کمکککک میخوام

باران71

New member
سلام دوستان خواهش میکنم برای انتخاب رشته ارشدم راهنماییم کنید به خدا دارم دیونه میشم .تو این چهار ماهی که فارغ التحصیل شدم به اندازه همه عمرم استرس کشیدم اما به هیچ نتیجه ای نرسیدم . من کارشناس ژنتیک هستم . برای ارشدم میخواستم ژنتیک پزشکیو امتحان بدم اما ازونجایی که شنیدم بازار کار خوب نیس و بعد از پی اچ دی مجوزآزمایشگاه عملا صادر نمیشه و یا درآمد مطب کافی نیس پشیمون شدم. راستش حیفم میاد اون همه ژنتیک خوندن الکی تموم بشه اون همه درسای شیرین ژنتیک سرطان مشاوره ژنتیک ژنتیک جمعیت ژنتیک مولکولی و .. اما خب کار هم برام مهمه. چون همه میگن با پی اچ دی سه تا رشته ی ایمنی ، هماتو و بیوشیمی بالینی میشه آزمایشگاه طبی تاسیس کرد میخوام به این سمت برم . اما راستش یکی به خاطر ترس از عدم موفقیت و یکی به خاطر اینکه نمیدونم دقیقا چیو انتخاب کنم هنوز مرددم و هر روز فقط اذیت میشم و سرجای خودم درجا میزنم. هماتو که به لطف بچه های علوم آز ناامید شدم چون خیلی حرفای ناامید کننده ای زدن و بهم اطمینان دادن که نمیتونم موفق بشم اما ایمنی و بیوشیمی رو نمیدونم. از طرفی هر موقع میرم یکی ازین دو تا رو انتخاب کنم می ترسم که پشیمون بشم راستش علاقه اصلی من روی کارای بالینی و درمانی هست و اینم نمیدونم که کدوم رشته بالینی تره. بچه ها خواهش میکنم راهنماییم کنید. واقعا خسته شدم . اگه حتی برای دل خودم یه چیزی خونده بودم تا الان کلی جلو بودم . نمیدونم شاید نباید به پول فکر کنم اما خب اعتراف میکنم که در کنار علاقه به درس ، پول هم برام خیلی مهمه پس برای داشتن هر دو تاش باید رشته ای بخونم که بتونه از نظر مالی منو موفق کنه. چند نفر هم میگن تو که هم درسوو میخوای هم پولو بهتره بری از نو دندون پزشکی بخونی اما دوباره فکر از دست دادن تحقیقات و این همه درسای شیرین علوم پابه منو میترسونه. میگم شاید اینجوری همیشه حس کنم یه کاریو نیمه تمام گذاشتم .بچه ها واقعا دارم اذیت میشم نمیتونم فکرمو منسجم کنم و به یه سمت خاص هدایتش کنم ذهنم شبیه یه کامپیوتر پر از اطلاعات خامه که هنوز هیچیو فایل بندی نکرده و هنگ کرده باید خیلی چیزا رو دیلیت کنه اما نمیدونه چیا رو .تو رو خدا شما بهم کمک کنید خواهش میکنم

بالا