❖ از زبان رتبه 11 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ❖

eeeeeeehsan

New member
درود خدمت همه عزیزان علوم پزشکی
t4420.gif

طبق رسوم هرساله ما با رتبه های برتر مصاحبه داریم.
امسال سه تا از بچه های رتبه برتر رو نشوندیم رو صندلی و میخوایم از تجربیات خوبشون استفاده کنیم.
هر سه از بچه های قدیمی، بامعرفت و باتجربه انجمن هستن، بنابراین به هر سوالی داشته باشین جواب میدن.
در این تاپیک محمد با نام کاربری Immunity در خدمت شما دوستانه.
برای سهولت بهتر من چندتا سوال طرح کردم، که ایشون زحمت می کشن و پاسخ میدن.
اگه سوالی داشتین که بین این سوالات و توضیحات ایشون نبود حتمن بپرسین.

tavajoh.gif

نام بردن جـزوات موسسات در این تاپیک ممنوعه، لطفن دقت کنید.
برای تشکر از دکمه Like و دادن امتیاز ✶ و ↑↓ استفاده کنید.
به صورت پیام خصوصی مزاحم ایشون نشید، هرسوالی بود داخل همین تاپیک بپرسید.

تاپیک های مشابه:​

سال 93
◆◆◆ از زبان رتبه 1 ایمونولوژی 93 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆◆

سال 94
◆◆◆ از زبان رتبه 3 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆◆
◆◆◆ از زبان رتبه 6 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆◆

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
مشخصات

1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. دانشگاه تحصیلی دوره لیسانس؟
5. معدل مدرک لیسانس؟

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل، درصدها

6. نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل در هردو رشته ایمنی و هماتو چند شدن؟
7. درصدات چند شدن؟
8. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
9. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
منابع و نحوه مطالعه

لطفن این سوالات رو واسه هردرس جداگونه توضیح بده:
10. منابعی که استفاده کردی چیا بودن؟
11. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
12. چه کلاسی می رفتی؟
13. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟
14. از کی شروع کردی به مطالعه؟
15. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
16. میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
17. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
18. نحوه تست زدنت چطوری بود؟
19. نحوه مرورت چطوری بود؟
20. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...
21. توضیحات اضافه و توصیه ای اگه هست بهمون بگو..

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ...

درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

eeeeeeehsan

New member
برنامه ریزی برای شروع داوطلبین

اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛

یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از الآن یا از اول مهر شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر ممنون از وقتی که دراختیار بچه ها قرار دادی.
t4426.gif

امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی دکترا همینجا می بینیمت.

آخرین ویرایش:

Immunity

Well-known member
1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. دانشگاه تحصیلی دوره لیسانس؟
5. معدل مدرک لیسانس؟
اول باید سلام کنم بهمه دوستان خوب خودم....امیدوارم این گفت وگو ثمربخش باشه...:riz304:
1-محمد مهجور هستم 25سالمه...متولد بزرگ شده وساکن قم!!
2-کارشناسی زیست بودم...
3-در اصل ورودی 90م ولی 89 وارد دانشگاه شدم!
4-دانشگاه قم
5-بامعدل 17.59 فارغ التحصیل شدم

آخرین ویرایش:

Immunity

Well-known member
6. نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل در هردو رشته ایمنی و هماتو چند شدن؟
7. درصدات چند شدن؟
8. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
9. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟

6-نمره ایمنی: 77.99
نمره هماتو: 46.29

رتبه در سهمیه ایمنی: 11
رتبه در سهمیه هماتو: 148

رتبه در کل ایمنی: 11
رتبه در کل هماتو: 151

7-ایمنی 85.06
زیست 58.33
میکروب 16.67
خون 0
بیوشیمی 66.67
زبان 70.09

8-سال دومم بود...

9-پارسال 148 شدم بین الملل شیراز واصفهان پذیرفته شدم ازونچایی ک همیشه به بهشتی علاقمند بودم نرفتم!(البته هزینه بین الملل یکم سنگین بود!)

