❖ از زبان رتبه 1 ژنتیک 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ❖

eeeeeeehsan

New member
درود خدمت همه عزیزان علوم پزشکی
t4420.gif

از اونجایی که رتبه 1 کنکور امسال یعنی سال 94 اینجا حضور دارن، گفتم چه بهتر که بکشونیمشون اینجا و از تجربیات و صحبتاشون استفاده کنیم.
نام کاربریشون
genetic_n هست و لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی هم هستند.

tavajoh.gif

نام بردن جـزوات موسسات در این تاپیک ممنوعه، لطفن دقت کنید.
برای تشکر از دکمه Like و دادن امتیاز ✶ و ↑↓ استفاده کنید.
به صورت پیام خصوصی مزاحم ایشون نشید، هرسوالی بود داخل همین تاپیک بپرسید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

eeeeeeehsan

New member
مشخصات

1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. دانشگاه تحصیلی دوره لیسانس؟
5. معدل مدرک لیسانس؟

eeeeeeehsan

New member
نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل، درصدها

6. نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کلت چند شدن؟
7. درصدات چند شدن؟
8. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
9. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟

eeeeeeehsan

New member
منابع و نحوه مطالعه

لطفن این سوالات رو واسه هردرس جداگونه توضیح بده:
10. منابعی که استفاده کردی چیا بودن؟
11. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
12. چه کلاسی می رفتی؟
13. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟
14. از کی شروع کردی به مطالعه؟
15. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
16. میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
17. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
18. نحوه تست زدنت چطوری بود؟
19. نحوه مرورت چطوری بود؟
20. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...

21. توضیحات اضافه و توصیه ای اگه هست بهمون بگو..

eeeeeeehsan

New member
تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ...

درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

eeeeeeehsan

New member
برنامه ریزی برای شروع داوطلبین

اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛

یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از الآن یا از اول مهر شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر ممنون از وقتی که دراختیار بچه ها قرار دادی.
t4426.gif

امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی دکترا همینجا می بینیمت.

genetic_n

New member
1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. دانشگاه تحصیلی دوره لیسانس؟
5. معدل مدرک لیسانس؟
سلام به همه دوستای خوبم و با ارزوی موفقیت برای همتون..ممنون از اقا احسان بابت این تاپیک
پروین محبت طلب هستم,متولد ۶۹ ام، ساکن تهران،
رشته تحصیلی:زیست سلولی مولکولی ورودی ۸۷
دانشگاه خوارزمی تهران.
معدل دوره لیسانس ازونجایی که دانشجوی درسخونی نبودم ۱۵.۷۵ بود..:dadad4:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

genetic_n

New member
:sadsmiley:
7. درصدات چند شدن؟
نمره در ژنتیک۸۹.۷۸رتبه ۱،در بیوشیمی۷۱.۱۷ رتبه ۳۲،در بیوتکنولوژی ۷۹.۷۸ رتبه ۲،
رتبه در کل و سهمیه یکی بود.درصدا: ژنتیک۸۵،بیوشیمی۸۴،سلولی مولکولی ۸۲.۶۷،زبان ۸۲.۴۶
من پارسال شرکت کرده بودم ولی چون ازدواج کردم و درگیر کارای تموم نشدنی عروسی شدم نرسیدم خوب بخونم،وقبول نشدم

- - - Updated - - -

:sadsmiley:
7. درصدات چند شدن؟
نمره در ژنتیک۸۹.۷۸رتبه ۱،در بیوشیمی۷۱.۱۷ رتبه ۳۲،در بیوتکنولوژی ۷۹.۷۸ رتبه ۲،
رتبه در کل و سهمیه یکی بود.درصدا: ژنتیک۸۵،بیوشیمی۸۴،سلولی مولکولی ۸۲.۶۷،زبان ۸۲.۴۶
من پارسال شرکت کرده بودم ولی چون ازدواج کردم و درگیر کارای تموم نشدنی عروسی شدم نرسیدم خوب بخونم،وقبول نشدم

genetic_n

New member
لطفن این سوالات رو واسه هردرس جداگونه توضیح بده:
10. منابعی که استفاده کردی چیا بودن؟
11. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
12. چه کلاسی می رفتی؟
13. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟
14. از کی شروع کردی به مطالعه؟
15. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
16. میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
17. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
18. نحوه تست زدنت چطوری بود؟
19. نحوه مرورت چطوری بود؟
20. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...

