شرط دفاع از کارشناسی ارشد برای شرکت در آزمون دکترا

VERSA

New member
دوستان عزیز و داوطلبان امتحان دکترا سلام
این خبری که چند ماهی میشه شنیده میشه راجع بهش اطلاعات دقیق دارین؟
کی اجرا می شه؟ و اگه بشه دانشجویان طرح اجباری بعد از دفاع فارغ التحصیل به حساب میان و باید طرح برن؟
ممنون می شم اطلاعات دقیقتون رو بگید سپاس

Soroush Star

New member
دوستان عزیز و داوطلبان امتحان دکترا سلام
این خبری که چند ماهی میشه شنیده میشه راجع بهش اطلاعات دقیق دارین؟
کی اجرا می شه؟ و اگه بشه دانشجویان طرح اجباری بعد از دفاع فارغ التحصیل به حساب میان و باید طرح برن؟
ممنون می شم اطلاعات دقیقتون رو بگید سپاس

سلام Versa خانم
بله من کامل پیگیر این موضوع هستم
به احتمال بالای 90% از همین امسال انجام میشه طبق گفته یکی از استادامون که توی همین جلسه تغییر حضور داشتن (ایشون گفتن ما طرح رو به مجلس دادیم که عملی بشه)
بر طبق این موضوع متاسفانه دانشجویانی که ترم 4 هستن (از جمله خودم) به کنکور امسال نخواهیم رسید (البته درصد کمی هم میرسن) روی صحبت با اکثریته

به هر حال همه چی وسط های شهریور معلوم میشه (موقع دفترچه دکترا و ثبت نامش)
تنها راه اینه که بطور یکنواخت تا شهریور خونده بشه اگر اگر این طرح از امسال اجرایی بشه (چون برای سال دیگه 100% اجرایی میشه و به احتمال خیلی خیلی زیاد کنکور دکترا به تیر ماه 95 تبعید میشه به جای آبان 95 :smilies-azardl (113)برای اینکه رشته هایی مثل علوم آزمایشگاهی پزشکی که طرح اجباری دارن مجبور به رفتن طرح نباشن، کارهای عملی پایان نامشونو انجام بدن و فقط زمان دفاعشونو به سال دیگه و تا پایان شهریور انتقال بدن.

زمان کنکور دکترای سال دیگه به احتمال 90% تیر و اگر نشد همون آبان 95 هست

همه این مسائل و البته مسائل مهمتر دیگه باعث شده به شخصه از رشته کارشناسی ارشد انگل شناسی پزشکی برای دکترای ایمنی شناسی پزشکی ادامه بدم و بخونم (چون به کنکور امسال نمیرسم و کارهای پایان نامم مونده)متاسفانه در جایی هستیم که هر روز یه حرف جدید میزنن و نمیشه به اما و اگر بسنده کرد

نمونش همین کنکور ارشد وزارت بهداشت ، ورودی سال 92 بودیم ، سال 93 به نسبت سال 92 ظرفیت ها رو کاهش دادن ، سال 94 به نسبت سال 93 شیوه کنکور و تعداد تستها رو تغییر دادن و مجموعه ای کردن !!!

سلام Versa خانم
بله من کامل پیگیر این موضوع هستم
به احتمال بالای 90% از همین امسال انجام میشه طبق گفته یکی از استادامون که توی همین جلسه تغییر حضور داشتن (ایشون گفتن ما طرح رو به مجلس دادیم که عملی بشه)
بر طبق این موضوع متاسفانه دانشجویانی که ترم 4 هستن (از جمله خودم) به کنکور امسال نخواهیم رسید (البته درصد کمی هم میرسن) روی صحبت با اکثریته

به هر حال همه چی وسط های شهریور معلوم میشه (موقع دفترچه دکترا و ثبت نامش)
تنها راه اینه که بطور یکنواخت تا شهریور خونده بشه اگر اگر این طرح از امسال اجرایی بشه (چون برای سال دیگه 100% اجرایی میشه و به احتمال خیلی خیلی زیاد کنکور دکترا به تیر ماه 95 تبعید میشه به جای آبان 95 :smilies-azardl (113)برای اینکه رشته هایی مثل علوم آزمایشگاهی پزشکی که طرح اجباری دارن مجبور به رفتن طرح نباشن، کارهای عملی پایان نامشونو انجام بدن و فقط زمان دفاعشونو به سال دیگه و تا پایان شهریور انتقال بدن.

زمان کنکور دکترای سال دیگه به احتمال 90% تیر و اگر نشد همون آبان 95 هست

همه این مسائل و البته مسائل مهمتر دیگه باعث شده به شخصه از رشته کارشناسی ارشد انگل شناسی پزشکی برای دکترای ایمنی شناسی پزشکی ادامه بدم و بخونم (چون به کنکور امسال نمیرسم و کارهای پایان نامم مونده)متاسفانه در جایی هستیم که هر روز یه حرف جدید میزنن و نمیشه به اما و اگر بسنده کرد

نمونش همین کنکور ارشد وزارت بهداشت ، ورودی سال 92 بودیم ، سال 93 به نسبت سال 92 ظرفیت ها رو کاهش دادن ، سال 94 به نسبت سال 93 شیوه کنکور و تعداد تستها رو تغییر دادن و مجموعه ای کردن !!!

