❖ از زبان رتبه 3 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ❖

eeeeeeehsan

New member
درود خدمت همه عزیزان علوم پزشکی
t4420.gif

طبق رسوم هرساله ما با رتبه های برتر مصاحبه داریم.
امسال سه تا از بچه های رتبه برتر رو نشوندیم رو صندلی و میخوایم از تجربیات خوبشون استفاده کنیم.
هر سه
از بچه های قدیمی، بامعرفت و باتجربه انجمن هستن، بنابراین به هر سوالی داشته باشین جواب میدن.
در این تاپیک سحر با نام کاربری kolouche در خدمت شما دوستانه.

برای سهولت بهتر من چندتا سوال طرح کردم، که ایشون زحمت می کشن و پاسخ میدن.
اگه سوالی داشتین که بین این سوالات و توضیحات ایشون نبود حتمن بپرسین.

tavajoh.gif

نام بردن جـزوات موسسات در این تاپیک ممنوعه، لطفن دقت کنید.
برای تشکر از دکمه Like و دادن امتیاز ✶ و ↑↓ استفاده کنید.
به صورت پیام خصوصی مزاحم ایشون نشید، هرسوالی بود داخل همین تاپیک بپرسید.

تاپیک های مشابه:

سال 93
◆◆◆ از زبان رتبه 1 ایمونولوژی 93 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆◆

سال 94
◆◆◆ از زبان رتبه 6 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆◆
◆◆ از زبان رتبه 11 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
مشخصات

1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. دانشگاه تحصیلی دوره لیسانس؟
5. معدل مدرک لیسانس؟

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل، درصدها

6. نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل در هردو رشته ایمنی و هماتو چند شدن؟
7. درصدات چند شدن؟
8. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
9. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
منابع و نحوه مطالعه

لطفن این سوالات رو واسه هردرس جداگونه توضیح بده:
10. منابعی که استفاده کردی چیا بودن؟
11. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
12. چه کلاسی می رفتی؟
13. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟
14. از کی شروع کردی به مطالعه؟
15. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
16. میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
17. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
18. نحوه تست زدنت چطوری بود؟
19. نحوه مرورت چطوری بود؟
20. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...
21. توضیحات اضافه و توصیه ای اگه هست بهمون بگو..

eeeeeeehsan

New member
تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ...

درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

eeeeeeehsan

New member
برنامه ریزی برای شروع داوطلبین

اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛

یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از الآن یا از اول مهر شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر ممنون از وقتی که دراختیار بچه ها قرار دادی.
t4426.gif
امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی دکترا همینجا می بینیمت.

kolouche

New member
1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. دانشگاه تحصیلی دوره لیسانس؟
5. معدل مدرک لیسانس؟

با سلام به همه . خدا قوت و خسته نباشید.

1. متولد 71. ساکن مشهد.
2. لیسانس علوم آزمایشگاهی
3. ورودی 89
4. دانشگاه علوم پزشکی مشهد
5. 17.42

kolouche

New member
eeeeeeehsan گفت:
1. نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل در هردو رشته ایمنی و هماتو چند شدن؟
امسال چیزی ب اسم نمره در کارنامه نبود... میانگین درصدها تحت عنوان "نمره کل تراز به درصد" بود. برای من؛
نمره ایمنی: 80.08
نمره هماتو: 51.08

رتبه در سهمیه ایمنی: 3
رتبه در سهمیه هماتو: 99

رتبه در کل ایمنی: 3
رتبه در کل هماتو: 100

eeeeeeehsan گفت:
2. درصدات چند شدن؟
ایمنی 88.51
زیست 56.67
میکروب 0
خون 0
بیوشیمی 87.72
زبان 80.34

eeeeeeehsan گفت:
3. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
سال دوم بود شرکت میکردم

eeeeeeehsan گفت:
4. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟
ایمنی 71
بیوشیمی 44
زبان 56
سلولی مولکولی 56
میکروب 15
رتبه 139
از شهرهای کوچک تر یزد ، کرمان و سمنان رو زدم که نیاوردم. فکر میکنم فقط بین الملل قبول میشدم.

