کشف ناگهانی واکسنی که آلودگی به ویروس ایدز در میمونها را کاملاً متوقف ساخت!

necrotizing fasciitis

Active member
آزمایشات انسانی واکسن ساده و شگفت انگیز جدید، برنامه ریزی شده اند و در صورت موفقیت، می تواند بشکل شربتی پروبیوتیک ‪‎Probiotic‬ مصرف شود.
این واکسن با ممانعت کامل از آلودگی به ویروس SIV - ایدز مخصوص میمونها - در گونه Rhesus Macaque، همچنین از قابلیت کاهش تعداد ذرات ویروسی در میمونهای مبتلا برخوردار بوده است.
به دلیل سادگی واکسن، دانشمندان این تیم تحقیقاتی بین المللی، از دانشگاه های پاریس-دکارت فرانسه و طب چینی گوانگژو در چین، آنرا "شگفت انگیز" و "غیرمنتظره" توصیف نمودند.
این واکسن، دقیقاً بعکس اکثر واکسن های موجود - ممانعت، بجای ایجاد واکنش های ایمنی - عمل می کند؛ از آنجا که HIV و SIV نیازمند سلولهای ایمنی بنام CD4 T-cells بمنظور تکثیر و تثبیت عفونت در بدن می باشند. پس از اهداف پیشگیری از ایدز، ساخت واکسن هایی جهت معرفی بدن به ویروس، بدون ایجاد واکنشهای ایمنی است. اینکار مستلزم گمراه سازی بدن توسط واکسن بوده تا ویروس را بی ضرر شناخته و تحمل ایمنی نسبت به ویروس ایجاد نماید.
واکسن جدید با تحریک تولید سلولهای ایمنی پیش از این ناشناخته ای موسوم به CD8 T-cells، از تشخیص ویروس SIV توسط سلولهای CD4 جلوگیری نموده و از هرگونه واکنش ایمنی، ربودن سلولهای CD4 توسط ویروس و سپس انتشار ویروس در بدن ممانعت می نماید.
دانشمندان انواع این واکسن شامل انواع باکتریها را با روشهای استعمال گوناگون، در 29 میمون ازین گونه آزموده و نتایج موفقیت آمیز این پژوهش را در مجله مرزهای ایمنی شناسی منتشر نموده اند.
خوزه اسپارزا، محقق واکسن ایدز و استاد مؤسسه ویروس شناسی انسانی در بالتیمور ایالات متحده می گوید: "در مقایسه با تعداد نسبتاً محدود میمونها، میزان حفاظت در مقابل ویروس حیرت انگیز است." او می افزاید که البته به بدلیل رویکرد غیرمعمول، تردیدهایی در خصوص کار پژوهشی این تیم وجود داشت، لیکن او معتقد است که تخصیص بودجه بیشتری برای تلاشهای اینچنینی مورد نیاز است.

http://www.aidsmap.com/Novel-immune...-in-monkeys-human-trials-planned/page/2902377

آخرین ویرایش:

XXIII

New member
با سلام
ممنون بابت این مطلبتون
اما بنظر انگار با گوگل ترنسلیت ترجمه شده بود
من بعضی جاهاشو نفهمیدم
!!!

necrotizing fasciitis

Active member
با سلام
ممنون بابت این مطلبتون
اما بنظر انگار با گوگل ترنسلیت ترجمه شده بود
من بعضی جاهاشو نفهمیدم
!!!
مرسی:4d564ad6:
بابت ترجمه هم معذرت میخوام تو تحریم هستیم ایشالا رفع شد ترجمه های بهتری میذارم:motat:
اگه متن جای سوال داره من در خدمتم

بالا