آزمون mhle - دوره ی 31

ROJO

New member
سلام ، کسی پایس واسه این ازمون بخونیم

Screenshot_2015-06-29-12-44-49.jpg

IL-2

Well-known member
هنوز نمیدونم ...

تافل وردز ، مجموعه لغت سعیدی نیا
گرامر دایجست
لیستنینگ: نمونه های msrt و شاید کیت

روجو جان اگه تصمیم گرفتید کلمات تافل رو بخونید کاش یه تاپیک مطالعه گروهی براش بزنید...
منم میخوام تافل رو شروع کنم به خوندن

Hamidvet

New member
هنوز نمیدونم ...

تافل وردز ، مجموعه لغت سعیدی نیا
گرامر دایجست
لیستنینگ: نمونه های msrt و شاید کیت

منم چند روزه دوباره نشستم از سر علاقه لغت میخونم!
دایجست رو منم خوندم واسه msrt کتاب بدی نیست نسبتاً کامل و خوبه ...

IL-2

Well-known member
منم چند روزه دوباره نشستم از سر علاقه لغت میخونم!
دایجست رو منم خوندم واسه msrt کتاب بدی نیست نسبتاً کامل و خوبه ...

میشه عکس کتاب دایجست رو بزارید...
من خ خ خ کتاب زبان دارم ولی نمیدونم منظورتون دقیقا کدومشونه

ROJO

New member
روجو جان اگه تصمیم گرفتید کلمات تافل رو بخونید کاش یه تاپیک مطالعه گروهی براش بزنید...
منم میخوام تافل رو شروع کنم به خوندن

اگه این تاپیک جون گرفت باهاش همراه شو اونوقت تا حداکثر بیست شهریور ی دور تافلو خوندی

من کتاب تافل کیت رو دارم و کتاب گرامر تافل دکتری انتشارات کتابخانه فرهنگ ولی نخوندمشون!

دوستام ک شرکت کردن میگن لغتاش واسه تافل بوده ،پس تافلو حتما میخونیم، دو تا فایل لغت و گرامر دارم بعدا اپلود میکنم

من هنوز امتحانام تمام نشده، اگه موافق باشی از بیستم تیر شرو کنیم

تا اونموقع برای منابع تصمیم میگیریم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

*hadis*

New member
من موافقم..البته من لغات تافل و 504 رو خوندم و فقط باید مرور کنم. اما گرامر رو خیلی مشکل دارم..هر موقع شروع کردید همراهی میکنم.موفق باشید

pariya

New member
دوستان منم هستم بی زحمتمنابع رو بگید منم ملحق شم بهتون..امتحانام تازه تموم شده یخورده خستم و درگیر انتخاب موضوع پایان نامه ولی دلم میخواد باهم بخونیم اینجا
:heart::thanks:

Soroush Star

New member
سلام
منم هستم

و برای آزمون 29 مرداد (دوره 30) آماده میشم - برای دوره 29 (1 مرداد) هم شرکت میکنم ولی اون آمادگی 100% رو ندارم (چون تغییر گرایش و دفاع پروپوزالم اون زمان لازم رو ازم گرفته)

برای آزمون 7 خرداد (دوره 28)شرکت کردم نمرم 37 شد (برای اون حدود 40 روز خوندم راضی بودم چون فقط لغت خوندم و یک هفته آخر گرامر و درک مطلب خوندم - شنیداری تمرین نداشتم) - قبل از اون یکبار توی MHLE شرکت کرده بودم (بهمن ماه) که 28 شده بودم (هیچ آمادگی نداشتم یعنی صفر)

آزمون 7 خرداد (6 شنیداری - 18 گرامر و لغت - 13 درک مطلب داشتم : 37 نمره)
و میدونم چجوری باید این امتحان رو خوند

از لغت:
کتاب 504 (فقط 12 لغت اصلی هر درس بدون مترادف ها + 125 لغت پایانی کتاب 504)

کتاب تافل (لغت های اصلی هر درس همراه با مترادف ها) - کتاب تافل جدید به رنگ سبز-سفید هست نه قدیمی
قرمز-سفید

تافل سبز برای (رضا دانشوری)سال 93 - فرقی که این کتاب با کتاب
قرمز-سفید داره اینه که کتاب قرمز-سفید در هر درس (از 30 درس) تعداد 15 لغت داره که با مترادف هاش 30 لغت میشه
ولی کتاب سبز-سفید که اونم 30 درس داره (از درس 1-20 تعداد 17 لغت و از درس 21-30 تعداد 16 لغت داره) یعنی 50 لغت اصلی بیشتر از کتاب
قرمز-سفید داره و در کل 100 لغت (با مترادف) بیشتر ازش داره