پس با این حساب موضوع جدی هست و می خوان که امسال اجرا بشه.درسته؟

Soroush Star

New member
پس با این حساب موضوع جدی هست و می خوان که امسال اجرا بشه.درسته؟

موضوع جدیه ، استادمون که توی جلسه حضور داشتن
بهشون گفتم تخفیف بدین که ما که ورودی 92 هستیم و میشه ترم 4-5 مون به کنکور امسال برسیم ، متاسفانه جواب قانع کننده ای ندادن و انگار براشون امثال ما مهم نبودیم

باز تاکید میکنم چون اینها هیچیشون معلوم نیست ، تا اواسط شهریور ماه با احتیاط بخونین ممکنه از امسال عملی کنن و یا بندازن سال دیگه ، 2 ماه هم 2 ماهه
اگر عملی شد از امسال ، برنامه یجورایی به سال دیگه میره (منظورم برنامه خودمون برای دکترا هست و زمان دفاعشو بندازین نزدیک کنکور یا بعده کنکور)کارهای عملی رو انجام بدین همین امسال

اگرم عملی نشد که مثل سابقه

واقعاً آدم بهم میریزه 2 ماه مونده این خبر رو میدن
این کارشون برای اولین بار نیست آخرین بارم نخواهد بود
همونطور که پارسال 2 ماه مونده به دکترا کلاً منابع بیوتکنولوژی پزشکی رو تغییر دادن
همونطور که تا پارسال اونهایی که ارشد میکروب شناسی بودن میتونستن دکترای بیوتکنولوژی دارویی ادامه بدن ولی از امسال طوری منابع رو تغییر دادن که فقط خوده داروسازی ها بتونن ادامه بدن

من به شخصه اگر میشد به خارج میرفتم (برای دکترا) و چون قراره بمونم و البته نسبت به رشته ایمنی شناسی علاقه دارم واسه همین برای ایمنی تلاش میکنم
البته cv من 90% ش ایمنی شناسی هست موضوع پایان نامم به ایمنی ربط داره و یکی از اساتید راهنمام از گروه ایمنیه

Soroush Star

New member
جالب اینکه صحبت هست در طی 3-4 سال آینده کلاً کنکور دکترا حذف بشه (مثل وزارت علوم گزینشی بشه)

ولی خداییش بی انصافیه که 2 ماه مونده ، خیر سرشون این خبر رو الان میگن

حتماً با احتیاط تا شهریور بخونین (اگر قصدتون امسال هست)

موضوع جدیه ، استادمون که توی جلسه حضور داشتن
بهشون گفتم تخفیف بدین که ما که ورودی 92 هستیم و میشه ترم 4-5 مون به کنکور امسال برسیم ، متاسفانه جواب قانع کننده ای ندادن و انگار براشون امثال ما مهم نبودیم

باز تاکید میکنم چون اینها هیچیشون معلوم نیست ، تا اواسط شهریور ماه با احتیاط بخونین ممکنه از امسال عملی کنن و یا بندازن سال دیگه ، 2 ماه هم 2 ماهه
اگر عملی شد از امسال ، برنامه یجورایی به سال دیگه میره (منظورم برنامه خودمون برای دکترا هست و زمان دفاعشو بندازین نزدیک کنکور یا بعده کنکور)کارهای عملی رو انجام بدین همین امسال

اگرم عملی نشد که مثل سابقه

واقعاً آدم بهم میریزه 2 ماه مونده این خبر رو میدن
این کارشون برای اولین بار نیست آخرین بارم نخواهد بود
همونطور که پارسال 2 ماه مونده به دکترا کلاً منابع بیوتکنولوژی پزشکی رو تغییر دادن
همونطور که تا پارسال اونهایی که ارشد میکروب شناسی بودن میتونستن دکترای بیوتکنولوژی دارویی ادامه بدن ولی از امسال طوری منابع رو تغییر دادن که فقط خوده داروسازی ها بتونن ادامه بدن

من به شخصه اگر میشد به خارج میرفتم (برای دکترا) و چون قراره بمونم و البته نسبت به رشته ایمنی شناسی علاقه دارم واسه همین برای ایمنی تلاش میکنم
البته cv من 90% ش ایمنی شناسی هست موضوع پایان نامم به ایمنی ربط داره و یکی از اساتید راهنمام از گروه ایمنیه
[/QUO

بلاتکلیفی انگیزه رو میاره پایین .درسته دو ماه هم زمان خوبیه نباید از دست داد ولی اگر مشخص بشه صد در صد اجرا می شه بهتر از اینه که بلاتکلیف بمونیم.

