▌ ✍ مطالعه گروهی ارشد ایمنی شناسی 95 ☜

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

eeeeeeehsan

New member
درود به همه دوستان خوبم،
731916_bouquet2.gif

داوطلبین کنکور ارشد 95 ایمنی شناسی و دوستانی که درس ایمنی شناسی رو تو کنکورشون دارن

همونطور که می دونید تو اکثر انجمن های سایت تاپیک های مطالعه گروهی هرساله برپا میشن و تعداد زیادی از داوطلبین در کنار هم شروع می کنن به خوندن دروس و آماده شدن برای کنکور ارشد هم علوم و هم بهداشت.

هدف مطالعه گروهی همیشه این بوده که یه عده دانشجو چه پشت کنکوری چه سال آخری بیان در کنار هم و با یه برنامه ریزی درست و حسابی شروع کنن به خوندن، با برنامه پا به پای هم مثل دوست های واقعی درس بخونن و رفع اشکال کنن، چند روز یه بار هم گزارشی از درس خوندناشون بدن.
ولی متاسفانه رسالت این تاپیک ها فراموش شده و اونطوری که دوستان بایستی تو مطالعه گروهی شرکت داشته باشن شرکت نمی کنن،
یه عده ای اعلام آمادگی می کنن جا میزنن، یه عده میرن و دیگه بر نمی گردن، یه عده تغییر رشته میدن، یه عده بی برنامه درس می خونن، یه عده کنکور رو خیلی ساده میگیرن و هی تنبلی می کنن و میگن هنوز وقت هست، یه عده آخرای کار کم میارن و انصراف میدن، یه عده میگن گزارش میدیم ولی نمیدن، یه عده دنبال سوء استفاده هستن یا برای تضعیف روحیه رقباشون فعالیت می کنن که دیده شده و با این کاربران قاطعانه برخورد شده، و و و ...

امــا...
ما میخوایم انشالا.. این مطالعه گروهی با مطالعه گروهی های سال های گذشته فرق داشته باشه،
با یه برنامه ریزی خوب، با صمیمیت و همدلی همیشگی و زبانزد بچه های ایمنی،
با کمک تک تک بچه های زبده ایمنی،
با مشارکت همه بچه های رشته های دیگه که درس ایمنی رو در کنار ما می خونن،
با پرس و سوال و رفع اشکال و گزارش های هفتگیتون،
و در آخر با همت و تلاش خودتون؛ شروع کنید به خوندن ...
تمام تلاش و توانتون رو به کار بگیرید، تا بتونید به رشته دلخواه و دانشگاه دلخواهتون برسید.
منم کمکی از دستم بر بیاد برای بچه های ایمنی هرگز دریغ نمی کنم.

پس بسم الله.. بگید و شروع کنید :rose:

منابع درسی آزمون ارشد ایمنی شناسی:

ایمونولوژی »
ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس 2015 (ترجمه پیشنهادی » دکتر کیهانی)
ایمونولوژی دکتر محمد وجگانی
ایمونولوژی ایوان رویت
اصول و تفسیر آزمایش های سرولوژی بالینی دکتر پرویز پاکزاد

زیست شناسی »
زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش 2013

بیولوژی سلولی مولکولی دکتر جواد محمد نژاد
(منبع غیر رسمی، اعلام شده توسط رتبه های برتر)

زبان »
رسیدن به سطح لغت متوسط با حفظ کردن لغات کتاب برای کنکور
حفظ کردن لغات کنکور های 88 تا 94
تست زدن و کار کردن مداوم متن به منظور افزایش سرعت عمل و درک مطلب

بیوشیمی و میکروب »
یک کتاب یا جـزوه با حجم کم کفایت می کنه.

تست »
برای هر درس تهیه یک کتاب تست و کار کردن آن به همراه دروس بسیار کمک کنندست.
مطالبی که از کتاب ها شما می خونید رو باید با تست زدن تکمیل کنید.
به اضافه اینکه کار کردن تست بعد از هر فصل باعث تثبیت بهتر اون مطلب توی ذهن شما خواهد شد.