آخرین ویرایش:

Immunity

Well-known member
11. منابعی که استفاده کردی چیا بودن؟

بحث منابع یکم گسترده اس...ازونجایی ک من سال دوم بودم ومیخواسم هرجور که شده تهران قیول بشم دست به کارعجیبی زدم اونم خوندن چند منبع برای درسا یود بخصوص ایمنی وبیوشیمی البته من اینکارو به دوستان توصیه نمیکنم..بنظرخودم دنبال کردن یک منبع خیلی بهتره و استرس کمتری وارد میکنه تا اینکه چندمنبع بخونیم
برگردیم به منابع..ایمنی جامع دکتر یوسفی(واقعاکتاب خوبیه)+جزو**ه خودم+سرولوزی از کتاب دکتر بشا*ش عزیز+cd مارکرهارو از برای کنکور خوندم+6فصل اخر عباس رو خوندم ..تجربه بهم میگفت فصول اخر عباس خیلی مهمترن(جاداره دلیل دوم ومهمتر این کارو بگم ...خوندن این فصول بدلیل عقب نموندن از رقیب ودوست خوتم atarod بود ماباهم رقیب سرسخت بودیم)...(نکته : عباس کتاب خوبیه همه مسایل رو پوشش میده بجز چندفصل که بنظرم یکم ناقصه :سرو..واکسن..Ab..چون من تمایلی به کتابش نداشتم یکم متفاوت برخورد کردم....
بیوشمی کتاب دکتر احسانی
زبان کتاب خانم شاهرضا و کلاسم هم که میرفتم به موازات هم میخوندم
سلولی خلاصه لودیش اندیشه رفبع
باکتری کتاب دکتر پاک باز....میتونم این کتاب رو بدوستان توصیه کنم واقعا کتاب خوبیه
درمورد باکتری باید بگم من بکماه اخر 20سال سوالات باکتری رشته ایمنی رو به نوعی حفظ کردم ولی متاسفانه باکتری امسال.........

12. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟

ا یمنی: کتاب بانک جامع ایمنی اندیشه رفیع..پاسخنامه تشریخی داره فقط میتونم بگم عالبه عالی
زیست:اصلا تست نزدم
بیوشیمی: گنجینه بیوشمی دکتر جعفرنزاد...
میکروب:چندتافصل تست با پاسخ تشریحی دکتر مالک نزاد رو زدم بعد دیگه تست نزدم!!!
زبان:هر کتابی که مربوط به متون پزشکی میشه رو دیدید بزنید....کنکور بهداشت کنکور زبان ه

13. چه کلاسی می رفتی؟

ایمنی:پارسال میرفتم ...جاداره ازاستادم اقای صفدریان تشکر کنم که ایمنی رو باروش صحیح اموخت
زیست:نرفتم
بیوشیمی:نرفتم
میکروب:امسال رفتم ولی تاثیرکمی داشت فقط روحیه من رو تقویت کرد
زبان: یکی از موثرترین کلاسی تاحالا رفتم زبان بود از استاد بسیار عالی خودم اقای مهاجرنیا تشکرمیکنم

14. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟

من هردو ازمون دکتر وسنارو شرکت کردم ...ازمونای سنا روحیه خوبی بهتون میده من بیشتر دوست داشتم

آخرین ویرایش:

Immunity

Well-known member
15. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟

16. از کی شروع کردی به مطالعه؟

قبل از پاسخ باین دو سوال بهتره قدری از شرایطی که داشتم رو براتون توضیح بدم... من بطور جدی از 7 بهمن استارت ایمنی رو زدم.. ...توی 15روز اول یک دور ایمنی خوندم..توی ماه اول تمرکزم روی ایمنی وزبان بو برنامه ریزی هم باین صورت بود...همینجور که گفتم اول ایمنی رو تموم کردم یقدری قوت قلب بگیرم(واقعیتشم همینه ..بهم انگیزه داد)..زبانم باکلاس پیش میرفتم همچنین باکتری رو...بیوشیمی ام از اسفند شروع کردم بخوندن وقبل ازعید تموم شد بعداز عیدهم سلولی رو شروع کردم و هیچ وقت هم نتونستم تمومش کنم(علاقه ای بهش نداشتم)...این رو باید اضافه کنم وقتی یدرسی تموم میشد اونو کنار نمیذاشتم هفته ای چندساعت مروز و تست میزدم تا فراموش نشه...ماه اول تست نزدم چون فقط به تموم کردن مباحث فکر میکردم از اسفند بظور جدی تست زدم بطوری ک بعداز عید فقظ مرور و تست زیاد برنامه من بود. که بتونم به ازمون اول خودم (و ازمون 7 دکتر برسم!!!) صبح ها ایمنی میخوندم بعدازظهرها زبان وکمی باکتری ...