21. توضیحات اضافه و توصیه ای اگه هست بهمون بگو..
منابع: ژنتیک امری،بیوشیمی ج ز و ه خوندم، سلولی:بیولوژی سلولی مولکولی دکتر محمد نژاد،برای زبان مدتی که ک ل ا س میرفتم ازمون سالای قبل وبعد کتاب لزگی رو خوندم..
تست:ژنتیک:تست کنکورای گذشته+کتاب تست دکتر ذکری،برای بیوشیمی گنجینه دکتر جعفر نژاد،سلولی نرسیدم تست بزنم و زبانو که گفتم
:کلاسای سنا ژنتیک،بیوشیمی و زبان رفتم،سلولی ک ل س نرفتم _درمورد اثر بخشی ک لا س باید بگم کاملا به خود فرد بستگی داره برای کسی که تلاش کنه با ک ل ا س پیش بره واماده سر ک ل ا س حاضر شه و خلاصه خوب بخونه میتونه خیلی مفید باشه در غیر اینصورت نمیشه انتظاری داشت..
آزمون ازمایشی شرکت نکردم،در واقع بعد عید اونقد وقتم با خوندن پر شده بود که حتی ۱ساعتم نمیتونستم به چیز دیگه ای فک کنم فقط تمام سعیمو میکردم که با تسلط کامل به مباحث سر کنکور حاضر شم..
از اوایل ابان با روزی ۳,۴ ساعت شروع کردم تا نزدیک عید به ۶,۷ ساعت شاید می‌رسید،اخه من هیچ وقت ساعت مطالعمو ددقیق حساب نمی‌کردم،یه روزایی خوب میخوندم روزایی هم بود که نمیشد اصلا بخونم البته قبل از عید اینطوری بود ک خیلی منسجم نبود،یه توضیح ام بدم که من قرار بود تعطیلات عید خونه بمونم و فقط درس بخونم چون فقط ژنتیکو نسبتا کامل خونده بودم،سلولی که ۲ فصل خونده بودم وبیوشیمی هنوز خیلی مونده بود کامل شه ودر کل اوضاع خوب نبود
اما یه دفعه برنامه من عوض شد کل عیدو مسافرت رفتم وسرخوش بودم تا۱۵ فروردین که برگشتم بلافاصله یه برنامه ریزی فشرده وشروع کردم به درس خوندن به معنای واقعی کلمه. ساعت ۷صبح شروع میکردم . حدودا به طور میانگین۱۲ ساعت میخوندم،طوری شده بود که حتی وقتای استراحتم هم درس میومد تو ذهنم،شبا قبل از خواب ناخودآگاه درسا تو ذهنم مرور میشدو وقتیم میخوابیدم خواب درس می‌دیدم،البته ناخواسته بود همش،اصلا یه وضی:smilies-azardl (181 تا حالا تو عمرم انقد تو مود درس نرفته بودم:1dco2x0p1lilzhfpg1t
نحوه مطالعه:یه قسمت از درسو میخوندم و بعد مثل استاد برای خودم درس میدادم همراه با شکل البته خیلی طولش نمیدادم اما باعث میشد درحین درس دادن ربط مباحث به همو بفهمم واین خیلی برام جذاب بود,در واقع تجزیه تحلیل میکردم،بعد از اتمام مبحث یه نگاه کلی به اون میکردم ومیرفتم سراغ درس بعدی.سعی میکردم روز بعدش درسو مرور کنم اینکار بازدهو بالا میبرد.ژنتیک و زبانو هر روز میخوندم،بیوشیمی و سلولی قبل عید یه روز در میون بعد عید هر روز..
نحوه تست زدن:تست یه وسیله بود برای مرور بیشتر درسا,جوابای تشریحی رو کامل میخوندم و نکاتشو کنار مبحث مربوطه تو کتاب یا ج ز و ه یادداشت میکردم اینطوری چند بار مرور میشد و موقع تست زدن اگه حس میکردم مبحثی و کامل بلد نیستم برمیگشتم از کتاب دوباره میخوندم
خلاصه برداری از بعضی فصلای ژنتیک مثل ایمنوژنتیک کردم و روزای اخر خلاصه ها،جدولا وشکلا رو خوندم
بیوشیمی خلاصه نویسی نکردم،سلولی هایلایت کردم و نکات مهمو با خودکارای رنگی روی شکلا نوشتم که سه روز اخر فقط صرف خوندن شکلا و نکاتی ک روش نوشته بودم و هایلایت ها شد که خیلی خوب بود برام.
لایتنر متاسفانه استفاده نکردم ولی برای کلمات زبان مسلما عالیه,من زبانو با یه دیکشنری خوب میخوندم که برای هر کلمه کلی مترادف گفته بودو معانی مختلف کلمه رو تو جملات مختلف توضیح داده بود باعث شده بود از خوندن زبان لذت ببرم مثلا میخواستم۱ ساعت بخونم اما گاهی می‌دیدم ۲ ساعت گذشته و من متوجه نشدم:smilies-azardl (181
نکته دیگه اینکه من وقت نکردم هزاره رو بخونم اما دوست داشتم قسمت مهندسیشو بخونم و توصیه میکنم دوستای خوبم بخونن

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

*hadis*

New member
سلام خانم محبت طلب عزیز و گرامی..من داوطلب دکتری هستم و سوال خاصی ندارم..فقط خواستم بهتون تبریک بگم..واقعا عالی بود! با وجود تاهل و مشغله های زندگی کار بسیار بزرگی کردین..از دیدن آدمهای محکم و بااراده ای مثل شما خیلی هیجانزده و خوشحال میشم..امیدوارم در همه مراحل زندگیتون موفق و موید باشید..به امید شنیدن خبرهای شیرین پی دی پی از موفقیتهای آتی شما.

با عرض معذرت از جناب آقای احسان بخاطر سوالی نبودن پستم :)

farzanee20

New member
سلام منم سوال بپرسم؟
اول اینکه تبریک میگم بهتون هم به خاطر رتبه عالی هم به خاطر اراده و تلاش فوق العاده تون :riz304:

1. کنکور امسال از نظر شما چه جوری بود؟اسون؟متعادل؟سخت؟ با توجه به اینکه سال پیش هم کنکور دادید بهتر میتونید قضاوت کنید. لطفا نظرتون راجع به هر درس جدا بگید:riz277:

2.کتاب محمد نژاد متنش چه جوریه؟راسته که پر از اشتباهه؟

3. منابعی که برای امسال خوندید همون منابعی هستن که پارسال خوندید؟اگه نه سال پیش چی خوندید؟

4. بهترین کار برای بالا بردن تمرکز؟ من اصلا تمرکز ندارم موقع درس خوندن

5. و اما سوال اخر وقتی فهمیدید رتبه 1 شدید چه حسی داشتید؟:a2d
3::bunnyearsmiley:
:a2d3:

آخرین ویرایش:
A

admin2

Guest
سلام
خسته نباشید
من هم به شما تبریک میگم هم بابت رتبه 1 ژنتیک پزشکی و هم بابت رتبه 2 زیست فناوری پزشکی که بدست اوردید

marynas

New member
سلام دوست عزیز خیلی تبریک میگم
درباره کتاب محمد نژاد میشه لطف کنی انتشاراتشو بگی؟

