❖ از زبان رتبه 2 بهداشت محیط 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ❖

eeeeeeehsan

New member
درود خدمت همه عزیزان علوم پزشکی
t4420.gif

از اونجایی که رتبه 2 کنکور امسال یعنی سال 94 اینجا حضور دارن، گفتم چه بهتر که بکشونیمشون اینجا و از تجربیات و صحبتاشون استفاده کنیم.
نام کاربریشون 12500 هست و لیسانس مهندسی بهداشت محیط هم هستند.

tavajoh.gif

نام بردن جـزوات موسسات در این تاپیک ممنوعه، لطفن دقت کنید.
برای تشکر از دکمه Like و دادن امتیاز ✶ و ↑↓ استفاده کنید.
به صورت پیام خصوصی مزاحم ایشون نشید، هرسوالی بود داخل همین تاپیک بپرسید.

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
مشخصات

1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. دانشگاه تحصیلی دوره لیسانس؟
5. معدل مدرک لیسانس؟

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل، درصدها

6. نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کلت چند شدن؟
7. درصدات چند شدن؟
8. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
9. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟

eeeeeeehsan

New member
منابع و نحوه مطالعه

لطفن این سوالات رو واسه هردرس جداگونه توضیح بده:
10. منابعی که استفاده کردی چیا بودن؟
11. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
12. چه کلاسی می رفتی؟
13. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟
14. از کی شروع کردی به مطالعه؟
15. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
16. میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
17. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
18. نحوه تست زدنت چطوری بود؟
19. نحوه مرورت چطوری بود؟
20. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...
21. توضیحات اضافه و توصیه ای اگه هست بهمون بگو..

eeeeeeehsan

New member
تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ...

درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

eeeeeeehsan

New member
برنامه ریزی برای شروع داوطلبین

اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛

یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از الآن یا از اول مهر شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر ممنون از وقتی که دراختیار بچه ها قرار دادی.
t4426.gif

امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی دکترا همینجا می بینیمت.

12500

Member
سلام دوستای گلم ......اول از همه میخاستم از اقا احسان واسه پیشنهادشون تشکر کنم و امیدوارم این تاپیک واسه داوطلبا ارشد مهندسی بهداشت محیط مفید باشه.:riz304:

سال قبل وقتی من میخاستم واسه کنکور ارشد 94 اماده بشم تقریبن هیچ دوستی نداشتم ک ازش واسه منابع و تجربیات کمک بگیرم از طرفی هم میخاستم یه دانشگاه تیپ یک قبول بشم واسه همین اومدم تو اینترنت سرچ کردم تا با این سایت اشنا شدم چنتا بچه های ارشد و دانشجویا دکترا هم رشته ای رو پیدا کردم ک اطلاعاتشون خیلی ب دردم خورد واسه همین منم تصمیم گرفتم محبت اون دوستان رو در حق داوطلبان سالا بعد جبران کنم:)

آخرین ویرایش:

12500

Member
1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. دانشگاه تحصیلی دوره لیسانس؟
5. معدل مدرک لیسانس؟

1-زهرا .....اهل کاشان ....
2-مهندسی بهداشت محیط
3-سال 88
4-دانشگاه علوم پزشکی کاشان
5-معدل کارشناسی 16/84

آخرین ویرایش:

12500

Member
6. نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کلت چند شدن؟
7. درصدات چند شدن؟
8. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
9. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟

6-نمره کل تراز به درصد:64.78....رتبه در سهمیه:2....رتبه در کل:2

7-اب و فاضلاب )هيدروليك(
60.61

انتقال و توزيع اب و جمع اوري فاضلاب
70.83

تصفيه اب
66.67

تصفيه فاضلاب
50.00

شيمي و ميكروبيولوژي اب و فاضلاب
63.89

الودگي هوا وكنترل ان
19.44

مواد زائد جامد
69.44

كليات بهداشت محيط
81.94

زبان عمومي
21.67
8-سال دوم....سال اول منابعو نداشتم..
9-فک میکنم 270 شدم.....فقط تهران و شهر های اطرافو زدم و بین الملل شهر خودمون قبول شدم...خانواده ام تمایل داشتن ک من بین الملل رو ثبت نام کنم ولی من با پا فشاری تصمیم گرفتم یه بار دیگه بخونم و الان راضیم:4d564ad6:

12500

Member
منابعی که استفاده کردی چیا بودن؟
هیدرولیک :تستا کتاب سینا 2

برادران+تستا کتاب خانیران

انتقال توزیع: دکتر محوی+کتاب تست سینا 2 برادران+تست خانیران

تصفیه آب:مهندسی اب قسیم+تکنولوزی اب و فاضلاب ززولی

تصفیه فاضلاب:متکف جلد 3 و 4و5و تکنولوزی اب و فاضلاب ززولی

شیمی و میکروب:کتاب مهناز نیک آیین اصفهان و کتاب ززولی

الودگی هوا:جرمی کولز جلد 1و 2(فصل 1و2و3 بسیار مهمه و سوال خیز)

مواد زائد و جامد:هند بوک مدیریت پسماند چوپانگلوس جلد 1 و 2(فصل بازیافت و کمپوست و لندفیل و زباله سوز مهمه)

کلیات بهداشت:درسنامه جامع ززولی+کتاب تست ززولی (خیلی کتاب خوبیه)

زبان:لغات 504+تافل+متن های کتاب لزگی(هر چند ک ب دلیل حذف ماشین حساب وقت زیادی سر جلسه واسه زبان نذاشتم:sad:)

آخرین ویرایش:

12500

Member
کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
کتابا تست علی مشایخ صالحی ک به نظرم بسیار عالی بودن...این کتابا جدیدن اومده و من به داوطبا توصیه میکنم و کتاب تست خانیران و کتاب تست کنکورای گذشته سینا 2 برادران

12500

Member
چه کلاسی می رفتی؟
کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟

ازمون وکلاس شرکت نکردم...البته فرصتشو هم نداشتم چون نصف روزم سر کار بودم...مهم ترین حسن استفاده از آزمون و ک لاس افزایش انگیزه و حس رقابت بین داوطلبا هست:smiliess (3):

آخرین ویرایش:

12500

Member
از کی شروع کردی به مطالعه؟
زبان از تابستان ولی سایر درسا از مهر ماه به صورت جدی....

برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
روزانه 3 تا 4 درس میخوندم اخر شب هم لغات زبان میخوندم
میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
تا بهمن ماه روزی 4 تا 6 ساعت....بهمن و اسفند 6 تا 7.....عید نوروز3 تا 4 ساعت....بعد عید تا کنکور 7 تا 8 ساعت

نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
بهترین ساعت مطالعه ام عصر بود و سعی میکردم دروس مفهومی رو اون موقع مطالعه کنم..تو محل کارم هم خلاصه ها و نکته های مهم
رو مرور میکردم.

نحوه تست زدنت چطوری بود؟
بعضی درسا رو لازم هس از همون اول تست بزنید مثه انتقال توزیع و هیدرولیک...درسایی دیگه رو هم یه دور خوندید نگاه به تستا کنکورای سال گذشته بکنید تا مباحث تست خیز رو تشخیص بدین

آخرین ویرایش:

12500

Member
نحوه مرورت چطوری بود؟
برنامه ام طوری بود ک تا 30 اسفند تمام دروسو تموم کنم هرچند ک دروس مهم تر(انتقال وکلیات)را تا 30 اسفند 2 بار خونده بودم....بعد از عیدم 2 بار دوره کردم همه دروس را.....

نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...
نت برداری و خلاصه ک از همون اول داشتم و هفته های آخر هم خیلی ب دردم خورد و تونستم چن بار مرور کنم....لایتنر نداشتم فقط لغات زبانو به صورت تیک 8 در اوردم و هر روز مطالعه میکردم...

. توضیحات اضافه و توصیه ای اگه هست بهمون بگو..
واسه قبولی تو کنکور ارشد فقط خوندن کافی نیست سعی کنید با کسانی ک این کنکور رو دادن مشورت بگیریدو منابع درستو انتخاب کنیدو از درس زبان هم غافل نشید حتی اگه تو کنکور درصد کم اوردید ...و مطمئن باشید اگه تلاش و برنامه مستمر داشته باشید حتمن ب نتیجه دلخواهتون میرسید:a2d3:

آخرین ویرایش:

12500

Member
درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

خوب به نظرم برنامه باید منعطف باشه و تفریح حتمن یه قسمت اون باشه من تقریبن هر جمعه عصر یا جمعه شب چن ساعتی واسه این ک از کتاب و درس دور باشم بیرون میرفتم...برنامه تغذیه ام هم ک همیشه خوبه:black_eyed:...انگیزه هم ک یه نقش کلیدی تو پیشبرد دروس داره حتمن با داوطلبا هم رشته ای خودتون و افراد با انگیزه در ارتباط باشید و هر موقع از از درس خسته شدین هدفتون رو تو ذهنتون مرور کنید و خودتونو رو صندلی دانشگاه مورد نظرتون ببینید:riz277:

