آموزش ریتم گیتار فلامنکو

guitar252

New member
qdoassxjmx1djynksr.jpg

برای یاد گیری ریتم شما باید با یک سری علائمی که من برای نشون دادن ریتم استفاده میکنم آشنا باشید که در پایین شما این علائم رو میبینید. در ضمن من سعی میکنم که برای اموزش ریتم از تبلچر استفاده میکنم.در گیتار 3 سیم پایین را سیمهای تریبل و 3 سیم بالا را سیمهای باس گیتار مینامند

ضربه روبه پایین

ضربه به سمت بالا

خفه کردن صدا بوسیله دست*

--------------------------------------------------------------------------------

آموزش ریتم 4/2

ریتم 4/2 یا راک که از آسانترین ریتمهای موجود میباشد که آنرا به صورت خیلی ابتدایی به شما نشان دادم البته خود شما بعد از اینکه در ریتم قوی شدید میتوانید گونه های دیگر را بسازید. بطور مثال شما میخواهید این ریتم را بروی آکورد لا ماژور امتحان کنید. حالت کلی را در تصویر میبینید. در این ریتم ابتدا یک ضربه رو به پایین سپس ضربه رو به بالا و بعد از آن ضربه رو به پایین همرا با خفه کردن صدا وسر انجام ضربه رو به بالا .توجه داشته باشید که فاصله تمام ضربها باید با هم برابر باشد در اینجا 4 ضربه داریم که بین 4 ضرب با هم برابر است برای یاد گیری ابتدا از سرعت کم و سپس سرعت خود را بالا ببرید

برای ریتم 4/2 میتوان بطور مثال به تاک از سیاوش قمیشی اشاره کرد

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آموزش ریتم 4/3

ریتم 4/3 یا والس که از آسانترین ریتمهای موجود میباشد که آنرا به دو صورت به شما نشان دادم البته خود شما بعد از اینکه در ریتم قوی شدید میتوانید گونه های دیگر را بسازید. نوع اول به اینصورت میباشد...آموزش گیتار فلامنگو

بطور مثال شما میخواهید این ریتم را بروی آکورد لا ماژور امتحان کنید. در این نوع ابتدا بوسیله انگشت شست یک ضربه به سیم باس(سیم5) گیتار زده میشود و سپس دو بار بطور متوالی سه سیم فوق را که در تصویر میبینید را بطور همزمان به صدا در میاوریم. اموزش گیتار فلامینکوهمان طور که در تصویر میبینید ضربه اول توسط شست به سمت پایین و دو ضربه دیگر به سمت بالا میباشد ونکته مهم در اینست که فاصله زمانی تمام این 3 ضرب با هم برابر است .بنابراین حالت کلی این نوع ریتم به این صورت است که اول یک سیم باس سپس دوبار بطور متوالی و بطور همزمان 3 سیم پایین گیتار را به صدا در میآوریم . پس در حالی که آکورد لا ماژور را گرفته ایم این ریتم را اجرا میکنیم

البته شما میتونید با سیم باس که در ضرب اول زده میشود بازی کنید یعنی در میزان اول ضربه بروی سیم 5 و در میزان بعدی ضربه بروی سیم 4 زده شود(یکی در میان) که در تصویر پایین میبینید

نوع دوم که نسبتا اسانتر میباشد به اینگونه است که 3 ضربه بطور منوالی به سمت پایین وارد میشود که ضربه اول ضربه ای است که به سیم باس وارد میشود و دو ضربه بعدی به سیمهای تریبل وارد میشود.نکته ای که در اینجا وجود دارد اینست که در ضربه اول که ضربه به سیم باس است ؛ میتوان ضربه را فقط بروی سیم 5 و6 و یا اینکه بروی سیم 4 و5 و6 باشد که رعایت کردن آن زیاد مهم نیست ونکته مهم در اینست که فاصله زمانی تمام این 3 ضرب با هم برابر است

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا