میتونم کنکور شرکت کنم یا باید برم خدمت سربازی ؟

reza_69

New member
سلام دوستان
بنده ورودی 88 زیست شناسی هستم ، که متاسفانه مشکلات زیادی تو این مدت داشتم و تازه ترم دیگه (نیمسال اول ) فارغ التحصیل میشم
یه ترم مرخصی هم گرفته بودم که از دانشگاه که سوال کردم گفتن جزو سنوات تحصیلی محسوب میشه . پس میشه 5 سال و نیم .
سوال من اینه که دوستان میتونم تو کنکور ارشد بهداشت پیش رو 94 شرکت کنم ؟؟؟ یا حق این رو ندارم که برای یک بار هم که شده کنکور بدم و باید برم سربازی؟؟
دوستان خواهش میکنم کمک م کنید ، یا اگه نمیدونید از کجا باید بپرسم سوالم رو ؟ سنجش ، پلیس بعلاوه ده و ... ؟

اینم چندتا قانون تو دفترچه ارشد بهداشت ک باز نمیتونم به جواب سوالم برسم :

درقانون وظيفه عمومي مصوب 22/8/90 سنوات تحصيلي براي دانشجويان مقطع کارداني 5/2 سال ، مقطع کارشناسي ناپيوسته 3 سال ، کارشناسي پيوسته 5 سال ، کارشناسي ارشد ناپيوسته 3 سال ،کارشناسي ارشد پيوسته 6 سال، دکتري پزشکي پيوسته 8 سال و دکتري تخصصي 6 سال تعيين شده است.

- فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي كه در سقف مجاز سنوات تحصيلي فارغ التحصيل شده و از تاريخ فراغت از تحصيل تا زمان پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد بيش از يک سال سپري نشده و وارد غيبت نشده باشند . (این دسته از افراد میتوانند در ارشد پذیرش شوند)

eeeeeeehsan

New member
سلام دوستان
بنده ورودی 88 زیست شناسی هستم ، که متاسفانه مشکلات زیادی تو این مدت داشتم و تازه ترم دیگه (نیمسال اول ) فارغ التحصیل میشم
یه ترم مرخصی هم گرفته بودم که از دانشگاه که سوال کردم گفتن جزو سنوات تحصیلی محسوب میشه . پس میشه 5 سال و نیم .
سوال من اینه که دوستان میتونم تو کنکور ارشد بهداشت پیش رو 94 شرکت کنم ؟؟؟ یا حق این رو ندارم که برای یک بار هم که شده کنکور بدم و باید برم سربازی؟؟
دوستان خواهش میکنم کمک م کنید ، یا اگه نمیدونید از کجا باید بپرسم سوالم رو ؟ سنجش ، پلیس بعلاوه ده و ... ؟

اینم چندتا قانون تو دفترچه ارشد بهداشت ک باز نمیتونم به جواب سوالم برسم :

درقانون وظيفه عمومي مصوب 22/8/90 سنوات تحصيلي براي دانشجويان مقطع کارداني 5/2 سال ، مقطع کارشناسي ناپيوسته 3 سال ، کارشناسي پيوسته 5 سال ، کارشناسي ارشد ناپيوسته 3 سال ،کارشناسي ارشد پيوسته 6 سال، دکتري پزشکي پيوسته 8 سال و دکتري تخصصي 6 سال تعيين شده است.

- فارغ التحصيلان مقطع كارشناسي كه در سقف مجاز سنوات تحصيلي فارغ التحصيل شده و از تاريخ فراغت از تحصيل تا زمان پذيرش در مقطع كارشناسي ارشد بيش از يک سال سپري نشده و وارد غيبت نشده باشند . (این دسته از افراد میتوانند در ارشد پذیرش شوند)

سلام
دوست عزیز شما وقت داری 6 سال لیسانستو تموم کنی، شما میگی 5 سال و نیم، پس یه نیم سال دیگه هنوز وقت داری و بعد از اینکه "قبل از اینکه 6 سال مهلتت تموم" بشه فارغ التحصیل بشی 1 سال معافیت تحصیلی داری واسه هرکاری که عشقت می کشه، مثل پشت کنکور موندن و درس خوندن برای کنکور 94. پس خیالت راحت، بهمن که فارغ التحصیل میشی فرم شماره 4 دفترچه وزارت بهداشت رو پر می کنی و می بری آموزش دانشگاه و مهر می کنن و اسکنش می کنی و موقع کنکور وزارت بهداشت ازش استفاده می کنی.

تو دانشگاه ها همشون یه بخشی دارن به نام نظام وظیفه، اگه گیج شدی برو پیش مسئولش و حضوری بپرس واست بهتر توضیح میده.

موفق باشی :rose:

alireza-ja

New member
همونجور که احسان گفت اگر تا سقف مجاز سنوات تحصیلی لیسانستو بگیری از هر وقت که فارغ التحصیل بشی، یک سال مهلت داری. نگران نباش. باز واسه خاطر جمعی بازم برو امور مشمولین دانشگاهتون بپرس.

The Guy

Well-known member
سلام دوستان
....

)

به نظرم این قانون میگه نمیتونی. یعنی حداثر 10تا نیم سال تحصیلی اجازه تحصیل داری، که واسه شما 11تا میشه! متاسفانه این خدمت بعضی جاها آدمو اینجوری گیر میندازه حتما" از نظام وظیفه سوال کن، که نه وقتتو تلف کنی نه فرصت از دست بدی.

بالا