kolouche

New member
eeeeeeehsan گفت:
لطفن این سوالات رو واسه هردرس جداگونه توضیح بده:
10. منابعی که استفاده کردی چیا بودن؟
ایمنی: جـــزوه کلاسی . ابوالعباس. کتاب خانم صدیقه شریف زاده. فوکوسم رو دو مورد اول بود. سومی رو برای مرور میخوندم.. ترکیبی از ابوالعباس و رویت و کوبای بود اگر اشتباه نکنم.
سلولی: لودیش ... برای مولکولی: تست زدم. البته در حد سه چار روز فشرده جــزوه هایی رو نگاه کردم که ی مقدار چشمم آشنا باشه.
بیوشیمی: جــــزوه کلاسی
زبان: 504. لزگی. کتاب زبان عمومی رضازاده
میکروب: اگر خواستین صفر بزنین بگید راهنمایی کنم :) ... یک سوال درست زدم، سه تا غلط = صفر درصد... میکروب امسال خیلی سخت بود... یعنی برا منکه نخونده بودم سخت بود...به نظرم قابل مقایسه با پارسال نبود . پارسالم نخونده بودم.

eeeeeeehsan گفت:
11. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
ایمنی: آی کیـــو بی . کتاب تست دکتر بشـــاش رو هم ماه اخر خوندم. تست های دکترا دو سه سال اخر وزارت بهداشت و علوم رو هم زیر و رو کردیم.
بیوشیمی: گنجینه و آی کیــــو بی
زیست: آی کیــــو بی. سلولی و مولکولی دو جلد جدا داره.
زبان: همون تست های لزگی و تست های رضا زاده... کتاب جدا نداشتم
میکروب: -

eeeeeeehsan گفت:
12. چه کلاسی می رفتی؟
ایمنی و بیوشیمی
جا داره شدیـــــدا تشکر کنم از مدرس ایمنیمون آقای محرری... تشکرات فراوان...نه فقط تو ایمنی، بلکه تو بقیه درسا هم به من کمک کردن.

eeeeeeehsan گفت:
13. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟
آزمون شرکت نکردم

eeeeeeehsan گفت:
14. از کی شروع کردی به مطالعه؟
چون سال دومم بود دلم به تلاش اندک سال قبلم خوش بود. از شهریور شروع کردم.

eeeeeeehsan گفت:
15. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
خب برا ایمنی و بیو چون کلـــاس میرفتم، هر درسی که اونا میدادن بعدش میخوندم به اضافه تست هاش و هر چی نکته ازشون داشتم میخوندم. یک مبحث رو خوبه خوب که میخوندم میذاشتم کنار. خب چون کلــاس بود مجبور بودم بخونم که کم نیارم و خسته نشم از مباحث جدید دیگه. کلا من باید تحت زور و فشار قرار میگرفتم که بخونم.. وگرنه در حد معمولی تلاش میکردم. ازین جهت کلــاس خیلی خوب بود برام.
زیست هم اول کلا ی بار مبحث رو کلی میخوندم، بعد شروع کردم به مرور و تست کنار هم... با تست نکاتو یاد میگرفتم.. چون بدی رفرنس اینه که نکته هارو آدم نمیفهمه کجاست... زیست کم کم خوندم.. ینی مثلا چن تا مبحث شامل غشا و تمام مباحث مربوطه اش، به اضافه سه فصل اول لودیش ب اضافه اسکلت سلولی رو تا دی خاطرمو جمع کردم، جمع ه جمع. با اینکه خیلی از مباحث مونده بود.. ولی خیالم راحت بود ک مباحث مهم سلولی رو خوندم... از دی ب بعد هم خیلی آروم بقیه مباحثو شروع کردم به خوندن...قبلیارم در کنارش مرور میکردم؛ هایلایتامو میخوندم... مولکولی رو هم توو عید 4 روزه کامل فقط نشستم مولکولی خوندم.. با تست خوندم...لودیش نخوندم برا مولکولی... هرجا نمیفهمیدم از رو جــزوه حلش میکردم. برا مرور مولکولی هم هفته آخر یک روز ی نگاه سریع انداختم... خیلی داغون خوندمش . ولی راضیم. کافی بود. تو کنکور برا مولکولی یک سوالشو نزدم. یکی رم اشتباه زدم ک بی دقتی بود.
زبان: برای زبان وقتایی که خواب سراغم میومد زبان میخوندم. سعی میکردم هر روز بخونم. ب قول آقای محرری زبان مثل بادی بیلدینگه. بذاری کنار، حتی یک هفته، دیگه کار سخت میشه... باید مداوم وزنشو حرکت بدی.. حتی شده نیم ساعت. و یک کار دیگه که همه گفتن من هم میگم: لغاتمو تو دفترچه نوشته بودم. لغاتی که از 504 و لزگی داشتم. و مدام تو مترو میخوندم. یا لغات رضا زاده .. کلا تو مترو همش زبان میخوندم (کتابخونه درس میخوندم. مسیر خونه تا کتابخونه با مترو میرفتم. از هر دو راه زبانم دستم بود. مگه ایکه خسته بودم ک میذاشتم کنار... برا لغت خوندن وقت کتابخونمو هدر ندادم اصلا.. حیفه..).

