❖ اولین عصرانه آنلاین ایمنی شناسی

eeeeeeehsan

New member
سلام به همه اون دوستانی که ایمنی شناسی رو دوست دارین و میخونینش،
و همچنین اون دوستانی که مجبورین واسه ارشد بخونینش :smiliess (3):

به برکت مدیریت محترم انجمن عصرانه های آنلاین رشته ها یکی پس از دیگری دارن برگزار میشن، و بالاخره نوبت درس ایمنی شناسی رسید.

امروز شنبه 2 اسفند، ساعت 17 عصرانه فراموش نشه.
برای کسب اطلاعات بیشتر به انجمن وب آنلاین مراجعه کنید.

هــای لایت های عصرانه ایمنی شناسی امـروز:

آقای رضا حسینی، رتبه 2 ارشد ایمنی شناسی

درصد هاشون:

• ایمنی شناسی 84
  • زیست 77
  • بیوشیمی 76
  • زبان 77
  • میکروب 40

منابع مطالعاتی ایشون:

• ایمنی » ابوالعباس، بعد از مسلط شدن به ابوالعباس » مطالعه ایمنی شناسی الگـوریتمی دکتر داوود بشـاش
  • زیست » جـزوه (توصیه ایشون » مطالعه لودیش؛ اگر هم جـزوه می خونید لااقل یه نگاه روی لودیش هم بندازین.)
  • بیوشیمی » برای کنکور رو اسم بردند
  • میکروب » اکثر کتاب های توی بازار برای ضریب 1 و درصد مناسب 50 خوبه. از کتاب برای کنکور اسم بردند.
  • زبان » مطالعه کتاب 504 و 400 لغت تافل و منابع وزارت بهداشت و اینا توصیه نمیشه، چون به درد کنکور نمی خورن. توصیه ایشون » لزگی
  • کتاب تست » انتشارات اطمینان - I Q B . همچنین تست های 10 سال کنکور گذشته رو کار کنید.

نحوه مطالعه:
درس ایمنی رو هر روز بخونید، روزی 2 الی 3 ساعت. مابقی درسا رو توضیحی ندادند.

شکل های مهم فصل ها:
فصل ایمنی ذاتی - آنتی ژن آنتی بادی - انتقال سیگنال - ایمنی سلولی - ایمنی همورال - ایمونولوژی پیوند - تکامل لنفوسیت ها

آزمـون:
آزمـون های سنا رو توصیه کردند، چون خودشون تو تیم طراحی سوال هستند و گفتند کیفیت بالایی داره و مباحث مهم رو میدونن چیه و مورد توجه قرار میدن.

بچه های ایمنی به ترتیب اولویت رو درس ها فوکوس کنید و وقت بذارید: ایمنی - زبان - زیست - بیوشیمی - میکروب

متـفرقه:
من حدود 6،7 دقیقه دقیقه اولش رو نبودم، ولی تا دقیقه 50 نکاتی که میشه از صحبت هاشون برداشت کرد اینا بود:

• در مورد فصل ها توضیح دادند که مطالب در مورد چی هستند.
  • به عنوان مثال فصل آنتی بادی ابوالعباس رو که دارین میخونین می بینین که ضعیف بیان شده و تست هاش رو نمی تونین جواب بدین؛ در نتیجه باید برید سراغ یه رفرنس دیگه تا بتونید تست هاش رو کامل بلد باشین، در مورد بقیه فصل ها هم همینطور.. از روی عباس بخونید و هر فصلی رو دیدین ناقصه به رفرنس های دیگه مراجعه کنید.
  • در مورد سرولوژی نظرشون روی سرولوژی پاکزاد بود.
  • گفتند کتاب دکتر وجگانی رو چون نیازی نداشتن اصلن نخوندن و درصد خوبی هم زدن. اگر وقت اضافی داشتین یه نگاه بندازین.
  • اکثر فصل ها نکات کلی رو بخونید، ولی چون ضریب ها امسال تغییر کردن سوالات ممکنه با جزئیات بیشتری باشه.
  • در مورد فصل واکسن به یه رفرنس واحد اکتفا نکنید و به رفرنس ها مقالات دیگه رجوع کنید و بخونید.
  • در مورد اینکه فصل ها کدوم رو چطوری سوال میدن مثال زیاد زدن، بیانشون تو این تاپیک نمی گنجه، خودتون می تونید و بهتره برید تست بخونید و با نحوه سوالات به صورت کامل آشنا بشید.
  • در مورد فصل های ایمونوهماتولوژی و سرولوژی » مطالبی که ترم های آخر به بچه های علوم آز تدریس میشه کفایت می کنه و معمولن از هر فصل یک سوال میاد، این دو فصل جمعن دو سوال.
  • برای تکنیک های آزمایشگاهی هم گفتند کتاب Practical Immunology خوبه، تکنیک های آزمایشگاهی رو بخونید که یک سوال میاد حتمن.
  • ضریب ایمنی شده 6 معلوم نیست چند تا سوال میاد!
  • یه نکته مهمی که گفتند: بر ندارین کل cd مارکرها رو بخونید، اونایی رو یاد بگیرید که تو متن اومدن. در مورد سایتوکاین ها هم همینطور.
  • ایمنی برای ضریب 1 » 4 استاد خوبه، الگوریتمی دکتر بشـاش هم خوبه. (در کل جواب درست و حسابی ندادند به این سوال!)

دانلود فایل صوتی عصرونه
دم مجتبی و فرزاد عزیز گــرم :rose:

آخرین ویرایش:

farzad.lab

مدیر بخش
چرا قسمت ثبت نام دوره های جدید من چیزی نداره ... ؟ :smiliess (11):

دوستان باز هم لطف کنن نکته برداری ها شون رو قرار بدن

A

admin2

Guest
سلام به همه اون دوستانی که ایمنی شناسی رو دوست دارین و میخونینش، و همچنین اون دوستانی که مجبورین واسه ارشد بخونینش :smiliess (3):

به برکت مدیریت محترم انجمن عصرانه های آنلاین رشته ها یکی پس از دیگری دارن برگزار میشن، و بالاخره نوبت درس ایمنی شناسی رسید.

امروز شنبه 2 اسفند، ساعت 17 عصرانه فراموش نشه.
برای کسب اطلاعات بیشتر به انجمن وب آنلاین مراجعه کنید.

(های لایت های این عصرانه تا آخر شب در همین پست قرار خواهند گرفت.)

دستتون درد نکنه اقا احسان :rose::rose::rose:

eeeeeeehsan

New member
بچـه ها شاید مشکلی پیش اومده، یه چرخی تو انجمن بزنید شروع میشه به زودی.

mojnia

New member
2015-02-21_180214.jpg

eeeeeeehsan

New member
موجنیا جان فایل صوتی کلش رو هم تونستی یکجا بذار.. مـــرسی از لطفت :rose:

mojnia

New member
متاسفانه من از ساعت 6 وصل شدم فکر کردم مشکل برگزاری وجود داشته واگه چند قسمتی گذاشتم بخاطر این بود که دانلودش راحتر باشه
باشه این حدود 40 دقیقه را یکی می کنم

بالا