کتاب قبلی در مجموع 450 لغت اصلی و کتاب سبز-سفید در مجموع 500 لغت اصلی

تستهای لغت میشه از کتاب دکتر خی.رآبادی استفاده کرد، این کتاب 2 جلدی هست (ربطی به هم ندارن)
یک جلدش در ادامه پیام میدم
و جلد دیگه اون (کتاب مشکی با کادر زرد) وسط کادر نوشته تافل دکتری ، تستهای گرامر و تستهای لغت از این کتاب کار بشه خوبه
ولی گرامر کتاب کادر زرد کمتر ار کتاب کادر
قرمز هست (من فقط کادر قرمز رو دارم) - البته تستهای گرامر و لغت هم داره
به نظر تهیه یکی از این 2 کتاب کافیه و ترجیحاً کادر
قرمز چون گرامرش کاملتره
کتاب کادر زرد (تافل دکتری) بخش شنیداری هم داره که کادر
قرمز نداره ----- کتاب لز.گی بخش شنیداریش بهتره (خیلی) - در ادامه پیام دادم.

گرامر:
اون سختیهای که تصور میشه رو نداره (برعکس msrt چون msrt تعداد 30 تست گرامر داره)
برای گرامر کتاب دکتر خی.رآبادی (مشکی رنگ با کادر قرمز رنگ)مناسب هست ، من برای آزمون 7 خرداد صرفاً رسیدم بخونمش و تست هاشو کار نکردم
کتاب لز.گی برای آزمونهای MHLE و msrt هم مناسبه ، از گرامر لز.گی (2 مهارت اول مقدماتی هست و توی کتاب خی.ر آبادی نیومده ، در مورد اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارشه)

پیام بعدی عکس این 2 کتاب و کتاب تافل رو میذارم

شنیداری:
کتاب لز.گی (همون بالایی) به نظر کامله چون سبکش مطابق آزمون MHLE هست، 21 مهارت داره . برای شنیداری DVD داره (هست).

درک مطلب:
همین کتاب لز.گی که 11 مهارت داره انواع درک مطلب و نحوه سوالات گفته شده

کتاب لز.گی تنها ایرادی که میشه ازش گرفت بخش گرامرش هست که حجیمه و در حد تافل و آیلتس گفته شده

هم کتاب خی.ر آبادی و هم کتاب لز.گی نمونه سوالات MHLE دارن ، انتهای کتاب لز.گی یه بخشی داره که لغتهای پر بسامد آزمونهای MHLE و msrt آورده شده (برای جمع بندی مناسبه)

کتاب دایجست که دوستان گفتن رو ندیدم (هنوز) و حتماً باید جالب باشه

Soroush Star

New member
آزمون msrt:
30 تست شنیداری
30 تست گرامر
40 تست درک مطلب (لغت در قالب درک مطلب هست) - 4 متن و هر متن 10 تست که یجورایی عمومیه

آزمون MHLE:
30 تست شنیداری
20 تست گرامر
20 تست لغت
30 تست درک مطلب (1-2 متن مربوط به رشته های پزشکی) - 2تا متن 7 تستی و 2تا متن 8 تستی

Hamidvet

New member
سروش جان خیلی کامل بود و ممنون :heart:

کاش انقدری که تو msrt و mhle شرکت کرده بودی میشد به همین راحتی (واسه آزمایش هم که شده) من تو آیلتس شرکت میکردم!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pariya

Soroush Star

New member
سروش جان خیلی کامل بود و ممنون :heart:

کاش انقدری که تو msrt و mhle شرکت کرده بودی میشد به همین راحتی (واسه آزمایش هم که شده) من تو آیلتس شرکت میکردم!!

خواهش میکنم دکتر حمید عزیز :riz304:

درسته، آزمون آیلتس هزینش بالا هست (
770 تومن) فعلاً به همین MHLE بسنده میکنم تا ببینیم آینده انشاالله برای آیلتس

برای این 2 آزمون نیازی به خوندن 1100 لغت و 601 لغت و .. نیست (همین 504 و تافل کافیه) - یجورایی طراح سوالات انگلیسی MHLE مراعات میکنه ولی برای msrt لغت یخورده دشوارتره

بالا