بطور کلی برا سه درس بالا (به جز زبان) مبحثی اکی میکردم برناممو... یعنی اینطوری نبود ک بگم برنامه ریخته بودم کل رو بخونم، بعد باز دوباره شروع کنم از اول تا اخر، که تا آخر چند بار خونده باشم و دلم به این خوش باشه که فرضا فلان کتابو 5 بار خوندم..نه اینطوری نبود.. امسال سعی کردم به این نگاه نکنم که من چـــنــــد بار فلان کتاب یا رو خوندم.. سعی میکردم فقط و فقط با کیفیت بخونم. و خدا رو شکر نتیجه گرفتم. اول کیفیت.. و خب بعدش طبعا کمیت هم مد نظرم بود.. ولی اول کیفیت...
"حرف ه کیفیت شد یه چیزی یادم اومد: بچه ها خواهش میکنم فکرتونو از هر موضوع حاشیه ای خالی کنین... تا تمرکز داشته باشین.... خواهشا... حرف منو گوش کنین یه بار... ضرر نمیکنین... اگر حتی یک موضوع کوچیک تو ذهنتون باشه و فکرتونو مشغول کنه تیر خلاصی.. تمام... "
بازم میگم... چون مهمه...خیلی داوطلبای درس خونو دیدم ک با اینکه زود شروع کرد و زیاد خوندن اما برنده نشدن...دلیلشم میدونم... درگیر کردن بیخودی ذهنشون...ما تو سنی هستیم ک مشغله غیر قابل پیش بینی زیاد برامون بوجود میاد...مخصوصا خانومای گل...خب طبعا فکره آدم درگیر میشه... اما باید کنترلش کنیم... مثل آقایون محترم ک وقتی یک کاری انجام میدن مثلا وقتی درس میخونن، فققققط درس میخونن، به فلان موضوع و فلان کار فکر نمیکنن.. دخترا هم باید همینجوری باشن...

آخرین ویرایش:

kolouche

New member
eeeeeeehsan گفت:
16.میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
ساعتم پایین بود. خب من میخوابیدم صبحا ... زود بیدار نمیشدم... شبها هم ک 8 و 9 میومدم خونه از کتابخونه، تو خونه هم نمیخوندم... فقط حرف میزدم با خواهرام... در واقع ی کم که استراحت میکردم و حرف میزدم انقدر خسته بودم ک میفتادم میخوابیدم و اصلا نایی برا درس خوندن نداشتم... واسه درس خوندن خودمو اذیت نکردم که بخوام از خوابم و علایقم دست بکشم
تابستون و تا دی در حد 5 ساعت میانگین.. بهمن و اسفند 6-7 ساعت... فروردین 8.. اردیبهشت 9-10 ...
برا ایمنی نصف زمان کل روزمو میذاشتم.. مثلا اگه تو ذهنم بود امروز 8 ساعت باید بخونم، 4 ساعتشو ایمنی میخوندم.. یک الی یک ساعت و نیم زبان میخوندم. ساعات باقی مونده دیگه هر چی می موند برای زیست و بیوشیمی یا برای یک کدومش اگر وقت نمیشد.
البته من یک کم درگیری برا کارای دانشگاهیم داشتم تا قبل عید... تو همون کتابخونه کارامم انجام میدادم... برا همین تایم درس خوندنم میومد پایین با اینکه زیاد تو کتابخونه بودم.
بچه ها کلا زیاد اهمیت ندین به اینکه چند ساعت بخونین.. نمیگم مهم نیست. اما مثلا اگر روزی هم 12 ساعت خوندین فکر نکنین این خیلی خوبه. 12 ساعت خوندن وقتی خوبه که با کیفیت خوندین باشین.
و نکته دوم اینکه در مورد ساعت خوندن خودتونو با کسی مقایسه نکنین.. هر کس یک مدلیه.

eeeeeeehsan گفت:
17. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
اولین درسی ک میخوندم صبح ها ایمنی بود.گفتم خدمتتون که بسته به ساعتی که اون روز میتونستم بخونم، نصفش رو حتما اختصاص میدادم به ایمنی... بعد اصولا میرسید به تایم نماز و ناهار.. ناهار میخوردم با دوستم. بعده یک ساعت برمیگشتم سالن مطالعه. زبانو برمیداشتم (چون خواب سراغم میومد بعده ناهار، زبان میخوندم که چون زبانش خارجیه چشمام گرم نشه و خوابم نبره)... یک ساعتی میخوندم... بعد دیگه نمیکشیدم... یک ربع الی نیم ساعت سرمو میذاشتم رو میز و سریعا خوابم میبرد.به قدری میچسبید این خواب ک خدامیدونه و تمام خستگی از چشمام و مغزم میرفت و رفرش میشدم.. بعد بیدار میشدم و بیوشیمی و زیست هر کدوم اون لحظه حسشو داشتم میخوندم... اغلب هر دو رو میخوندم.. اما گاهی وقت نمیشد. اصلا استرس بهم دست نمیداد. میذاشتم فردا. نمیدونم چرا کلا استرس بهم دست نمیداد... خیلی عجیب بود... یا امسال به اختلالات هورمونی دچار شده بودم.. یا ی چیز دیگه.نمیدونم. واااقعا ریلکس میخوندم. برا همین اصلا توقع رتبه خوب نداشتم و خیلی تعجب کردم از رتبم.. انشاالله همتون مثل من از رتبتون تعجب کنین.

eeeeeeehsan گفت:
18. نحوه تست زدنت چطوری بود؟
برا ایمنی تست زیاد زدم. همون کلـــاس ایمنی ک میرفتم خیلی تست کار میکردیم. سر درد میشدم گاهی. بس که تست میزدیم.مخصوصا ماه آخر خیلی تست کار کردیم. تستای دکترا و ارشد رو زیر و رو کردیم.
کتاب آیکـــیوبی: جواب تست ها را رو برگه هایی که تاشون میزدم مینوشتم و همیشه لای کتابم بود، خب من پارسال دو سه بار تستهاشو زده بودم . چشمم با سوالا آشنا بود. امسال یک بار بیشتر تستها رو نزدم. اواخر سال شروعش کردم. بار دوم هم اون سوالایی ک بلد نبودم و علامت زده بودم خوندم... بار آخر که هفته های آخر بود سوالای دهه 80 به بعد ارشد و دکترا رو از روش زدم. ماه آخر هم یک کتاب دیگه داشتم که تست هاش سطح بالا بود زدم. یک بار. پاسخ تشریحیاش خیلی خوب بود . رگباری همه تست هاش رو طی چهار پنج روز زدم . به زبون خودمون بگم که تقریبا از عید به بعد خودمو خفه کردم بس که تست ایمنی زدم. و این خیلی به من کمک کرد سر جلسه. تو کنکور دو سوال نزدم چون شک داشتم. اگر قدرت ریسک داشتم درصدم میرفت بالاتر. چون برا هر دو تا سوال، جوابی که حدس میزدم همون درست بود. البته سوالای ایمنی امسال به نسبت آسونتر بود. ولی بازم این خیلی خوبه که شما بدون درنگ کردن و شک داشتن سوالای درس اصلی رو جواب بدی. چون اعتماد به نفس خوبی برا جواب دادن به سوالای دروس دیگه پیدا میکنی وقتی میبینی درس اصلیتو بدون تردید جواب دادی؛ خیالت راحت میشه که درصد بالایی میاری.. اطمینان و اعتماد ب نفسی که من سر جلسه داشتم هم به خاطر این بود که فهمیدم ایمنی رو خوب جواب دادم. ضریب 6. این هم به خاطر تست زیادی بود که زدم. بعدش هم انرژی گرفتم برا بقیه درسا.
بیوشیمی هم مبحثا رو شروع میکردم از رو . در همون حال یا بعدش گنجینه رو میخوندم. تموم که میشد میرفتم سراغ مبحث بعدی و برای مرور مبحث دیروزی، تست های بیو رو میزدم. برا بیوشیمی بچه ها من زیاد نخوندم مباحثو. زیاد تست زدم.
زیست خوب تست نزدم. سلولی اون مباحث مهم که بالا گفتم خوب تست زدم. اما بقیه مباحث شامل سرطان و انتقال سیگنال و غیره رو خوب تست نزدم. البته سوالای دکترای 93 رو هم کلا زدم براش. مولکولی هم تو عید برا اولین بار خوندم. در واقع جواب تشریحیای کتاب تستو به عنوان نکته میخوندم. یک بار فقط تستاشو زدم. اما هفته های آخر تستای دکترا رو زدم. همینقدر.
زبان تست خاصی نمیزدم. ولی لزگی و لغاتشو خیلی دقیق خوندم. متنای کنکورا رو سعی کردم زیاد بخونم که متن زدن برام آسون بشه. لزگی رو دوباری خوندم. دقیق. مخصوصا از بعده مهارتا که سوالای خوبی داره. کتاب زبان عمومی هم خیلی راضی بودم. خیلی لغات خوبی داره. شدیدا توصیه میکنم. تست هم کم داره. تست لغت. با اینکه کمه اما حرف نداره. خودم کیف میکردم سوالاشو میزدم. جوندار بود.

آخرین ویرایش:

kolouche

New member
eeeeeeehsan گفت:
19. نحوه مرورت چطوری بود؟
برا مرور ایمنی :مبحث قبلی رو قبل خوندن مبحث جدید، حتما ی نگاه سریع مینداختم. مخصوصا اگر یادم بود که دیروزش اون مبحثو دیر یاد گرفتم. نگاش میکردم که بازم اگه مطلبو نگرفتم حداقلا به زور اون نکته یا جمله رو تو حافظه تصویریم ثبت کنم. البته کم بود اینجور موارد. چون ایمنی خیلی زیبا و قابل درکه.
بیوشیمی هم با تست مرور میکردم. مباحثم که کلا تموم میشد (مباحثی که استاد تا اون موقع با ما درس داده بودن) دوباره برمیگشتم از اول یه نگاه ب نکته ها مینداختم . گفتم خدمتتون که با تست ایکیـــوبی مرور میکردم .البته تا نصف یعنی تا اون موقعی که ضریب بیو 2 بود شدیدا بیو میخوندم. چون بیوشیمی یکی دو سال بود مفهومی میدادن و میخواستم خیلی خوب یاد بگیرم. اما از موقعی که اعلام شد ضریب یکه تقریبا گذاشتمش کنار. تو ذوقم خورد. اون همه بیو خوندم. برا همین از یکی دو فصل قبل متابولیسما تقریبا ول کردم. در حد همون و چیزایی ک تو کلااس یاد میگرفتم اکتفا میکردم، بعدش سریع جـــزوه رو میخوندم. روزنامه واری. و سریع میرفتم سراغ تستا. متابولیسم چربی و اسید نوکلئیکا و ادامش برا من واقعا نچسبه .اصلا از مباحثش میترسیدم. اما یه نگاه سریع به نکات بولدش مینداختم. بعد سراغ تستا. فوکوسم رو تست بود.
برا زبان لغتای متنای روز قبلو اول یه نگاه مینداختم.
دوباره هم تاکید میکنم که لغاتتونو تو دفترچه بنویسین و هر روز مرور کنین. تو وقتای مرده. نه اینکه براش تایم بذارین. بعدم نگین هر روز 20 تا لغت..30 تا لغت... تا جایی که جووون دارین بخونین. قواعد و قوانینو بذارین کنار... بخونین... ولی با لذت
سلولی رم اون بالا گفتم.

مرور آخرم که تقریبا از 20 فروردین شروع شد... توو سوال بعدی اشاره کردم چه جوری مرور کردم. خیلی عالی بود. کلا اینکه بعد عید چیکار کنین خیلی مهمه. میشه گفت من از این تاریخ تا کنکور تقریبا دو بار مطالبمو دور زدم.

eeeeeeehsan گفت:
20. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...
هیچ کدوم تقریبا. البته برا ایمنی، ابوالعباس یا کتاب دکتر شریف زاده نکاتی که برام جالب بود و جدید بود کنار جزوم مینوشتم که دیگه سراغ کتابا نرم. هر چند که دوباره میرفتم سراغ ابوالعباس. عشقه دیگه.
یادمه توو شهریور یا مهر روش لایتنر رو میخواستم اجرا کنم. علی رغم میل باطنیم البته. چون من نمیتونم اینطوری کادربندی شده و قانونی درس بخونم. این که ملزم باشم امروز حتما فلان جارو بخونم یه جوری قابل تحمل نیست برام. دوست دارم خودم با عشق و میل درسمو بخونم.. برا همین یک ماه برنامه ریختم اون مدلی درس بخونم .بعده یک ماه دیدم کار من نیست و به درد من نمیخوره گذاشتمش کنار.
فقط هایلایت میکردم. خلاصه و اینکارا در کار نبود.

eeeeeeehsan گفت:
21. توضیحات اضافه و توصیه ای اگه هست بهمون بگو..
توضیح خاصی نیس... فقط لطفا تلگرام و وایبرو و این برنامه ها رو موقتا تعطیل کنین.. خیلی وقت گیره و حتی اگرخیلی هم وقتگیر نباشه ذهنو پریشون میکنه.. خواباتون نمیچسبه و همیشه ذهن و چشمتون خسته ست...

آخرین ویرایش:

kolouche

New member
درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

تفریح خیلی مهمه. اینکه شما وقتی دارین درس میخونین از تفریحاتتون کامله کامل نزنین. چون با توجه به اینکه کنکور یک فرایند هفت هشت ماه است، اگر بخواین خیلی خشک درس بخونین خب از درس زده میشید. اینطوری نمیشه.
البته منظورم این نیست که اگه قبلا یک روز در میون میرفتین مهمونی، سال کنکورم همون کار بکنین. دیگه خودتون تنظیم کنین.
تفریحات من خنده و حرف زدن با دوستم تو کتابخونه بود. خونه مادربزرگم حتما با خانواده یا تنها میرفتم. از دعاشون انرژی میگرفتم. دور دورای اخر شب با خونواده هم اگر برنامه ای داشتن، حتما میرفتم. مهمونی خاصی هم اگر بود و وقعا ته دلم دوست داشتم برم حتما میرفتم.
برا مکان مطالعه بستگی به شرایط و جو خونتون و خوده شما داره. من باید کتابخونه میرفتم. تو خونه به هیچ عنوان نمیشد. چون خودم آدم گوش به بازی ب هستم و تو اتاق نمیتونستم چند ساعت بمونم در حالیکه بیرون اتاق صدای خواهرم یا بقیه میاد. منم میرفتم ببینم چه خبره. برا همین هر روز برنامه کتابخونم برقرار بود. بضی وقتا ک کتابخونه دلمو میزد سه چهار روز خونه میخوندم. ولی چون ساعت مطالعه ام به شدت افت میکرد، بعدش با کله میرفتم کتابخونه و پرقدرت دوباره شروع میکردم.
هر وقت میبینید خسته این به زور ادامه ندین. بلند شید یه مقدار قدم بزنین. چای یا کافی میکسی چیزی بخورین. رفرش بشید. دوباره برگردین. با انرژی و میل برین سراغ کتابا.
تغذیه هم خیلی به خودتون برسین. بیسکویت یا کیک کنار دستتون باشه هر وقت ذهنتون خسته شد یه مقدار بخورین. میوه حتما با خودتن داشته باشین. کافی میکسم من میخوردم خیلی خوب بود. ولی بضیا دوست ندارند. هرجور مایلین.
در این مرحله حرفم اینه که با لـــــذت درس بخونین.. با عشق و با میل... زجر نکشین وقتی دارین درس میخونین. نگین ای خدااااا من این همه از تفریح و خونواده زدم..من چقدر بدبختم.. و در ضمن"به خودتون برسین"

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: TaTi

kolouche

New member
اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛

یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از الآن یا از اول مهر شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر ممنون از وقتی که دراختیار بچه ها قرار دادی.
t4426.gif
امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی دکترا همینجا می بینیمت.

برای کسی که میخواد از الان یا اول مهر بخونه با ایمنی شروع کنین و زبان. چند روز که گذشت و روی غلتک افتادین بیوشیمی و زیستو کم کم بیارین تو برنامه. یک دفعه روز اول همه درسا رو نخونین با حجمه زیاد. دلتونو میزنه. تجربه امسال من میگه یک کتابو یک بار بخونین، اما خوووب بخونین. بعدش برا مرور روزنامه واری بخونین..با تست تثبیت کنین..تستارو زیاد بزنین..برا تست کمیتو در نظر بگیرین :))) ...کتابو کامل یک بار بخونین. ولی بخورینش کتابو. بفهمین. البته نظر منه. خود دانید.
کسایی هم که 3 ماه وقت دارند : امسال بعده عید شیوه مرورم اینطوری بود. برای کسایی که 3 ماه وقت دارند و برای مرور این شیوه عالی بود.
از 3 ماه، ده روز آخرو نگه دارین. 2 ماه و 20 روز رو تقسیم کنین. مثلا یک ماهو ایمنی رو اکی کنین و تستاش و همه چی. ده روز بیو، 15 روز زیست... زبانو هر روز بخونین. برای تنوع گزینه خوبیه. این تعداد روزها رو من باب مثال عرض کردم. کلا منظورم اینه که روزها رو تقسیم کنین و درسا رو بخونین. ده روزیم که گفتم از آخراش نگه دارین دوباره تقسیم کنین و های لایتاتونو ضعفاتونو بخونین.من هم این مدلو امتحان کردم برا مروره بعده عید . عالی بود.
تستای دکترای اخیرو بخورین همگی.

بچه ها اینکه با تمرکز بخونین خیلی مهمه. اینکه با حس مثبت بخونین خیلی مهمه. با انرژی باشین. به اطرافیانتون مخصوصا دوستای کنکوریتون انرژی مثبت بدین، حتما به خودتون بر میگرده. شاد باشین.خودتونوباور داشته باشین. رفرنسایی که انتخاب کردینو باور کنین. اعتماد ب نفس داشته باشین. هر چیزی که فکرتونو پریشون میکنه بندازین دور.
تست خیلی زیاد بزنین... خیلی... کنکورارو ده بار بزنین تستاشو. مخصوصا دکترا. بعد میبینین ارشد چقدر مسخره ست.
بعد اینکه به این نگاه نــکنین که هر کی چند ساعت خونده، شمام اونقدر بخونین. هر کی یک مدلیه. هر جور فکر کردین کافیه و برنامتون خوب پیش میره همون خوبه. با کیفیت بخونین (برا دهمین بار).

نکته بسیار بسیار مهم... همینو فقط از من به گوش بگیرین کافیه ... چون بقیه مطالب بالا تجربه من بوده و شاید به جز رفرنسا بقیش به کاره تون نیاد... اما اینو آویزه گوشتون کنین:
لطفا لطفا از همون روز اول که تست میزنین سعی کنین غلط نزنین...نمره منفیتونو بیارین پایین.. خیلی موثره.. غلطاتونو کم کنین. جواب منفی خیلی نمره رو میاره پایین. وقتی تست میزنین سعی کنین هر دفه چک کنین که از دیروز تعداد غلطاتون کمتر باشه. من پارسال ایمنی 9 غلط. زبان 10 غلط. بیوشیمی و زیست و میکروب 4-5 تا.. خب این خیلی بده. ولی امسال با تمرین آوردمشون پایین. تلاش کنین تاثیر داره. امسال ایمنی 1 غلط. زبان 2 غلط. بیوشیمی 1 غلط. زیست 2 یا 3 تا حداکثر.میکروبم بد بود که گفتم 3 تاشو غلط زدم!!

اراتمندم زیاد...ببخشید زیاد حرف زدم... موفق باشین... کاری چیزی داشتین اگر از دستم برمیومد در خدمتم.. موفق میشین به امید خدا. مطمئن باشین. موفق میشین.

hanas68

New member
سلام سحر جون خسته نباشی و ازت ممنونیم برای وقتی ک برای ما گذاشتی، من حین درس خوندن بیشتر سوال برام پیش میاد، یک سوال دارم و اون اینکه من تو تست زدن و مرور کردن خیلی ضعیفم، باید اجبار رو سرم باشه، و از تستای زیاد، میترسم، مثلا بعضی از فصلای آیکیو بی ایمنی 400 تا تست دارن یا فصلای گنجینه بیوشیمی 400 تا تست دارن، شما بار اول ک شرو ب خوندن کردین، چطوری این حجم تستو میزدین؟آیا تقسیمش میکردین؟ من همچنان سوالاتم زیاده، خیلی ممنونم دوست عزیز

hanas68

New member
یک سوال دیگه اینکه بنظرتون برای کتاب تست ایمنی، آیکیو بی خوبه یا کتاب بانک جامع ایمنی اندیشه رفیع ک تشریحیم هس؟؟؟

