23 آذر روز بیداری پرستاران

@parisa

New member
با سلام خدمت تمامی همکاران گرامی
درراستای جریانات مجازی اخیر در خصوص تجمع اعتراضی پرستاران در روز 23 آذرماه سال جاری این تاپیک با هدف تقویت وسازماندهی تجمع پرستاران در کل کشور شکل گرفت تا بتوان باهمت و همراهی شما همکاران گرامی و اطلاع رسانی هرچه بیشتر یک صدا گام موثری در ایجاد تحولات اساسی صنف پرستاری برداریم....
لذا از تمامی پرستاران عزیز دعوت میشود ضمن پرهیز از هرگونه فعالیت بدون ارتباط با موضوع تاپیک و دعوت نمودن همکاران بیشتر در راستای تحقق این مهم شرکت نمایند...

@parisa

New member
بله روز 23 آذر در هر استانی یک محل را برای تجمع در نظر گرفتن که قراره ساعت 9 صبح همه اونجا جمع بشن!

N@RVIN

Well-known member
کاهش ساعت کاری

افزایش و حق انتخاب گسترده ی تعداد استخدامی

افزایش بی سابقه پایه حقوق

قابل تحسینه اینهمه هم صدایی !!

امیدوارم همه اصناف به حق واقعیشون برسن البته
:riz304:

@parisa

New member
سلام
دوستان عزیز و همکاران گرامی انشالا بیاری حق 23وم اذر ماه با تجمعی ارام وبدون هبچ سرصدایی و شعاری .ثابت میکنیم که جامعه فیهیم پرستاری همیشه و درهرحال فکر اسایش و آرامش مردم درهر زمان و مکان هستیم .یه متنی اماده شده که خواهشن دوستانی که بهر دلیل توانایی شرکت در تجمع 23 اذر نیستن .با امضا و مهر کردن این تومار اعلام نمایند که ما تحت هرشرایطی حتی اگه شیفت و بربالین بیماران هستیم یکدل و یک صدا خواهان حقوقمون هستیم

@parisa

New member
متن طومار:
بنام خداوند جانو خرد
پرستارم پاسدار سلامت جامعه تیماردارزخمهایشان محرم اسرارشان امضا میکنم این متن دا با نام خدا که انسان را آزاد افرید امضا میکنم به نام محمد.(ص) پیامبر عدالت وازادگی من فرزند سرزمین ایران پهناور به محمد وخدای او سوگند یاد میکنم که هیچ گاه به مردمم به انقلاب باشکوه ومقدس مردمم و آرمانهای امام راحلم پشت نکرده ونمیکنم من سوگند یاد میکنم به خدای محمدکه زیاده خواه نبوده ونیستم با دل شکسته وپاهای خسته مهربان وصبور به مردمم چه در جنگ وچه صلح خدمت کرده ام در غمشان گریسته ام ودر تبشان تبدار شده کمبودها درد ها ناملایمات تقصیرها همیشه سهم من بوده شانه هایم دگر یاریم نمیکند ستون بیمارستانها بر شانهایم سنگینی میکند تحمل درد ورنج مردم اینهمه مسولیت بی اجر ومواجب را دیگر برنمیتابم وقتی زیاده خواهم میدانند کسانی که در زیاد ه خواهی در جهان بی مانندند وقتی حقوق نداده ام را در صدا وسیما جار میزنند وقتی مسول مستقیمم که باید حافظ منافعم باشد از در تزویر در میاید مهربان نمیتوانم باشم وقتی با من نامهربانند وعده بهشت واجر اخری تقدیم خودشان باد صبور نیستم وقتی بر قایق صبرم بادبان برافراشته وسور میدهند نخبه حساب میکنند خود را وسکوتم را از نادانی میدانند غافل از اینکه سکوتم از همدلی با مردم فقیرم بود که یارانه تنها یار زندگیشان است سکوتم به پاس خون شهیدانی بود که جان خویش را ایثار کردند تا ملتشان در سایه سار دینشان شاد وآزاد در کنا ر هم زندگی کنندامضا میکنم ای طومار را برای کوتاه کردن دست نفاق وطمعی که ب رای منافع خویش بر مصلحت مردم چنگ انداخته وبین من وپزشکان زحمتکشو متعهد کشورم که بجای عم نان غم جان دارند وغم انسان فاصله انداختند من با امضا این طومار سکوتم را میشکنم تا مردمم و مسولان دلسوز کشورم صدای عدالتخوهی من را بشنود و آتش افتاده به جان وزارت بهداشت را خاموش نمایند که ملتم دیگر توان دردی دیگر را ندارد

