تغییرات در انجمن- اضافه شدن تگ مدیر علمی به جای مدیر بخش

• نویسنده موضوع admin2
  • تاریخ شروع
A

admin2

Guest
سلام
امیدوارم روز خوبی را سپری کرده باشید
نظر به اهمیت انتقادات و پیشنهادات ارزشمند کاربران که به صورت عمومی و یا در پیام های خصوصی در طی ماه های اخیر عنوان شد تصمیم تیم مدیریتی انجمن بر این اساس شد که تغییرات عمده ای را در سلسله مراتب مدیریتی هر انجمن(به خصوص انجمن های پر طرفدار)انجام دهد تا همه با هم در مسیر رضایت کاربران قدم برداریم
در این طرح مدیران انجمن توسط کاربران همان انجمن به صورت سالانه انتخاب می شوند(حداکثر دو مرتبه) و متعهد می شوند تا به دور از حاشیه سازی تلاش کنند انجمن را از لحاظ علمی به سر منزل مقصود برسانند
این طرح در مرحله ابتدایی خود به سر می برد و اضافه شدن رنگ سوم(رنگ بنفش) برای مدیران انتخابی انجمن ودادن اختیارات مشخص برای این دسته از عزیزانی که با رای گیری از کاربران ان انجمن مشخص می شوند هدف اصلی این طرح است. این مدیران فقط وفقط می توانند بخش خود را نظارت کند و در بخش های دیگر نمی توانند اخطار بدهند.این اقدام به صورت آزمایشی دربرخی از انجمن ها در حال رخ دادن است و پس از آن به کل انجمن های سایت تعمیم داده می شود
از همیاری شما عزیزان سپاسگذارم

mahnam

New member
سلام
امیدوارم روز خوبی را سپری کرده باشید
نظر به اهمیت انتقادات و پیشنهادات ارزشمند کاربران که به صورت عمومی و یا در پیام های خصوصی در طی ماه های اخیر عنوان شد تصمیم تیم مدیریتی انجمن بر این اساس شد که تغییرات عمده ای را در سلسله مراتب مدیریتی هر انجمن(به خصوص انجمن های پر طرفدار)انجام دهد تا همه با هم در مسیر رضایت کاربران قدم برداریم
در این طرح مدیران انجمن توسط کاربران همان انجمن به صورت سالانه انتخاب می شوند(حداکثر دو مرتبه) و متعهد می شوند تا به دور از حاشیه سازی تلاش کنند انجمن را از لحاظ علمی به سر منزل مقصود برسانند
این طرح در مرحله ابتدایی خود به سر می برد و اضافه شدن رنگ سوم(رنگ بنفش) برای مدیران انتخابی انجمن ودادن اختیارات مشخص برای این دسته از عزیزانی که با رای گیری از کاربران ان انجمن مشخص می شوند هدف اصلی این طرح است. این مدیران فقط وفقط می توانند بخش خود را نظارت کند و در بخش های دیگر نمی توانند اخطار بدهند.این اقدام به صورت آزمایشی دربرخی از انجمن ها در حال رخ دادن است و پس از آن به کل انجمن های سایت تعمیم داده می شود
از همیاری شما عزیزان سپاسگذارم

سلام ادمین 2 عزیز
خسته نباشید
این تغییراتی که تو مدیرا اعمال شد پیرو همین تصمیمتون بوده ؟
مثلا نوتر عزیز که شایسته ترین فرد برای مدیریت انجمن تغذیه بود و مطمئن تو رای گیری کسی غیر ایشون برای این بخش انتخاب نخواهد شد، واسه چی یه باره و بی خبر کنار گذاشته شدن ؟!

karshenasgh

New member
به نظر من هر بخش به ۲ نوع مدیر یت نیاز دارد:
یکی مدیر بخش که بخش مربوطه رو از نظر کلی مدیریت میکنه و اگه مشکلی از لحاظ کلی مثل باز کردن تاپیک های بی ربط یا گذاشتن پست های نامربوط وجود داشته باشه، اونا رو حذف میکنه یا به محل خودش انتقال میده و در صورت نیاز به افراد تذکرات لازم رو میده و کلا در زمینه های اینچنینی فعالیت میکنه..
یکی هم مدیر علمی که در زمینه تخصصی اون بخش فعالیت میکنه و در زمینه درسی بچه ها رو راهنمایی میکنه که میشه همون راهنما و پاسخگو که تا الان هم وجود داشته و چیز جدیدی نیست فقط اسمش داره عوض میشه..
در بعضی بخش ها هر دو این مدیریت ها توسط یه نفر انجام میشه و در بعضی بخش ها هم توسط دو نفر..

eeeeeeehsan

New member
با تشکر از ادمین عزیز که بی وقفه هر روز تایم زیادی رو دارید اختصاص میدید به تغییرات اساسی در انجمن

به نظر طرح و پیشنهاد خوبی میاد، ولی اینکه کاربران بیان مدیران رو انتخاب کنن به نظرم مفید نیست، چون برخی از کاربرا از لحاظ کیفیتی ممکنه اینطور مسائل رو تشخیص ندن.
پیشنهادم اینه شما چندتا بخش هایی رو که مدیر ندارن به بصورت آزمایشی انتخاب کنید، به عنوان مثال بخش مذهبی و خودتون چند کاربر فعال و از لحاظ علمی به دردبخور از اون بخش رو پیشنهاد بدین، و با نظرسنجی داخل همون بخش اون کاربر مدیر علمی انتخاب بشه.

پیشنهاد دوم هم اینکه بعد از مشخص کردن کاندیدها، برای نظرسنجی و انتخاب، شرایطی در نظر گرفته بشه تا با کفایت ترین انتخاب بشه؛ مثلن داشتن اطلاعات علمی 5 امتیاز، وقت کافی 5 امتیاز، اطلاعات کامپیوتری مورد نیاز 5 امتیاز و غیره... البته به عنوان مثال و فی البداهه گفتم.

پیشنهاد سوم اینکه چون شروع طرح آزمایشی هست سالی دو مرتبه این نظرسنجی انجام بشه.

آخرین ویرایش:
A

admin2

Guest
سلام ادمین 2 عزیز
خسته نباشید
مثلا نوتر عزیز که شایسته ترین فرد برای مدیریت انجمن تغذیه بود و مطمئن تو رای گیری کسی غیر ایشون برای این بخش انتخاب نخواهد شد، واسه چی یه باره و بی خبر کنار گذاشته شدن ؟!

سلام
اگر توجه می کردید ایشون و برخی از مدیران فقط دیگه مدیر بخش نیستند و آقای نوتر هم تا قبل از انتخابات انجمن تغذیه مدیر اون انجمن هستندکماسابق

A

admin2

Guest
سلام ادمین 2 عزیز
خسته نباشید

سلام
اگر توجه می کردید ایشون و برخی از مدیران فقط دیگه مدیر بخش نیستند و آقای نوتر هم تا قبل از انتخابات انجمن تغذیه مدیر اون انجمن هستندکماسابق

A

admin2

Guest
با تشکر از ادمین عزیز که بی وقفه هر روز تایم زیادی رو دارید اختصاص میدید به تغییرات اساسی در انجمن

به نظر طرح و پیشنهاد خوبی میاد، ولی اینکه کاربران بیان مدیران رو انتخاب کنن به نظرم مفید نیست، چون با کمال احترام برخی از کاربرا فقط کاربرن و از لحاظ کیفیتی ممکنه اینطور مسائل رو تشخیص ندن.
پیشنهادم اینه شما چندتا بخش هایی رو که مدیر ندارن به بصورت آزمایشی انتخاب کنید، به عنوان مثال بخش مذهبی و خودتون چند کاربر فعال و از لحاظ علمی به دردبخور از اون بخش رو پیشنهاد بدین، و با نظرسنجی داخل همون بخش اون کاربر مدیر علمی انتخاب بشه.

پیشنهاد دوم هم اینکه بعد از مشخص کردن کاندیدها، برای نظرسنجی و انتخاب، شرایطی در نظر گرفته بشه تا با کفایت ترین انتخاب بشه؛ مثلن داشتن اطلاعات علمی 5 امتیاز، وقت کافی 5 امتیاز، اطلاعات کامپیوتری مورد نیاز 5 امتیاز و غیره... البته به عنوان مثال و فی البداهه گفتم.

پیشنهاد سوم اینکه چون شروع طرح آزمایشی هست سالی دو مرتبه این نظرسنجی انجام بشه.
ممنون از پیشنهادات ارزشمندتون
حتما در فرم تعیین مدیر علمی ملاک هایی تعیین میشه و ضریب بهش داده میشه تا اصلح ترین فرد مشخص بشه
پیشنهاد سالی دو مرتبه هم خوبه اگر داوطالبان توی اون انجمن مشتاق برای برگزاری آن باشند می توانیم قبل از اتمام یک سال مدیراستیضاح بشه و انتخابات برکزار بشه(دموکراسی)
پیشنهادبعدی برگزاری جشنواره بهترین ها در سایت علوم پزشکی هست که به مدیران لایق علمی به پاس یک سال تلاش بی وقفه جوایزی داده شود تا اندکی از زحماتی که برای هم رشته ای های خود می کشند جبران شود که احتمالا سال دیگر همزمان با سالگرد انجمن علوم پزشکی این جوایز و لوح تقدیر برای این عزیران فرستاده شود
همان طور که گفتم این طرح beta(ازمایشی) است و نیازمند پیشنهادات ارزشمند مدیران و کاربران برای پخته شدن.

A

admin2

Guest
به نظر من هر بخش به ۲ نوع مدیر یت نیاز دارد:
یکی مدیر بخش که بخش مربوطه رو از نظر کلی مدیریت میکنه و اگه مشکلی از لحاظ کلی مثل باز کردن تاپیک های بی ربط یا گذاشتن پست های نامربوط وجود داشته باشه، اونا رو حذف میکنه یا به محل خودش انتقال میده و در صورت نیاز به افراد تذکرات لازم رو میده و کلا در زمینه های اینچنینی فعالیت میکنه..
یکی هم مدیر علمی که در زمینه تخصصی اون بخش فعالیت میکنه و در زمینه درسی بچه ها رو راهنمایی میکنه که میشه همون راهنما و پاسخگو که تا الان هم وجود داشته و چیز جدیدی نیست فقط اسمش داره عوض میشه..
در بعضی بخش ها هر دو این مدیریت ها توسط یه نفر انجام میشه و در بعضی بخش ها هم توسط دو نفر..
سلام
خیلی ممنون از پیشنهاداتون
بله پیشنهاد های خوبی است. مدیر علمی دایره فعالیتش بیشتر از راهنما و پاسخگو است و میتونه یه الگو برای بچه های اون انجمن از نظر علمی باشه که در نهایت اون سال به پاس تلاشش ازش تقدیر میشه

MAHSABANOO

New member
لطف ميكنيد تيم مديريتي رو معرفي كنيد؟

lمنم با نظر مرضیه موافقم میشه بگید تیم مدیریتی کیا هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بنظر من اول بیاید کاری کنید که انجمن مثل سابق بشه همه میدونن که انجمن مثل قبل نیست و فعالیت بچه ها کم رنگ شده ببینید مشکل از کجا سر چشمه میگیره
تغییراتتون رو در راستای بهبود این وضع انجام بدین نه اینکه با برداشتن بعضی از مدیران محبوب بچه ها فضا رو از اینی که هست بدتر کنید

farzad.lab

مدیر بخش
  • سلام به همه دوستان و مدیریت 1 و 2 مجموعه بزرگ علوم پزشکی . من هم یه مدتی کمتر بودم سعی میکنم دیگه بیشتر باشم .:auizz3ffy9vla57584x

• کار بسیار خوبی بوده که انتخاب مدیران رو به انتخاب کاربران گذاشتین . دموکراسی همیشه خوبه . امیدوارم انجمن مثل قبل شور و حال خودش رو بدست بیاره . و یه مقدار بیشتری از بار ترافیک بخش سرگرمی سایت به بخش علمی بره .چون واقعا از این سایت با این کاربران تحصیل کرده این بخش علمی بعیده !

• پ.ن : منظورم از بخش علمی پست های تخصصی علمی با توجه به افراد متخصص و کاربران با سواد سایت که ازشون به نحو احسن استفاده نشده /

• یه پیشنهاد دیگه این که اگه برنامه ایی رو هم داشته باشین واسه رابط کاربری سایت خیلی خوبه . ( یکم یوزر فرند تر ! ) و استفاده از رنگ های جذاب تر خیلی کمک میکنه . :painting:

خلاصه این که یکم به بعد علمی سایت هم فکر کنین . اگه توجه کنین میزان پست های علمی بسیار کم هست با توجه به وسعت سایت

و این که برنامه ایی برای یه جور مشورت و هم فکری قوی بین خود مدیران و مدیران اصلی سایت باشه.

:rose:

آخرین ویرایش:

mahnam

New member
سلام

بله اتفاقا من دیدم که اسم ایشون جز مدیرا بود اما فقط رنگشون آبی نبود !
میشه یه کم واضح تر توضیح بدین ؟! یعنی چی که دیگه مدیر بخش نیستند ! ولی مدیر انجمن تغذیه هستن !
خو ایشون از قبلم فقط مدیر انجمن تغذیه بودن
حالا ایشون می تونن تغییری تو پست های این بخش بدن ؟ یا فقط نقش راهنما رو ایفا می کنند ؟
ضمن اینکه چرا اینکارو در مورد مدیران همه ی بخش های علمی انجام ندادین ؟!
ادمین 2 عزیز با احترام لطفا تغییراتی که قراره اعمال بشه رو زودتر بگین و بعد اعمالشون کنین تا سو تفاهم پیش نیاد
ممنون :rose:

karshenasgh

New member
اینطور که من متوجه شدم تیم مدیریت دارن این طرح جدیدشون رو روی چندتا از بخش های پرطرفدارتر که از بقیه فعالتر هستند به طور آزمایشی به اجرا در میارن تا اشکالات موجود بررسی و رفع بشه و بعد از کامل شدن روی کل انجمن اعمال بشه..

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
ادمین جان،
بعد این مشکلاتی که پیش اومده به نظرم ثابت شده شعور ربطی به تحصیلات نداره در مورد خیلی ها حتی یکیش خود من،
همیشه هم چه تو دنیای واقعی چه مجازی تا یکی مقامی گرفته حال یه عده دیگه بهم خورده و این چیز تازه ای نیست،
به نظرتون بهتر نیست واژه "مدیر بخش" از تگ های آبی برداشته بشه و واژه "همکار انجمن" یا "همکار علمی" جاش بیاد؟
اینطوری فکر می کنم تفرقه آشکارا و پنهان داخل انجمن کمتر بشه.
بعدم رنگش همون مشکی مث مابقی کاربرا باشه. اینکه رنگ یه عده آبی باشه رنگ یه عده مشکی نمیدونم بگم یا نگم چیــزه..!
همین که اسم همکار انجمن جلوی هر بخش روی صفحه اصلی و همچنین داخل لیست مدیران باشه خود کاربرا می بینن کی همکاره کی نیست که بتونن ازشون کمک بخوان یا مشورت بگیرن.

بعد 4 سال هنوز جا نیافتاده "مدیر" یعنی چی و به نظرم بیشتر از این هم دیگه جا نمیافته.
انجمن بعد از مدیران اصلی یه نفر نائب مدیر میخواد که در مواقعی که مدیران اصلی نیستند دل بسوزونه و بتونه انجمن رو اداره کنن که خداروشکر نائب مدیر/ناظم/سوپرمدراتور هستند، به نظرم دیگه بیشتر از این مدیر با رنگ های مختلف نیازی نداره انجمن.
همین 4 گروه ادمین، سوپرمدراتور، همکار و کاربر به ایده ی من عالی و کافین. اگه قرار باشه یه "مدیر" به پیشرفت انجمنش کمک کنه با واژه "همکار" و بدون تگ رنگی هم می میتونه.

چون خودم خوب یادم میاد؛ یه دانشجو به عنوان یه کاربر وقتی میاد تو سایت چشمش به واژه "مدیر" میخوره کلی توقعش از مدیر بخش میره بالا و بعد یه مدت مشکلات و بحث ها و فکرهای غلط متعددی بوجود میاد. دریغ از اینکه مدیر هم مث بقیه یه کاربره و دارای یه تگ بی ارزش رنگیه که بتونه از چندتا کلید مدیریتش برای نظم دهی بهتر به بخشش استفاده کنه.

شما هم معلومه خوش فکرین، بی زحمت اون زیرفروم وبیـنار رو راه اندازی کنین دوباره.
(بابا 370 مگ ادوبی کانکت دانلود کردم حیفه خب!)

بازم تشـکر از وقت و زحماتتون :rose:

Taraa

Well-known member
نظر منم اینه که کل مدیرا رو درو کنید از اول انتخاب کنید چون انگار خیلیاشون هوا برشون داشته زیادی دلبسته شدن به موقعیتشون ... فکر هم نمیکنم نظر کاربرا برای انتخاب مدیر چندان مفید باشه .. چون اونا از بخش مدیریت و لایه های پنهان انجمن خبر ندارن و فقط و فقط از روی روابطشون میخوان نظر بدن، صلاح انجمن رو کسی بیشتر از صاحب امتیازش نمیدونه .. اینجوری بین بچه ها و مدیرا نظام پاچه خواری یا برعکسش تفرقه بوجود نمیاد

منم مث آقا احسان فک میکنم انتخاب مدیر بیشتر به داشتن
تدبیر و صبر و وقت داشتن شخص وابسته هست تا به مدرک و تحصیلات و کمک علمی کردن به بچه ها .. کسی که بخواد کمک کنه نیازی به ابزارای مدیریتی نداره .. تو بخش خود من انقدر کاربرای باسوادی هستن که من خودم هم حتی سوالای درسی و علمیم رو از اونا میپرسم ولی تعداد محدودی از اونها میتونن مدیرای خوبی باشن

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: varia
بالا