[مولکولی] آزمون

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی
پیرو موضوع آزمون های ایمنی بیوشیمی و سلولی توسط دوستان عزیزم اقا احسان و اقا علیرضا و در جهت جامع تر شدن و بسیط تر شدن آزمون به پیشنهاد علیرضا جلالوند عزیز تاپیک ازمون مولکولی رو ایجاد کردم
از دوستان عزیز خواهش میکنم برای کمک به خودشون و دیگران به جمع ما بپیوندند و علاوه بر شرکت در ازمون و استفاده از مزایای اون همچنین در طرح سوالات به ما یاری برسونن
دوستانی که تمایل به شرکت در ازمون رو دارند ویا تمایل به کمک در طرح سوالات رو دارند میتونند همینجا اعلام امادگی کنند
ازمون اول راس ساعت 18:10 در هفتمین روز از مرداد ماه درست 40 دقیقه پس از ازمون سلولی میباشد
برای اطلاع از نحوه و زمان برگزاری ازمون ها به تاپیک زیر مراجعه کنید و مطالب تاپیک رو به دقت مطالعه کنید
http://forum.oloompezeshki.com/thread16746.html
آزمون شماره 1 = ساختار دی ان ای و ار ان ای -ساختار کروموزوم ها کروماتین و نوکلئوزوم

alireza-ja

New member
دست گلت درد نکنه امید جان خیلی لطف کردی. بالاخره باعث افتخاره که رتبه تک رقمی کنکور توی انجمن از بچه ها آزمون مولکولی بگیره. دستت درد نکنه.

فقط اگه میشه سوالات رو واسه احسان پیام خصوص کن که سوالات یکی بشه و آزمون همون ساعت 3 شروع بشه و هر کسی که میخواد توی هر کدوم از آزمونا که خواست شرکت کنه.

دوستان لایک پست شماره 1 این تاپیک به منزله ثبت نام شماست.

دست گلت درد نکنه امید جان خیلی لطف کردی. بالاخره باعث افتخاره که رتبه تک رقمی کنکور توی انجمن از بچه ها آزمون مولکولی بگیره. دستت درد نکنه.

فقط اگه میشه سوالات رو واسه احسان پیام خصوص کن که سوالات یکی بشه و آزمون همون ساعت 3 شروع بشه و هر کسی که میخواد توی هر کدوم از آزمونا که خواست شرکت کنه.

دوستان لایک پست شماره 1 این تاپیک به منزله ثبت نام شماست.

علیرضا جان اینقد شرمنده نکن منو برادر.چشم سوالات رو به محض اماده شدن برای اقا احسان ارسال میکنم...

numen

New member
خیلی عالیه ..
فقط سوالا از چه کتابی طرح میشه ؟ من سلولی مولکولی مهدوی و ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک دارم جواب میدن ؟

ati1408

New member
آقا امید واقعا عالیه ! خیلی خیلی ممنون :riz304:
هر ماه دوتا آزمون کامل خیلی به تسلط مطالب کمک میکنه . واقعا متشکر :)

v.abbasi

New member
خيلى خوبه, فقط ازمون مولکولى بعد ازسلولى برگزار ميشه?

Fatimaaa

New member
سلام دستتون درد نکنه زحمت میکشین.هنوز این ازمونی که گفتینو شروع نکردم ایشالا برسم:dadad4::ad54ad: یه سوال این مبحث ازمون 1 میشه فصل 6 لودیش؟

hanas68

New member
دست همه دوستان درد نکنه، من ی پیشنهاد دارم، چون لودیش سنگینه، من اومدم اول قسمت سلولیو میهونم، بعد قسمت مولکولی، میشه امتحان مولکولیو بزارین بعد از اتمام آزمونای سلولی؟

alireza-ja

New member
دست همه دوستان درد نکنه، من ی پیشنهاد دارم، چون لودیش سنگینه، من اومدم اول قسمت سلولیو میهونم، بعد قسمت مولکولی، میشه امتحان مولکولیو بزارین بعد از اتمام آزمونای سلولی؟

من یه چیزی بگم چون چندمین باره که از دوستان میشنوم سلولی مولکولی رو یکیشو اول میخونن و یکیشو بعد.

دوستان این اشتباه محضه که سلولی مولکولی رو جدا بخونید یعنی اگر لودیش رو میخونید اینطوری نباشه از اول شروع کنید بخونید تا آخر اینطوری کلی وقت میگذره و شما تازه هنوز جلد 1 لودیش رو تموم نکردید و سلولی که بسیار مهمه رو هنوز شروع نکردید. سلولی و مولکولی رو باید مثل دو تا درس جدا بخونید حتی اگر کتابش یکی باشهو یعنی شما باید مثلا هر روز 10 صفحه از اول لودیش بخونید و 10 صفحه هم از فصل 10 لودیش شروع کنید بخونید. اینطوری نباشه توش میمونید نزدیک کنکور از طرفی مولکولی تموم نشده سلولی شروع نشده وقت کمه تازه وقتی سلولی رو شروع کنید مولکولی یواش یواش فراموشتون میشه. این تجربه من رو جدی بگیرید. تصمیم با خودتونه.

shabnam_m

New member
ببخشید یه مشکلی , شاید اشتباه متوجه شدم.سلولی 5.30 عصره و 90 دقیقه طول میکشه و مولکولی 6.10 عصر.یعنی 40 دقیقه بعدش در حالی که اونموقع هنوز مشغول آزمون سلولی هستیم آخه!

alireza-ja

New member
ببخشید یه مشکلی , شاید اشتباه متوجه شدم.سلولی 5.30 عصره و 90 دقیقه طول میکشه و مولکولی 6.10 عصر.یعنی 40 دقیقه بعدش در حالی که اونموقع هنوز مشغول آزمون سلولی هستیم آخه!

شما اصلا کارتون نباشه به ساعتای گفته شده در این تاپیک. برای اطلاع از زمان ونحوه و دانلود آزمون از پست شماره 1 این تاپیک اطلاع کسب کنید.

http://forum.oloompezeshki.com/thread16746.html

خیلی عالیه ..
فقط سوالا از چه کتابی طرح میشه ؟ من سلولی مولکولی مهدوی و ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک دارم جواب میدن ؟
ازمون اول رو که بنده به تنهایی طراح سوال هستم از رفرنس های اختصاصی مولکولی یعنی ویور و واتسون سوال طرح میکنم از ازمون های بعدی که دوستان احتمالا لطف خواهند کرد و به جمع طراحان سوال مولکولی اضافه میشن طبیعتا سوالات از کتب بیشتر و متفاوت تری طرح خواهد شد و از درجه کیفی بیشتری برخوردار میشه

سلام دستتون درد نکنه زحمت میکشین.هنوز این ازمونی که گفتینو شروع نکردم ایشالا برسم:dadad4::ad54ad: یه سوال این مبحث ازمون 1 میشه فصل 6 لودیش؟

من متاسفانه لودیش رو ندارم نمدونم کدوم فصل لودیشه اما سرفصل ها واضح و گویا هستن از هر کتاب مولکولی که استفاده کنید این سر فصل هارو پوشش میده

hanas68

New member
من یه چیزی بگم چون چندمین باره که از دوستان میشنوم سلولی مولکولی رو یکیشو اول میخونن و یکیشو بعد.

دوستان این اشتباه محضه که سلولی مولکولی رو جدا بخونید یعنی اگر لودیش رو میخونید اینطوری نباشه از اول شروع کنید بخونید تا آخر اینطوری کلی وقت میگذره و شما تازه هنوز جلد 1 لودیش رو تموم نکردید و سلولی که بسیار مهمه رو هنوز شروع نکردید. سلولی و مولکولی رو باید مثل دو تا درس جدا بخونید حتی اگر کتابش یکی باشهو یعنی شما باید مثلا هر روز 10 صفحه از اول لودیش بخونید و 10 صفحه هم از فصل 10 لودیش شروع کنید بخونید. اینطوری نباشه توش میمونید نزدیک کنکور از طرفی مولکولی تموم نشده سلولی شروع نشده وقت کمه تازه وقتی سلولی رو شروع کنید مولکولی یواش یواش فراموشتون میشه. این تجربه من رو جدی بگیرید. تصمیم با خودتونه.

ممنونم علیرضا خان، آره حق با شماست، اما من چون ژنتیکم میخونم قسمت مولکولیشو از رو اون همزمان میخونم، ممنونم بازم

baran-

New member
سلام..اول ازهمه تشکر از همه ی عوامل راه انداز این کمپین.

بعدشم که

لطفا بودجه بندی رو هم مشخص کنید...

سلام و عرض ادب خدمت دوستان محترم
جهت مشارکت در طرح سوالات آزمون مولکولی در همین تاپیک اعلام امادگی کنید یا پیام خصوصی بدید.با تشکر
سرفصل ازمون های بعدی
آزمون 2 = همانند سازی
آزمون 3 = جهش و ترمیم
آزمون 4 = نوترکیبی همولوگ
آزمون 5 = نوترکیبی در جایگاه ویژه و جا به جایی دی ان ای
آزمون 6 = رونویسی
آزمون 7 = پیرایش
آزمون 8 = ترجمه
آزمون 9 = رمز ژنتیکی-تنظیم رونویسی در پروکاریوت ها
آزمون 10 = ار ان ای های تنظیمی

- - - Updated - - -

سلام و عرض ادب خدمت دوستان محترم
جهت مشارکت در طرح سوالات آزمون مولکولی در همین تاپیک اعلام امادگی کنید یا پیام خصوصی بدید.با تشکر
سرفصل ازمون های بعدی
آزمون 2 = همانند سازی
آزمون 3 = جهش و ترمیم
آزمون 4 = نوترکیبی همولوگ
آزمون 5 = نوترکیبی در جایگاه ویژه و جا به جایی دی ان ای
آزمون 6 = رونویسی
آزمون 7 = پیرایش
آزمون 8 = ترجمه
آزمون 9 = رمز ژنتیکی-تنظیم رونویسی در پروکاریوت ها
آزمون 10 = ار ان ای های تنظیمی

بالا