genetic_n

New member
درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.
تفریح تا قبل عید نرمال بود،درس میخوندم کارای خونه رو انجام میدادم وبیرون رفتنم ام خیلی محدود نبود و همونطور که گفتم تعطیلات عید که کلا صرف تفریح شد اما بعدش ساعت به ساعتش برام حیاتی بود،خداروشکر به لطف همسرم بعد عید تقریبا کار خونه انجام نمیدادم,خیلی بهم کمک کرد و روحیه داد,ازش واقعا ممنونم
تنبل تر از اونی هستم که ورزش کنم متاسفانه
تغذیه مسئله مهمیه,در طول مدت درس خوندن بهتره غذاهای مقوی و کم حجم مصرف کنیم,درس خوندن انرژی زیادی میبره,از طرفی زیاد خوردن میتونه باعث خواب آلودگی موقع درس خوندن شه.پس مقوی و کم حجم باشه بهتره..
مکان مطالعه با توجه به عادات هر کس فرق میکنه من خونه رو ترجیح میدم چون راحتتره
بنظرم مهمترین انگیزه واسه درس خوندن علاقه به درسه خستگی برای همه هست ولی اگه هدف مشخص باشه میشه بهش غلبه کرد,من ک ل ا س که میرفتم دوستامو که می‌دیدم وتلاششونو انگیزم بیشتر میشد و همینطور استادای خوبم که بهمون امیدو انگیزه میدادن خونواده و پدر مادر که تو این مدت تشویقم کردن..
فراموش نکنیم یه سری مشکلات برای هر کسی ممکنه پیش بیاد اما مهم اراده فرده که فراتر از همه اوناست, پس دوستای خوبم تا لحظه اخر ناامید نشیم توکلمون که به خدا باشه همه چی حله.من قبل کنکور فک میکردم سر جلسه خیلی استرس میگیرم اما وقتی رسیدم به جلسه آزمون همه چی رو از ته دل سپردم به خدا . عجیب بود کوچکترین استرسی نداشتم خداروشکر..

psychology93

New member
سلام. من هم به شما تبریک میگم. به امید موفقیت های بیشتر
فقط میشه لطف کنید راجع به درس زبان با این درصد بالا بیشتر توضیح بدید آیا فقط خوندن لزگی کفایت میکنه؟
ممنون

bio1

New member
سلام...تبریک میگم...میشه بپرسم چرا ژنتیک پزشکی رو انتخاب کردید؟از اول برای این رشته برنامه داشتید؟

genetic_n

New member
سلام خانم محبت طلب عزیز و گرامی..من داوطلب دکتری هستم و سوال خاصی ندارم..فقط خواستم بهتون تبریک بگم..واقعا عالی بود! با وجود تاهل و مشغله های زندگی کار بسیار بزرگی کردین..از دیدن آدمهای محکم و بااراده ای مثل شما خیلی هیجانزده و خوشحال میشم..امیدوارم در همه مراحل زندگیتون موفق و موید باشید..به امید شنیدن خبرهای شیرین پی دی پی از موفقیتهای آتی شما.

با عرض معذرت از جناب آقای احسان بخاطر سوالی نبودن پستم :)

ممنونم حدیث عزیزم از لطفتون,انشاالله شمام امسال خبر خوب دکتر شدنتو بهمون بدی,موفق باشین:riz304:

genetic_n

New member
اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛

یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از الآن یا از اول مهر شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر ممنون از وقتی که دراختیار بچه ها قرار دادی.
t4426.gif

امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی دکترا همینجا می بینیمت.
کسی که از الان شروع میکنه وقت خوبی داره,اهسته و پیوسته شروع به خوندن همه درسا بکنه و همینطور که پیش میره مرور و هم تو برنامش بگونجونه,به خوندن هر روز زبان مقید باشه,کلمات زبانو هرشب بخونه,چون وقت خوبی داره اگه لغات زبانو تو جمله های مختلف بخونه خیلی بهتره ,تو ذهن میمونه اکثرا
کسی که بار اوله میخونه نگران کند پیش رفتن و نفهمیدن بعضی جاها نشه,دور اول همیشه سخته ولی دورای بعد روونتر میشه.
نکات تستا حتما یه جایی که دم دست باشه نوشته بشه ویا چندبار خونده شه.
اگه تا عید همه درسارو کامل خونده باشین عالیه بعد با ارامش بیشتری کارو دنبال میکنین,تعطیلات عیدو سعی کنین از دست ندید, و روزای اخر تلاشتونو چند برابر کنین چون درسای ما با این حجم بالای جزئیات فرارن..
کسی که ۳ماه وقت داره اگه پایه قوی ای نداشته باشه وقت کمیه,اما ناامیدی از همه چی بدتره,امیدوار و مصمم شروع به برنامه ریزی بکنه و از لحظه لحظش استفاده کنه.برای ژنتیک با توجه به وقت کمش صرفا روی امری تمرکز کنه و برای بقیه درسا هم یه منبع خلاصه ودر عین حال جامع گیر بیاره,بهر حال فقط غیر ممکن غیر ممکنه..
بازم ممنونم,به امید موفقیت همه دوستای گلم تو همه مراحل زندگی,سربلند باشین انشاالله..:rose::heart:

بالا