ، آتشفشان ، قیر و... )بوجود اومده باشه.

لطفا یه کیک تولد رو در نظر بگیرید : وقتی از بالا به اون نگاه می کنیم اولین لایه شکلات هست ، دومین لایه خامه و... حالا درون هرکدوم از این لایه ها میتونه گردو ، کشمش ، اسمارتیز و... قرار بگیره . اون لایه اول شکلاتی میشه بستر دریا و یکی از لایه های زیرینش میتونه بستر قیری باشه .
پس شاید کلمه "لایه زیرین بستر" خوب باشه

بقایای ichthyosaur در اعماق بستر ( لایه زیرین بستر ) دریا که در حدود 150 میلیون سال قبل درون لایه های قیری به دام افتاده اند ، یافت می شوند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hamidvet
بالا