17.میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟

18. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟

پاسخ باین سوال یکم برای من سخته چونکه برنامه من همونطور که گفتم متفاوت بود....فقط اینو میتونم بگم که ایمنی وزبان رو هرروز میخوندم درهرشرایطی...ابتدا روزی 2ساعت حتی بیشتر زبان میخوندم استادم توصیه کرده بود ایمنی هم 3-4 روزانه میخوندم بخصوص وقتی اطلاعیه و بی برنامگی وزارت بهداشت قبل از عید اومد و همه برنامهارو بهم زد واسترس زیادی بهمه ما وارد کردن....اگه ساعات برنامه روزانم رو بخوام بگم 8-10 مفید درس میخوندم....

19. نحوه مرورت چطوری بود؟

مرور مهمترین قسمتی که من همیشه انجام میدادم و علاقه زیادی باین کار داشتم ....اکثر ساعات مطالعه من صرف مرور میشد نمیدونم ایمنی رو چندبار مرور کردم اواخر دیگه طوری شده بود توی 6ساعت میتونستم همه ایمنی رو مرور کنم (دوستان تندخوووووووانی فراموش تون نشه رمز موفقیت فقط همینه)......

20. نحوه تست زدنت چطوری بود؟

در مورد تست زدن باید بگم حتما تست با پاسخ تشریحی بزنید وتستهای مهم واونایی ک نادرست زدین رو مارک کنید تا بعدا دباره بخونید اونارو این روش خیلی جواب میده...

21. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...

باید بگم اصلا اهل نت برداری خلاصه نویسی نبودم البته فکر کنم این بدلیل دیر شروع کردن بود چون واقعا وقتی بجز درس خوندن نداشتم..نمیخوام بگم کار خوب یا بدیه سبک درس خوندن هر فرد متفاوته باید اضافه کنم فقط زبان رو بصورت g5 در اوزدم تاهمجا بامن باشه وتاثیر بسزایی ام داشت...

آخرین ویرایش:

Immunity

Well-known member
درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

درمورد ورزش ک نظری ندارم:smilies-azardl (181..بدلیل مشکلات ذکر شده اصلا تایم ورزش نبود(این توصیه من بدوستانه حتما حتما ورزش رو توی برنامشون جابدن این توصیه همه روانشناسا و رتبهای برتر کنکور ارشد ودکتراست)......بعد ازعید که یکم فشار درس از روی دوشم کمتر شد جمعها بعد ازمون میزدیم به روستا وکوه وجاده وافعا برای مدتی ذهنمو از درس وکنکور دور میکرد..درمورد تغذیه باید بگم حقیقا برنامه خاصی براش نداشتم هرچی مادرمحترم میپختن نوش جان میکردیم:p...موضوع مهم بنظرمن مکان مطالعه اس و داشتن یک نفر دوست وپایه اس ..این مهمه ک باکی درس میخونید وکجا ..خودم فقط به کنابخونه عادت داشتم(الان تک بعدی شدم واین عادت بکتابخونه یکم مشکل سازشده) که این زیاد خوب نیس..سعی کنید همه جا بتونید درس بخونید تا تمرکزتون به حداکثر برسه دوستان کنکوری متوجه هستن میخوام به چه نکته ای اشاره کنم اونم تمرکز تووی سرجلسه کنکوره شاید سرجلسه اون شرایطی نباشه ک شمابهش عادت کردین...توضیح دیگه ای بذهنم نمیرسه اگه دوستان سوالی دارن بگوش جان میسپارم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

Avid.93

New member
واقعا تبریک میگم بهتون ...
شما روشی برای تند خوانی دارید من خیلی سعی کردم یه روشی برای اینکار پیدا کنم میتونید کمکم کنید؟؟؟؟ممنون میشم:riz304:

Immunity

Well-known member
اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛

یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از الآن یا از اول مهر شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر ممنون از وقتی که دراختیار بچه ها قرار دادی.
t4426.gif

امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی دکترا همینجا می بینیمت.

