نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ویروس شناسی پزشکی اردیبهشت 94

admin

Active member
پرسنل مدیریت
آزمون چطور بود؟
دوستان عزیز نظرات خودتون رو در مورد آزمون این رشته(سختی و آسانی سوالات ،منابع معرفی شده و نشده، اشکالات علمی و ...) بدهید تا سایر دوستان از چگونگی آزمون مطلع شوند.
اسپم و تبلیغات ممنوع

shima2020

New member
من امیدی ندارم ولی همیشه عاشق ویروسم و هستم

ویروس 100
ایمنی 53 خراب کردم روی 90 حساب کردم سوالات مسخره ایی اشتباه زدم
باکتری 20
انگل 20
سلولی 66/6
زبان 30

واسه چی امید ندارید کنکور امسال واسه همه سخت بوده ...درصداتونم خوبه ایشالا که قبولید

- - - Updated - - -

ویروس 100
باکتری 20
انگل 20
سلولی 66/6
زبان 30

واسه چی امید ندارید کنکور امسال واسه همه سخت بوده ...درصداتونم خوبه ایشالا که قبولید

- - - Updated - - -

ویروس 100
باکتری 20
انگل 20
سلولی 66/6
زبان 30

صیاد

New member
با سلام به نظر شما این درصدا چطوره ویروس 85باکتری 20 سلولی 55 ایمنی 35 زبان 65انگل هم نزدم جای امیدواری برا ویروس قبول شدن هست؟

b.nafas

New member
سوالای ویروس خیلی بد بود فقط به ضرر ما شد ..درس اصلی مارو اینجوری دادن اونوقت باکتری انقدر سخت اخه این چه وضعش بود واقعا هدف از این سوالای ویروس چی بود اگه ما ویروس شرکت کردیم باید به سوالای تخصصی ویروس جواب بدیم نه باکتری طراح سوال حالش خوب نبوده :smilies-azardl (12)

vet lab sciences

New member
سلام.
در ابتدا خوشحالم که اکثر داوطلبان ارشد منجمله love virology و اونایی که ارشدن و میگفتن سوالات ارشد خوبه، براشون ثابت شد که این سوالات توهین به درک و فهم داوطلب هستش
و جای خوشوقتیه که به کرات در تاپیک های مختلف نظرات ارشد 94 این مهم رو اعلان کردن.

واقعا راست میگن که صبورانه در انتظار زمان بمان... من از همون ابتدا که سوالات ویروس شناسی که 36تایی هم بود رو دیدم، این مورد که این سوالات، سوال نیستند رو گفتم اما خریداری نداشت و در چندین مورد درگیری هم داشتیم و ناچار بودم از مواضع خودم دفاع کنم. و غالبا هم به خصلت ناصواب مغرور بودن منتسب میشدم!!! (علاقمندان تاپیک مطالعه ارشد ویروس 94 رو نگاه بندازن)

الآن پیش بینی می کنم love virology سمبوسه فلفلی رو زده باشه و داغ کنه و بیا بگه نه آقا کی من همچین نظراتی داشتم و با لحنی غریبه وار "دوست گرامی" _گویی تازه عضو شده باشیم_!! بیاد و شاید، شاید بر من بتازه!!!
عیب نداره چون من دیگه حال تاختن متقابل رو ندارم!

و اما بعد، در مورد درصد ویروس، بارها گفته بودم که این درس رو با این سوالات بچگونه 90-100% میزنم و خوشبختانه همینطور هم شد، با استعانت از ذات مقدس الهی و با اقتدار و صلابت تمام، اگر منظور از مونونوکلئوز عفونی بدون هتروفیل آنتی بادی، CMV بوده باشه، 100% زدم.
افتخار نمی کنم به این که این سوالات مفتضح رو 100 زدم، افتخار می کنم به حقانیت موضع ثابتم و این که به اون شخصی که بر من تاخت و با خویشتنداری من مواجه شد و در پایان به من گفت ببینیم تویی که اینقدر ادعات!! میشه میتونی ویروسو 100 بزنی!!!! با این درصد تونستم جواب محکمی بش بدم. (منظورم از این مورد شخص love نیست):a2d3::a2d3:

- - - Updated - - -

vet lab sciences

New member
و اما در مورد سوالات ویروس، نظرم رو بارها قبلا گفتم ولی این مورد رو هم اضافه کنم که طراحان سوال ویروس وزارت بهداشت علی رغم درس خوندن زیاد با دادن چنین سوالاتی مهر تأییدی بر بی لیاقتی خود در امر طراحی سوال زدن.
باعث تسلی خاطرم هست که داوطلبان مقاطع تحصیلات تکمیلی این افراد رو بشناسند و من هم این افراد رو می شناسم.
این مورد باعث شد که إن شاء الله طی سال های آتی که در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنم، ارزش چندانی برای این نالایقان قائل نشم و همون ارزش اندک و احترام قائل شدن رو فقط و فقط به خاطر در نظر داشتن آموزه های دینی، داشته باشم.

الآن چنان حس تنفر و انزجاری ازین افراد بی خرد در سینه دارم که ترجیح میدم بیرون نریزم تا آتیش این حس رو در وجودم شعله ورتر نکنم و بتونم راحتتر این حس رو به فراموشی بسپارم.

vet lab sciences

New member
و اما درصدهام، صادقانه و صمیمانه در اختیار دوستان:

ویروس: اگر منظور از مونونوکلئوز عفونی بدون هتروفیل آنتی بادی، CMV بوده باشه، 100%
باکتری: سفید (اصلا نخونده بودم، میتونستم یه دونه صحیح بزنم ولی شک کردم و نزدمش corynebacterim auris)
انگل : 15-20% (اصلا نخونده بودم)
ایمنی : 20-25% (نرسیده بودم بخونم و اطلاعاتم در حد آموخته های قبل بود و از طرفی سوالات بسیار متفاوت بود!)
سلولی-مولکولی: 6-7% (اصلا نخونده بودم بجز اندک مولکولی تابستون پارسال)
زبان هم 55-60% (نرسیده بودم خوندنمو تکمیل کنم و از سوالات سنوات قبل به صورت رندوم سوالات آزمون عصر 82 و عصر 91 رو از خودم آزمون گرفته بودم)

و در نهایت این هم رو بگم، کما این که قبلا هم گفته بودم این آزمون برای من دست گرمی بود و تمایلی هم به قبولی امسال ندارم.

vet lab sciences

New member
من نظراتم گفته بودم کتمان نمیکنم ولی سوالات از پارسالم دیگه رد کرده بود حداقل به لیگاند رسپتور میدادن میشد بگیم نه / ولی خوشحالم برای شما که 100 زدین / من هرگز به رقیب فکر نمیکنم و نخاهم کرد در وهله نخست کار خودم برای خودم مهمه و به تفکرات خودم فکر میکردم / درسته امسال نساخت شما قبول هستین میدونم ایمنی خوب زدین و از این برزخ رهایی پیدا کردین /

سوال سایتومگالو شک نکنید درست زدین از جاووتز چک کردم / امیدوارم در دکترا به نتیجه عالی برسید/ من شاید لحنم تند باشه ولی بد برای کسی نمیخاهم و نخاستم در زندگی / پیروز باشید

درود، ازونجایی که یک ماه و خورده ای قبل از آزمون اون پست رو تو تاپیک اعتراض به تاریخ ارشد 94 زدم و تصمیم رو به طور قاطع گفتم، از همون رو ساعات مطالعه رو اوردم پایین و به همین خاطر ایمنی هم نشد که بالا بزنم.
کلید خ.ل.ی.ل.ی زده ویروس اپشتین بار

vet lab sciences

New member
خیلی هم خووب / عالی مخصوصا زبان /

نظر شما چرا ایمنی اینجوری دادن امسال

متشکرم دوست من.
جا داشت زبان رو بالاتر بزنم ولی خب از قبلش نخواستم.
باور کنید حتی به خودم اجازه ندادم که به جز سوالات دو آزمون سنوات گذشته به سوالات بقیه آزمون ها نگاهی بندازم تا برای گرفتن آزمون های بعد، از خودم، همچون آزمون واقعی باشن!
لزگی هم نخوندم.

چی بگم والا! یه مقداری سخت تر از پارسال بود و از تکنیک های آزمایشگاهی هم زیادتر داده بودن! البته ایمنی رو می تونستم بیشتر بزنم ولی چون شک داشتم نزدم.

moein1369

New member
ویروس 95
ایمنی 78
انگل 73یا 78
ملکولی 30
باکتری 20...
زبان هم اگر شانس بیارم 20

moein1369

New member
بچه ها این سوال که گفته بود کدام یک ایننتگره می شود جوابش کدومه؟
از شدت خستگی سراغش نرفتم پیداش کنم

shima2020

New member
درود، ازونجایی که یک ماه و خورده ای قبل از آزمون اون پست رو تو تاپیک اعتراض به تاریخ ارشد 94 زدم و تصمیم رو به طور قاطع گفتم، از همون رو ساعات مطالعه رو اوردم پایین و به همین خاطر ایمنی هم نشد که بالا بزنم.
کلید خ.ل.ی.ل.ی زده ویروس اپشتین بار

Cmv هستش...

vet lab sciences

New member
نه من تو سوالای آی.کیو.بی همین سوالو دیدم ebv نیس مطمئن باشید

بله صحیح می فرمایید. اما چون جلوی پاسخنامه اسم مدرسشون رو ذکر کرده گفتم شاید جواب سوال رو از نگاه خودش داده به خاطر اطلاعات بیشترش نسبت به ما.
و گرنه در هر حال با استناد به جاوتز جواب ما درست هستش cmv.

vet lab sciences

New member
In some cell types, the HHV-6 genome integrates into a host-cell telomere ( chromosomally integrated, or ciHHV-6), establishing a quiescent form of persistence that may represent a form of latency

رفرنس : ویروس شناسی فیلدز 2013، فصل 64، هرپس ویروس های انسانی 6 و 7، صفحه 2059، زیر شکل اول: Stages of replication

moein1369

New member
لطف داری .ولی امروز با اساتید یکی دو تا درس یه خرده کم شد. ولی باز هم صدر درصد مطمئن نیستم از ای درصد ها. شاید کمتر بشن. ولی حدا اقلش شهر خودمو میارم.
Cmv رو هم از من داشته باشید .15 بار تو این سوال تو اومده بود
قارچ هم ی تعدادی زدم که شانس میکروب و انگل رو داشته یاشم..... واسه همین واسه زبان وقت کم اوردم

moein1369

New member
دوست عزیز من این سوالو زدم hhv6. ایشاا... که درست گفته باشید

gelare

New member
بچه‌ها به نظرتون بااین درصدا امیدی به قبولی میکروب اصفهان هست؟
زبان58
ویروس81
باکتری20
قارچ40
ایمنی28
سلولی36
انگل33
میدونم باکتریوداغون کردم ولی توروخدااگه میتونین راهنمایی کنین

بالا