تغذیه روز کنکور

mehrshad.namdar

New member
سلام به همه دوستان کنکوری گلم. خسته درس نباشید. دیگه داریم به زمان گرفتن نتیجه زحماتتون نزدیک میشیم. منم به نوبه خودم هر چند کم خواستم نکاتی رو عرض کنم شاید انشا الله در کسب نتیجه بهتر تو کنکور براتون مفید باشه( امیدوارم).

وعده شب قبل از کنکور: شب قبل از کنکور مواد غذایی که ارامش بیشتری برای شما ایجاد می کنه مصرف کنید. ماست دوغ سوپ جو یا سوپ قارچ می تونه گزینه های خوبی باشه. مصرف موادی مثل سوسیس کالباس و مواد غذایی حجیم و چرب و پرنمک شب قبل کنکور اجتناب کنید.سعی کنید راحت بخوابید.

صبح کنکور چی بخورید: نتایج تحقیقات نشون داده اگر از مواد غذایی که شاخص گلایسمی بالایی داره استفاده کنید زود قندتون افت می کنه و افزایش هورمون های متقابل انسولین باعث میشه استرس اتون بیشتر و تمرکزتون کمتر بشه. بنابر این نان سفید سیبزمینی ابپز برنج کشمش نوشابه ماکارونی سعی کنید در وعده قبل از کنکور نخورید .برای صبحانه شیر مصرف نکنید. وعده صبحانه برای کسانی که امتحانشون صبح هست میتونه نان سبوس دار مثل نان سنتی یا نان سنگک و عسل و مقداری کم کره یا پنیر و سبزی خوردن وعده مناسبی باشه. بهتره مواد کافین دار قهوه و چای و شکلات قبل کنکور کمتر مصرف بشه . چون استرس و تکرر ادرار رو بیشتر می کنه که ممکنه باعث عدم تمرکز در زمان کنکورتون بشه.

وعده نهار کنکوری ها: برنج و مرغ می تونه توصیه مناسبی باشه.ترجیحا مرغ ابپز بهتره .چربی زیاد مصرف نکنید. تو وعده نهار سبزیجات مصرف کنید چون فیبر موجود در اون از افت قند شما پیشگیری می کنه و باعث میشه قند به تدریج جذب بشه و قندتون افت نکنه و بتونید از پتانسیل خودتون در جواب دهی به سوالات بیشترین استفاده رو ببرید.

در زمان کنکور: خرمای خشک یا تازه همراه خودتون داشته باشید. قبل از اینکه احساس کنید خسته شدید خرما رو مصرف کنید. 3 عدد خرما میتونه در جلوگیری از افت قند مفید باشه. در صورتی که خرما در دسترس نبود می تونید هر نیم ساعت یک شکلات یا حتی 3 عدد قند مصرف کنید!.چاشتی که موقع کنکور بهتون میدن رو در فواصل مشخص مصرف میل کنید. ابمیوه رو اخرین قسمت تغذیه تون بزارید. اول با کیک شروع کنید. نیم ساعت بعد ابمیوه

.

marzieh88

New member
خیلی ممنونم بابت این پست ، آنلاین شدم که در مورده همین موضوع از باتجربه های رشته مون سوال کنم که این تاپیک رو دیدم:rose:

بالا