@parisa

New member
ارج نهادن ب خدمات پرستاری با وعده بهشت دادن دیگر بس است.کارد ب استخوان رسیده ارج نهادن ب خدمات صادقانه پرستاری ک سالهاست توسط تصمیم گیرندگانی در اتاق فکری ک هدفی جز ب حاشیه راندن پرستاری و تحقیر و زیر دست ماندن این قشر زحمت کش نداشته و این تفکر چ ب صورت مستقیم توسط پزشکان تصمیم گیرنده و یا ب صورت غیر مستقیم توسط مهره هایی ک در سیستم پرستاری با عناوین متولیان یا مسئولین پرستاری یا مترون ها وغیره ب این قشر زحمت کش القا گردیده ک پرستاری را انقدر ضعیف و ناچیز می پندارند ک با مبالغ ناچیزی برخی از همکاران ساده لوح را فریب داده و با این سیاست ک در بدنه پرستاری شکاف ایجاد کنند تا متوجه حقوق 100 میلیونی در ماه آنها نشوند لذا این یک تکلیف و وظیفه برای پرسنل درمانی اعم از پرستاران،بهیاران و کمک بهیاران و پیراپزشکان،مامایی و دیگر رشته های مرتبط ک با حضور پر رنگ خود در مورخ 23/09/93 حیاتی دیگر در کالبد نیمه جان پرستاری بدمند و با حضور آگاهانه خود ب تفکرات پوسیده و نابخردانه بعضی از دست اندرکاران ما تفکر صحیح را بچشانند.عدم حضور پشت پا زدن ب تمام خواسته های چندین ساله پرستاری است.
لطفن اطلاع رسانی فرمایید..

@parisa

New member
عضو شوراي عالي نظام پرستاري با اشاره به وعده هايي که براي اجراي قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري داده شده است، تاکيد کرد: گذر زمان، اين ادعاي دوستان را ثابت خواهد کرد.
محمد شريفي مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: آنطور که بنده مطلع شده ام قرار است 250 خدمت پرستاري که مسئولان وزارت بهداشت گفته اند در کتاب تعرفه ها آمده است، در بخش خصوصي و مراکز پرستاري کار در منزل اجرا شود. البته، اجراي آن نيز مشروط به اين است که بيمه ها، قبول کنند اين خدمات را پوشش دهند.
وي با اشاره به گذشت 7 سال از تصويب قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري، افزود: مسئوليني که ادعا دارند اين قانون اجرايي شده، اعلام کنند که منابع آن کجاست. قاعدتا مي بايست در بودجه سال 94 که به مجلس تقديم مي شود، آمده باشد. اگر اين طور باشد، وزارت بهداشت بايد چنين پيشنهادي را داده باشد تا مجلس آن را تصويب کند.
دبيرکل خانه پرستار ادامه داد: تا آنجا که من مي دانم، چنين پيشنهادي در بودجه سال آينده لحاظ نشده است و بنابراين، هيچ اتفاقي رخ نخواهد داد.
شريفي مقدم با اشاره به فضاسازي هاي رسانه اي مبني بر بهبود وضعيت دريافتي پرستاران، گفت: دوستان انتظار دارند با اين وعده ها، پرستاران جشن بگيرند. در حالي که، واقعيت آنطور که مي گويند، نيست.
وي در ادامه به ماجراي افزايش کارانه پرستاري اشاره کرد و افزود: بعد از اجراي فاز سوم طرح تحول سلامت و کتاب تعرفه گذاري خدمات سلامت، تعرفه هاي پزشکي تا 380 درصد افزايش پيدا کرده و به تبع آن نيز کارانه هاي پزشکان نيز بيشتر شده است. بطوريکه مسئولان وزارت بهداشت معتقدند افزايش کارانه ها به 2.5 برابر رسيده و پرستاران نيز به همين ميزان افزايش کارانه دارند.
عضو شوراي عالي نظام پرستاري به جزئيات افزايش کارانه پرستاران و پزشکان اشاره کرد و گفت: متاسفانه واقعيت ها را آن طور که بايد، عنوان نمي کنند. زيرا، اختلاف کارانه پزشک و پرستار قبل از اجراي فاز سوم، تا 100 برابر بود. يعني اگر يک پزشک کارانه 20 ميليوني مي گرفت، کارانه پرستار 200 هزار تومان بود. حالا با 2.5 برابر شدن کارانه ها، همان پزشک کارانه 50 ميليوني مي گيرد و پرستار 500 هزار تومان کارانه مي گيرد. 
وي افزود: قبل از فاز سوم طرح تحول سلامت، اختلاف دريافتي کارانه پزشک و پرستار، 19 ميليون و 800 هزار تومان بود ولي حالا به 49 ميليون و 500 هزار تومان رسيده است.
دبيرکل خانه پرستار با اعلام اينکه در فاز سوم طرح تحول سلامت، طرح کارانه پرستاران به طرح "مبتني بر عملکرد" تغيير نام داده است، اظهارداش: با اين طرح جديد، محدوديت هاي زيادي براي دادن کارانه کامل به پرستاران قائل شده اند، از جمله اينکه خوش رفتار باشد!

@parisa

New member
ﺗﺼﻮﺭ ﮐﻦ.....
ﺗﺼﻮﺭ ﮐﻦ ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ﯾﮏ ﺳﺎﻋﺖ ....
ﻓﻘﻂ ﻭ ﻓﻘﻂ ﯾﮏ ﺳﺎﻋﺖ ﺗﻤﺎﻡ ﭘﺮﺳﺘﺎﺭﺍﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻓﻘﻂ ﯾﮑﺴﺎﻋﺖ ﺩﺳﺖ ﺍﺯ ﮐﺎﺭ ﺑﮑﺸﻨﺪ ....
ﺩﻩ ﻫﺎ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﻣﺮﺩ ;
ﺻﺪﻫﺎ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﺑﻪ ﻋﻮﺍﺭﺽ ﻏﯿﺮﻗﺎﺑﻞ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﺩﭼﺎﺭ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺷﺪ ;
ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﺍﺯ ﺩﺭﺩ ﻓﺮﯾﺎﺩ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﮐﺸﯿﺪ ;
ﻭ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ ﻫﺎ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺍﺯ ﺩﺭﺩ ﺑﯿﻤﺎﺭﺍﻥ ﺧﻮﺩ ﺩﺭﺩﻣﻨﺪ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺷﺪ ...
ﻓﻌﻼ ﻓﻘﻂ ﺗﺼﻮﺭ ﮐﻦ ..
ﺑﺎ ﺗﻮﺍﻡ ﻣﺴﺌﻮﻝ ...
ﺭﻭﺯﯼ ﺍﯾﻦ ﺗﺼﻮﺭ ﺑﻪ ﻭﺍﻗﻌﯿﺖ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺭﺳﯿﺪ ﺍﮔﺮ ﺣﻘﻢ ﺭﺍ ﻧﮕﯿﺮﻡ ..
ﺁﻧﻮﻗﺖ. طبل ﺭﺳﻮﺍﯾﯿﺖ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﺍ ﻓﺮﺍ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ..
ﻭ ﺗﻮ..
ﻭ ﺗﻮ ﻭ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺮﺩﻡ ﻗﺪﺭﻧﺸﻨﺎﺱ ﺍﯾﺮﺍﻥﻗﺪﺭ ﭘﺮﺳﺘﺎﺭ ﺭﺍ ﻣﯿﺪﺍﻧﻨﺪ ﻭ ﻓﻬﻢ ﻗﺪﺭﺷﻨﺎﺳﯽ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺩﺭﮎ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ...

@parisa

New member
من میدانم که قدرتی دارم در حدو اندازه ی شغلم حیاتی .
من اگر نباشم هیچ کس .هیچ چیز نیست .بترسید .به خود بیایید .من اگر با هم لباسانم متحد شویم خدامیداند که چه قدرتی داریم .
ما چنان زنجیره وار مجازی در کل کشور باهم متحد شده ایم که خوف همه را گرفته است .باشد که در فضای واقعی دست در دست هم حرفه ای سازیم آباد .دور از هر گزند . .. .
من میدانم این قشر فهیم و حق جو حماسه خواهد ساخت بی بدیل ....
من میدانم درسی خواهیم داد که این وزیر که هیچ ...وزرای آینده نیز از این حماسه در نهان خانه ی اندیشه خواهند لرزید و جرات نادیده شدن این قشر شریف را تاابدودهر به خود راه نخواهند داد .
من میدانم شما نیز میدانید فقط به چشم ندیده اید که انشالله در پناه خدا و با الگوبرداری از سالار شهيدان به حق جویی ، در 23 آذر 93 قدرتمان را به چشم خواهید دید

@parisa

New member
در حیرتم از خلقت آب
اگر با درخت همنشین شود آن را شکوفا میکند
اگر با آتش تماس بگیرد آنرا خاموش میکند
اگر با ناپاکی ها برخورد کند آنرا تمیز میکند
اگر با آرد هم آغوش شود آنرا آماده طبخ میکند
اگر با خورشید متفق شود رنگین کمان ایجاد میشود
ولی اگر تنها بماند رفته رفته گند اب میگردد
دل ما نیز بسان آب است وقتی با دیگران است زنده و تاثیر پذیر است
و در تنهایی مرده و گرفته است

پس بیاییم با، باهم بودن دلهایمان را زنده و سرحال نگهداریم

@parisa

New member
ما پرستاران استان....... با اعلام وفاداری وجانسپاری خود در راه کشور عزیزمان ایران وسرلوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری (دامت برکاته) ضمن اعتراض به بی عدالتی های وزارت بهداشت که هر روز نیز به آن افزوده میشود مراتب همراهی خود،از تجمع تاریخ 23 اذر 1393 برادران و خواهران مقیم در پایتخت وحمایت خود از بیانیه مصوب وخواسته های ان را اعلام میداریم.
ریوس خواسته های پرستاران سراسر ایران در این برهه به شرح زیر است :
اجرای بی قیدو شرط قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری
اجرای عدالت در پرداختها به طوری که حد اکثر اختلاف پرداخت بین.اعضای تیم درمان سه برابر باشد
تهدید ,تنبیه و تبعید پستاران را که به دلیل پیگیری حقوق صنفی است را محکوم می کنیم
از بیانیه و مصوبه ی پایانی تجنع همکارانمان در تهران مورخ بیست وسوم آذر نود و سه حمایت کرده و اتحاد بیشتر بین پرستاری را تا حصول خواسته هایمان که چیزی جز اجرای عدالت و رعایت حقوق مردم و کارکنان نظام سلامت است را پیگیریم .

همکاران محترم !در صورت نیاز این متن هماهنگ را به امضا و مهر همکاران شهرستان رسانده و بعدا به محلی که خواهیم گفت ارسال فرمایند ,
لطفا اطلاع رسانی را به خارج از محیطهای مجازی ببریم . با پزشکان دشمنی نداریم .از ارسالهایی که به پزشکان یا هر گروه دیگر توهین میکند بپرهیزیم .

hebe.nurse

New member
ممنون از خبررسانیتون.

پس چرا محل تجمع و ساعت رو نزدید؟؟:idea_majidonline:

بالا