نظرات درباره سوالات آزمون 93

mortaza

New member
سلام دوستان به نظر من سوالات امسال نسبت به پارسال بهتر بود اما چند نکته:
1. سوالات بیوشیمی منطقی و استاندارد بود هر چند سوالات سخت هم کم نداشت
2. سوالات ایمنی واقعا سخت بود و سوالاتی درباره آنتی بادی ها و واکسن ها بود که واقعا سخت بود
3. سوالات بیوانفورماتیک سخت بود اما نسبتا به جنبه بیولوژی و مفهومی نزدیک شده بود
4. سوالات سلولی و مولکولی مثل همیشه یا ان قدر پرت بودن که معلوم نبود از کجا اومده و تعداد کثیری هم ان قدر پیش پا افتاده که خیلی از شرکت کننده ها میتونستن بهش جواب بدن

ali3333

New member
سلام.باید چندسال صبرکنید تا سوالاتش جا بیفته.سلولیش که اصلا ربطی به عنوانش نداره میکروبو ویروس انگلو همه میهد.ایمنیم که همش شده سرولوژی منابعم مشخص نیست.شورشو در اوردن دیگه

mortaza

New member
سلام.باید چندسال صبرکنید تا سوالاتش جا بیفته.سلولیش که اصلا ربطی به عنوانش نداره میکروبو ویروس انگلو همه میهد.ایمنیم که همش شده سرولوژی منابعم مشخص نیست.شورشو در اوردن دیگه

بله دوست عزیز من هم فرمایش شما رو قبول دارم. یکی از بزرگترین مشکلات این هست که اساتید علوم پزشکی اصلا سواد سلولی و مولکولی ندارن فقط بیوشیمی بلدن و میکروب و انگل

*hadis*

New member
بله دوست عزیز من هم فرمایش شما رو قبول دارم. یکی از بزرگترین مشکلات این هست که اساتید علوم پزشکی اصلا سواد سلولی و مولکولی ندارن فقط بیوشیمی بلدن و میکروب و انگل

سلام خدمت دوستان گرامی..من هم حرف شما رو قبول دارم سوالات سلولی مولکولی در واقع نه سلولی هستند و نه مولکولی!ترکیبی از دروس بیوشیمی،میکروب،انگل و ژنتیک هستند..اما گذشته از اینا یه سوال داشتم کسی میدونه نمره کل باید حدودا چند باشه که دعوت به مصاحبه بشیم؟اگر حدود درصدهای لازم برای قبولی بعنوان نفرات آخر رو هم میدونید بفرمایید.

mortaza

New member
دوست عزیز پارسال نمره کتبی من 240 بود و دعوت به مصاحبه شدم. البته پارسال کارای غیر قانونی زیادی کردن از جمله این که به جای این که دو برابر ظرفیت یعنی 80 نفر رو به مصاحبه دعوت کنن حدود 120 نفر رو دعوت کردن یعنی سه برابر ظرفیت و به همین خاطر افراد با نمره کتبی 210 هم دعوت شده بودن! چون نور چشمی هاشون نمره کتبی شون پایین بود!

mortaza

New member
دوستان هر سال سوالاتش سختی و آسونیش فرق داره و درصد ها رو نمیشه مقایسه کرد ولی به طور متوسط درصداتون بالای 65 باشه میشه امید داشت. اما بهتون یه تا مثال میگم از قبولی های پارسال: یکی از بچه ها نمره کتبیش 300 بود و چون چیزی نداشت و مقاله نداشت تو مصاحبه بهش کف نمره یعنی 82 دادن و در نهایت شد رتبه 13 و قبول شد!

