آبریزش بینی دارید؟ مدام عطسه می‌کنید؟

مجید دیجی

مدیر بخش
از چشم های تان که سرخ شده اند، اشک می‌آید؟ این همان رینیت حساسیتی است که هر سال بهار، میلیون ها نفر از افراد حساس به گردۀ گیاهان را مبتلا می‌کند.

از رینیت (التهاب پردۀ مخاطی بینی) تا التهاب ملتحمۀ حساسیتی

آبریزش بینی دارید؟ بینی تان گرفته یا می‌خارد؟ مدام عطسه می‌کنید؟ از چشم های تان که سرخ شده اند، اشک می‌آید؟ این همان رینیت حساسیتی است که هر سال بهار، میلیون ها نفر از افراد حساس به گردۀ گیاهان را مبتلا می‌کند.

- - - Updated - - -

آلرژی و رینیت حساسیتی چیست؟
آلرژی و رینیت حساسیتی منشأ بروز علائم آزاردهنده ای هستند به طوری که افراد مبتلا نمی‌توانند آرامش داشته باشند، برخی از این علائم عبارتند از: آبریزش مداوم بینی ، گرفتگی بینی، مشکل در نفس کشیدن، عطسه های پشت سرهم، خارش بینی، سوزش چشم، آبریزش از چشم و... . هیچ کدام از این نشانه ها شدید نیستند، بلکه عادی و معمولی اند. با این حال، این علائم سه گانه (عطسه+ آبریزش بینی+ خارش بینی) کیفیت جریان عادی زندگی را به نحو قابل توجهی، مختل می‌کنند زیرا خواب به خاطر بیدار شدن های شبانه به هم می‌خورد و فرد در تمام طول روز دچار خستگی و سر درد می‌شود. در نتیجه، این اختلالات تأثیر مستقیمی بر روی شغل، تفریح و حتی عادی ترین فعالیت های روزانۀ فرد خواهند داشت.

sepidh gh

New member
مرسی از مطلب خوبتون .....راه نجات نداره ...از بهار تا الان درگیر شم !!! .... خواب و زندگی نذاشته برام !!! ....

مجید دیجی

مدیر بخش
مرسی از مطلب خوبتون .....راه نجات نداره ...از بهار تا الان درگیر شم !!! .... خواب و زندگی نذاشته برام !!! ....

راه که زیاد داره ... شستشو با آب ولرم و نمک خیلی کم... بهترین راه هست ... اگه یک هفته بینیتون رو بشورید به احتمال قوی خوب میشه...
شما میتونید از دستگاه شستشوی بینی افرادی که عمل بینی کردن استفاده کنید ...
روش کار این هست که آب از یک بینی وارد میشه و از طرف دیگه خارج میشه مثل عکس ... این روش رو برای شستشوی سینوس در بیماری سینوزیت هم استفاده می کنند...
0013.jpg

روش دیگه حجامت سقف دهان هست که نمی دونم توی ایران استفاده میشه یا نه

روش دیگه که معمولا عوارض هم داره... استفاده از طب شیمیایی هست... مثل آنتی هیستامین ها ...

آخرین ویرایش:

sepidh gh

New member
بی خیال ...حالم بد شد با این تصاویر !!! ....همون آنتی هیستامین ها با تمامی عوارض جانبی رو ترجیح می دم !!!

مجید دیجی

مدیر بخش
بی خیال ...حالم بد شد با این تصاویر !!! ....همون آنتی هیستامین ها با تمامی عوارض جانبی رو ترجیح می دم !!!

واقعا جواب میده... یک هفته استفاده کن .... کاری به حال به هم خوردنش نداشته باش... قبلا تجربه شده...
مصرف آنتی هیستامین میتونه باعث تضعیف سیستم عصبی بشه ...

zErOOn3

Well-known member
SLM

tnks

آبریزش مداوم بینی ، خوفــــ شد فکنیم ... خلاص شدیم ...
گرفتگی بینی، : با مرام نمیزاره بخسبیم ...
مشکل در نفس کشیدن، اینوم عذابــ آوره فکنیم ...

عطسه : خعلی خعلی می دوستیمش ... بسی ...

sepideeee

New member
عه اقا مجید این دستگاهه چه باحاله.. پس چرا تا حالا به من توصیه نشده که از این دستگاها بخرم :(50): رو من انتی هیستامینم اثر نداره که به جون بخرم عوارضشو :black_eyed:

مجید دیجی

مدیر بخش
عه اقا مجید این دستگاهه چه باحاله.. پس چرا تا حالا به من توصیه نشده که از این دستگاها بخرم :(50): رو من انتی هیستامینم اثر نداره که به جون بخرم عوارضشو :black_eyed:

سلام توی کالا پزشکی فروشی ها هست ...
من جن نفر رو دیدم که استفاده کردن و جواب گرفتن... باید هنگام خرید دستور العملشم بگیرید...

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام
کسایی که از این روش لستفاده کردن باید کم کم نتیجش رو دیده باشن.... لطفا بیاید بگید چقدر جواب داده....... روی من که در حدود 80 درصدی استفاده از تین دستگاه جواب داده......

طالب

New member
حتما باید از دستگاه استفاده کرد ؟ یعنی محصول عملکرد دستگاه با استنشاق معمولی تفاوت داره ؟

آتشین

Well-known member
مرسی اقا مجید
من هم سینوزیت دارم
هم الرژی تو فصل بهار
مرسی :)

nastaran8

New member
راه که زیاد داره ... شستشو با آب ولرم و نمک خیلی کم... بهترین راه هست ... اگه یک هفته بینیتون رو بشورید به احتمال قوی خوب میشه...
شما میتونید از دستگاه شستشوی بینی افرادی که عمل بینی کردن استفاده کنید ...
روش کار این هست که آب از یک بینی وارد میشه و از طرف دیگه خارج میشه مثل عکس ... این روش رو برای شستشوی سینوس در بیماری سینوزیت هم استفاده می کنند...
0013.jpg

روش دیگه حجامت سقف دهان هست که نمی دونم توی ایران استفاده میشه یا نه

روش دیگه که معمولا عوارض هم داره... استفاده از طب شیمیایی هست... مثل آنتی هیستامین ها ...
من از اين روش استفاده کردم به دستور پزشکم البته يه وسيله برای شستشو داره با 100 بسته نمک مخصوص که اسم وسيله هم "اريو" هست هم ترشحات سينوس تخليه می شه و هم الرژی کم می شه
البته خيلی راحته استفاده ازش .... البته نيازی نيست سر به سمت مهالف خم بشه مثل ريختن قطره توی بينی هست فقط اين مقدارش بيشتر و راحتتر ...

e coli

New member
آری آری و البته گلو درد نیز داریم!انگار یه تیکه برنج گیر کرده تو گلوم
هعععییی:sadsmiley:

hebe.nurse

New member
وووییییییی من ازین آلرژی ذله شدم واقعا
چنبار دکتر رفتم هربار با اسپری کوتیکواستروئیدهای طولانی اثر درمان کردم ولی در طولانی اثر ی کوچولو کمتر شد ولی بازم هس. با گردوخاک و باد سرد بوی گل و گیاه. سینوزیت هم که هس
البته تو تهران خیلی بهتر شدم کرمان خیلی آلرژن زاس خیلی بدترم اونجا.
این شستشو بینی در کم شدنش تاثیر نداره . چون هردفه که باهاش برخورد کنی بازم فعال میشه.
آلرژی درمانش فقط پیشگیریه. همین......

بالا