*baroon*

New member
سحر جوووون تبریک
لطفا در مورد روش تند خوانی وتمرکزم یک توضیحی بده

kolouche

New member
سلام سحر جون خسته نباشی و ازت ممنونیم برای وقتی ک برای ما گذاشتی، من حین درس خوندن بیشتر سوال برام پیش میاد، یک سوال دارم و اون اینکه من تو تست زدن و مرور کردن خیلی ضعیفم، باید اجبار رو سرم باشه، و از تستای زیاد، میترسم، مثلا بعضی از فصلای آیکیو بی ایمنی 400 تا تست دارن یا فصلای گنجینه بیوشیمی 400 تا تست دارن، شما بار اول ک شرو ب خوندن کردین، چطوری این حجم تستو میزدین؟آیا تقسیمش میکردین؟ من همچنان سوالاتم زیاده، خیلی ممنونم دوست عزیز
سلام عزیزم..
راحت باش. خیلی خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم..
میدونی امسال چون ماها نمیدونستیم میخوان چند تا سوال ایمنی بدن، مبنا رو گذاشته بودم رو 70 سوال.. برا همین رگباری تست میزدم ک عادت کنم.. البته من گفتم ک تست ایمنی رو از اواخر سال شروع کردم و در حجم زیاد تست میزدم..

واسه تو مخصوصا برا ایمنی ب نظرم الان با 50 تا سوال شروع کن.. بعد بکنش 100 تا کم کم.. و بعد تا آخر سال حجم تستتو ببر بالا.. تست خیلی خوبه زیاد بزنی..
اصلا از تست بدت نیاد.. حیف میشه چیزایی ک خوندی اگه تست نزنی.. توو تست دقت آدم میره بالا..
میدونی بعدش ک تست زیاد بزنی، چون تو تست زدن قوی میشی ، هر جا تست دیدی دوست داری بزنی.. مطالب خیلی بیشتری رو یاد میگیری..

تست زیاد بزم دخترم.. از کم شروه کن.. برو بالا..بعد میبینی ترست بیخودی بوده...

kolouche

New member
یک سوال دیگه اینکه بنظرتون برای کتاب تست ایمنی، آیکیو بی خوبه یا کتاب بانک جامع ایمنی اندیشه رفیع ک تشریحیم هس؟؟؟
انتشارات رفیعو نداشتم عزیزم... نمیدونم چجوریه...محمد مهجور اونورگفته خیلی از رفیع راضی بوده..
کلا تست زیاد بزن.بعد یک کتابو ک مسلط شدی خودت دوست دادی کتابتو عوض کنی چن تا نکته دیگه یاد بگیری...
راستی آیییکیوبی ی سری سوال داره مال کنکور ارتقا هستش.. اونا رو ی نگا بنداز.. بلد نبودی رد شو.. مهم نیس برای ما..
بعضی از فصلا مثل عفونی هم تستاش بیشتر کنکورای ارشد قارچ و انگل و ویروسه.. اونارم اون سوالای تخصصیشونو رد کن..

farzad.lab

مدیر بخش
سلام . مرسی وقت میذارین من یه سوال داشتم .

من که سال اولمه ... کارآموزی و دانشکاهو اینا هست بنظرتون قبول میشم ؟
سال اول باید چیکار کرد ابن همه حجم درسو ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

hanas68

New member
انتشارات رفیعو نداشتم عزیزم... نمیدونم چجوریه...محمد مهجور اونورگفته خیلی از رفیع راضی بوده..
کلا تست زیاد بزن.بعد یک کتابو ک مسلط شدی خودت دوست دادی کتابتو عوض کنی چن تا نکته دیگه یاد بگیری...
راستی آیییکیوبی ی سری سوال داره مال کنکور ارتقا هستش.. اونا رو ی نگا بنداز.. بلد نبودی رد شو.. مهم نیس برای ما..
بعضی از فصلا مثل عفونی هم تستاش بیشتر کنکورای ارشد قارچ و انگل و ویروسه.. اونارم اون سوالای تخصصیشونو رد کن..

با اینکه احسان گفته باید با لایک تشکر کنین فقط، اما من دوس دارم تشکرمو بنویسم، خیلیییی ممنونم، بازم منتظر سوالای زیاد من باشین...

- - - Updated - - -

با اینکه احسان گفته باید با لایک تشکر کنین فقط، اما من دوس دارم تشکرمو بنویسم، خیلیییی ممنونم، بازم منتظر سوالای زیاد من باشین...

بالا