های لایت های عصرانه آنلاین زیست شناسی سلولی مولکولی 28 / 11 / 1393 ساعت 18

eeeeeeehsan

New member
دوستان از اونجایی که زیست شناسی حتی با ضریب یک خیلی مهمه و تو اکثر رشته ها جزو دروس امتحانیه، گفتم نکات مهم عصرانه امروز رو به اشتراک بگذاریم همه استفاده کنند.
عصرانه آنلاین زیست امروز یه سری صحبت ها درونش بود که من به شخصه نمی دونستم و خیلی مفید بود واسم.

دکتر محمد نژاد، هیئت علمی دانشگاه تهران و رتبه 1 ارشد:

رفرنس معرفی شده توسط ایشون » خلاصه لودیش 2013، انتشارات اندیشه رفیع

• دور مطالب پروکاریوت رو خط بکشید و نخونید اصلن. چون مطالب پروکاریوت از لودیش حذف شدن، فقط یوکاریوت بخونید.
  • دور مطالب جزئی در مورد زیست رو خط بکشید و فقط کلی بخونید. بعد تست زدن تا یه حدی وارد جزئیات بشید (خودتون دستتون میاد تا چقدر وارد جزئیات بشین)
  • همون مقدار، همون کتاب (چه لودیش چه منبع غیر لودیش) رو که دارید میخونید 2 دور بخونید، بعد شروع کنید تست خوندن. یعنی وقتی 60 تا 80 درصد مسلط شدید برید سراغ تست، چون دیگه کتاب یا جـزوه ای که دارید می خونید جواب نمیده و باید از طریق تست کامل کنید خودتون رو.
  • طراح سوال زیست شناسی رشته اش غیر از زیست هست، به عنوان مثال رشته آناتومی. ایشون به زیست و نحوه سوال دادن آشناییت ندارن، به همین دلیل کتاب زیست رو میذاره جلو روش و تست طرح می کنه » خیلی از سوالات ظاهر مسخره و خنده داری دارن یا مشکل دارن. پس نیاز هست صورت سوال رو دو بار بخونید تا متوجه بشید و اولین گزینه ی درستی که دیدید همون رو بزنید و روی گزینه های دیگه شک نکنید.
  • زیست رو خوب بخونید، درصد 80 به بالا بزنید زیر 10 میشین. فقط کلی بخونید، روی مطالب ریز بشین رتبه خوبی به دست نمیارین.
  • مطالب رو تجسم کنید، شکل و داستان بسازید و بخونید، تا هم خوب بفهمید و هم خوب به خاطر بسپرید.
  • سبک سوالات (واسه رشته های مختلف فرق نمی کنه) چه ضریب 1 چه ضریب بیشتر، همون سبک سال گذشتست چون رفرنس همون لودیشه.
  • مباحث بیولوژی سلول مهمه، از سازمان یابی ژنوم هم سوال زیاد میدن، خوب بخونید.
  • تا سال 88 طراح سوال یه نفر بوده، در نتیجه نحوه سوالات یه نحوه روتین بوده "کدام گزینه درست است؟" و گزینه های طولانی! » توصیه دکتر: از سال 88 به قبل تست های وزارت بهداشت رو نخونید، چون فقط اطلاعات زیادی انباشته می کنید. چون متاسفانه کتاب تست به درد بخور با پاسخ تشریحی تو بازار نیست، از سال 88 تا 93 تست های رشته های مختلف رو پیدا کنید و جوابش رو از لودیش پیدا کنید و بخونید. تست های سال 88 تا 93 رو هم موسسـه سنا داره، می تونید تهیه کنید ازشون. (گفتند دانلود هم می تونید بکنید ولی من تو سایتشون چیزی ندیدم!)
  • فصول مهم: همه فصل ها مهمن، ولی فصل مهندسی ژنتیک رو سوال نمیدن چون وارد نیستن بهش. آخر لودیش هم چندتا چرخست که اصلن مهم نیست نخونید. فصل های آخر لودیش سلول های بنیادی و تکوین - تولد، مرگ سلول هم گهگاهی تک و توک سوال میدن، وقت کردین بخونید ضرری نداره. همچنین فصل های بیوشیمی دار لودیش رو هم بخونید چون منبع لودیشه و طراح کتاب رو میذاره جلو روش و نمیشه توقع کرد چرا از بیوشیمی سوال داده.
  • لودیش اومده تیتر ها، کلمات مهم و کلیدی رو بُلد کرده، در نتیجه طراح هم میاد نگاه می کنه به بُلد ها، پس رو کلیات و بُلدها وقت بذارید و اونا رو حفظ کنید. همچنین جدول ها و شکل ها و نمودارها هم مهمن.
  • چون لودیش ادبیات متنش با بقیه کتابا فرق می کنه، حدالامکان از لودیش بخونید. اگر از کتابای دیگه می خونید لااقل تیترها و چند فصل مهم تر مثل غشا و اسکلت سلولی و پیام رسانی رو از لودیش بخونید.
  • کی بریم سراغ تست؟ وقتی که 60 تا 70 درصد مطالب رو تسلط پیدا کردیم. مثلن غشا رو 2 دور بخونید، وقتی به یه تسلط 60 تا 70 درصدی رسیدین برید سراغ تست.. بخواین کل زیست رو بخونید برید سراغ تست این اشتباست.
  • تست وزارت علوم از 80 تا 93 رو بزنید مشکلی نداره چون طراحاشون رشتشون سلولی ملوکولیه، ولی وزارت بهداشت رو فقط از سال 88 تا 93 تست هاش رو بخونید. همچنین سعی کنید سوالات دکترا رو هم بزنید.. چون سوالات دکترای زیست شناسی سلولی مولکولی با ارشدش چندان تفاوت ندارن، به این دلیل که برد زیست شناسی سلولی مولکولی نداریم ولی برد رشته های دیگه مثلن بیوشیمی داریم، در نتیجه سوالات دکترای بیوشیمی سنگین ترن و به درد کنکور ارشد نمی خورن، چون طراحان رشته هایی که برد دارن مثل بیوشیمی رشتشون همین رشته بیوشیمی است، ولی رشته ای مثل زیست رو میدن یه آناتومیست طراحی کنه سوالاش رو.
  • اگه منبعی رو غیر از لودیش (دکتر مجد، مریم خالصی، مجید مهدوی و غیره..) تا به الآن خوندین، اگه در حد 10 تا 20 درصد خوندین بذارینش کنار و لودیش رو شروع کنید، چون مطالب یا قدیمین یا از منابع دیگه مثل کتاب دکتر مجد نوشته شدن. ولی اگه بیشتر خوندین اشکالی نداره، همون مطالب رو چند بار دیگه بخونید و مرور کنید تا مسلط بشین.
  • قسمت پروکاریوت ها بیشتر واسه درس بیوشیمی مهمن، رشته های دیگه رو نیاز نیست وقت بذارید چون داخل لودیش زیاد بحث نشده.
  • مباحث مهم به ترتیب اولویت: غشا - انتقال پیام - اسکلت سلولی - چرخه سلولی - آپوپتوز و سرطان - اندامک ها - مولوکولی بخصوص سازمان یابی ژنوم.
  • اونایی که ضریب درس زیستشون یکه مثل رشته ژنتیک، سلولی رو از لودیش بخونن ولی مولوکولیش رو زیاد مهم نیست، چون تو درس ژنتیک می خونن.
  • طراح سوالات دکترا و ارشد یکین، همون طراح چند سال پیش هستند.
  • لودیش 80 درصد سوالات رو پشتیبانی می کنه، 20 درصد بقیه رو از کتابای ژنتیک مثلن واتسون باید بخونید. که گفتند نیاز نیست، همون 80 درصد کفایت می کنه واسه تک رقمی شدن.
  • در مورد آزمـون: خوبه اگه آزمون بدین منتها باید اطمینان کسب کنید که طراح سوال آزمون از لودیش تست طرح کرده.

یه توصیه؛ درسته گفتند تیتر بخونید و بُلد بخونید و کلمات کلیدی و غیره.. ولی جزئیات مهمن، کلی خوندن رو بیشتر واسه اونایی گفتن که وقت کم دارن که بتونن یه درصد قابل قبول در حد 50 تا 60 بزنن.

در ادامه اگه نکته مهمی از قلم افتاده لطفن بگید که این های لایت ها اضافه کنم. همچنین بگید اگه منو نداشتین چیکار می کردین
__0.0___(11).gif

آخرین ویرایش:

.Nazanin

New member
ممنون از اطلاعاتى که دادين نگفتن براى مولکولى اونايى که ضريب درسشون بيشتر چى بخونن؟؟

IL-2

Well-known member
ممنووووووووون لطف کردی:riz304:

اما شروع کردن خوندن لودیش اونم از الان درسته؟؟؟!

love virology

New member
خوندن لودیش الان دیگه دیره باید خلاصه بخونید اونم کلیات فقط/ مولکولی همون لودیش کفایت میکنه / چون رفرنس دیگه لودیش شده فقظ هم از این کتاب میاد

love virology

New member
برای کنکور گفتن خوبه ولی دکتر روی خلاصه لودیش بیشتر نظر داشتن / ولی سوالات دکترا با برای کنکور میشد زد اکثرشو / ولی نظرم ارزش نداره برای ضریب 1 بریم خلاصه بخونیم درس اصلی بیشتر بخونیم ارزشمند تره /

eeeeeeehsan

New member
ممنون از اطلاعاتى که دادين نگفتن براى مولکولى اونايى که ضريب درسشون بيشتر چى بخونن؟؟
همون خلاصه لودیش.

ممنووووووووون لطف کردی:riz304:

اما شروع کردن خوندن لودیش اونم از الان درسته؟؟؟!
خواهش می کنم.
میشه جمعش کرد، ولی اگه خیلی عقبی همون کتابی که در حال خوندنی رو خوب بخون.

eeeeeeehsan

New member
برای کنکور گفتن خوبه ولی دکتر روی خلاصه لودیش بیشتر نظر داشتن / ولی سوالات دکترا با برای کنکور میشد زد اکثرشو / ولی نظرم ارزش نداره برای ضریب 1 بریم خلاصه بخونیم درس اصلی بیشتر بخونیم ارزشمند تره /
برای کنکور رو من نشنیدم دکتر حرفی بزنه.. آخه قطع و وصل هم زیاد میشد.
تو که خوندیش از رو لودیش نوشته شده؟

مجید دیجی

مدیر بخش
همون خلاصه لودیش.

خواهش می کنم.

منم موافقم ... لودیش حجمش زیاده ... همون کتاب قبلی + تست

- - - Updated - - -

همون خلاصه لودیش.

خواهش می کنم.

منم موافقم ... لودیش حجمش زیاده ... همون کتاب قبلی + تست

love virology

New member
گفتن از روی لودیش 2008 نوشته برای کنکور ولی مولکولیش چیزی کم نداره / سلولی هم کاستی داره ولی به نظرم برای ضریب 1 بسه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahii

varia

Well-known member
ممنون از داداش احسان خودم!
من مهدوی رو فک کنم سه یا چهار باری خوندم، درسته قسمتهای ریز مولکولیش بعضی جاها با لودیش یا جواب تستها تطابق نداره ولی انصافا گلچین قسمتهای مهم هستش. اگه کسی فول باشدش فک کنم 60-70 به بالا میزنه.
لودیش خوندن شیرینه ولی نه برای کنکور! برا کنکورم بخونیش باید نوت برداری که چون حجیم هست نمیشه تضمینی داد که خوندن منبع و نکته برداری ازش باعث ماندگاری بیشتر در ذهن میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

baran-

New member
واقعا ممنون

چون من دیروز به نت دسترسی نداشتم

با آرزوی موفقیت برای همه
:rose:

• Like

virjinya

New member
دوستان از اونجایی که زیست شناسی حتی با ضریب یک خیلی مهمه و تو اکثر رشته ها جزو دروس امتحانیه، گفتم نکات مهم عصرانه امروز رو به اشتراک بگذاریم همه استفاده کنند.
عصرانه آنلاین زیست امروز یه سری صحبت ها درونش بود که من به شخصه نمی دونستم و خیلی مفید بود واسم.

دکتر محمد نژاد، هیئت علمی دانشگاه تهران و رتبه 1 ارشد:

• دور مطالب پروکاریوت رو خط بکشید و نخونید اصلن. چون مطالب پروکاریوت از لودیش حذف شدن، فقط یوکاریوت بخونید.
  • دور مطالب جزئی در مورد زیست رو خط بکشید و فقط کلی بخونید. بعد تست زدن تا یه حدی وارد جزئیات بشید (خودتون دستتون میاد تا چقدر وارد جزئیات بشین)
  • همون مقدار، همون کتاب (چه لودیش چه منبع غیر لودیش) رو که دارید میخونید 2 دور بخونید، بعد شروع کنید تست خوندن. یعنی وقتی 60 تا 80 درصد مسلط شدید برید سراغ تست، چون دیگه کتاب یا جـزوه ای که دارید می خونید جواب نمیده و باید از طریق تست کامل کنید خودتون رو.
  • طراح سوال زیست شناسی رشته اش غیر از زیست هست، به عنوان مثال رشته آناتومی. ایشون به زیست و نحوه سوال دادن آشناییت ندارن، به همین دلیل کتاب زیست رو میذاره جلو روش و تست طرح می کنه » خیلی از سوالات ظاهر مسخره و خنده داری دارن یا مشکل دارن. پس نیاز هست صورت سوال رو دو بار بخونید تا متوجه بشید و اولین گزینه ی درستی که دیدید همون رو بزنید و روی گزینه های دیگه شک نکنید.
  • زیست رو خوب بخونید، درصد 80 به بالا بزنید زیر 10 میشین. فقط کلی بخونید، روی مطالب ریز بشین رتبه خوبی به دست نمیارین.
  • مطالب رو تجسم کنید، شکل و داستان بسازید و بخونید، تا هم خوب بفهمید و هم خوب به خاطر بسپرید.
  • سبک سوالات (واسه رشته های مختلف فرق نمی کنه) چه ضریب 1 چه ضریب بیشتر، همون سبک سال گذشتست چون رفرنس همون لودیشه.
  • مباحث بیولوژی سلول مهمه، از سازمان یابی ژنوم هم سوال زیاد میدن، خوب بخونید.
  • تا سال 88 طراح سوال یه نفر بوده، در نتیجه نحوه سوالات یه نحوه روتین بوده "کدام گزینه درست است؟" و گزینه های طولانی! » توصیه دکتر: از سال 88 به قبل تست های وزارت بهداشت رو نخونید، چون فقط اطلاعات زیادی انباشته می کنید. چون متاسفانه کتاب تست به درد بخور با پاسخ تشریحی تو بازار نیست، از سال 88 تا 93 تست های رشته های مختلف رو پیدا کنید و جوابش رو از لودیش پیدا کنید و بخونید. تست های سال 88 تا 93 رو هم موسسـه سنا داره، می تونید تهیه کنید ازشون. (گفتند دانلود هم می تونید بکنید ولی من تو سایتشون چیزی ندیدم!)
  • فصول مهم: همه فصل ها مهمن، ولی فصل مهندسی ژنتیک رو سوال نمیدن چون وارد نیستن بهش. آخر لودیش هم چندتا چرخست که اصلن مهم نیست نخونید. فصل های آخر لودیش سلول های بنیادی و تکوین - تولد، مرگ سلول هم گهگاهی تک و توک سوال میدن، وقت کردین بخونید ضرری نداره. همچنین فصل های بیوشیمی دار لودیش رو هم بخونید چون منبع لودیشه و طراح کتاب رو میذاره جلو روش و نمیشه توقع کرد چرا از بیوشیمی سوال داده.
  • لودیش اومده تیتر ها، کلمات مهم و کلیدی رو بُلد کرده، در نتیجه طراح هم میاد نگاه می کنه به بُلد ها، پس رو کلیات و بُلدها وقت بذارید و اونا رو حفظ کنید. همچنین جدول ها و شکل ها و نمودارها هم مهمن.
  • چون لودیش ادبیات متنش با بقیه کتابا فرق می کنه، حدالامکان از لودیش بخونید. اگر از کتابای دیگه می خونید لااقل تیترها و چند فصل مهم تر مثل غشا و اسکلت سلولی و پیام رسانی رو از لودیش بخونید.
  • کی بریم سراغ تست؟ وقتی که 60 تا 70 درصد مطالب رو تسلط پیدا کردیم. مثلن غشا رو 2 دور بخونید، وقتی به یه تسلط 60 تا 70 درصدی رسیدین برید سراغ تست.. بخواین کل زیست رو بخونید برید سراغ تست این اشتباست.
  • تست وزارت علوم از 80 تا 93 رو بزنید مشکلی نداره چون طراحاشون رشتشون سلولی ملوکولیه، ولی وزارت بهداشت رو فقط از سال 88 تا 93 تست هاش رو بخونید. همچنین سعی کنید سوالات دکترا رو هم بزنید.. چون سوالات دکترای زیست شناسی سلولی مولکولی با ارشدش چندان تفاوت ندارن، به این دلیل که برد زیست شناسی سلولی مولکولی نداریم ولی برد رشته های دیگه مثلن بیوشیمی داریم، در نتیجه سوالات دکترای بیوشیمی سنگین ترن و به درد کنکور ارشد نمی خورن، چون طراحان رشته هایی که برد دارن مثل بیوشیمی رشتشون همین رشته بیوشیمی است، ولی رشته ای مثل زیست رو میدن یه آناتومیست طراحی کنه سوالاش رو.
  • اگه منبعی رو غیر از لودیش (دکتر مجد، مریم خالصی، مجید مهدوی و غیره..) تا به الآن خوندین، اگه در حد 10 تا 20 درصد خوندین بذارینش کنار و لودیش رو شروع کنید، چون مطالب یا قدیمین یا از منابع دیگه مثل کتاب دکتر مجد نوشته شدن. ولی اگه بیشتر خوندین اشکالی نداره، همون مطالب رو چند بار دیگه بخونید و مرور کنید تا مسلط بشین.
  • قسمت پروکاریوت ها بیشتر واسه درس بیوشیمی مهمن، رشته های دیگه رو نیاز نیست وقت بذارید چون داخل لودیش زیاد بحث نشده.
  • مباحث مهم به ترتیب اولویت: غشا - انتقال پیام - اسکلت سلولی - چرخه سلولی - آپوپتوز و سرطان - اندامک ها - مولوکولی بخصوص سازمان یابی ژنوم.
  • اونایی که ضریب درس زیستشون یکه مثل رشته ژنتیک، سلولی رو از لودیش بخونن ولی مولوکولیش رو زیاد مهم نیست، چون تو درس ژنتیک می خونن.
  • طراح سوالات دکترا و ارشد یکین، همون طراح چند سال پیش هستند.
  • لودیش 80 درصد سوالات رو پشتیبانی می کنه، 20 درصد بقیه رو از کتابای ژنتیک مثلن واتسون باید بخونید. که گفتند نیاز نیست، همون 80 درصد کفایت می کنه واسه تک رقمی شدن.
  • در مورد آزمـون: خوبه اگه آزمون بدین منتها باید اطمینان کسب کنید که طراح سوال آزمون از لودیش تست طرح کرده.

