آیین نامه جدید تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی توسط آزمایشگاه مرجع سلامت

Eagle_78

Member
ذر آیین نامه جدید برخلاف آیین نامه قبل در قسمت شرایط مسئول فنی به صراحت به مرتبط بودن تخصص فارغ التحصيلان پاتولوژي تنها در تاسیس"آزمايشگاه آسيب شناسي باليني يا تشريحي" اشاره شده است
و نکته جالب تر اینه که برای راه اندازی قسمت ژنتیک در آزمایشگاه تنها Phd ژنتیک پزشکی میتونه مسئول فنی باشه( نه مثل قبل خود پاتولوژیست دوره دیده !!!)
به نظر میرسه این قدم خوبی برای احقاق حقوق بچه های علوم آز در کلیه گرایشهای دیگه علوم آز درآینده نزدیک باشه که با اتحاد و نشون دادن خودشون نذارند که پاتولوژیست ها آسیب شناسی بالینی(نه تشریحی که مال خودشونه) رو به کلیه تخصصهای دیگه آزمایشگاه مثل( بیوشیمی و هماتو و میکروب و ...) تعمیم بدن و خودشون رو برای مسئول فنی بودن اون قسمتها محق بدونند!

این هم آدرس فایل آیین نامه :
اعلانات - آیین نامه

این لینک رو هم ببینید :
http://www.oloompezeshki.com/medical-senior-test/laboratory-establishment-pathologists.html

آخرین ویرایش:

آسمون

New member
ذر آیین نامه جدید برخلاف آیین نامه قبل در قسمت شرایط مسئول فنی به صراحت به مرتبط بودن تخصص فارغ التحصيلان پاتولوژي تنها در تاسیس"آزمايشگاه آسيب شناسي باليني يا تشريحي" اشاره شده است
و نکته جالب تر اینه که برای راه اندازی قسمت ژنتیک در آزمایشگاه تنها Phd ژنتیک پزشکی میتونه مسئول فنی باشه( نه مثل قبل خود پاتولوژیست دوره دیده !!!)
به نظر میرسه این قدم خوبی برای احقاق حقوق بچه های علوم آز در کلیه گرایشهای دیگه علوم آز درآینده نزدیک باشه که با اتحاد و نشون دادن خودشون نذارند که پاتولوژیست ها آسیب شناسی بالینی(نه تشریحی که مال خودشونه) رو به کلیه تخصصهای دیگه آزمایشگاه مثل( بیوشیمی و هماتو و میکروب و ...) تعمیم بدن و خودشون رو برای مسئول فنی بودن اون قسمتها محق بدونند!

اعلانات - آیین نامه

این لینک رو هم ببینید :
اعتراض ناحق پاتولوژيست ها بخاطر گرفتن انحصار از آنهاست

به امید تحقق آرمان های بچه های علوم آز...:a2d3::auizz3ffy9vla57584x

sadra.s

New member
:smiliess (8):گوش شیطون کر داره ی خبرایی میشه

آره.خبری که میشه اینه که یه عده رزیدنت پاتولوژی از خدا بی خبر الان چند روزه که اعتصاب کردند و مطمئنا اگه روند به همین رویه پیش بره این قانون جدید رو لغو میکنند.چون در مملکت ما پزشک سالاریه.خدا از این پاتولوژیستها و رزیدنتاشون که دارند حق بچه های آزمایشگاهی رو تضییع میکنند نگذره.

ROJO

New member
حالا اینقد بدبین نباشید
میخواین ما هم بریم اعتراض و تجمع، من دس ب اعتراضم خوبه رزومم قویه درین موارد:riz481:

TUMS

Well-known member

آره داره یه کارهایی صورت میگیره
ولی بیشتر برای بجه های دکترای تخصصی هست و با توجه به خبرهایی که دارم داره وضعیت بهتر میشه

خدا را شکر برای بچه های علوم آز و دکترای تخصصی(چه علوم آز چه زیست ):riz304:

sadra.s

New member
حالا اینقد بدبین نباشید
میخواین ما هم بریم اعتراض و تجمع، من دس ب اعتراضم خوبه رزومم قویه درین موارد:riz481:

بدبین کدومه عزیز من؟ من دارم توی آزمایشگاه بیمارستان و توی سیستم دانشگاهی کار میکنم.الان چند روزه رزیدنتای پاتو تجمع و اعتراض و اعتصاب کردند و دارند واسه آزمایشگاهیا سنگ اندازی میکنند.مسئولین وزارت بهداشت هم که همشون پزشکند.پزشک هم هوای پزشکو داره نه غیر پزشک.خدا کنه تسلیم زیاده خواهی این جماعت پرمدعایی که غیر پزشکو اصلا به حساب نمیارند نشند.

کارولین

New member
ایشاله همه چیز درست بشه ماهم با یه امید مضاعف این راهو ادامه بدیم .بخدا همش سر در گم بودم اخر چی میشه...

sadra.s

New member
ایشاله همه چیز درست بشه ماهم با یه امید مضاعف این راهو ادامه بدیم .بخدا همش سر در گم بودم اخر چی میشه...

ایشالا. ولی آبجی چیزی که هست اینه که مملکت ما مریضه.تا درمان نشه خیلی مشکلات رفع نمیشه.نمیدونم شما با مجموعه ای که پزشکم کنارت باشه کار میکنی یا نه،بخدا یه بچه اینترن پزشکی واسه فوق لیسانس و دکترای ماها شاخه و فکر میکنه از ما بالاتره،دیگه در مورد رزیدنتا و متخصصا خودت حسابشو بکن.اگه بدونی چجور دیدی به روی غیر پزشک و بخصوص بچه های آز دارند بخدا از همشون متنفر میشی.یه نگاه تحقیرانه و از بالا به پایین که فقط کسی که توی محیط کار باهاشون باشه میفهمه و درد این نگاهو حس میکنه.

آخرین ویرایش:

Eagle_78

Member
آره.خبری که میشه اینه که یه عده رزیدنت پاتولوژی از خدا بی خبر الان چند روزه که اعتصاب کردند و مطمئنا اگه روند به همین رویه پیش بره این قانون جدید رو لغو میکنند.چون در مملکت ما پزشک سالاریه.خدا از این پاتولوژیستها و رزیدنتاشون که دارند حق بچه های آزمایشگاهی رو تضییع میکنند نگذره.
به نظر من اگه از طرف بچه هاي علوم آز و زيست اقدامي انجام نشه با توجه به موارد گذشته و تحصن و تهديد پاتوها به ترك دانشگاه و بيمارستان احتمال تغيير اين قانون به نفع پاتولوژيستها و حتي بدتر شدن شرايط خيلي زياده ...
بياييد براي يه بار هم كه شده بچه هاي علوم آز و زيست دست از دشمني با هم بردارند و متحد بشند كه فقط اين طوري زورمون به پاتوها ميچربه...

کارولین

New member
ایشالا. ولی داداش گلم چیزی که هست اینه که مملکت ما مریضه.تا درمان نشه خیلی مشکلات رفع نمیشه.نمیدونم شما با مجموعه ای که پزشکم کنارت باشه کار میکنی یا نه،بخدا یه بچه اینترن پزشکی واسه فوق لیسانس و دکترای ماها شاخه و فکر میکنه از ما بالاتره،دیگه در مورد رزیدنتا و متخصصا خودت حسابشو بکن.اگه بدونی چجور دیدی به روی غیر پزشک و بخصوص بچه های آز دارند بخدا از همشون متنفر میشی.یه نگاه تحقیرانه و از بالا به پایین که فقط کسی که توی محیط کار باهاشون باشه میفهمه و درد این نگاهو حس میکنه.

صدرا جون من داداش نیستم آبجیم
بعدشم ولشون کن اونا رو طبیعیه جو گیر میشن

هیراد

New member

اعلانات - آیین نامه

این لینک رو هم ببینید :
اعتراض ناحق پاتولوژيست ها بخاطر گرفتن انحصار از آنهاست

پاتولوژیست آزمایشگاه ما ک میگفت راه به جایی نمیبره علوم پایه ای ها.ولی من امیدوارم شکست بخورن این جماعت نژاد پرست پزشک

rozeabi

New member
به نظر من اگه از طرف بچه هاي علوم آز و زيست اقدامي انجام نشه با توجه به موارد گذشته و تحصن و تهديد پاتوها به ترك دانشگاه و بيمارستان احتمال تغيير اين قانون به نفع پاتولوژيستها و حتي بدتر شدن شرايط خيلي زياده ...
بياييد براي يه بار هم كه شده بچه هاي علوم آز و زيست دست از دشمني با هم بردارند و متحد بشند كه فقط اين طوري زورمون به پاتوها ميچربه...
به نظرم باید اونقدر از این رفتار دولت تقدیر کنیم و هندونه زیر بغلشون بذاریم که تو رودروایسی بمونن و تسلیم پاتولوژیست ها نشن. مثلا زیر لینکهایی که در این مورد هست رو با شعارهایی مثل زنده با دولت تدبیر و امید و مانندش پر کنیم :دی.

HeRoiN

New member
سلاممممممممممممم.

علوم آزی ها وزیر بهداشت دکترای حرفه ای علوم از رو فرستاد شورای باز نگری!!!الان وقت گرفتن حقمونه :( اینم لینکش

شوخی نیست نامه و ... هرکاری میتونید بکنید

ی پزشک هیچ فرقی با ما نداره،کاریم بلد نیست تو ازمایشگاه،اونوقت پاتولوژیست ها تحصن میکنن!

فرض کنید علوم ازا تحصن کنن،هییییییییییییییچ ازمایشگاهی نمیتونه ادامه بده هممون اینو خوب میدونیم

تو امریکا دکترای علوم ازمایشگاهی خلاش حس شد،چه برسه ایران که پزشکیشو از کتابای اونا داره تدریس میکنه،الان اونا دارن DCLSرو و فقط کارشناسای علوم از میتونن تو اون مقطع ادامه تحصیل بدن!

اینا همش ینی آزمایشگاه های تشخیص طبی،افراد خودشو میخواد...نه ی پزشک پر مدعا!!!!!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

alireza-ja

New member
دوستان فقط یه نکته:

این آیین نامه رو دکتر طریقت منفرد وزیر قبلی امضا کرده مطمئنید این نامه مربوط به مصوبه الان باشه؟

محمد 1351

New member
بله دکتر هاشمی یک سفر رفته بودن خوزستان دکتر طریقت منفرد مرام گذاشت زحمت امضاشو کشید دمش هم گرم!:4d564ad6:

بالا