رولت با طعم نسکافه

baran71

New member
آماده سازی : 60 دقیقه
پخت : 10 دقیقه

مواد لازم :
تخم مرغ 5 عدد
آب جوش 2 قاشق غذا خوری
شکر 125 گرم
آرد 100 گرم
آرد ذرت 25 گرم
بیکینگ پودر 1/4 قاشق چای خوری
وانیل 1/8 قاشق چای خوری
خامه فرم گرفته 250 تا 300 گرم

نسکافه 2 قاشق چایی خوری

----------------------------------------------------

طرز تهیه :
ابتدا فر را با دمای 240 درجه سانتی گراد یا 475 درجه فارنهایت گرم کنید. سینی شیرینی پزی به ابعاد 35 در 55 سانتی متری را چرب کرده و با کاغذ بپوشانید.

زرده و سفیده را جدا کرده و زرده ها را با نیمی از شکر و وانیل بوسیله همزن برقی خوب بزنید تا رنگ آن روشن و حجم آن دوبرابر شود آبجوش را هم در حین هم زدن اضافه کنید (تا همین حد کافیست اگر زرده ها را بیشتر هم بزنید بعد از پخت رویه رولت حالت چسبنده خواهد داشت و پوسته پوسته میشود و به کاغذ یا پارچه ای که برای رول کردن استفاده کرده ایم می چسبد)

* من برای اینکه میخواستم رولت نسکافه ای درست کنم دو قاشق نسکافه حل شده (غلیظ) داغ به زرده ها اضافه کردم.
* سفیده ها را هم جداگانه با همزن بزنید تا کاملا فرم بگیرند و بعد نیم دیگر شکر را به آن اضافه کنید و دوباره هم بزنید (همین که فرم گرفت و ظرف را وارونه کردید و سفیده نریخت کافیست) بیشتر هم زدن سفیده باعث میشود که حالت لخته ای پیدا کند و موقع مخلوط کردن آن با زرده نتوانید بخوبی آنها را با هم مخلوط کنید و مجبورید زیاد هم بزنید تا با زرده مخلوط شود و در آن صورت پف سفیده می خوابد).

سفیده آماده شده را به آرامی با زرده مخلوط کنید مواظب باشید پف سفیده نخوابد. و بعد مواد خشک الک شده که شامل آرد سفید و آرد ذرت و بیکینگ پودر هست (دو تا سه بار الک کنید) را به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید و کمی هم بزنید تا یکنواخت شود. بعد بطور یکنواخت بوسیله پالت روی سینی پهن کنید و بمدت 8 تا 10 دقیقه یا تا زمانی که روی نان طلایی شود بپزید.

سپس از فر در آورده و یک سینی روی نان برگردانید تا نان رولت خشک نشود اکنون بگذارید تا کاملا خنک شود.

در این زمان کاغذ را از نان جدا کرده و با خامه سطح نان را بپوشانید (من دوقاشق مرباخوری نسکافه غلیظ حل شده سرد شده به همراه رنگ صورتی به خامه اضافه کردم ) و کمی شکلات چیپسی هم روی خامه های داخل رولت ریختم. و بصورت رول در آورده و داخل کاغذ روغنی پیچیده در یخچال بگذارید تا کاملا خودش را بگیرد و آماده برای برش شود.

28029282017185805775.jpg

بالا