خلاصه بچه ها این نظر منه؛
اکثریت مجید مهدوی رو به خاطر زبان رسا و شیواش داریم تو خونه هامون.
من میخوام سه چهار روزه بشینم این کتاب رو بخونم، چون هنوز شروع نکردم، یه دور که تموم کردم میرم همین خلاصه لودیش رو تهیه می کنم و شروع می کنم به خوندن، منتها کلی خوندن.
اینطوری تا قبل از عید هم 2 دور زیست خوندم، هم جزئیات رو از مهدوی خوندم، هم کلیات رو از لودیش خوندم، هم با ادبیات لودیش آشناتر شدم.. و خلاصه با یه تیر چند نشون زدم. برای بار سوم وقتی شروع کردم هر فصلی رو که تموم کردم میرم تست میزنم که مطالبش تثبیت بشه تو ذهنم.
اونور عید هم فقط مرور و مرور، تکرار و تکرار، تست و تست که یادم نره.
ولی یه توصیه؛ درسته گفتند تیتر بخونید و بُلد بخونید و کلمات کلیدی و غیره.. ولی جزئیات مهمن، کلی خوندن رو بیشتر واسه اونایی گفتن که وقت کم دارن که بتونن یه درصد قابل قبول در حد 50 تا 60 بزنن.

در ادامه اگه نکته مهمی از قلم افتاده لطفن بگید که این های لایت ها اضافه کنم. همچنین بگید اگه منو نداشتین چیکار می کردین
__0.0___(11).gif
خیلی سخته شروع کردنش عینه کابوسه واسه من

.Nazanin

New member
داشتم نظرات دوستان رو مى خوندم خواستم بگم دوستانى که مى گن کتابهاى ديگه يا لوديش ...بهتره بگم لوديش کاملتره و خيلى مطالب جديدترى داره که رفرنساى ديگه نداره چون من خودم مجد و مهدوى و براى کنکور رو قبلا خوندم و الان دارم لوديش رو مى خونم خيلى راحت مى تونم تفاوتشون رو حس کنم ...
اما در مورد خلاصه لوديش بايد بگم بد نيست هرچند به خود لوديش نمى رسه ولى از همه منابع قديمى که اسم بردم بهتره....موفق باشيد

• Like
A

admin2

Guest

دکتر محمد نژاد، هیئت علمی دانشگاه تهران و رتبه 1 ارشد و دکتری:

تا سال 88 طراح سوال یه نفر بوده، در نتیجه نحوه سوالات یه نحوه روتین بوده "کدام گزینه درست است؟" و گزینه های طولانی! » توصیه دکتر: از سال 88 به قبل تست های وزارت بهداشت رو نخونید، چون فقط اطلاعات زیادی انباشته می کنید. چون متاسفانه کتاب تست به درد بخور با پاسخ تشریحی تو بازار نیست، از سال 88 تا 93 تست های رشته های مختلف رو پیدا کنید و جوابش رو از لودیش پیدا کنید و بخونید. تست های سال 88 تا 93 رو هم سایت علوم پزشکی داره، می تونید تهیه کنید.
همچنین فصل های بیوشیمی دار لودیش رو هم بخونید چون منبع لودیشه و طراح کتاب رو میذاره جلو روش و نمیشه توقع کرد چرا از بیوشیمی سوال داده.
لودیش اومده تیتر ها، کلمات مهم و کلیدی رو بُلد کرده، در نتیجه طراح هم میاد نگاه می کنه به بُلد ها، پس رو کلیات و بُلدها وقت بذارید و اونا رو حفظ کنید. همچنین جدول ها و شکل ها و نمودارها هم مهمن.
چون لودیش ادبیات متنش با بقیه کتابا فرق می کنه، حدالامکان از لودیش بخونید. اگر از کتابای دیگه می خونید لااقل تیترها و چند فصل مهم تر مثل غشا و اسکلت سلولی و پیام رسانی رو از لودیش بخونید.
[*]کی بریم سراغ تست؟ وقتی که 60 تا 70 درصد مطالب رو تسلط پیدا کردیم. مثلن غشا رو 2 دور بخونید، وقتی به یه تسلط 60 تا 70 درصدی رسیدین برید سراغ تست.. بخواین کل زیست رو بخونید برید سراغ تست این اشتباست.

