[ایمونولوژی] فیش کنید

eeeeeeehsan

New member
دوستانی که درس ایمنی شناسی رو دارید می خونید؛

نکات ریز، کلیدی، فرار، مهم، و نکاتی که هرموقع بهشون برمی خورید خیلی خوشحال میشید از فهمیدنشون، رو بیاین اینجا پست بذارید تا مابقی دوستانتون هم اون نکات رو فیش کنن.
نحوه حفظ کردن فیش ها هم حتمن با لایتنر باشه.

فقط یه نکته؛
اگر در یک روز چند نکته واسه فیش کردن دارید، داخل یک پست بنویسید که از تکرر پست ها جلوگیری بشه.

موفق باشید
:riz304:

Leyli002

New member
سلام بر ایمونولوژیست های عزیز !
چندتا فیش رو به صورت آزمایشی میزارم . اگر مدیر جان تاییدشون کردن ، به همین روال پیش میریم :)

مشاهده فایل‌پیوست 8276
مشاهده فایل‌پیوست 8277
مشاهده فایل‌پیوست 8278
مشاهده فایل‌پیوست 8280
سلام منم برای درس اصلیم و لغات زبان این کارو میکنم و میخونم و میذارم تو جعبه. ولی نوشتن 4 صفش 2ساعت وقت میگیره ازم .مرور هر روزه ی جعبه ام 2ساعت.ولی واقعا عالی همه چی یادم میمونه.
حالا موندم که واسه سلولی و بیوشیمیم اینکارو کنم یانه؟؟؟چون خیلی وقتگیره دیگه اونا روزی 2 صفه بشن فک کنم!نظر شما ها چیه؟
فقط یه نکته بگم من طی تحقیقاتم راجع به فیش نویسی دیده بودم که گفتن جوابای سوالاتون باید تک کلمه ای باشه ،اگه سوال طولنی هس به صورت جای خالی بنویسین.چون حافظه ی بلند مدت خلاصه دوست هست...

آخرین ویرایش:

mojnia

New member
1.jpg

01.jpg

3.jpg

03.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

mojnia

New member
فیش هایی که من درست کردم عکس خود کتابه و با برنامه انکی ویندوزی اونا رو تکرار می کنم شاید بدرد شما ها نخوره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

eeeeeeehsan

New member
سلام منم برای درس اصلیم و لغات زبان این کارو میکنم و میخونم و میذارم تو جعبه. ولی نوشتن 4 صفش 2ساعت وقت میگیره ازم .مرور هر روزه ی جعبه ام 2ساعت.ولی واقعا عالی همه چی یادم میمونه.
حالا موندم که واسه سلولی و بیوشیمیم اینکارو کنم یانه؟؟؟چون خیلی وقتگیره دیگه اونا روزی 2 صفه بشن فک کنم!نظر شما ها چیه؟
فقط یه نکته بگم من طی تحقیقاتم راجع به فیش نویسی دیده بودم که گفتن جوابای سوالاتون باید تک کلمه ای باشه ،اگه سوال طولنی هس به صورت جای خالی بنویسین.چون حافظه ی بلند مدت خلاصه دوست هست...
نه واسه درس غیر اصلی با ضریب پایین ارزش نداره اینقدر وقت بذارید.
همون درس اصلی رو فیش کنید، ولی درسای دیگه اگه یه نکته خیلی مهم و فرار هست فیشش کنید. مثلن بعضی چرخه ها یا متابولیسم های بیوشیمی.

eeeeeeehsan

New member
اعمال CTL؟؟
کشتن؛
سلول آلوده به ویروس
میکروب داخل سلولی (کشتن فاگوسیتری که میکروب داخل فاگوزومش به داخال سیتوپلاسم فرار کرده است)
سلول توموری

اعمال T helper؟؟
با ترشح سایتوکاین؛
التهاب/فاگوسیتوز
تکثیر و تمایز T , B

اعمال Ab/PC/B cell؟؟
نوترالیزاسیون
فاگوسیتوز
فعال کردن کمپلمان

اعمال T تنظیمی؟؟
تنظیم پاسخ ایمنی علیه آنتی ژن خودی

eeeeeeehsan

New member
بزرگترین سلول خون Mon
کوچکترین سلول خون Plt
بزرگترین گرانولوسیت Eo
کوچکترین گرانولوسیت Baso
کمترین گلبول سفید Baso
بیشترین گلبول سفید Neu

کمترین زمان بلوغ Mon
بیشترین زمان بلوغ Neu
کمترین طول عمر Neu
سریعترین فاگوسیتر Neu
قوی ترین فاگوسیتر MQ
ضعیف ترین فاگوسیتر Eo
مهمترین فاگوسیتر برای ایمنی ذاتی MQ
مهم ترین فاگوسیتر در گردش خون محیطی Neu

موقع برخورد با آنتی ژن بیشترین تکثیر مال سلول T هست، ولی درحالت عادی بیشترین تکثیر برای Neu
Baso فاگوسیتر نیست.

بالا