مراسم عقد و عروسی ؟؟؟یا پس انداز و سفر ؟؟؟(ویژه همه ی دوستان)

نظر شما در مورد مراسم عقد و عروسی؟

• مجموع رای دهندگان
    0

نوتر

New member
با سلام دوستای خوبم:riz304:

همونطور که میدونید یکی از مهمترین دغدغه ی جوون ها برای ازدواج مسئله اقتصادی زندگی هست.

بی شک الان اکثریت جوونها در صورتی که حمایتی از طرف خونواده خود نداشته باشند شاید حتی نتونند در دهه ی سوم زندگی خود هم ازدواج کنند.
از حق هم نگذریم الان هر چقدر این مسئله سبک گرفته شه و بگن سخت نمیگیریم تهیه کف مایحتاج لازم برای تشکیل زندگی هم کار بسیار سختی هست.

مسئله ی که الان کم کم داره فراگیر میشه بین جوونها اینه که بیان و مراسم سنتی شروع ازدواج رو دور بزنند.
مهمترین مسئله میتونه این باشه که برای شروع زندگی لازم نیست حتما میلیونها تومن خرج چند شب بشه.
لازم نیست میلیونها تومن صرف شام و مراسمی بشه که آخرش مهمترین لطفی که مهمانهای بزرگوار میخواند در حقت بکنند اینه بگن شامش بد نبود ولی اگه فلان جور بود بهتر بود.

شاید برای اون افراد فامیل دور یا نزدیک یک شب شام باشه. یک شب مراسم و خوش گذرونی باشه. ولی آیا زوجین با قدرت اتصادی معمولی باید چند سال زحمت بکشند تا خرجی که تو این چند شب گذاشتند رو جبران کنند.

آیا نمیشد با خرج میلیونی اون یکی دو شب زوجین از همون ابتدا از نظر اقتصادی از خیلی از هم رده های خود جلو بیفتند؟؟؟

از طرفی اکثرا دختر خانمها آرزوشون پوشیدن لباس عروس و جشن عروسیشون هست. این هم نمیشه کتمان کرد که سخته این حق رو از یه خانم (ترجیحا) و حتی آقا گرفت.

دوستان اگه دوست داشتین میتونیم اینجا نظرات خودتون رو بگین.:rose:

هر کسی برا خودش نظری داره. اصلا در مقابل همدیگه گارد نگیریم.
سرنوشت شما ها هم از هم جداست. و لزومی نداره وقتی یکی نظر مخالف گفت به همه تعمیم بدیم و در مقابلش جبهه بگیریم

اگه دوست داشتین تو نظر سنجی بالا هم شرکت کنید

برای اولین بار تو نظر سنجیام اسامی دیده میشه. به این دلیل که ببینم دختر خانمها و آقا پسرا نظرشون چقد به هم نزدیک و دور هست.با این کار براوردمون از نظرات صحیح تر است.

شما نظرتون در مورد مراسم عقد و عروسی چیه؟ موافق این مراسم هستید؟؟ یا برای پس انداز کردن از همون ابتدای زندگی دوست دارین سفر برین و بقیه پولتون رو پس انداز کنید؟

دلیلتون چیه برای این تصمیم و این عقیدتون؟؟

آخرین ویرایش:

mohammad63

Well-known member
خب گاهی وقتها ارزوی هر دختری یا پسری و البته خصوصا دخترا پوشیدن لباس عروسی است و مراسمش ....به نظر من نباید دلشو شکست اما با صرفه جویی هم موافقم ......

sepid71

New member
هم عقد هم عروسی رو میشه گرفت ...اجباری نیست ک اونقد تجملاتی باشه ...کلا مخالف تجملاتم ...

یک جشن متعادل کافیه ... اما دوس ندارم حذفش کنم کلا !

البته عقد تقریبا خصوصی برگزار شه ...افراد خیلی نزدیک فقط باشن کافیه

آخرین ویرایش:

ساحل

New member
نظر شخصی من: یه مراسم عقد سبک(فقط دوستان و اقوام نزدیک) .....
به جای جشن ازدواج هم یه سفر ماه عسل رو پیشنهاد میدم( تو مراسم عقد دختر لباس عروس بپوشه که آرزو به دل نمونه!!!!!!:5: )

البته اگه کسی از پس مخارج مراسم ها بر میاد گرفتن جشن مفصل خیلی هم جالبه ولی واسه کسایی که واسه ازدواج باید برن زیر بار قرض و قسط لزومی به ریخت و پاش نیست ما تو مراسمامون خودمون ماشین عروس رو تزیین میکنیم چون بیرون هم که میدیم کار شاقی نمیکنن، خودمون فیلمبردارم میشیم، آشپز رو هم که خدارو شکر داریم، حتی بعضی از دخترامون میرن آرایشگاه نمیگن عروسن ولی با100-150 تومن بهترین آرایش اون سالن رو ازشون میخوان در حالی که اسم عروس رو بیاری همون آرایش رو 400تومنی باهات حساب میکنن(تو شهرای بزرگ که میلیونیه!!!)، گاهی قید گروه موزیک رو هم میزنن و خودشون ترانه ها و اهنگای گلچین خودشون با سیستم صوتی قوی جایگزین گروه موزیک تکراری می کنن

من که به شدت موافق گزینه سفر و پس انداز پولم، چون تجربه نشون داده بهترین مراسم رو هم بگیری بازم هستن ادمایی که ایراد بگیرن ،دست بالا دست زیاده، در ضمن استرس مراسم عروسی اونقد زیاده که آدم گاهی دلش میخواد قید همه این تشریفات رو بزنه و بی خیال حرف مردم آروم و ساده بره سر خونه زندگیش

Nike313

New member
به نظرم پسر باید انقد پس انداز کنه هم یه مراسم خوب بگیره...عقد ساده و خودمونی......عروسی مفصل..............هم برن مسافرت......اخه عروسی فقط یه بار تو عمر ادم اتفاق میفته.....اگرم نداشت....عروسی رو بگیره.
bollywood1.gif
....بعد کم کم پول جمع کنه....چن ماه بعدش برن مسافرت.....
wind14.gif

در اين حالي که وضع اقتصاد است....... عزيزم! خرج دامادي زياد است

تو را له مي کند خرج عروسي...... خريد ظرف چيني، کفش روسي

غذاي مختلف همراه ميوه....... تو را دق مي دهد اين سبک و شيوه

خريد از بهترين بازار، واي واي....... اجاره کردن تالار، واي واي

دويدن در پي عکاس، آخ آخ....... و ژستِ عکسِ با احساس، آخ آخ

و دعوت کردن اقوام، اوه اوه..... پذيراييِ قبل از شام، اوه اوه
عروسي خرج خيلي مي تراشد........ چه زيبا مي شود گر ساده باشد

اميرحسين خوش حال

آخرین ویرایش:

N@RVIN

Well-known member
در حال حاضر به هیچ چیز امیدی ندارم با این اوضاعی که می بینم دیگه نه خواستگار داشتن مهمه نه نداشتنش!! انقدر شرایط سخت شده انقدر همه چیز گرون که تصور یک مراسم کوچیک و خصوصی هم بعضی وقتا مثل آرزو می مونه !!!

بماند که کسی که وسع یک مراسم کوچیک رو برای شروع زندگیش و برآوردن آرزوی دختر رویاهاش نداره گمان نکنم که پول سفر و مسافرت ماه عسل رو داشته باشه که بخواد جایگزینش کنه..و اگر پول مسافرت رو داره به نظرم همون بهتر که صرف جشن عروسی بشه.

ولی همیشه مراسم رو دوس داشتم نیازی نیس دیگران از مراسم من نوعی خوششون بیاد یا براشون جذابیت داشته باشه انقد تجملاتی باشه که به مذاقشون خوش بنشینه

در همین حد که خودت خوشت بیاد کافیه بذار مردم هر چی میخوان بگن!!!

ketabsabz

Well-known member
من ترجیح میدم اون همه هزینه ای که قراره صرف مراسم عقد و عروسی شه صرف سفر عروس داماد شه و بقیش هم پس انداز برای گذران زندگیشون
عقد کلا از نظرم مراسم نمیخاد ...قبل از سفر هم یه مراسم خیلی ساده برگزار کنن بدون شام یا ناهار برای اعلام ازدواجشون کافیه و فقط اقوام درجه یک دعوت شن...

درسته که بیشتر دخترا و خود من هم دوس داریم خودمونو توی لباس عروس ببینیم اما چیزای مهمتری تو زندگی هستن که لازمه گاهی اوقات از علایقمون بگذریم
دوره ای که هزینه های زندگی به شدت رفته بالا و طرف برای خریدن یه تیکه از وسایل ضروری زندگیش کلی باید فک کنه و از خیلی مخارج دیگه کم کنه چه بهتر که از همون اول یاد بگیرن درست خرج کردن رو

آخرین ویرایش:

mw.ashel

New member

سلام به همه دوستان و کاربران عزیز.

از آقای نوتر به خاطر تایپیک مفیدشون ممنونم.
:rose:

قبلا نظرم بر این بود که به جای مراسم عقد و عروسی ماه عسل گزینه خوبیه ولی الان هزینه یه تور مسافرتی گرونتر از خود مراسم در میاد ( برای یه خانم سخته ماه عسل خارج از کشور نره و خرید هم نکنه ، داخل کشور هم که کلا زوج ها بیشتر استقبال نمیکنند چون همه جا اکثرا در زمان مجردی مسافرت کردند براشون تکراری میشه و تازگی نداره ) ماه عسل و مسافرت رو اونقدری زمان در زندگی در کنار همسر در پیش داریم که میشه رفت ، ولی مراسم عروسی فقط یکبار در عمر آدم اتفاق میافته و نیازی نیست خیلی تجملاتی و تشریفاتی باشه ، همین که دوستان خوب و نزدیک آدم در خوشی ها همونطور که در غم ها همراه آدم بودند دعوت بشند کافیه و حالا اینکه نظر همسر چی باشه خیلی مهمه و باید به نظرش احترام گذاشت و پرسید .
305.gif

ولی میشه در بقیه هزینه ، صرفه جویی کرد مثلا مراسم عقد نگرفت و براساس الویت ها خرید های عروسی رو انجام داد یا موکول کرد برای بعد مراسم ازدواج .

برای همتون آرزوی خوشبختی و زندگی مملو از عشق و محبت در کنار همسرانتون میکنم .
:(40)::rose:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: emmy

saeid3

New member
نظر من اینه که این پولی که میخواید واسه مراسمه عقد و عروسی خرج کنید با نصفش 2 هفته ای برید ترکیه حالشو ببرید......در مورده لباس عروس ...میشه یه لباس عروس کرایه کرد و تو اتلیه باهاش عکس گرفت......دور زدنه عروسی بهتر از این نمیشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahii

mahii

New member
اقا نمیشه تو نظر سنجی گزینه یه مراسم کوچیک و پس انداز باشه؟
اینجا اکثرا کم خرجن و قانع ب مراسم کوچیک شدن دخترام....من بهتون افتخار میکنم .....منم موافق ی مراسم ساده عقد(تو شهر ما خرجش خیلی کمه) و بعدش ی سفر زیارتی(مثه مشهد یا...بستگی بپولمون داره) با هزینه رفتو امد کم و از همه مهمتر پس انداز خیلی خیلی مهمه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeid3

melinaa

New member
خب در این مورد نظرات فرق میکنه...اما من میگم خب در طول عمر یک آدم خب عروسی گرفتن 1 باره...دیگه حالا ادمم هزار تا ارزو داره دیگه...بنظر من با رعایت صرفه جویی و خرج و مخارج عروسی گرفته بشه خیلی خوبه...

نوتر

New member
اقا نمیشه تو نظر سنجی گزینه یه مراسم کوچیک و پس انداز باشه؟
اینجا اکثرا کم خرجن و قانع ب مراسم کوچیک شدن دخترام....من بهتون افتخار میکنم .....منم موافق ی مراسم ساده عقد(تو شهر ما خرجش خیلی کمه) و بعدش ی سفر زیارتی(مثه مشهد یا...بستگی بپولمون داره) با هزینه رفتو امد کم و از همه مهمتر پس انداز خیلی خیلی مهمه

ممنون

نظر شما همون گزینه 2 هست:rose: که میتونید شرکت کنید

N@RVIN

Well-known member
هان خوب شد یادم افتاد خخ

خب هزینه عروسی چون به عهده ی داماد الفراره دیکه آره خخ

چرا کسی تو این گرونیها نمیگه چون گرونیه جهیزیه لازم نیس خخخ

خب به نظرم در این حالت بهتره جهیزیه با کمک دو طرف خریداری بشه اگر مراسم نباشه خخ ..خب برا خونه ی خودشون میگیرن دیگه چی میشع مگه !!!!:dadad4::sad:

vatson

New member
بنظرم اگه بزرگترا هزینه عروسی رو متقبل کنن اره مراسم بهتره. ولی اگه قرار باشه از جیب خودمون بره، حتی کوچکترین مراسم هم نباس گرف:p:whistle::motat:

baran71

New member
:riz304:مراسم عقد ب نظرم ی چیز اضافه اس

میشه یک عروسی مفصل گرفت

setayesh71

New member
عقد و عروسی یه بار اتفاق می افته !
اگه تو بیای به جای عروسی بری یه سفر خیلی توپ ! تا چند سال فکر می کنی که این سفر رو همیشه می تونستم برم . ولی عروسی فقط یه بار اتفاق می افته ...
هر دوش هم باید باشه ! هم عقد هم عروسی
نظر منه البته !:sarma:

البته اینم بگم که اصلا منظورم از مراسم یه مراسم خیلی مجلل و با خرج و مخارج اونطوری نیست .
یه چیزی که بعدن که یادشون می افته بدونن یه جشنی گرفتن که حداقل دل خودشون راضی بشه .
لازم نیست کل فامیلو دعوت کنی . لازم نیست حتما هزینه آتلیه و باغ و..... آنچنانی باشه . آلبوم ایتالیایی و اسپانیایی و.... ! مهم اینه چند تا عکس خوشگل داشته باشی ! دیگه نوع آلبوم چه اهمیتی داره !
با چیزای کمتر و ساده هم میشه برگزار کرد . که پس انداز هم در کنارش باشه :ad54ad:

آخرین ویرایش:

Nike313

New member
البته مراسم عقد به عهده خونواده دختره.....حداقل اینجا این شکلیه.....بعضی دخترام( مدیونین فک کنین منظورم بارونه) حق دارن میگن اضافست خخخخخخ

:25r30wi: :25r30wi:

pashmak

New member
مراسم برای پس انداز وقت هست
خیلیا مراسم نگرفتن پشیمون شدن

pashmak

New member
نوتر خبریع نوتر خسیس نمیایم بگو راحت بلش غریبه نیس خخخ

بالا