سلام. دوستان اینم از کارنامه من

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

payammarabi

New member
9ba777633994a5beee6d12392c4e2279.jpg

digoxin

New member
آقا پیام ممنون بابت کارنامه
فکرکنم از لحاظ منطقی برای جلوگیری از محرومیتم که شده در نهایت بهداشت رو رفتی؟

عجب . روانشناسی بالینی رو 71 درصد زده هنوزم رتبش خوب نشده .شاید دروسشون راحت بوده مثل پرستاری . من کارنامه های تغذیه رو که میبینم هر کی تغذیه رو 60 تا 70 بزنه قبولیش حتمیه .

omid1369

New member
عجب . روانشناسی بالینی رو 71 درصد زده هنوزم رتبش خوب نشده .شاید دروسشون راحت بوده مثل پرستاری . من کارنامه های تغذیه رو که میبینم هر کی تغذیه رو 60 تا 70 بزنه قبولیش حتمیه .
اخه اون درس ضریبش متوسطه . از طرف دیگه پارسال محاسبه نتایج آزمون ترازی شده بود و این درس از دروسی هست که متقاضیان غالبا خوب میزنن و به همین دلیل ترازش پائین میاد

psychology93

New member
کسی از نحوه محاسبه درصدها امسال خبر داره ک قراره چطوری انجام بشه؟؟؟

omid1369

New member
کسی از نحوه محاسبه درصدها امسال خبر داره ک قراره چطوری انجام بشه؟؟؟
احتمال قریب به یقین باید بشکل تراز باشه
درمورد نحوه محاسبه تراز هم با ی جستجوی ساده در گوگل اطلاعات خوبی میتونی کسب کنی بخصوص توی سایت س ن ا . بطور خلاصه بگم که در این روش برخلاف سالهای قبل نمره هرکس درمقایسه با رقبا سنجیده و ارزش گذاری میشه

digoxin

New member
احتمال قریب به یقین باید بشکل تراز باشه
درمورد نحوه محاسبه تراز هم با ی جستجوی ساده در گوگل اطلاعات خوبی میتونی کسب کنی بخصوص توی سایت س ن ا . بطور خلاصه بگم که در این روش برخلاف سالهای قبل نمره هرکس درمقایسه با رقبا سنجیده و ارزش گذاری میشه

ایول پس یعنی درسی مثل تغذیه با ضریب 4 رو که همه میزنن تاثیرش از فیزیولوژی با ضریب دو کمتر خواهد بود ؟ یا مثلا زبان عمومی ؟؟؟؟

omid1369

New member
ایول پس یعنی درسی مثل تغذیه با ضریب 4 رو که همه میزنن تاثیرش از فیزیولوژی با ضریب دو کمتر خواهد بود ؟ یا مثلا زبان عمومی ؟؟؟؟
نمیشه با قطعیت گفت اما اگر همه بشدت خوب میزنن شما ضمن اینکه اون درس رو در سطحی نزدیک به سایرین میزنید اگر بتونید در دروسی که دیگران بهشون بی توجه هستن ی مقدار بالاتر از نورم بزنید خیلی کمک میکنه.مثلا توی اون درس ضریب دو اگه همه بطور میانگین 30یا کمتر بزنن و شما بالای 50یا 60بزنید تراز شما خیلی خوب میشه و موثر

omid1369

New member
اساسا یکی از اهداف این سیستم از بین بردن تمرکز روی دروس ضریب بالاست . و هدف دیگه اینه که اگر کسی در درسی با ضریب پائین توان خاصی داره این توانائی مورد بی توجهی قرار نگیره و خلاصه نمرات بالانس میشن

digoxin

New member
ممنون از همگی بخاطر پاسخ هاتون ولی رشته ی مد نظر من همون تغذیه هست که متاسفانه تمام دروسش رو برای رتبه اوردن باید بالا زد و بر خلاف رشته های دیگه که تنوع دروس زیاد هست در اینجا فقط سه درس حائز اهمیته و مسلما رتبه های برتر تمام این سه درس رو بالا میزنن

psycho71

New member
دوستان به نظرتون اگر این دوستمون با همین درصدهایی که زده ، فقط زبان رو به جای 25 درصد ، یه چیزی حدود 60 یا 70 میزد رتبه اش چه تغییری میکرد؟ چند تا کم میشد ؟:21:

omid1369

New member
ممنون از همگی بخاطر پاسخ هاتون ولی رشته ی مد نظر من همون تغذیه هست که متاسفانه تمام دروسش رو برای رتبه اوردن باید بالا زد و بر خلاف رشته های دیگه که تنوع دروس زیاد هست در اینجا فقط سه درس حائز اهمیته و مسلما رتبه های برتر تمام این سه درس رو بالا میزنن
پس شما اون یه درس رو در حد کفایت بزنید و سایر دروس رو معرکه
زبان البته پاشنه آشیل آزمون بهداشته

omid1369

New member
امسال دیگه ضریب زیاد کاربرد نداره تراز شده مانند کنکور سراسری درسی که اکثرا کم میزنن یا درصد بین شرکت کنندگان کم باشه بالا بزنید رتبه شما عالی جابجا میکنه / مثلا مجموعه 3 عرض میکنم ویروس اسون بود اکثرا عالی زدن زیاد توی رتبه تاثیر نداشت ولی باکتری سخت و اگر درصد میانگین متوسط به بالا میزدن رتبه عالی میشد/ زیان هم مثل سابق تاثیر خودشو داره
دقیقا همینطوره

digoxin

New member
میشه احتمال داد تک میشد

فکر نمیکنم رتبش تک میشد چون روانشناسی بالینی ضریب بالاتری داره . حتی اگه تراز درسی با ضریب کمتر مهم باشه بازم درسی که ضریب بالاتری داره رو اگه بالا بزنی نمره ی بیشتری میگیری . مثلا من اگه درس تغذیه رو 90 درصد یزنم و فیزیولوژی و بیوشیمی رو 50 بزنم خیلی بهتر میشه رتبم تا اینکه درس فیزیولوژی و بیوشیمی رو با ضریب 2 حدود 90 بزنم و تغذیه با ضریب 4 رو 50 بزنم .

omid1369

New member

فکر نمیکنم رتبش تک میشد چون روانشناسی بالینی ضریب بالاتری داره . حتی اگه تراز درسی با ضریب کمتر مهم باشه بازم درسی که ضریب بالاتری داره رو اگه بالا بزنی نمره ی بیشتری میگیری . مثلا من اگه درس تغذیه رو 90 درصد یزنم و فیزیولوژی و بیوشیمی رو 50 بزنم خیلی بهتر میشه رتبم تا اینکه درس فیزیولوژی و بیوشیمی رو با ضریب 2 حدود 90 بزنم و تغذیه با ضریب 4 رو 50 بزنم .
البته برای پاسخ به همچین سوالاتی باید نمرات همه رو دونست یا دست کم نمرات غالب رو . و در غیر اینصورت همه براساس حدس و گمان هست

فقط ازونجاکه شته خودمم روان شناسیه باید عرض کنم زبان ی ضریب پنهان هم داره .پیشنهاد میکنم به نحوه محاسبه نمره خام در درس زبان که در سایت علوم پزشکی توضیح داده شده رجوع کنید .
درضمن موضوع اینه که ما بدونیم نباید در این سیتم از درسی قافل بشیم و همینطور به خاطر درصدای خوب در بعضی از دروس نباید زیادی خوشحال بشیم .
در نهایتم باید پذیرفت که هیچ چیز نمیتونه جای تلاش و کوشش رو بگیره و بدترین ضعفهاذو رو میشه با افزایش تلاش پوشش داد و بالانس کرد .
امیدوارم همه به نتیجه ای که شایسته اون هستند برسند.و درسته که در این سیستم دو بعلاوه دو ممکنه چهار نشه ولی حداقل 3میشه(یعنی بالاخره هیچ تلاشی بی نسیب نمیمونه )
درمورد درس روان شناسی بالینی هم بگم که ضریبش متوسطه و دروس مهمتری هم در رشته ما وجود داره .

digoxin

New member
البته برای پاسخ به همچین سوالاتی باید نمرات همه رو دونست یا دست کم نمرات غالب رو . و در غیر اینصورت همه براساس حدس و گمان هست

فقط ازونجاکه شته خودمم روان شناسیه باید عرض کنم زبان ی ضریب پنهان هم داره .پیشنهاد میکنم به نحوه محاسبه نمره خام در درس زبان که در سایت علوم پزشکی توضیح داده شده رجوع کنید .
درضمن موضوع اینه که ما بدونیم نباید در این سیتم از درسی قافل بشیم و همینطور به خاطر درصدای خوب در بعضی از دروس نباید زیادی خوشحال بشیم .
در نهایتم باید پذیرفت که هیچ چیز نمیتونه جای تلاش و کوشش رو بگیره و بدترین ضعفهاذو رو میشه با افزایش تلاش پوشش داد و بالانس کرد .
امیدوارم همه به نتیجه ای که شایسته اون هستند برسند.و درسته که در این سیستم دو بعلاوه دو ممکنه چهار نشه ولی حداقل 3میشه(یعنی بالاخره هیچ تلاشی بی نسیب نمیمونه )
درمورد درس روان شناسی بالینی هم بگم که ضریبش متوسطه و دروس مهمتری هم در رشته ما وجود داره .

درسته . ممنون ان شا الله که موفق باشید .

karshenasgh

New member
این قضییه ضریب و تراز و... که اینجا در موردش صحبت کردین، مربوط به کنکور ارشد وزارت علوم میشه یا وزارت بهداشت؟...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا