تضییع حقوق بچه های زیست شناسی توسط علوم آزمایشگاهیها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

محمد 1351

New member
با سلام دوستان در حال حاضر که مجوز آزمایشگاه برای تک رشته صادر شده و مسیول فنی شدن بجه های تک رشته در حال پیگیری و انجام است بچه های علو آزمایشگاهی قصد تضییع حقوق و محروم کردن بچه های زیست را دارند من گفتم که متوجه باشید

ROJO

New member
ههههههه

تیترت خیلی جالبه

دستت ب اون بالاییا نمی رسه ک ادعایی داشته باشی، اومدی سراغ علوم ازمایشگاهی! ما هم ک کلا دیوارمون کوتاهه:black_eyed:

محمد 1351

New member
بچه ها گول این مظلومیت ها را نخورید بچه های میکروبیولوژی از کلیه حقوق یک دکترای تخصصی برخوردارند، حق و حقوق خود را بدانید

alireza-ja

New member
با سلام دوستان در حال حاضر که مجوز آزمایشگاه برای تک رشته صادر شده و مسیول فنی شدن بجه های تک رشته در حال پیگیری و انجام است بچه های علو آزمایشگاهی قصد تضییع حقوق و محروم کردن بچه های زیست را دارند من گفتم که متوجه باشید

عجب. نمیدونستم داره حقمون ضایع میشه اونم توسط بچه های علوم آزمایشگاهی. :sdasdasd:

b.nafas

New member
ای بابا دوستان انقدر سریع جو گیر نشیم اینجا همیشه همه چیز سر جای خودش نبوده چه برسه به علوم ازمایشگاهی ها و زیست شناسی ..آشنا داشته باش با مدرک دیپلم برو کار یه لیسانس ازمایشگاهی رو انجام بده پول داشته باش برو مدرک ازمایشگاه اجاره کن ازمایشگاه بزن ..سخت نگیریم زیاد مشکل از ما ها نیست مشکل اینه که هیچ جا یه شغل درست و حسابی برای بچه های علوم پایه تعریف نشده فقط یه ازمایشگاهه که همه دارن سرش دعوا می کنن و نمی خوان کسی جاشونو بگیره چون درامد این کار خوبه اما اگه برای زیست یکم بیشتر ارزش بزارن می تونه خیلی مهم تر باشه و می تونه از خیلی جهات به مملکت کمک کنه ..مشکل خیلی پیچیده تر از ما و پاتولوژیست ها و علوم ازمایشگاهیاست ..خود همین پاتولوژیست های عزیز من با یکیشون صحبت می کردم می گفت برای اینکه شرایط کار ازمایشگاه راحت تره و استرس کمتری داره. خودشون که پشت میز نشستن یه کاردان علوم ازمایشگاهی می تونه همه کارارو انجام بده سختی نمی کشن . همه دکتر ها دوست دارن بیان تو این رشته چون مثل یه جراح نیست که شب و روزش تو بیمارستان و پای عمل باشه ..بعد میان میگن ما نگران سیستم سلامت این مردم هستیم و از این حرفا ..

آخرین ویرایش:

محمد 1351

New member
در حال حاضر مجوز جهت پی اچ دیها داره صادر می شه و علوم آزمایشگاهیها می گویند فقطباید علوم آزمایشگاهی از این امتیازات برخوردار باشه و بقیه نه این رو به چه حقیمی گویند اگر انحصار بده ایا این انحصار گرایی نیست؟

oloom_az

New member
در حال حاضر مجوز جهت پی اچ دیها داره صادر می شه و علوم آزمایشگاهیها می گویند فقطباید علوم آزمایشگاهی از این امتیازات برخوردار باشه و بقیه نه این رو به چه حقیمی گویند اگر انحصار بده ایا این انحصار گرایی نیست؟

دلت خوشه به قرآن !!!!:wacsmiley:

سلام به شما

والا بخوام حقیقت رو به شماها بگم اینه که تو این کشور کمتر کسی هست که در رشته خودش مشغول به کار باشه

اصل قضیه اینطوریه که یه کارشناس زیست سلولی مولکولی یا ارشد این رشته در مراکز تحقیقاتی کار کنند و در واقع ورود به این مراکز عین یه رویا برای بچه های زیست هست

بچه های آزمایشگاه هم که محل کارشون آزمایشگاه هست. متاسفانه به خاطر تصمیمات نادرستی که از بالا می گیرند و همه چی از پایه خرابه دیگه کاریش نمیشه کرد. یه پاتولوژیست برای صرفه جویی در پولش میاد یه کارشناس زیست رو میاره

و با نصف قیمت بهش حقوق میده. اینجا هستش که بچه های آزمایشگاه حقشون خورده میشه

من بازم میگم هر کسی باید در جای خودش باشه- این کارا باعث آزردگی میشه

برای تاسیس آزمایشگاه با PhD تک رشته ای هم باید بگم که اولا هنوز معلوم نیست که اجرا بشه یا نه. چون پاتولوژیست ها مخالفت می کنند و به ضررشونه. ثانیا تاسیس یک آزمایشگاه تو این دوره زمونه به تنهایی کار هر آدمی نیست و پشتوانه

مالی توپ میخواد. الان رقابت بین آزمایشگاه ها زیاد هست و تکنیک ها و دستگاههای پیشرفته اومده. پس برای موندن در رقابت باید همه تست های جدید رو پذیرش کنه.

والا من گمون نکنم به یک PhD زیست سلولی-مولکولی مجوز تاسیس یه آزمایشگاه جنرال رو بدن. اما شاید در آینده بشه یه آزمایشگاه مرتبط با رشته خودشون یعنی: تکنیک های مولکولی، کشت سلول و... رو تاسیس کنند. همه چی امکان داره.

تو ایران همه دارند در هر کاری که تخصصش رو ندارند دخالت میکنن

هر کی باید در کار خودش باشه

این مساله بسیار ناراحت کننده هست

موفق باشید

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام

با تشکر از دوستان

اول از همه من خودم زیست شناس هستم . همون جور که قبلا گفتم زیست شناسی خیلی خیلی گسترده تر از کارهای آزمایشگاهی هست ... متاسفانه ما ها زیست شناس نظریه پردازیم ... ولی توی کشورهای دیگه یه زیست شناس حدالقل باید سخره نوردی ، غواصی ، کایت سواری ، فیلم برداری و... رو بلد باشه . من خودم سعود از ارتفاع و فیلم برداری و عکس برداری را تا حدودی بلدم

دوم اینکه اگر امکان دارد بگویید در کدام کشورها بچه های زیست شناسی می توانند آزمایشگاه بزنند ؟؟؟ ( من واقعا اطلاعاتی ندارم .. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .. شاید در آینده بدرد بخوره )

سوم من قبلا قصد داشتم حقوق بچه های زیست شناسی را بر اساس مسائل سیاسی و صنفی پیگیری کنم ولی دوستان همکاری نکردند ( بجز عده کمی ) که الان ما با هم گروه تشکیل دادیم .

چهارم لطفا با سند و مدرک صحبت کنید .. اینکه بگوییم فلان رشته داره حق و حقوق ما رو ضایع میکنه یعنی چه ؟ سندتان چیست و دقیقا حق کدام زیر گروه در حال ضایع شدن است ؟ واضح تر و بدون تعصب صحبت کنید...

پنجم این بحث دوباره همان بحث های قدیمی جنگ زیست شناسان و علوم آزمایشگاهی رو زنده می کنه ... و باعث درگیری میشه ...

شما رشتتون رو نوشتید علوم آزمایشگاهی و الان دارید از حقوق بچه های زیست شناسی در برابر علوم آزمایشگاهی دفاع می کنید ؟؟؟ یعنی حمله به خود ؟؟؟ من هدفتان رو درک نمی کنم .

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member

این دیگه آخرشه خدایی!!!

تضییع حق بچه های زیست توسط علوم آزمایشگاهی :25r30wi::25r30wi:

farzad.lab

مدیر بخش
عجب تیتری میتونه به عنوان جک سال انتخاب بشه :ph34r-smiley::motat:

یعنی علوم آزی ها کلا وجود هم نداشتن زیست شناسان عزیز باز هم ارتباطی به آزمایشگاه بالینی نداشتند ( طبق قانون رسمی کشور ) ... چه برسه به تاسیس

البته جایگاه علمی زیست شناسای عزیز هم در جای خودش محفوظه اما هر کس در جای خودش باید مشغول کار بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pariya

varia

Well-known member
ای بابا دوستان انقدر سریع جو گیر نشیم اینجا همیشه همه چیز سر جای خودش نبوده چه برسه به علوم ازمایشگاهی ها و زیست شناسی ..آشنا داشته باش با مدرک دیپلم برو کار یه لیسانس ازمایشگاهی رو انجام بده پول داشته باش برو مدرک ازمایشگاه اجاره کن ازمایشگاه بزن ..سخت نگیریم زیاد مشکل از ما ها نیست مشکل اینه که هیچ جا یه شغل درست و حسابی برای بچه های علوم پایه تعریف نشده فقط یه ازمایشگاهه که همه دارن سرش دعوا می کنن و نمی خوان کسی جاشونو بگیره چون درامد این کار خوبه اما اگه برای زیست یکم بیشتر ارزش بزارن می تونه خیلی مهم تر باشه و می تونه از خیلی جهات به مملکت کمک کنه ..مشکل خیلی پیچیده تر از ما و پاتولوژیست ها و علوم ازمایشگاهیاست ..خود همین پاتولوژیست های عزیز من با یکیشون صحبت می کردم می گفت برای اینکه شرایط کار ازمایشگاه راحت تره و استرس کمتری داره. خودشون که پشت میز نشستن یه کاردان علوم ازمایشگاهی می تونه همه کارارو انجام بده سختی نمی کشن . همه دکتر ها دوست دارن بیان تو این رشته چون مثل یه جراح نیست که شب و روزش تو بیمارستان و پای عمل باشه ..بعد میان میگن ما نگران سیستم سلامت این مردم هستیم و از این حرفا ..