آخرین ویرایش:

mortaza

New member
دوستای عزیز همون طور که قبل از کنکور هم به بعضی دوستام گفته بودم عملا درس سلولی خاصیتی نداره و سوالاتش جوریه که یا همه می تونن جواب بدن یا هیشکی نمیتونه و رقابت اصلی تو سه درس بیوشیمی و ایمنی و بیوانفورماتیک هس!

doneshjoo

New member
آقایون و خانم های به ترتیب محترم و متحرمه، آیا کسی به من دقیقاً میگه نمره کتبی چه جوری محاسبه میشه؟ چون دفترچه امسال و پارسال رو که مقایسه کردم به نظرم فرق کرده؟؟

پرند62

New member
من یه رشته دیگه امسال قبول شدم فقط یه نکته میخوام بگم اینه که با مرور بخونبین روش من خیلی با روش همه دوستام فرق داشت به خاطر همین کسی فک نمیکرد من 7 بشم ولی شدم رور زیاد با برنامه قبلی و منظم و ورزش رمز موفقیت من بود
مرورتون پایان ماه بود یاپایان هفته یاروزانه؟؟؟

mortaza

New member
آقایون و خانم های به ترتیب محترم و متحرمه، آیا کسی به من دقیقاً میگه نمره کتبی چه جوری محاسبه میشه؟ چون دفترچه امسال و پارسال رو که مقایسه کردم به نظرم فرق کرده؟؟

تعداد سوال های صحیح ضرب در 3 منهای تعداد سوال های غلط زده شده

تعداد سوال های صحیح ضرب در 3 منهای تعداد سوال های غلط زده شده
سلام
خدمت آقا مرتضی
این کامنت مربوط به یکی که رشته بیوتک پارسال امتحان داده در مورد نتایج نهایی که قبول نشده!! و نمره مصاحبه شم با اینکه مقاله نداشته 90 دادن هم به نسبت خوب بوده واقعاً تا چه حد میشه امیدوار بود به قبولی یعنی اینقدر فاصله و رقابت نزدیک!!!من که کلاً نا امید شدم نمیدونم شما هم بیو تک هستید یا خیر اما نظرتون میخواستم بدونم
نقل قول نوشته اصلی توسط R.B نمایش پست ها
سلام دوستان-من مردود شدم
درصد های من: بیوشیمی:80 %-ایمنی:47%-سلولی مولکولی 67.76% و بیوانفورماتیک:9% نمره کتبی 270 و نمره کل 360
حتی یک درصد هم احتمال مردود شدم نمیدادم-با اعلام نتایج کاملا شکه شدم
البته مقاله نداشتم- درمورد امتیاز مقالات داخلی(علمی-پژوهشی و علمی ترویجی) نسبت به مقالات isi کسی اطلاع داره؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

mortaza

New member
سلام
خدمت آقا مرتضی
این کامنت مربوط به یکی که رشته بیوتک پارسال امتحان داده در مورد نتایج نهایی که قبول نشده!! و نمره مصاحبه شم با اینکه مقاله نداشته 90 دادن هم به نسبت خوب بوده واقعاً تا چه حد میشه امیدوار بود به قبولی یعنی اینقدر فاصله و رقابت نزدیک!!!من که کلاً نا امید شدم نمیدونم شما هم بیو تک هستید یا خیر اما نظرتون میخواستم بدونم
نقل قول نوشته اصلی توسط R.B نمایش پست ها
سلام دوستان-من مردود شدم
درصد های من: بیوشیمی:80 %-ایمنی:47%-سلولی مولکولی 67.76% و بیوانفورماتیک:9% نمره کتبی 270 و نمره کل 360
حتی یک درصد هم احتمال مردود شدم نمیدادم-با اعلام نتایج کاملا شکه شدم
البته مقاله نداشتم- درمورد امتیاز مقالات داخلی(علمی-پژوهشی و علمی ترویجی) نسبت به مقالات isi کسی اطلاع داره؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

والله چی بگم! تو مصاحبه مقاله آی اس آی داشتن خیلی مهمه داشتن پایان نامه مفیده! برا کنگره و همایش ها خیلی ارزشی قائل نیستن مقاله به ویژه آی اس آی original خیلی مهمه. اما یکی از مهم ترین فاکتور داشتن استادآشنا تو مصاحبه هس که میتونه خیلی موثر باشه.

بالا