راهنمایی درباره کار در بیمارستان

atrisa89

New member
بچه ها سلام می خوام برای کنکور سراسری انتخاب رشته کنم خودم پزشکی رو دوست دارم ولی متاسفانه یکم با خون مشکل دارم یه دانشجوی پزشکی تو دوران کارورزی چقدر با خون و تزریقات سرو کار داره؟ زیاده یا اینکه بیشتر نشانه سناسی و شرح حال بیمار بر دوش بچه های پزشکیه؟

از یکی پرسیدم می گفت برات عادی میشه... کسی هست مشکل منو داشته باشه من واقعا پزشکی رو دوست دارم می دونم درساش سخته به نسبت دارو و با خون سرو کار داره ولی از داروسازی باهاش بیشتر میشه ارتباط برقرار کرد...

یه سوالم راجع به امتحان علوم پایه و اینکه بچه ها از پسش بر میان؟ سخته یا آسون؟

لطفا راهنماییم کنین...

آخرین ویرایش:

khorsand

New member
دوست عزیز اگر با خون مشکل داری پزشکی نرو
در جواب سوالت بله بچه های پزشکی به شدت با خون سر و کار دارن با تزریقات هم زیاد و پزشکی هم فقط مربوط به نشانه شناسی نیست درواقع تمام بخشهای بیمارستان رو باید برن کارورزی و عملا یاد بگیرن(مثلا بخشهای جراحی) ضمن اینکه تو دوره علوم پایه هم تشریح و این چیزا دارن امتحان علوم پایه هم اونقدری سخت نیست که نتونی قبول بشی درسای دارو هم از درسای پزشکی سختتره
معروفه که میگن دارو ها درس میخونن دندونا پول درمیارن پزشکیا هم دارن!!

narjes1992

New member
منم از خون میترسیدم اما الان رشتم علوم ازمایشگاهیه و خونگیری برام راحت شده چون به خودم تلقین کردم ترس نداره و چون رشتمو دوست دارم دیگه نمیترسم. تازه انقد خوب انجامش میدم که همه دعام میکنن. دوست عزیز از این چیزا نترس. وقتی هدفت از رشته ای که میخونی کمک باشه این چیزا برات راحت میشه. بین پزشکی و داروسازی هم اول علاقه مهمه دوم بنظرم داروسازی برا خانم ها بهتره چون پزشکی شیفت شب و سختی های خودشو داره. نگران علوم پایه هم نباش. اگه آدم شب امتحانی نباشی حتما قبولی. موفق باشی

biotechnologist

New member
انقدر تو رشته پزشکی پروسیجرهای ناخوشایند داره که ترس از خون توشون گمه.
من سال اول پرستاری واقعا اذیت شدم تا عادت کردم.از خون نمیترسیدم ولی از فروکردن سوزن می ترسیدم.بوهایی که تو بیمارستان میومد باعث میشد اینقدر عق بزنم که خودم از بقیه خجالت می کشیدم.بوی وایتکس و مواد شستشو که باعث اشک ریزش و قرمزی شدید چشمام میشد ولی بالاخره عادت کردم. هرچند تا اواخر طرحم هنوز بخاطر شامه تیزم اذیت بودم ولی یه جورایی انگار بینیم به خواست خودم اغلب اوقات فاقد عملکرد شده بود.
پزشکی که تو خیلی موارد بدتر از این چیزا داره که دیگه بیشتر توضيح نمیدم. ولی رشته های بالینی کلا یه دنیای دیگه دارن فقط باید بتونی با خیلی از چیزای مشمئز کننده کنار بیای که هیچ کدوم مادرزادی نیست.مهارت هندل کردن این موارد بتدریج بدست میاد.موفق باشید.

sara120

New member
دوست عزیز اصلا نترس همه جی به عادت بستگی داره خود به خود عادت خواهید کرد ااگه رتبتون میرسه برید دندان بخونید درامدش عالیه خودشم شش ساله استرس بزشکی رو هم نداره ولی بزشکی هم خوبه من که خودم عاشق بزشکی بودم ولی سر از مامایی در اوردم واقعا هر روزم به حسرت می گزره جرا دنبال علاقه نرفتم واقعا افسوس ...........

donbeh

New member
به نظرمن پزشکی که توان خونگیری و تزریقات ندارد پزشک محسوب نمی شود

ناتوان است عرضه مند نیست

Hamidvet

New member
دوست عزیز اگر با خون مشکل داری پزشکی نرو
در جواب سوالت بله بچه های پزشکی به شدت با خون سر و کار دارن با تزریقات هم زیاد و پزشکی هم فقط مربوط به نشانه شناسی نیست درواقع تمام بخشهای بیمارستان رو باید برن کارورزی و عملا یاد بگیرن(مثلا بخشهای جراحی) ضمن اینکه تو دوره علوم پایه هم تشریح و این چیزا دارن امتحان علوم پایه هم اونقدری سخت نیست که نتونی قبول بشی درسای دارو هم از درسای پزشکی سختتره
معروفه که میگن دارو ها درس میخونن دندونا پول درمیارن پزشکیا هم دارن!!

کلا دانشجویان طب بالینی (چه پزشکی، چه دامپزشکی) با خون و خیلی case های ناجور ممکنه سروکار داشته باشن؛ میشه گفت درس رو دامپزشک ها میخونن، قشری که خیلی کم تو جامعه بهشون توجه میشه ولی خیلی خیلی نقش پررنگی در مباحث زئونوز و اپیدمیولوژی ایفا میکنند. دامپزشکی به نحوی طب پیشگیری هست ولی متاسفانه چنین چیزی رو در ایران نمیبینیم

دامپزشکی تو ایران خیلی مهجور واقع شده ...

600074_254665297984737_339731071_n.jpg

آخرین ویرایش:

ویتامین

New member
مطمئن باش واست عادی میشه...منم با خون مشکل داشتم الان از عادی هم عادیتره :smilies-azardl (113

RBC!

New member
خون که ترس نداره. دوستای من که از خون می ترسیدن راحت کنار اومدن.

شما از زخم باز و بخیه زدن و جراحی و اینا نمی ترسی؟ مشکلی نداری؟

بالا