بیش از دو نوبت آزمون دکترا در سال آینده برگزار میگردد

alireza-ja

New member
بیش از دو نوبت آزمون دکترا در سال آینده : رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری بیش از دو نوبت آزمون دکترا در سال آینده خبرداد.
ابراهیم خدایی معاون وزیر علوم در برنامه تلویزیونی مناظره با موضوع بررسی “نقش کنکور در نظام آموزشی”، تاکید کرد: در مورد بحث تعدد آزمون‌ها و اعتباربخشی به آن‌ها باید گفت این فرایند از مقطع دکتری آغاز خواهد شد زیرا گره کار در آزمون دکترا است. البته این امر را به صورت نیمه آزمایشی در پردیس‌ها که ۱۵ اسفند امسال زمان برگزاری آزمون آن‌ها است، انجام داده‌ایم اما آزمون در مقطع دکترا در سال آینده بیش از دو بار برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه آموزش دارای سه مرحله است، توضیح داد: مرحله درون‌داد، فرایندی که در طی سیستم آموزشی رخ می‌دهد و مرحله برون‌داد سه مرحله آموزش هستند. با توجه به اسناد بالادستی و قوانینی که وجود دارد هنوز نتوانستیم آموزش را از حالت جزیره‌ای خارج کنیم و باید سیاست‌گذاری جدی‌تری در حوزه آموزش انجام شود. نمی‌توان کل فرایند را نادیده گرفت و فقط در گلوگاه‌ها تمرکز کنیم. من فکر می‌کنم آموزش و پرورش توان ایجاد سازمانی مشابه سازمان سنجش را دارد.

IMG19205945-300x1981.jpg

منبع: http://azmoonphd.com/آزمون-دکترا/

آیشن

New member
سلام دوستان
به نظرتون امسال آبان ماه آزمون دکتری برگزار میشه؟ اصلا کسی اطلاع دقیقی داره؟
من خودم از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش پرسیدم گفتن برنامه ای که در سایت هست ملاک هست ولی در مورد منابع پرسیدم گفتن هنوز ابهام هست و چیزی مشخص نیست. یکی از دوستان هم که از طریق تماس تلفنی پرسیده بودن گفته بودند برگزار میش.

بالا