Soroush Star

New member
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي - اخبار > ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال جاری تغيير قابل توجهي نسبت به سال گذشته نخواه

من این نامه رو به استادمون که توی جلسه از قراری حضور داشتن نشون دادم و ایشون اینهارو گفتن

میشه اینهارو نشنیده گرفت و راه رو ادامه داد (به اینکه شاید از امسال عملی نباشه - ولی قطعاً از سال دیگه خواهد بود)

در این نامه از قسمتهای وسطش راجبه شرایط دکترا گفته شده
(دکتر حاجتی در ادامه، با تاکید بر فارغ التحصیل شدن دانشجویان کارشناسی ارشد به منظور شرکت در آزمون PhD خاطر نشان کرد: .... - یک پاراگرافه 4-5 سطره هست)

سلام دوستان آزمون امسال هیچ تغییری نسبت به سال های پیش نداره. یکی از دوستان همین سایت که به بچه های بالا:smiliess (3)::smiliess (4): وصل بود پیگیری کرده، خیالتون راحت. بشینید بخونید

Soroush Star

New member
سلام دوستان آزمون امسال هیچ تغییری نسبت به سال های پیش نداره. یکی از دوستان همین سایت که به بچه های بالا:smiliess (3)::smiliess (4): وصل بود پیگیری کرده، خیالتون راحت. بشینید بخونید

مرسی ، در مورد سال آینده (95) کنکور دکترا به تیرماه انتقال پیدا میکنه؟
من به کنکور امسال نمیرسم (با توجه به تغییر گرایش به زمان نیاز هست)

مرسی ، در مورد سال آینده (95) کنکور دکترا به تیرماه انتقال پیدا میکنه؟
من به کنکور امسال نمیرسم (با توجه به تغییر گرایش به زمان نیاز هست)

تغییر در آزمون سال آینده قطعیه اما چگونگیش را نمیدونم... فکر نمی کنم از الانم این تغییرات مشخص باشه، بیخیالش باشید و بخونید و منتظر اعلام تغییرات هم نباشید. احتمالا بهار سال آینده اعلام می کنن. نه زودتر

Farzan

New member
داخل این فایل که نوشته آبان ۹۴ برگزار نشه و موکول شه به اردیبهشت ۹۵
پس یعنی درحد پیشنهاد باقی موند چون ۱۴ آبان ۹۴ که برگزار میشه ...

ROJO

New member
اره اونکه امسال انجام نشد ولی نشون میده اگه بخواد جابجا بشه ب اردیبهشت فکر میکنن

love virology

New member
ظرفیتا درست بود برای ارشد امسال فقط مثلا اهواز حذف شده بود برای ویروس / ولی دفاع پایان نامه خیلی وقت پیش سایت وزارت خونه پیشنهاد داده بود

love virology

New member
حول در پذیرش دانشجویان دکترای تخصصی(Ph.D)

دکتر جمشید حاجتی دبير دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی گفت در نشست مدیران آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور پیرامون واگذاری پذیرش دانشجویان دکترای تخصصی (PhD) به دانشگاه ها به بحث و بررسی پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دکتر حاجتی دبير دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در حاشیه نشست مدیران آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در روز پنجشنبه 29 مردادماه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، گفت در این نشست موضوع واگذاری پذیرش دانشجویان دکترای تخصصی (PhD) به دانشگاه ها از سال 1395، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر حاجتی گفت: از جمله موارد مطروحه در نشست مدیران آموزشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور، بررسی چالش های واگذاری پذیرش دانشجویان دکترای تخصصی (PhD) به دانشگاه ها بود؛ که در این خصوص مقرر گردید دانشگاه ها با بررسی تجارب سایر دانشگاه های داخل و خارج از کشور و ارائه پیشنهادهای خود در مورد ضوابط و معیارهای پذیرش و اعمال فرایند های نظارتی، در اجرای هر چه بهتر این فرایند مشارکت نمایند.

دبير دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی افزود: در این نشست همچنین موضوع بازنگری آئین نامه آموزشی دوره دکترای تخصصی (PhD) مصوب سال 1386 شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مطرح و مقرر گردید دانشگاه های علوم پزشکی با بررسی مجموعه پیشنهادهای ارائه شده برای انجام اصلاحات در آئین نامه مزبور توسط صاحبان فرایند در سطح دانشکده ها و گروه های آموزشی، نظرات خود را اعلام نمایند.

hamnafasam

New member
سلام به همه دوستان. سوال خیلی مهم و حیاتی داشتم. من ارشد ترم آخرم. سربازی معاف شدم اما طرح باید برم که هنوز نرفتم. اگه من امسال دکترا شرکت کنم سال بعد هم میتونم شرکت کنم یا نه. یا اینکه پایان ناممو تا خرداد طول بدم و امسال شرکت نکنم تا سال بعد بتونم شرکت کنم. زمزمه هایی شنیدم که از سال بعد هر کسی که طرح نرفته باشه نمیتونه دکترا شرکت کنه حتی برای بار اول

بالا