چند تاپیک مفیـد:
◆◆◆ از زبان رتبه 1 ایمونولوژی 93 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆◆

◆◆◆ از زبان رتبه 3 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆◆

◆◆◆ از زبان رتبه 6 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆◆

◆◆ از زبان رتبه 11 ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات، نحوه مطالعه و ... ◆◆

..:: درصدهای قبول شدگان کارشناسی ارشد ایمونولوژی پزشکی ::..
کاش سال پیش اینو میدونستم! (تجربیات مفید پذیرفته شدگان برای کنکور ایمنی)
سوالات و پاسخ نامه کنکور های سال های گذشته ایمونولوژی ☝☝☝

▌ بحث و تبادل نظر در مورد دانشگاه های ارائه دهنده ارشد ایمنی شناسی

مقایسه ترجمه های ابوالعباس + عکس

[h=1]▌ چگونه زبان رو بالای 70 بزنیم؟ (تجربیات مفید برای آزمون ارشد)[/h]

34.png

آخرین ویرایش:

ati1408

New member
هنوز که هیچ چی مشخص نیست ولی یه سوال داشتم . یعنی همه منابع اعلام شده برای ایمنی خونده بشه کامل(ابوالعباس و وجگانی و رویت) ؟ لودیش هم کامل ؟

eeeeeeehsan

New member
هنوز که هیچ چی مشخص نیست ولی یه سوال داشتم . یعنی همه منابع اعلام شده برای ایمنی خونده بشه کامل(ابوالعباس و وجگانی و رویت) ؟ لودیش هم کامل ؟
من به این نتیجه رسیدم بله باید خونده بشه. البته اگه هدف فقط قبولیه و تیپ دانشگاه مهم نیست نه نیاز نیست همش خونده بشه، ولی کسانی که دانشگاه تیپ یک میخوان باید همش رو بخونن.
زیست که دیگه با تیپ سوالات پارسال و امسال معلوم شد باید همه کتابا رو بوسید گذاشت کنار و فقط لودیش رو خوند.
ایمنی هم خوندن فقط عباس بین 70 تا 80 درصد فقط کفایت می کنه.

love virology

New member
بچه ها کسی کتاب سرولوژی خلاصه سراغ نداره برای ما حداقل 2 تا 3 سرو میدن برای رشته ما

IL-2

Well-known member
سلام.از کی شروع میکنید به درس خوندن انشاءالله ؟؟

ati1408

New member
بچه ها به نظرتون خوبه تا وقتی که نتایج میاد ( 6 تیر ) منابع رو مرتب کنیم و یه برنامه خوب و درست بریزیم و بعد از این تاریخ شروع کنیم ؟

ati1408

New member
چند صفحه هست پاکزاد
بستگی داره کدوم قسمت هاش رو بخوای بخونی . چون این کتاب هم بخشای آنتی بادی ، آنتی ژن و کمپلمان هم داره که اینا خودشون 96 صفحه میشن . بقیه کتاب هم اصول سرولوژی تک تک بیماری ها و آزمایشات عملی و تفسیر آزمایشا ها رو گفته. همه اینا با هم میشن حدود 340 صفحه . اینم فهرست و جلد کتاب:
مشاهده فایل‌پیوست 7878
مشاهده فایل‌پیوست 7879
مشاهده فایل‌پیوست 7880
مشاهده فایل‌پیوست 7881
مشاهده فایل‌پیوست 7882
مشاهده فایل‌پیوست 7883
مشاهده فایل‌پیوست 7884

eeeeeeehsan

New member
سلام.از کی شروع میکنید به درس خوندن انشاءالله ؟؟
سلام
من معلوم نیست.

بچه ها به نظرتون خوبه تا وقتی که نتایج میاد ( 6 تیر ) منابع رو مرتب کنیم و یه برنامه خوب و درست بریزیم و بعد از این تاریخ شروع کنیم ؟
آره فکر خوبیه.
منابع که معلومه، میمونه برنامه ریزی.. واسه برنامه ریزی هم فکر کنم هنوز زوده، اگه قراره 6 تیر نتایج بیاد صبر کنید تا اون موقع.

