پادکست های میکروبی

mojnia

New member
اساتید گرامی
در این تاپیک قصد دارم پادکست های میکروبی را قرار بدهم
هر پادکست شامل یک متن انگلیسی با فرمت پی دی اف بهمراه فایل صوتی ان است که در خصوص فرایندی میکروبی صحبت شده و نظر کارشناسی هم مطرح میشه
متن سنگینی نیست شاید 10-15 خط باشه ولی جالبه و مفید
پیشنهاد میکنم دانلود کنید متن رو بخونید و صوت آن را گوش کنید

می تونید پس از خواندن هر پادکست آنچه را که برداشت کردید و متوجه شدید را در ادامه این تاپیک قرار دهید

Hamidvet

New member
Mojnia ی عزیز!

... واقعا کارهای بکر و جدیدی که تو در انجمن انجام میدی، بی نظیره ... :thanks:

... امیدوارم به هر آنچه استحقاقش رو داری، برسی ... :riz304:

کامیاب باشی دوست عزیز :bunnyearsmiley:

necrotizing fasciitis

Active member
من یه پیشنهادی بدم با اینکه میدونم همه مخالفت میکنید ولی بنظرم بیاین این پادکست ها رو بصورت دسته جمعی خودمون درست کنیم ( مثل پادکست های دیگه)
هرکی یه موضوع که بنظرش جالبه رو بصورت صوتی ارسال کن و بعد که تعداد بالا رفت ادیت میکنیم و بصورت پادکست بیرون میدیم ( ادیتش هم من بلدم انجام بدم)

mojnia

New member
من یه پیشنهادی بدم با اینکه میدونم همه مخالفت میکنید ولی بنظرم بیاین این پادکست ها رو بصورت دسته جمعی خودمون درست کنیم ( مثل پادکست های دیگه)
هرکی یه موضوع که بنظرش جالبه رو بصورت صوتی ارسال کن و بعد که تعداد بالا رفت ادیت میکنیم و بصورت پادکست بیرون میدیم ( ادیتش هم من بلدم انجام بدم)

این هم ایده خوبیه
شاید بهتر باشه توی یک تاپیک جداگانه با حضور اعضای فعال پیگیری بشه
این تاپیک هم ادامه داشته باشه تا علاقمندان این مقوله بیشتر با این نوع پاد کست ها آشنا بشن

mojnia

New member

پادکست سوم :
باکتری های اسید لاکتیک

Lactic acid bacteria

برداشت کلی من از این پادکست :
در خصوص باکتریهای اسید لاکتیکه که تو فرایند تخمیر ذرت جهت تولید اتانول اختلال ایجاد می کنند و باعث تلفات اقتصادی بزرگی برای تولیدکنندگان می شوند میکروب شناسی بنام بیسچوف میگه که باید از گیاه های استفاده شود که حاوی انتی بیوتیک های هستند که تخمیر را کنترل می کنند. ایشون ادامه میدن که از پنیسیلین و ویرجینیامایست برای اینکار استفاده می شد که باکتری نسبت به اونا مقاومت پیدا کرده و در ادامه می گویند که از آنتی بیوتیک پلی اتر مونسین که از استرپتومایسس سیناموننسیس گرفته شده جهت اینکار استفاده میشه

Hamidvet

New member
فاسیت نکروزان هم ایده بسیار خوبی داد ... موافقم! :bunnyearsmiley:

بالا