Microsoft Offices:Word-Excel-Powerpoint-Access

nazanin91

New member
سلام:rose:

اینجا اگه کسی اشکالی داره
یا راه میانبری!
یا ترفندی! بلده در مورد
word-excel-powerpoint-access(2003!!-2007-2010 اینجا بنویسه

واسه جواب سوالات هم هر کسی بیشتر بلده جواب بده!:28:

nazanin91

New member
سلام:rose:

اینجا اگه کسی اشکالی داره
یا راه میانبری!
یا ترفندی! بلده در مورد
word-excel-powerpoint-access(2003!!-2007-2010 اینجا بنویسه

واسه جواب سوالات هم هر کسی بیشتر بلده جواب بده!:28:

1- با فشردن کلید shift + f5 می*توانید به قسمتی از متن که بتازگی تغییری در آن ایجاد کرده اید بروید. فشردن مجدد این کلیدها شما را به قسمت*های تغییر یافته قبلی متن می*برد.
2- اگر فرمت قسمتی از متن را تغییر داده اید، مثلا رنگ یا نوع فونت آن را عوض کرده اید و حالا می*خواهید به همان وضعیت پیش فرض word برگردانید، می*توانید آن بخش از متن را انتخاب و کلیدهای ctrl + spacebar را فشار دهید.
3- وقتی می*خواهید بخشی از متن را انتخاب نمائید، می*توانید کلمه alt را پائین نگه دارید و با ماوس drag کنید. این کار باعث می شود عمل انتخاب به صورت مستطیل شکل انجام شود و سرعت شما به طرز چشمگیری افزایش یابد.
4-وقتی در حال تایپ کردن یک متن انگلیسی هستید و به دنبال مترادف یک کلمه خاص می گردید، کافیست نشانگر را در کنار و یا در زیر کلمه مربوطه ببرید و کلیدهای shift + f7 را فشار دهید. با این کار فهرستی از کلمات مترادف آن کلمه خاص نمایش داده می*شود.
5- در پنجره print preview شما می*توانید پیش از پرینت گرفتن ، پیش نمایشی از فایل خود را ببینید. برای انجام تغییرات در همین صفحه، کافیست روی آیکون magnifier کلیک نمائید تا اجازه تصحیح در متن به شما داده شود.
6- اگر می*خواهید همزمان دو بخش مختلف از یک document را ببینید، می*توانید فایل مربوطه را در نرم افزار word باز کرده، ماوس را بالای فلش موجود در بالای نوار لغزان نگه دارید تا نشانگر ماوس به شکل دو خط موازی با دو فلش در بالا و پائین آن درآید. آنگاه کلیک کرده و بدون رها کردن ماوس آن را به سمت پائین بکشید. حال صفحه به دو قسمت تقسیم می*شود که در هر دو بخش همان فایل نمایش داده می*شود و همزمان می*توانید دو بخش مختلف فایل را ببینید و ویرایش کنید.
7-فرض کنید یک فایل طولانی دارید و پیدا کردن مطالب برایتان دشوار، کافیست گزینه document map را از منوی view انتخاب کنید تا فهرستی از عناوین document شما را نشان دهد. حال با کلیک بر هر عنوان به آن قسمت از فایل خود پرش می*کنید.
(اینا منتقل شدن اینجا!)

mohammad63

Well-known member
من هم هستم

دوستان عزیز
من هم هستم. هر کس سوالی در مورد نرم افزار یا سخت افزار داشته باشه در حد توان جوابگو خواهم بود.

nazanin91

New member
سلام
حاشیه صفحه در word رو چه عددی میذارین اگه بخوایم مطالب بیشتری تو یه صفحه بذاریم؟و پرینتشم خوب در بیاد؟از حالت پیش فرض خارج میکنم پرینتش بد در میاد!:sad:

استفاده ازtab از کدوم منوی word2007 پیداش میکنین؟و رو چه عددی تنظیم میکنین؟برای مثلا نام و نام خانوادگی و شماره تلفن و آدرس؟

:28:

mohammad63

Well-known member
نازنین من درست متوجه سوالتون نشدم. ولی بهر چهار طرف باید بین 2 تا 3 باشد. اگر تو پرینت بد درمیاد توصیه می کنم قبل از پرینت از پرینت پریویو استفاده کن و تنظیمات را اونجا انجام بده

nazanin91

New member
استفاده میکنم از پیش نمایش ولی وقتی چاپ میشه حاشیه خوب در نمیاد!

فاصله حاشیه از متن چند سانتی متر میگیرین؟که حداکثر استفاده از کاغذ بشه؟

tab:مثلا واسه نوشتن: نام------- نام خانوادگی----------------- آدرس-----------------------------------------
این فاصله های مجازی که اتوماتیک تنظیم میشن
tab میزنیم خودش فاصله تنظیم میکنه!یه منو داره ------واسه word2007 از کدوم قسمت پیداش میکنیم منوی tab ro?و رو چند سانتیمتر میذارین؟

mohammad63

Well-known member
نازنین جان گفتم بین 2 تا 3 حاشیه ها را تنظیم کن. برای منوی تب روی خط کش افقی بالای صفحه نوشتاری دوبار کلیک کن منوی تب باز میشه

بالا