سوالاتی در حیطه ی پزشک قانونی

لیلا68

New member
سلام به همه دوستای خوبم
میخواستم بدونم تزریق 5سی سی پتاسیم به اشتباه به یک نفر سالم از طریق وریدی چی میشه؟
داروی خاص دیگه ای هست به غیر پتاسیم؟
منتظر جوابهای شما هستم

آخرین ویرایش:

bahram-68

New member
سلام به همه دوستای خوبم
میخواستم بدونم تزریق 5سی سی پتاسیم به اشتباه به یک نفر سالم از طریق وریدی چی میشه؟
منتظر جوابهای شما هستم

مرگ مغزی :25r30wi:

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستای خوبم
منتظر جوابهای شما هستم

مرگ مغزی :25r30wi:

Azin E

New member
کلا دنبال روش خودکشی میگردی دیگه تو همه ی تاپیکای ایجاد شدت:33:

TrueLove90

New member
...

شما هم که همه سوالای این بنده خدا رو جواب دادین !

میشه حالا بگین از کجا میشه زولیپدم یـا 5 سی سی پتاسیم پیدا کرد !؟

لیلا68 این نه راهشه نه آخرین راه ! ولی خب توو فکر هممون هم اومده یه روزی

البته امیدوارم حدس ما اشتباه باشه !

منکه تسلیم نمیشم ! :)

...

necrotizing fasciitis

Active member
خوردنش که هیچ اتفاقی نمیوفته ولی تزریق رو فکر کنم شوک آنافیلاکسی پیدا کنه!
پ.ن: خواهشا اگه کسی ترزیق کرده نتیجه رو همینجا متقابلا اعلام کنید:riz304:

مجید دیجی

مدیر بخش
من تجربه کلینیکی ندارم اما احتمالا پتاسیم خوراکی از طریق کلیه دفع بشه... چون جذب تدریجی در روده داره... و همون قدر که جذب میشه میتونه توی 24 تا 48 ساعت دفع بشه... ( اما در این مورد بازم تحقیق شود )
---
اما در حالت کل طرف دچار مشکل خونی میشه یعنی تعادل پتاسیم و اسیدیته خون ، کلیه ، ریه اش به هم می خورد ...احتمالا سکته قلبی و سکته مغزی یا هر دو ... البته این رو بگم سکته مغزی نه به معنی مرگ صددرصد نیست بلکه میتونه به معنی فلج عضلانی ناحیه یا نواحی عظیمی از بدن بشه و فرد ممکنه توانایی هایی همچون حرف زدن و راه رفتن رو از دست بده... و سال ها درگیری با بیماری رو بوجود بیاره
---
در صورت مرگ ، شخص به احتمال زیاد صورت کبود ، سیاه و زشتی در هنگام مرگ خواهد داشت ...
--
البته بازم میگم من تجربه کلینیکی ندارم و حرفم فقط بر اساس کتوب فیزیولوژی و... ای هست که قبلا خوندم.

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
...

شما هم که همه سوالای این بنده خدا رو جواب دادین !

میشه حالا بگین از کجا میشه زولیپدم یـا 5 سی سی پتاسیم پیدا کرد !؟

لیلا68 این نه راهشه نه آخرین راه ! ولی خب توو فکر هممون هم اومده یه روزی

البته امیدوارم حدس ما اشتباه باشه !

منکه تسلیم نمیشم ! :)

...

بی خیال بابا... خدا خیلی بزرگه... همیشه یه راحی برای ادامه دادن وجود داره ...
---
هر وقت چنین احساسی داشتید سعی کنید بیشتر به خدا نزدیک بشید ...
ان شاء الله همه چیز حل میشه...
به نظرم وقت نا امیدی شب هنگام در خلوت خودتون با خدا دو رکعت نماز حاجت بخونید و مشکلتون رو به امام زمان بگید و ازش کمک بخواید ان شاء الله حل میشه...

لیلا68

New member
بی خیال بابا... خدا خیلی بزرگه... همیشه یه راحی برای ادامه دادن وجود داره ...
---
هر وقت چنین احساسی داشتید سعی کنید بیشتر به خدا نزدیک بشید ...
ان شاء الله همه چیز حل میشه...
به نظرم وقت نا امیدی شب هنگام در خلوت خودتون با خدا دو رکعت نماز حاجت بخونید و مشکلتون رو به امام زمان بگید و ازش کمک بخواید ان شاء الله حل میشه...
از همه دوستای عزیزی که جواب دادن راهنمایی کردن ممنونم قراره من اگه خدا بخواد تو پزشکی قانونی استخدام بشم یکی از دوستام میگفت یه مصاحبه ای انجام میدن که دونستن اینجوری چیزا خالی از لطف نیست همین
به نظرم خود کشی بدترین راهه
ممنون از همه دوستان

- - - Updated - - -

من تجربه کلینیکی ندارم اما احتمالا پتاسیم خوراکی از طریق کلیه دفع بشه... چون جذب تدریجی در روده داره... و همون قدر که جذب میشه میتونه توی 24 تا 48 ساعت دفع بشه... ( اما در این مورد بازم تحقیق شود )
---
اما در حالت کل طرف دچار مشکل خونی میشه یعنی تعادل پتاسیم و اسیدیته خون ، کلیه ، ریه اش به هم می خورد ...احتمالا سکته قلبی و سکته مغزی یا هر دو ... البته این رو بگم سکته مغزی نه به معنی مرگ صددرصد نیست بلکه میتونه به معنی فلج عضلانی ناحیه یا نواحی عظیمی از بدن بشه و فرد ممکنه توانایی هایی همچون حرف زدن و راه رفتن رو از دست بده... و سال ها درگیری با بیماری رو بوجود بیاره
---
در صورت مرگ ، شخص به احتمال زیاد صورت کبود ، سیاه و زشتی در هنگام مرگ خواهد داشت ...
--
البته بازم میگم من تجربه کلینیکی ندارم و حرفم فقط بر اساس کتوب فیزیولوژی و... ای هست که قبلا خوندم.
از همه دوستای عزیزی که جواب دادن راهنمایی کردن ممنونم قراره من اگه خدا بخواد تو پزشکی قانونی استخدام بشم یکی از دوستام میگفت یه مصاحبه ای انجام میدن که دونستن اینجوری چیزا خالی از لطف نیست همین
ممنون از همه دوستان

- - - Updated - - -

خوردنش که هیچ اتفاقی نمیوفته ولی تزریق رو فکر کنم شوک آنافیلاکسی پیدا کنه!
پ.ن: خواهشا اگه کسی ترزیق کرده نتیجه رو همینجا متقابلا اعلام کنید:riz304:
ممنون از همه دوستان

- - - Updated - - -

ممنون از همه دوستان

- - - Updated - - -

کلا دنبال روش خودکشی میگردی دیگه تو همه ی تاپیکای ایجاد شدت:33:
ممنون از همه دوستان

مجید دیجی

مدیر بخش
زندگی زیباست

به این میگن سوء تفاهم
anlasmazlik.jpg

منم در پاسخ به این حرف مطلب گذاشتم
" لیلا68 این نه راهشه نه آخرین راه ! ولی خب توو فکر هممون هم اومده یه روزی "
اگر قراره پزشکی قانونی شرکت کنید در مورد تغییر رنگ چهره که گفتم تحقیق کنید

آخرین ویرایش:

shima69

New member
:shocked:من یکی از دوستام پزشک عمومیه' میگفت بهترین راه و سریعترین راه که کسی ام نمیفهمه همون تزریق ۵سی سی پتاسیم به مقتوله!!
موفق باشید

خزر

New member
سلام

پتاسیم کلراید تزریقی باید انفوزیون بشه یعنی از طریق میکروست داده بشه و همچنین میتونید از طریق انفوزیون داخل سرم داده بشه که مشکلی ایجاد نمیکنه .

پتاسیم روی قلب تاثیر داره واگر بصورت مستقیم تزریق بشه باعث آریتمی قلبی میشه . روی موج T از نوار قلب تاثیر میزاره و باعث T Elevate میشه .سریعا باید تزریق پتاسیم قطع بشه و سرم نرمال سالین انفوزیون بشه و فرد باید تحت مانیتورینگ قلبی بشه و تحت نظر باشه .

پتاسیم خوراکی مشکلی برای فرد ایجاد نمیکنه و حتی در موارد هایپوکالمی ( کاهش پتاسیم خون ) بصورت خوراکی به بیمار داده میشه که میتونید با آب یا آب میوه هم حل بشه تا تلخی اون کاهش پیدا کنه

لیلا68

New member
به این میگن سوء تفاهم
anlasmazlik.jpg

منم در پاسخ به این حرف مطلب گذاشتم
" لیلا68 این نه راهشه نه آخرین راه ! ولی خب توو فکر هممون هم اومده یه روزی "
اگر قراره پزشکی قانونی شرکت کنید در مورد تغییر رنگ چهره که گفتم تحقیق کنید
من هر چه چقدر راجب این موردا تو اینترنت میگردم چیزی نیست

مجید دیجی

مدیر بخش
من هر چه چقدر راجب این موردا تو اینترنت میگردم چیزی نیست

خوب در این مورد دوستان خیلی خوب جواب دادن میتونه باعث بی نظمی در تپش قلب ، و در نهایت سکته قلبی شود...
==============================
ایست قلبی عبارت‌ است‌ از توقف ناگهانی کارکرد پمپ قلبی که ممکن است با مداخله فوری برگشت‌پذیر باشد، ولی در غیر اینصورت موجب مرگ یا آسیب‌ دایمی‌ مغز می‌شود. مرگ قلبی ناگهانی نتیجه مستقیم ایست قلبی است که در صورت درمان سریع قابل برگشت می‌باشد. مرگ ناگهانی به وقوع مرگ در عرض یک ساعت و یا کمتر از شروع بیماری انتهایی اطلاق می‌‌‌‌‌‌شود. بروز این‌ حالت‌ تا سن‌ 45 سالگی‌ در زنان‌ ‌بیش‌ از مردان است‌، اما پس‌ از آن‌ در مردان بیشتر است‌.
==============================

شما میتونی جهت کسب اطلاعات این چنینی ، کتابای بچه های حقوق قسمت پزشکی قانونی رو بخونی و پزشکان و متخصصان این قسمت کمک بگیرید...

=========

لیلا68

New member
:shocked:من یکی از دوستام پزشک عمومیه' میگفت بهترین راه و سریعترین راه که کسی ام نمیفهمه همون تزریق ۵سی سی پتاسیم به مقتوله!!
موفق باشید
ممنون شیما69
بجز پتاسیم کلرید داروی خاصی دیگه ای هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

موفق باشید
ممنون شیما69
بجز پتاسیم کلرید داروی خاصی دیگه ای هم هست؟؟؟؟؟؟؟؟

لیلا68

New member
[از همه دوستانی که کمک کردن ممنمونم داروی دیگه ای هم هست که مصرف زیادش باعث ایست قلبی بشه؟
[

بالا