hosseintorabi

New member
من از ابن تریبون هم بهتون تبریک میگم.. درصدانون یه نکته ی خیلی جالبی که داشت اگه فقط آلودگی هوا رو فاکتور بگیریم تفریبا توو همه ی درسها در حد خوبی بودین.. منظورم اینه اینجوری نبوده که مثلا دو تا درس رو بالای 80 بزنین و دو تارو زیر 30 ... این یکپارچگیِ تسلط روی دروس یکی از رموز موفقیته به نظر من... عالی بود..
واقعا آشنایی با منابعِ درست خیلی مهمه... به نظرم سخت ترین کار هم خوندنِ اولین باره منابع س!.. مثلا وقتی واسه اولین بار میخوای جرمی کولز با هندبوک چوبانگلوس رو بخونی خیلی خسته کننده س.. ولی باید خوند.. ولی واسه خودم دفعه های دوم و سوم که چوبانگلوس رو با ریتم سریعتر و دفعه ی سوم فقط جاهایی که خط کشیده بودم رو میخوندم اتفاقا خیلی هم لذت بخش بود..
ببخشدااا قرار بود شما تجربیاتتونو بگید من گفتم نمیدونم چرا:)))

12500

Member
من از ابن تریبون هم بهتون تبریک میگم.. درصدانون یه نکته ی خیلی جالبی که داشت اگه فقط آلودگی هوا رو فاکتور بگیریم تفریبا توو همه ی درسها در حد خوبی بودین.. منظورم اینه اینجوری نبوده که مثلا دو تا درس رو بالای 80 بزنین و دو تارو زیر 30 ... این یکپارچگیِ تسلط روی دروس یکی از رموز موفقیته به نظر من... عالی بود..
واقعا آشنایی با منابعِ درست خیلی مهمه... به نظرم سخت ترین کار هم خوندنِ اولین باره منابع س!.. مثلا وقتی واسه اولین بار میخوای جرمی کولز با هندبوک چوبانگلوس رو بخونی خیلی خسته کننده س.. ولی باید خوند.. ولی واسه خودم دفعه های دوم و سوم که چوبانگلوس رو با ریتم سریعتر و دفعه ی سوم فقط جاهایی که خط کشیده بودم رو میخوندم اتفاقا خیلی هم لذت بخش بود..
ببخشدااا قرار بود شما تجربیاتتونو بگید من گفتم نمیدونم چرا:)))
رفتم دانشگاه درصد تصفیه فاضلابو به استاد تصفیه فاضلاب گفتم کلی منو دعوا کرد اگه درصد هوا رو به استاد الودگی هوا میگفتم اون دیگه چیکار میکرد:14:
هوا و مواد زائد به یه اندازه خوندم ولی نمیدونم چی شده انقد پایین اومده...یکی از دوستام هیچی هوا نخونده شانسی زده 33 اومده واسش:smiliess (12):

staabbodij

New member
سلام به همه دوستان
فرم بررسی نتیجه آزمون تو سایت قرار گرفته.
می تونید به این شیوه تعیین رتبه بندی بر اساس تراز -که بدون اطلاع قبلی بود- اعتراض بگذارید. لطفا حتما این کارو بکنید.
بنده خودم با مرکز سنجش آموزش پزشکی تماس گرفتم، گفتن تو فرم بررسی نتیجه آزمون اعتراض بگذارید.
مطمین باشید که تاثیر میذاره.
هرچی تعداد نفرات زیادتر باشه بهتره.
از دوستانی هم که اطلاعی نسبت به موضوع ندارند، خواهش می کنم دیگران را ناامید نکنند.
متشکرم از همه
شماره های ارتباط با مرکز سنجش آموزش پزشکی:
81452808-81452574-81452575 با کد تهران021
میتونید به آدرس های
arshad94@sanjeshp.ir
info@sanjeshp.ir
هم متن اعتراضی خودتون رو بفرستید.
باتشکر

hosseintorabi

New member
رفتم دانشگاه درصد تصفیه فاضلابو به استاد تصفیه فاضلاب گفتم کلی منو دعوا کرد اگه درصد هوا رو به استاد الودگی هوا میگفتم اون دیگه چیکار میکرد:14:
هوا و مواد زائد به یه اندازه خوندم ولی نمیدونم چی شده انقد پایین اومده...یکی از دوستام هیچی هوا نخونده شانسی زده 33 اومده واسش:smiliess (12):
من خودم مثلا هیدرولیک رو 88 زدم و انتقال رو 77 و فاضلاب رو 53.. ولی همون آلودگی هوا رو 16!! به قول شما خوب هم وقت گذاشته بودم وایش همپای مواد زائد..ولی به نظرم یه وقتایی همین وقت گذاشتنه باعث میشه سر جلسه امتحان آدم نتونه از سوالایی که شک داره دل بکنه و تمرکز به هم میریزه.. واسه همین کسایی که زیاد نخوندن و بی استرس میرن یه وقتایی موفق تر عمل میکنن در حد دو سه تا تست.. ولی توو کل قضیه موفقیت با کسیه که بیشتر تلاش کرده..
همون پیش استاد آلودگی هوا نرید یهتره :)))

بالا