منابع آزمون دکتری بیوتکنولوژی

mahal1366

New member
منابع آزمون دکتری بیوتکنولوژی پزشکی

سلام.بچه ها میشه لطف کنین بگین منابع آزمون دکتری بیوتکنولوژی پزشکی چیه؟یعنی برای هر درس چه کتابی بهتره؟

آخرین ویرایش:

doneshjoo

New member
سلام ،
کنکور 93 به من ثابت کرد نمیشه گفت دقیقا منبع چیه!

مثلا امسال 30 یا 40 درصد سوالات از ایمنی شناسی از ابوالعباس بود در حالد که سال های قبل 70-80 درصد رو شامل میشد. ولی تستهای سال قبل رو پیدا کنید شما رو ممکنه تا 80 برسونه.(ابوالعباس+تست IQب)
زیست شناسی سلولی و مولکولی ژنوم 3 و لودیش 2013(سه جلد)و کلونینگ براون رو بخونین تا 80 میزنین
بیوشیمی هورمون رو از یه جایی بخونین، لنینجر+ تست های سال قبل هم شما رو به 80 یا بالاتر می رسونه
بیوانفورماتیک رو فقط از کتاب بیوانفورماتیک (داده پردازی زیستی) بخونین تا 90 یا 100 ممکنه بزنید

ولی یادتون باشه ممکنه این منابع سال بعد خیلی جواب نده!!!!!!!:smiliess (2):
موفق باشید

mortaza

New member
دوست عزیز ما فعلا تو شوک این کنکور هستیم! باید بشینیم سر فرصت به صورت علمی و منطقی بررسی کنیم. ولی در مجموع باید بگم برای ایمنی باید فکر اساسی کرد چون ابول عباس واقعا جوابگو نیست. البته باید در نظر داشت که ظاهرا قصدشون اینه هر سال بچه ها رو وارد یه شوک کنن تا بتونن توی شرکت کننده ها یه ریزش ایجاد کنن

آخرین ویرایش:

biotechnologist

New member
دوست عزیز ما فعلا تو شوک این کنکور هستیم! باید بشینیم سر فرصت به صورت علمی و منطقی بررسی کنیم. ولی در مجموع باید بگم برای ایمنی باید فکر اساسی کرد چون ابول عباس واقعا جوابگو نیست. البته باید در نظر داشت که ظاهرا قصدشون اینه هر سال بچه ها رو وارد یه شوک کنن تا بتونن توی شرکت کننده یه ریزش ایجاد کنن

منتظر شنیدن نظراتتون هستیم.با آرزوی موفقیت:rose:

cyavash

New member
با آرزوی موفقیت برای همه....ایمنی شناسی بسیار گسترده است اما معمولا عباس و وجگانی برای سایر رشته ها به جز ایمنی کافیه...تقریبا همه شرایط یکسانی دارن....سوالات پارسال ایمنی به نظر من استاندارد نبود امسالو ندیدم

dilak

New member
دوستایی که امتحاندادن بیان نظربدن و راهنماییی کنن خواهشا
ما به کمکشون نیاز داریم واقعا

سوالات امسال واقعاً سطح علمی بسیار پایین و کاملاً سلیقه ای و تفکر شخصی بود تا منبع

دوستان به نظرم نمیشه با ثبات کامل منبع معرفی کرد
با این حال
لودیش فقط خلاصه
ژنوم 3 مباحث پایه ای مولکولی (متاسفانه امسال بر عکس سالهای قبل یک دونه هم نیومد ترجیحاً مباحث سلولی اونم داغون)
نمونش وقتی از شما میپرسند کدام اندامک کارش پروتئین سازی تو سلول!!!!! یا سطح تحدب تقعر دستگاه گلژی یا انگل شناسی مالاریا یا تیپهای ژتیکی مخمر!!! گفتم بفهمین چقدر مسخره بود امسال(سلولی مولکولی به نظرم با اینکه سوالاش زیاد ولی تاثیر گذاریش کمتر همه نزدیک همند امسال رقابت بیوشیمی ایمنی و بیو انفور ماتیک
مهندسی ژنتیک که بازم سوال مسخره ای که اجزای pcr و یک آنزیم و ی سوال دیگه در مورد اورگانیسم مناسب تولید پروتئین نوترکیب اینم گفتم که امسال این بخش هم زیاد نیومد و مسخره بود کتاب تکست خارجی !!!!(سیدنی پریمروز)کتاب بروان هم هست کتاب گیتی امتیازی هم هست
ایمونو بجد میگم امسال وجگانی ویرایش جدید و حتی سرولوژی (کاملا با پارسال متفاوت!!!)
بیوشیمی هم هارپر و مباحث هورمون و اسید آمینه هم ضروریات محمدی
بیوانفورماتیک پیشنهاد میکنم درس بیو انفورماتیک که واحد درسی دانشگاههای بزرگ مقطع ارشد این رشته هست رو تهیه کنید با کتاب داده پردازی زیستی یا بیوانفورماتیک به زبان ساده دانشگاه علوم پزشکی شیراز
به نظرم در کل منابعی تهیه کنید که اساتید دانشگاههای علوم پزشکی ترجمه یا تالیف کرده باشند
امیدوارم که منابع و شیوه برگذاری رو تغییر ندهند تا سردرگم نشوید
آرزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان بخصوص dilak
التماس دعا دارم
پیروز باشید

دوستان این دو وبلاگ متعلق به دو عزیز که دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی این رشته هستند
بخصوص آقای پور ابراهیم که رتبه یک کتبی سال 91 هستند وآقای مهبودی هم دانشجوی شهید بهشتی هستند
بچه های خوبی هستند راهنمایی خوبی میکنند به همراه معرفی منابع
مشاوره و تدريس برای بیوتکنولوژی و ژنتیک
بیوتکنولوژِی پزشکی

biotechnologist

New member
سلام و عرض تبریک به قبولی ها! حالا که نتایج اعلام شده، لطفا دوستانی که پذیرفته شدن بیان و منابعشون رو بگن. با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت روزافزون:rose:

sheida93

New member
سلولی مولکولی لودیش

بیوشیمی هارپر

ایمنی ابوالعباس

بیوانفورماتیک رمضانی

با این حال ما هر بار سرجلسه سوپرایز شدیم، تجربه نشون میده طی دو سال اخیر منبع مشخصی رو در نظر نگرفتن نمیشه با اطمینان درباره منابع اظهار نظر کرد و گفت اگه فلان منبع رو بخونی حتما 80 به بالا میزنی چون ممکنه سال دیگه برن سراغ یه منبع دیگه پس هر چی دم دستتون اومد بخونید و پایتونو قوی کنید

star*

New member
با عرض تبریک به دوستانی که پذیرفته شدن :4d564ad6:مارو فراموش نکنن:1dco2x0p1lilzhfpg1t لطفا بیان ما را راهنمایی کنن:tsimuzpzwoap1t9y3o7

به نام خدا
سلام
منابع مناسب برای هرکسی بسته به شرایط و بخصوص وقتی که داره تا حدودی فرق میکنه.
من که حدود 3 ماه وقت گذاشتم کتابهای کنکوری خوندم و وقتم به لودیش نرسید. اما اگر کسی از قبل رفرانس ها رو مثل لودیش و استرایر خونده و خلاصه کرده مرور براش خیلی مفید خواهد بود. بیوانفورماتیک دکتر ملبوبی انتشارات تهران، ایمونولوژی 4 استاد و برای کنکور، بیوشیمی استرایر و کتابچه کنکوری پروین پاسالار، برای مولکولی هم کتاب مشکی بزرگ مهدوی و کتابچه برای کنکور و برای مهندسی هم براون. البته این منابع رو من خوندم و ممکن منابع بهتری هم باشه اما براون و ایمونولوژی 4 استاد و برای کنکور رو به شدت توصیه میکنم. موفق باشید

سلام دوستام مگه توی کنکور بیوتک پزشکی درس مهندسی ژنتیک هم داریم که میگین ازش سوال میاد؟؟؟؟؟ بروان را برای چی باید خوند؟؟؟؟؟؟

م.صفری

New member
وستان کتاب ملبونی رو کدوم انتشارات چاپ کرده؟
برای لودیش و ابوالعباس ترجمه کدوم انتشارات بهتره؟
ممنون میشم ج بدین.

سلام
درس مهندسی نداریم و براون رو باید برای بعضی سوالات درس سلولی مولکولی خوند که خیلی کمک کننده است.
بیوانفورماتیک نقوی-ملبوبی انتشارات دانشگاه تهران. ترجمه خوب از لودیش ندیدم.

آخرین ویرایش:

intereza7

New member
سلام
بچه ها بیاین برا بیوشیمی و سلولی مولکولی منابعی که به درد بخور هست معرفی کنین
4 ماه بیشتر نمونده
من هارپر رو میخونم و میترسم از یه جای دیگه بدن سوالو:5:

بالا