کپسول فارماتون

love virology

New member
درود بر دوستان علوم تغذیه میخاستم بدونم این کپسول عوارض هم دارد و نحوه مصرف چطوری هست و اطلاعاتی در مورد این کپسول سپاسگزارم

hirkania

New member
سلام دوست عزیز
این کپسول مولتی ویتامین خیلی خوبیه فاقد هرگونه عوارض و اینکه مصرفش بستگی به نوع تغذیه و سن و وزن شما داره
و بیشترین دوز مصرفی این دارو روزی یک عدد هستش
من تغذیه نخوندم ولی کارمند داروخونه ام این اطلاعات و از این دارو داشتم بهتون گفتم.
اگه سواله دیگه داشتین درخدمت هستم

mehrshad.namdar

New member
سلام دوست گرامی.. این مکمل در حد dri نیاز های یک فرد رو تامین می کنه. چون حدود 18 میلیگرم اهن داره بیشتر برای خانوم ها توصیه میشه تا اقایون...میزان نیاز اهن برای خانوم ها حدود 18 میلی گرم هست( همون مقداری که در فارماتون هم هست). برای خانوم هایی که کمبود اهن ندارند مفیده. برای اقایون هم ول من خوبه...کلا تا زمانی که کمبودی حس نشده مصرف نکنید بهتره....عوارض خواصی نداره جز این که بار کبدی کلیوی رو زیاد می کنه و در طولانی مدت میتونه مضرر باشه.ولی در حد یک کپسول سیف هست به نظرم....
فرمودید عوارض یاد این مطلب افتادم.... کلا مکمل ها زیر نظر fda نیست و عوارض اون مثل دارو ها بررسی نمی شه. فقط زمانی که مشکلی گزارش بشه بهش رسیدگی می کنند. تا الان هم از عوارض مصرف فارماتون حد اقل من مقاله ای نخوندم.ولی کلا در مصرف مکمل ها باید احتیاط کرد....
قیمتش هم حدود 90 تا 120 هزار تومنه

آخرین ویرایش:

hirkania

New member
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییتون
فقط در مورد قیمت دارو یه مقدار کم گفتین

love virology

New member
سپاسگزارم / من در بهار خیلی بی حال میشم میخام 2ماه مانده به ازمون ارشد مصرف کنم ولی با دوز پایین

چه برندی خوبه از این مکمل؟؟

hirkania

New member
ببین دوست عزیز این کپسول یک دوز بیشتر نداره
شما میتونی هم روزانه مصرف کنی هم هر چند روز یبار مشکلی برات پیش نمیاد
در ضمن چون مولتی ویتامینه یکم جذب غذاتو بیشتر میکنه و اشتهاتو بالا می بره
یه نوع برند بیشتر نداره فقط کشورهای مختلف تولید میکنن
برند آلمانیش خوبه

mehrshad.namdar

New member
امروز داشتم بعد از مدت ها ی مقاله می خوندم در مورد دریافت ویتامین ها و تریس المنت ها و ارتباطش با کبد چرب. نکته جالب این بود که افرادی که مصرف بالاتری از ویتامین ها و تریس المنت ها داشتند بیشتر به کبد چرب مبتلا میشدند و یاد بعضی افراد افتادم که کیلویی مکمل تجویز می کنن با افرادی که خودشون مصرف می کنند و یا بدون اطلاع توصیه به مصرف مکمل می کنند. بله طبق گفته دوستمون که فیزیولوژی خوندن میتونید مکمل رو مصرف کنید.و ممکنه در کوتاه مدت عارضه ای نداشته باشه ولی در دراز مدت بی عارضه نیست. همیشه توصیه بر اینه مواد غذایی رو از طریق رژیم غذایی دریافت کنید و تا کمبودی ندارید از مکمل ها استفاده نکنید...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

مجید

New member
مصرف بی جهت مکمل ها رو dna هم اثر منفی داره و باعث کاهش طول عمر می شه

hirkania

New member
دقیقا حق با شماست دوست عزیز مصرف بی رویه و خودسرانه مولتی ویتامیها عارضه شدید داره وما همیشه به مردم توصیه میکنیم که زیرنظر متخصص یا مشاور تغذیه مصرف کنن

بالا