ati1408

New member
سلام به همگی دوستان
بچه های ایمنی کجایین ؟ من احتمالا خودم باید توی این تاپیک امسال فعالیت داشته باشم البته احتمالا!
خب بچه ها من یه پیشنهاد دارم براتون . نظرتون چیه از هر وقتی که استارت زدیم ، هر هفته یه مبحث رو تعیین کنیم برای خوندن و آخر هفته از همون مبحث آزمون بگیریم ؟ طراحی سوالا و برگزاری آزمون هم خودم میتونم انجام بدم. نظراتتون رو بگید لطفا . ممنون

ati1408

New member
بچه ها نظرتون درباره هر هفته یک فصل ایمونو ابوالعباس چیه ؟ کلا 20 فصل میشه حدود 20 هفته . البته این تعداد برای فردی با سرعت آهسته س . من min رو در نظر گرفتم ولی خب میشه هفته ای دو فصل هم با توجه به سرعت خوندن هر کس باشه . ولی آخر هر هفته از یک فصل آزمون برگزار بشه و سوالات هم از متن ابوالعباس باشه . زبان هم هر روز 20 تا لغت با تکرار . زیست هم از اول پاییز یا نهایتا از آبان . بیوشیمی و میکروب هم از اول زمستان . چون واقعا به نظرم نمیشه با بعد عید خوندن جواب گرفت . دوستان منتظر نظرات ارزشمند همگی هستم . ممنون از شما دوستان عزیز .
پی نوشت : البته همه تصمیمات و برنامه ریزی ها زیر نظر مدیر انجمن انجام بشه بهتره و من فقط پیشنهاد دهنده م :)

eeeeeeehsan

New member
بچه ها نظرتون درباره هر هفته یک فصل ایمونو ابوالعباس چیه ؟ کلا 20 فصل میشه حدود 20 هفته . البته این تعداد برای فردی با سرعت آهسته س . من min رو در نظر گرفتم ولی خب میشه هفته ای دو فصل هم با توجه به سرعت خوندن هر کس باشه . ولی آخر هر هفته از یک فصل آزمون برگزار بشه و سوالات هم از متن ابوالعباس باشه . زبان هم هر روز 20 تا لغت با تکرار . زیست هم از اول پاییز یا نهایتا از آبان . بیوشیمی و میکروب هم از اول زمستان . چون واقعا به نظرم نمیشه با بعد عید خوندن جواب گرفت . دوستان منتظر نظرات ارزشمند همگی هستم . ممنون از شما دوستان عزیز .
پی نوشت : البته همه تصمیمات و برنامه ریزی ها زیر نظر مدیر انجمن انجام بشه بهتره و من فقط پیشنهاد دهنده م :)

سلام به همگی دوستان
بچه های ایمنی کجایین ؟ من احتمالا خودم باید توی این تاپیک امسال فعالیت داشته باشم البته احتمالا!
خب بچه ها من یه پیشنهاد دارم براتون . نظرتون چیه از هر وقتی که استارت زدیم ، هر هفته یه مبحث رو تعیین کنیم برای خوندن و آخر هفته از همون مبحث آزمون بگیریم ؟ طراحی سوالا و برگزاری آزمون هم خودم میتونم انجام بدم. نظراتتون رو بگید لطفا . ممنون
عاطی همه این پیشنهادات و صحبت هات عالین مرسی ازت، ولی من همه اینا رو به اضافه چندتا کار جدید و مفیدتر از دوماه پیش در نظر گرفتم، از همون موقع که ایمنی خونه رو بهم پیشنهاد دادی.
ولی متاسفانه ادمین بخش های جدیدمون رو نمی زنن نمی دونم چرا، جواب پیام هم نمیدن.
صبر کن تابستون شروع بشه یه تصمیم جدی میگیریم، شاید یه انجمن ایمنی خودمون جداگونه زدیم
26.gif

ati1408

New member
عاطی همه این پیشنهادات و صحبت هات عالین مرسی ازت، ولی من همه اینا رو به اضافه چندتا کار جدید و مفیدتر از دوماه پیش در نظر گرفتم، از همون موقع که ایمنی خونه رو بهم پیشنهاد دادی.
ولی متاسفانه ادمین بخش های جدیدمون رو نمی زنن نمی دونم چرا، جواب پیام هم نمیدن.
صبر کن تابستون شروع بشه یه تصمیم جدی میگیریم، شاید یه انجمن ایمنی خودمون جداگونه زدیم
26.gif
ممنون مدیر جان . چقدر خوب ! پس برنامه های قشنگی در پیش داریم . باشه پس کار خاصی نکنیم ؟ نمیدونم چرا احساس میکنم چند ماه پیش امتحان دادم ، با اینکه فقط یه هفته از امتحان گذشته !
من خودم تصمیمم فعلا روی زبانه و دارم متنای زبان از هر جایی ( داستان یا غیر داستان ) میخونم و تفریحی ترجمه میکنم . فعلا تا ببینیم چی میشه.

eeeeeeehsan

New member
ممنون مدیر جان . چقدر خوب ! پس برنامه های قشنگی در پیش داریم . باشه پس کار خاصی نکنیم ؟ نمیدونم چرا احساس میکنم چند ماه پیش امتحان دادم ، با اینکه فقط یه هفته از امتحان گذشته !
من خودم تصمیمم فعلا روی زبانه و دارم متنای زبان از هر جایی ( داستان یا غیر داستان ) میخونم و تفریحی ترجمه میکنم . فعلا تا ببینیم چی میشه.
منم خودم لغت حفظ کردنم رو دارم ادامه میدم. زبان خوندنش هیچوقت هیچ ضرری نداره، بهترین کار رو می کنی.

muhammad133

New member
دوستان واسه منابع کلی تحقیق کردم ونظر بیشتر اساتید رو پرسیدم ودر کل نظرشون این بود واسه ارشد لازم نیست رفرنس بخونیم وبهتره یه خوب بگیرم وسعی کنیم بیشتر وقتمون رو واسه وانا صرف کنیم از دوجهت مهمه که رفرنس نخونیم1-رفرنس حجمش خیلی زیاده و وقت زیادی میخواد2-به دلیل زیاد بودن حجم رفرنس نمیتونیم زیاد مرور داشته باشیم.. منظورم این نیست که اصلا رفرنس نخونید بلکه باید نقاط ضعف رو بارفرنس برطرف کنیم نه اینکه همه رو بشینیم بخونیم.منابعی که من بعد از کلی پرس وجو پیدا کردم واستون میزارم فقط من به هیچ وجه قصد تبلیغات از خاصی رو ندارم.
پیشنهادی و رفزنس معرفی شده از طرف وزارت بهداشت:
1:بیوشیمی:بیوشیمی هارپر- - یا گنجینه تست های کتر جعفر نژاد-ضروریات دکتر محمدی
2-ایمن شناسی:ابولعباس- - ایمن شناسی
3-میکروب شناسی:جاوتز- دکتر بهادری-آی کیوبی میکروب
4-سلولی وملکولی: لودیش--آی کیوبی
5-زبان : لزگی-تافل-504

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nastaran8

New member
دوستان واسه منابع کلی تحقیق کردم ونظر بیشتر اساتید رو پرسیدم ودر کل نظرشون این بود واسه ارشد لازم نیست رفرنس بخونیم وبهتره یه خوب بگیرم وسعی کنیم بیشتر وقتمون رو واسه وانا صرف کنیم از دوجهت مهمه که رفرنس نخونیم1-رفرنس حجمش خیلی زیاده و وقت زیادی میخواد2-به دلیل زیاد بودن حجم رفرنس نمیتونیم زیاد مرور داشته باشیم.. منظورم این نیست که اصلا رفرنس نخونید بلکه باید نقاط ضعف رو بارفرنس برطرف کنیم نه اینکه همه رو بشینیم بخونیم.منابعی که من بعد از کلی پرس وجو پیدا کردم واستون میزارم فقط من به هیچ وجه قصد تبلیغات از خاصی رو ندارم.
پیشنهادی و رفزنس معرفی شده از طرف وزارت بهداشت:
1:بیوشیمی:بیوشیمی هارپر- - یا گنجینه تست های کتر جعفر نژاد-ضروریات دکتر محمدی
2-ایمن شناسی:ابولعباس- - ایمن شناسی
3-میکروب شناسی:جاوتز- دکتر بهادری-آی کیوبی میکروب
4-سلولی وملکولی: لودیش-جزه(واقعا عالیه)-آی کیوبی
5-زبان : لزگی-تافل-504
با شما کاملا مخالفم تجربه من و دوستان ديگه نشوند می ده که رفرنس بهترین راه حل قبولی توی دانشگاههای تيپ 1هست

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا