چگونه باوجود فارغ التحصیل بودن یک دانشجو،و پژوهشگر باقی بمانیم؟

saharandishe

New member

بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام،از همه ی اساتید وکاربران محترم تقاضا می کنم اگر تجربه ای در این زمینه دارند بامادرمیان بگذارند:

شما چگونه سطح علمی خود رابالا میبرید؟
چگونه با وجود فارغ التحصیلی،علم خودرابروز کنیم؟
اگر دراین زمینه تجربه دارید،تجارب خود را باماهم درمیان بگذاریدواگر مراکز علمی ویاسایت مفید علمی(در هرزمینه ای مربوط به زیر شاخه های علوم پزشکی) میشناسید لطفا معرفی کنید
فارغ التحصیلان کارشناسی چگونه می توانند کار های پژوهشی انجام دهند؟مقاله وکتاب بنویسند؟برای این کار به چه مرکزی باید مراجعه نمایند؟از چه نهادی کمک بگیرند؟
مثلا خود بنده علاقه ی بسیاری دارم تا درزمینه ی طب سنتی ،تحقیق وپژوهش کرده ونتایج دریافتی روارائه بدهم،ولی نمی دونم ازکجا باید شروع کنم،وچون غیر مرتبط با رشته ی تحصیلیم هست،این مسئله کارروبرای من سخت تر میکنه؟ممنون میشم در این زمینه وزمینه های مشابه راهنمایی بفرمایید.

تقاضای دوم:

اگر کاربران محترم در زمینه های مختلف علمی،تجربه ی کار بااستادی رو داشتند ویااساتیدی رو میشناسند که اخلاق مدار بوده واطلاعات علمی خود را بدون هیچ چشم داشتی،در اختیار سایرعلاقه مندان میگذارند،لطفا،ضمن ارائه ی لینک های ارتباطی، معرفی کنید.

تقاضای سوم:اگر همایش ویا کارگاه علمی در رشته ها وزمینه های گوناگون در دانشگاه شما برگزار می شود،در این تاپیک اطلاع رسانی نمایید

باسپاس فراوان.

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
بنظرم در کشورمون اگر بهایی به پژوهش بدند بستره اون بعد از ورود به بازار کار بیشتر و بهتر از دانشگاه هست.

دانشگاه آموزش محور هست و حمایت چندانی از پژوهش حتی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نمیکنه ولی برعکس یک پژوهشگر واقعی میتونه در حین کار مسائل گوناگونی طرح و پیرامون اون مشورت کنه.

دوستان اگر سوالی در زمینه نگارش مقاله برای کنگره، مجلات علمی و isi داشتید در حد توان میتونم کمکتون کنم.

saharandishe

New member

دوستان اگر سوالی در زمینه نگارش مقاله برای کنگره، مجلات علمی و isi داشتید در حد توان میتونم کمکتون کنم.

باتشکر ازوقتی که گذاشته وبه این سوال پاسخ دادید:
من تاکنون تجربه ی مقاله نویسی نداشته ام،فقط یک پروپزال در کارشناسی نوشتم،وبرای ادامه ی تحصیل گرایش خود را از زیر مجموعه رشته های علوم پزشکی تغیر داده ام،ولی مطالعات خود راحفظ کرده ودرزمینه های علوم پزشکی به خصوص خون شناسی ، هم چنان مطالعاتم راادامه می دهم،و کلی اطلاعات خام ولی کاملا علمی ومستند، در زمینه ی پزشکی ،که پتانسیل مقاله شدن دارند ،را دارم،
مثلا در مورد مجلات وکنگره ها که فرمودین،میشود لطفا سلسله مراتب را توضیح بفرمایید:
از اولین قدم تا آخرین قدم برای چاپ مقاله در مجلات ،شاید از نظر شما که تجربه داشته باشید کار ساده ای باشد ولی برای یک مبتدی ،راه های نرفته پر از ابهام است.
باسپاس فراوان.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: varia

varia

Well-known member

مثلا در مورد مجلات وکنگره ها که فرمودین،میشود لطفا سلسله مراتب را توضیح بفرمایید:
از اولین قدم تا آخرین قدم برای چاپ مقاله در مجلات ،شاید از نظر شما که تجربه داشته باشید کار ساده ای باشد ولی برای یک مبتدی ،راه های نرفته پر از ابهام است.
باسپاس فراوان.

نوشتن مقاله ضمن رعایت اصول اخلاقی پژوهشی، نمی توان گفت که کار ساده ای هست ولی کار چندان سختی هم نیست.

بنظرم انتظار اینکه یک فرد اساس مقاله نویسی را یادمان دهد چندان صحیح نیست، باید فرد خودش ضمن تحقیق برای مقاله نویسی خودش اقدام به نوشتن مقاله کنه.
بهترین حالت هم شروع از شرکت در کنگره هست. مقاله هایی که برای کنگره ها فرستاده میشند فقط چهارچوب مشابه مقالات مجلات و ژونالها رو دارند و ارزش علمی چندانی ندارند ولی برای یک دانشجو و شروع خیلی خوب هستند.
اولین قدم بهتره با سرچ عبارت" چگونه مقاله پژوهشی بنویسیم" از گوگل شروع بشه.
هر مجله و کنگره ای نحوه نگارش مخصوص به خودش رو داره که از سایتش میتونید دانلود کنید.
لینکهای زیر می تونند اطلاعات خوبی در این زمینه بهتون بدند:

چگونه یک مقاله بنویسیم

نحوه نگارش مقالات مروری

مجلات و ژورنالهای مختلف

برای مقاله های اورجینال باید در حدی داده کاوی بلد بود(اگر ژورنال معتبر مدنظر باشه نیاز به نرم افزارهای آماری و آنالیز دقیق تری از داده ها هست که بیشتر نیاز به یک فرد باسابقه داره).
اگر سوالی بود بپرسید.

saharandishe

New member
نوشتن مقاله ضمن رعایت اصول اخلاقی پژوهشی، نمی توان گفت که کار ساده ای هست ولی کار چندان سختی هم نیست.

بنظرم انتظار اینکه یک فرد اساس مقاله نویسی را یادمان دهد چندان صحیح نیست، باید فرد خودش ضمن تحقیق برای مقاله نویسی خودش اقدام به نوشتن مقاله کنه.
بهترین حالت هم شروع از شرکت در کنگره هست. مقاله هایی که برای کنگره ها فرستاده میشند فقط چهارچوب مشابه مقالات مجلات و ژونالها رو دارند و ارزش علمی چندانی ندارند ولی برای یک دانشجو و شروع خیلی خوب هستند.
اولین قدم بهتره با سرچ عبارت" چگونه مقاله پژوهشی بنویسیم" از گوگل شروع بشه.
هر مجله و کنگره ای نحوه نگارش مخصوص به خودش رو داره که از سایتش میتونید دانلود کنید.
لینکهای زیر می تونند اطلاعات خوبی در این زمینه بهتون بدند:

چگونه یک مقاله بنویسیم

نحوه نگارش مقالات مروری

مجلات و ژورنالهای مختلف

برای مقاله های اورجینال باید در حدی داده کاوی بلد بود(اگر ژورنال معتبر مدنظر باشه نیاز به نرم افزارهای آماری و آنالیز دقیق تری از داده ها هست که بیشتر نیاز به یک فرد باسابقه داره).
اگر سوالی بود بپرسید.

باسپاس فراوان
پس بنده یک مقدار مطالعاتم روافزایش داده وکار مقاله نویسی روشروع می کنم واگر باز هم سوالی بود،در همین تاپیک مطرح می نمایم
البته ،یک مقدار ،تجربه ی کار با نرم افزار های آماری را نیز دارم،از این نظر شاید کمتر به مشکل بخورم

باتشکر

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
راهاش زیاده الان حسش نیس در فرصت بعدی اگه زنده بودیم میگم

بالا