این قسمت رنگی حرفتون جالب هست. من خودم یه زمانی تو این فکر بودم که مثلا در یکی از رشته های علوم پایه مرتبط با آز دکتری بگیرم بیام شهرمون یه آز بزنم(ته دلم گفتم بر حسب نیاز شهرمون شاید قبول کنند که مجوز آز بدند). بعد تا دامپزشکیمو فارغ شم یک جناب سروان سپاه اومد نمدوم از کجا مجوز رو جور کرد و یه آز زده الان :( . شهر ما هم که همون یه دونه کافیشه. منظور اینکه آدم (بخصوص پسرها) واقعا میمونه که ادامه بده یا بره سربازی بیاد زود به فکر کار بیافته و ... الانه هم که با حقوق پایین در یه شهر کوچک زندگی به صرفه تر هست تا با یه مدرک بالا در یک شهر بزرگ دنبال یه کار در شانت باشی. علاقه زندگی پول هدف و ...
توکل به خودت خدایا.

necrotizing fasciitis

Active member
باز شروع شد بزنین سرو کله هم و آخرش هیچ بابا بذارین مجوز از دست پاتولوژیست ها بیاد بیرون بعد صحبت کنید آخه :|

تضبیع ینی چی؟! بابا زیر دیپلمی صحبت کنید :|

ROJO

New member
این قسمت رنگی حرفتون جالب هست. من خودم یه زمانی تو این فکر بودم که مثلا در یکی از رشته های علوم پایه مرتبط با آز دکتری بگیرم بیام شهرمون یه آز بزنم(ته دلم گفتم بر حسب نیاز شهرمون شاید قبول کنند که مجوز آز بدند). بعد تا دامپزشکیمو فارغ شم یک جناب سروان سپاه اومد نمدوم از کجا مجوز رو جور کرد و یه آز زده الان :( . شهر ما هم که همون یه دونه کافیشه. منظور اینکه آدم (بخصوص پسرها) واقعا میمونه که ادامه بده یا بره سربازی بیاد زود به فکر کار بیافته و ... الانه هم که با حقوق پایین در یه شهر کوچک زندگی به صرفه تر هست تا با یه مدرک بالا در یک شهر بزرگ دنبال یه کار در شانت باشی. علاقه زندگی پول هدف و ...
توکل به خودت خدایا.
الهییی :(

یاد صحبت یکی از اساتید واقعا کار بلدمون افتادم، حرفشو باید قاب گرفت و البته تاسف خورد...

ایشون گفتن: وضعیت توی ایراان مثه ی مسابقه دو هست، تو داری با تمام وجودت میدوی جلو رو نگا میکنی تو اولی و فعلا کسی نزدیک نیست ، ی چشمت ب خط پایانه... یهو یکی با موتور از بغلت رد میشه! ... :5::j58r36j3gcr4suxymup

محمد 1351

New member
هر پی اچ دی بیوشیمی و هماتو و .... حق داره آزمایشگاه بزنه و حق انحصاری علوم آزمایشگاهی نیست،

این همه دعوا برای چیه آخه

حالا کی خواست آزمایشگاه بزنه

الان منی که هماتولوژی میخونم نمیتونم یه آزمایشگاه تخصصی هماتولوژی تاسیس کنم چون خیلی گرون میوفته و هیچکی اینکارو نمیکنه(این حرف با سنده)

اما فعلا میشه 3 تا PhD تک رشته ای جمع بشن و یه آزمایشگاه تاسیس کنند که این کار هم ساده نیست- چون به راحتی اجازه نمیدن

حتی من خودم از یه رزیدنت سال آخر پاتولوژی پرسیدم. گفتش که خود ما بخوایم یه آزمایشگاه تاسیس کنیم بایستی پاتولوژیست های اون منطقه اجازه بدن

این دعواها رو تمام کنید

هم بیولوژی و هم آزمایشگاه رشته های خوبین اما تو ایران کم توجهی میشه

شما اگه به فکر کار در رشته خودتون هستین بایستی سخت با هم رشته های خودتون برای تدریس در دانشگاه یا کار در مراکز تحقیقاتی رقابت کنید

اگه واقعا انقد به آزمایشگاه زدن علاقه دارید و پولتون آمادس؛ همین الان آزمایشگاه میتونین بزنین(پول و پارتی همه کار میکنه)

TUMS

Well-known member
هر پی اچ دی بیوشیمی و هماتو و .... حق داره آزمایشگاه بزنه و حق انحصاری علوم آزمایشگاهی نیست،

کلآ ما علوم آزمایشگاهی ها آزمایشگاه نخواستیم
بجه های زیست شناسی عزیز برید آزمایشگاه بزنید برای خودتون خوبه؟ راضی شدی؟
بعدشم شما رشته تحصیلیتو درست کن دوست عزیز!!

محمد 1351

New member
نه خیر صحبت ازمایشگاه زدن فقط نیست حق مسیول فنی است که قراره به پی اچی دیها بدن که تا 20 میلیون در ماه می رسه و پی اچ دیهای علوم ازمایشگاهی می خوان به نفع خودشون مصادره کنن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا