نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اردیبهشت 94

admin

Active member
پرسنل مدیریت
آزمون چطور بود؟
دوستان عزیز نظرات خودتون رو در مورد آزمون این رشته(سختی و آسانی سوالات ،منابع معرفی شده و نشده، اشکالات علمی و ...) بدهید تا سایر دوستان از چگونگی آزمون مطلع شوند.
اسپم و تبلیغات ممنوع

irani

New member
بچه های ژنتیک کجايين بیاین نطرتونو بگین،
بنظر من نه خوب بود نه بد

ali2991

New member
سلام. من که فعلا قدرت پردازشم زیر صفره، فقط دلم استراحت میخاد. ولی بنظرم کم کردن سوالای ژنتیک از 60 سوال به 25، بدترین ویژگی این امتحان بود.

maxin

Well-known member
کار خوبی بود رشته ها رو آوردن کنارهم.
ولی باید برای تعداد سوالا یه فکری بشه یعنی چی ژنتیک فقط 25تاسوال |: یا درس ایمنی برای بچهای ایمنی ضریب 6 داره اونوقت فقط 30تا سوال.....یا بچهای هماتولوژی باید برای 30تا سوال 4-5تا کتابو بخونن.
یا باید از منابع مشابه یسری کتابارو بردارن یا تعدادسوالارو بیشتر کنن.
سوالا به نسبت راحت تر بود کسی که آماده بود میتونست درصدای بسیار خوبی بزنه که من هرگز آمادگی کامل نداشتم که انداختن جلو وتوضیحم ندادن با سوالا این کارو کردن بدترش کرد.. .....سوال غلط املایی داشت.
حالا از شانس خوبم امسال وقت نکردم چیزی بخرم ساعت 5:30صبحونه خوردم رفتم . سر جلسم کیکمو باز کردم مثل حباب ترکید پودر شد |: شانس آوردم نریخت رو پاسخنامم.با کاغذ زیرش جمعش کردم خوب مچاله که شد محکم کوبیدمش زمین کنار صندلیم مراقبم دید خواست بیاد تا چهره برافروخته منو دید ازون ردیف متواری شد.:mad_majidonline:
هوچی دیگه موندم گرسنه و سرزبان دریغ از دوتا دونهatpکه این وسط مونده باشه برام ):

آخرین ویرایش:

z.bio

New member
دیگه چه نظری؟ سوالات انقد آسون بود که فقط باید خاطرات دوران دانشگاهتو مرور میکردی. حق کشی بود. 25 تا سوال واسه ژنتیک. اونم چه سوالایی. حیف اونقدر مثل چی خوندن. اونقد آسون اصلا ترسیدم بعضی تستارو نزدم.

Edna

New member
ینی این همه آسون بوده؟؟؟:smiliess (15):
بابا پارسال که پوست ما رو کندن...پس برین خدارو شکر کنید:smiliess (3):

bioshimi93

New member
سلام. من که فعلا قدرت پردازشم زیر صفره، فقط دلم استراحت میخاد. ولی بنظرم کم کردن سوالای ژنتیک از 60 سوال به 25، بدترین ویژگی این امتحان بود.

سوالات بیوشیمی ماهم از 72 به 25 رسیده بود:dadad4:

sefidrooze

New member
ولی باید برای تعداد سوالا یه فکری بشه یعنی چی ژنتیک فقط 25تاسوال |: یا درس ایمنی برای بچهای ایمنی ضریب 6 داره اونوقت فقط 30تا سوال.....یا بچهای هماتولوژی باید برای 30تا سوال 4-5تا کتابو بخونن.
سوالا به نسبت راحت تر بود کسی که آماده بود میتونست درصدای بسیار خوبی بزنه که من هرگز آمادگی کامل نداشتم که انداختن جلو وتوضیحم ندادن با سوالا این کارو کردن بدترش کرد.. .....سوال غلط املایی داشت.
حالا از شانس خوبم امسال وقت نکردم چیزی بخرم ساعت 5:30صبحونه خوردم رفتم . سر جلسم کیکمو باز کردم مثل حباب ترکید پودر شد |: شانس آوردم نریخت رو پاسخنامم.با کاغذ زیرش جمعش کردم خوب مچاله که شد محکم کوبیدمش زمین کنار صندلیم مراقبم دید خواست بیاد تا چهره برافروخته منو دید ازون ردیف متواری شد.:mad_majidonline:
هوچی دیگه موندم گرسنه و سرزبان دریغ از دوتا دونهatpکه این وسط مونده باشه برام ):
آخی.........کیکت...............
خب میگفتی یکی دیگه برات بیارن

atrinn

New member
سلام.منم موافقم با نظراتون.3-4تا کتاب ژنتیک اونم به اون سختی.بعد اومدن 25 تا سوال همش در اوردن!!!حرص ادم در میاد به خدا

فکر کنم رقابت تو زبان باشه با این حساب.:smiliess (3):

atrinn

New member
یعنی میگی باز سال دیگه ژنتیک رو سخت میدن؟

تکلیف ادمو روشن نمیکنن چی بخونه و کجارو بیشتر بخونه!!!!!!!

Mohammad gh

New member

مرسی بخاطر توضیح خوب و کامل
باهات کاملا موافقم که 25 سوال واقعا کمی
حداقل هر درسی رو باید 30تا کنن حداقل!
برای بیوتک هم سر درس میکروب باید 4 کتاب بسیار قطور رو خوند تا 25 سوال رو جواب داد تازه همش فقط ضریب 1 هست.
از معضل خوردنی سر کنکور گفتی یادمه سر کنکور سراسری چندتا شکلات تخته ای بزرگ برده بودم سر جلسه
اخراش که گرسنه شدم اومدم یکیشو بخورم قشنگ تلپ نصفش کنده شد و افتاد رو پاسخ نامه و بعضی جاهاشو شکلاتی کرد =))))) اونم منی که خیلی رو تمیزی پاسخ نامم حساس بودم و انواع اقسام پاک کن ها رو برده بودم سر جلسه

behnaz.h

New member
سلام همگی خسته نباشین
سخت نبود اما استاندارد نبود چرا باید بریم سرجلسه ببینیم سوالای زبان از ژنتیک هم بیشتره مگه ما موش آزمایشگاهی هستیم میتونستن سوالات تیپیک تر بدن من تست خیلی کار کرده بودم اصلا بدردم نخورد انگار ما تو مطبمون نشستیم که همش بیماری میپرسن اصلا سوال مولکولی نداده بودن

برورش

New member
سلام.منم حسابي شوكه شدم و حرصم در اومد سر ازمون وقتي ديدم سوالاي زنتيك اينقد كم بود.هرجي تعداد سوالا بيشتر باشه،شانس اينكه سوالاي بيشتري بلد باشي بيشتره...من ازموناي رو شركت كرده بودم...اين سوالا ميشه كفت خيلي اسون بود.يعني واسه همه همين بوده?زبان مت هميشه بود اما.دوستان لطف ميكنيد درصداي تقريلي تونو بكيد?

Nahal H

New member
خیلی غیراستاندارد بود. درس 5 واحدی نباید تعداد سوالاتش اینقدر کم باشه، اطلاعاتو از شانس جدا نمیکنه. بعلاوه بعضی از سوالاش اینقدر آسون بود که آدم شک میکرد و یا نمیزد یا غلط میزد و بعضی هاش هم خیلی غیراستاندارد.

شهباز

New member
سلام به نظر من سوالات ژنتیک و حتی سلولی و بیوشیمی آسون بود هر کس آمادگی متوسط به بالا داشته به نظرم باید درصدهای خوبی زده باشه به نظرم زبان سخت تر از سال گذشته بود و احتمالا امسال خیلی تعیین کننده است چون افراد زیادی درسای دیگه رو بالا میزنن.

narges1125

New member
سلام به همگی
بیو شیمی 70
سلولی 50
ژنتیک90
زبان70
کورسوی تمیدی هست که من قبول شم ایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

narges1125

New member
سلام.منم موافقم با نظراتون.3-4تا کتاب ژنتیک اونم به اون سختی.بعد اومدن 25 تا سوال همش در اوردن!!!حرص ادم در میاد به خدا

فکر کنم رقابت تو زبان باشه با این حساب.:smiliess (3):

به نظرتون زبان 70 خوبه ؟
نکنه آسون بوده همه 80-90 زدن:!!!!

davood70

New member
سلامم من ژنتیک 70 سلولی وبیوشیمی 66 و زبانهم بین 55 تا 65 امیدوارم قبول شم به نظرتون خوب زدم یا بد؟

narges1125

New member
ژنتیک رو با این پاسخ نامه اکبر اکبری چک کردی از سایت ؟؟
مططططططمعنم 2-3 تاش غلطه
هیچی بارش نیس این اکبری

بالا