مورد اول رو واگذار میکنم به دوستان عزیز دیگم(دو سحر خانم ها البته من بی ادبی کردم درکنار این دوستان اضحار فضل کردم!!):riz304:
فک کنم بتونم در مورد دوم یکم کمک کنم....نکته ای ک بنظرمن مهمه توی 3ماه بچها انجام بدن اینه اس که فقط حواسشون به درس بدن وفت برای هر کار دیگه ای بعدا وجود داره(از هرگونه عشق وعاشقی بشدت بپرهیزید فقط درس)...:rolleyessmileyanim:
همیشه این علاقه درمن وجود داشته که به دیگران کمک کنم و این رو وظیفه خودم میدونم...خیلی خوشحال شدم درخدمتتون بودم و ازینکه وقتتون رو برای صحبت های من خرج کردید ممنونم..ممنون از شما احسان جان بابت تمام زحماتی که کشیدی
بامید پیروزی همه بچهای ایمنی

*baroon*

New member
منم واقعا بهت تبریک میکم به خاطر رتبت با اینکه از بهمن شروع کردی دمت گرم!!!!
منم اصلا نمیتونم تند بخونم و واقعا بزرگترین مشکلم کند خوانی وعدم تمرکزه اگر میشه یک راهنمایی کن
ممنون

Immunity

Well-known member
واقعا تبریک میگم بهتون ...
شما روشی برای تند خوانی دارید من خیلی سعی کردم یه روشی برای اینکار پیدا کنم میتونید کمکم کنید؟؟؟؟ممنون میشم:riz304:

منم واقعا بهت تبریک میکم به خاطر رتبت با اینکه از بهمن شروع کردی دمت گرم!!!!
منم اصلا نمیتونم تند بخونم و واقعا بزرگترین مشکلم کند خوانی وعدم تمرکزه اگر میشه یک راهنمایی کن
ممنون

ممنونم دوستان خوبم..ان شالله حتما مفصل حرف میزنیم درمورد تند خوانی و اثرات اون....

hanas68

New member
ممنونم دوستان خوبم..ان شالله حتما مفصل حرف میزنیم درمورد تند خوانی و اثرات اون....

خیلی ممنونم، واقعا انرژی مضاعفی گرفتم، چون منم زیستم????????????????????????،ایشالا همیشه موفق باشین

Immunity

Well-known member
خواهش میکنم دوست عزبز همه تلاش ما اینه ک بچهای ایمنی بخصوص بچهای انجمن رتبه های خوبی کسب کنن

hanas68

New member
سلام چندتا سوال داشتم، ممنونم جواب بدین، بنظرتون کتاب بانک جامع ایمنی اندیشه رفیع ک گفتین از آیکیو بی ایمنی بهتره؟ و اینکه شما قسمتای عفونی و ایمونو هماتو و روش های آزمایشگاهیو از رو چی خوندین؟ ممنونم دوست عزیز

Immunity

Well-known member
سلام چندتا سوال داشتم، ممنونم جواب بدین، بنظرتون کتاب بانک جامع ایمنی اندیشه رفیع ک گفتین از آیکیو بی ایمنی بهتره؟ و اینکه شما قسمتای عفونی و ایمونو هماتو و روش های آزمایشگاهیو از رو چی خوندین؟ ممنونم دوست عزیز
سلام ..مجکرم...100درصد بهتره من پارسال رو زدم ولی جالب نبود بچند دلیل تستای اضافی وبیخود داره ..کلید داره ج تشریحی نداره و اپدیت نیست...ایمونو هماتو و روشهای ازمایشگاهی رو از کتاب خوندم عالی بود...عفونی رو هم ازجز***وه خودم خوندم...

hanas68

New member
سلام ..مجکرم...100درصد بهتره من پارسال رو زدم ولی جالب نبود بچند دلیل تستای اضافی وبیخود داره ..کلید داره ج تشریحی نداره و اپدیت نیست...ایمونو هماتو و روشهای ازمایشگاهی رو از کتاب خوندم عالی بود...عفونی رو هم ازجز***وه خودم خوندم...
ممنونم ، ایمونو هماتو رو از رو چ کتابی خوندین؟

بالا