[*]تست وزارت علوم از 80 تا 93 رو بزنید مشکلی نداره چون طراحاشون رشتشون سلولی ملوکولیه، ولی وزارت بهداشت رو فقط از سال 88 تا 93 تست هاش رو بخونید. همچنین سعی کنید سوالات دکترا رو هم بزنید.. چون سوالات دکترای زیست شناسی سلولی مولکولی با ارشدش چندان تفاوت ندارن، به این دلیل که برد زیست شناسی سلولی مولکولی نداریم ولی برد رشته های دیگه مثلن بیوشیمی داریم، در نتیجه سوالات دکترای بیوشیمی سنگین ترن و به درد کنکور ارشد نمی خورن، چون طراحان رشته هایی که برد دارن مثل بیوشیمی رشتشون همین رشته بیوشیمی است، ولی رشته ای مثل زیست رو میدن یه آناتومیست طراحی کنه سوالاش رو.
[*]اگه منبعی رو غیر از لودیش (دکتر مجد، مریم خالصی، مجید مهدوی و غیره..) تا به الآن خوندین، اگه در حد 10 تا 20 درصد خوندین بذارینش کنار و لودیش رو شروع کنید، چون مطالب یا قدیمین یا از منابع دیگه مثل کتاب دکتر مجد نوشته شدن. ولی اگه بیشتر خوندین اشکالی نداره، همون مطالب رو چند بار دیگه بخونید و مرور کنید تا مسلط بشین.
قسمت پروکاریوت ها بیشتر واسه درس بیوشیمی مهمن، رشته های دیگه رو نیاز نیست وقت بذارید چون داخل لودیش زیاد بحث نشده.
مباحث مهم به ترتیب اولویت: غشا - انتقال پیام - اسکلت سلولی - چرخه سلولی - آپوپتوز و سرطان - اندامک ها - مولوکولی بخصوص سازمان یابی ژنوم.
اونایی که ضریب درس زیستشون یکه مثل رشته ژنتیک، سلولی رو از لودیش بخونن ولی مولوکولیش رو زیاد مهم نیست، چون تو درس ژنتیک می خونن.
طراح سوالات دکترا و ارشد یکین، همون طراح چند سال پیش هستند.
لودیش 80 درصد سوالات رو پشتیبانی می کنه، 20 درصد بقیه رو از کتابای ژنتیک مثلن واتسون باید بخونید. که گفتند نیاز نیست، همون 80 درصد کفایت می کنه واسه تک رقمی شدن.
در مورد آزمـون: خوبه اگه آزمون بدین منتها باید اطمینان کسب کنید که طراح سوال آزمون از لودیش تست طرح کرده.

همچنین بگید اگه منو نداشتین چیکار می کردین
__0.0___(11).gif

ممنون اقا احسان تشکر

zmh

New member
مرسی اقا احسان
ولی من برازیست مهدوی خوندم وکتاب تست انتشاراتوخوندم.من نمیتونم دوباره کتاب تهیه کنم [emoji30]
اخه چرا رفرنسااینجورین[emoji21]

Sahar_az

New member
خیلی مرسی
انقد همه می گن طراح فلانو و فلان امسال بر می دارن طراح رو عوض می کنن:ph34r-smiley:
پروکاریوتا رو نخونیم منظور بخش سلولی هست دیگه؟:33:

بالا