ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور برگزار مي شود

Persian-Masoud

New member
ششمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور 15 شهریور در تهران برگزار می شود.
ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور برگزار مي شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از وبدا، ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشكي كشور در چهار حيطه استدلال باليني، مديريت نظام سلامت، تفكر علمي در علوم پايه و هنر در آموزش پزشكي به مرحله اجرا در مي آيد.

بنابر این گزارش اين دوره المپياد از تاريخ پانزدهم تا نوزدهم شهريور ماه با همكاري دانشگاه هاي علوم پزشكي ايران و مشهد به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي ايران در تالار همايش هاي رازي تهران برگزار مي شود.

پایان خبر

XXIII

New member
با سلام
یادش بخیر بنده سال گذشته تو المپیاد شرکت داشتم که در کرمان برگزار شده بود
امسال هم قرار بود مشهد برگزار بشه اما دقیقه نود تصمیم عوض شد

با آرزوی موفقیت همه دوستان

fate-gh

New member
با سلام
یادش بخیر بنده سال گذشته تو المپیاد شرکت داشتم که در کرمان برگزار شده بود
امسال هم قرار بود مشهد برگزار بشه اما دقیقه نود تصمیم عوض شد

با آرزوی موفقیت همه دوستان

سلام
دوست عزیز می شه یه کم در مورد المپیاد، شرایط شرکتدر اون واینکه چطور باید براش آماده شد بگین؟ ممنون می شم

XXIII

New member
سلام
دوست عزیز می شه یه کم در مورد المپیاد، شرایط شرکتدر اون واینکه چطور باید براش آماده شد بگین؟ ممنون می شم

اره دقیقا واسه منم سواله...خیلی خوب میشه اگه توضیح بدین...ممنون

به نام خدا
با سلام
المیپیاد مخصوص دانشجویان Undergraduate هست
یعنی دانشجویان کارشناسی ارشد نمیتونن تو المپیاد شرکت کنن
بچه های کارشناسی از هر رشته ای و دانشجویان پزشکی و داروسازی می تونن تو المپیاد شرکت داشته باشن
همونطور که دوست عزیز در مورد حیطه های المپیاد گفتن المپیاد علوم پزشکی در چهار حیطه برگزرا میشه که حیطه هنر در آموزش پزشکی بطور رسمی از سال قبل اضافه شده وگرنه تا قبل از اون سه حیطه اصلی و یک حیطه جدا و به نحوی غیر رسمی وجود داشت
حیطه استدلال بالینی همونطور که از اسمش پیداست مخصوص دانشجویان پزشکیه
البته این به معنای عدم امکان شرکت دانشجویان رشته های دیگه نیست اما مثلاً یک دانشجوی کارشناسی قطعاً دانش لازم برای پاسخ دادن به سوالات بالینی المپیاد رو نداره
چون واقعاً سوالات از سطح و درجه دشواری بالایی برخوردار هستن و جالبه بدونین بصورت Open Book هم هست (حیطه استدلال بالینی)
اما تو سه حیطه دیگه اغلب دانشجویان می تونن شرکت کنن که بسته به دانش و علاقشون داره
به عنوان مثال خود بنده بعنوان دانشجوی کارشناسی علوم آزمایشگاهی تو حیطه مدیریت شرکت کردم
به نظرم گسترده ترین حیطه همین حیطست
حیطه علوم پایه به نوعی مقاله خونیه
اگر کسی به زبان انگلیسی و مهارت مقاله خونی مسلط هست تو این حیطه میتونه حرف برای گفتن داشته باشه
تو این آزمون از دانشجویان خواسته میشه که نقشه مفهومی مقاله ای که در اختیارشون قرار داده میشه رو ترسیم کنن
البته به همین سادگی ای که توضیح دادم نیست
خب تا اینجا رو مطالعه کنین امیدوارم پاسخ سوالاتتونو گرفته باشین
اگر بازم سوالی بود در خدمتتون هستم

پاینده باشید

fate-gh

New member
به نام خدا
با سلام
المیپیاد مخصوص دانشجویان Undergraduate هست
یعنی دانشجویان کارشناسی ارشد نمیتونن تو المپیاد شرکت کنن
بچه های کارشناسی از هر رشته ای و دانشجویان پزشکی و داروسازی می تونن تو المپیاد شرکت داشته باشن
همونطور که دوست عزیز در مورد حیطه های المپیاد گفتن المپیاد علوم پزشکی در چهار حیطه برگزرا میشه که حیطه هنر در آموزش پزشکی بطور رسمی از سال قبل اضافه شده وگرنه تا قبل از اون سه حیطه اصلی و یک حیطه جدا و به نحوی غیر رسمی وجود داشت
حیطه استدلال بالینی همونطور که از اسمش پیداست مخصوص دانشجویان پزشکیه
البته این به معنای عدم امکان شرکت دانشجویان رشته های دیگه نیست اما مثلاً یک دانشجوی کارشناسی قطعاً دانش لازم برای پاسخ دادن به سوالات بالینی المپیاد رو نداره
چون واقعاً سوالات از سطح و درجه دشواری بالایی برخوردار هستن و جالبه بدونین بصورت Open Book هم هست (حیطه استدلال بالینی)
اما تو سه حیطه دیگه اغلب دانشجویان می تونن شرکت کنن که بسته به دانش و علاقشون داره
به عنوان مثال خود بنده بعنوان دانشجوی کارشناسی علوم آزمایشگاهی تو حیطه مدیریت شرکت کردم
به نظرم گسترده ترین حیطه همین حیطست
حیطه علوم پایه به نوعی مقاله خونیه
اگر کسی به زبان انگلیسی و مهارت مقاله خونی مسلط هست تو این حیطه میتونه حرف برای گفتن داشته باشه
تو این آزمون از دانشجویان خواسته میشه که نقشه مفهومی مقاله ای که در اختیارشون قرار داده میشه رو ترسیم کنن
البته به همین سادگی ای که توضیح دادم نیست
خب تا اینجا رو مطالعه کنین امیدوارم پاسخ سوالاتتونو گرفته باشین
اگر بازم سوالی بود در خدمتتون هستم

پاینده باشید

ممنون بابت اطلاعات خوبتون... پس یه دانشجوی کارشناسی ارشد توی چی می تونه شرکت کنه که رزومه اش قوی شه؟

XXIII

New member
ممنون بابت اطلاعات خوبتون... پس یه دانشجوی کارشناسی ارشد توی چی می تونه شرکت کنه که رزومه اش قوی شه؟

خواهش می کنم
دانشجوی کارشناسی ارشد برای تقویت رزومه خودش به نظر راهی جز Research نداره
مقاله نویسی
شرکت در کنگره ها
شرکت در کارگاه ها
تالیف کتاب
تدریس و ...
همه از جمله مواردی هستن که باعث بالارفتن نمره رزومه یک فرد میشن.

با آرزوی موفقیت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

fate-gh

New member
خواهش می کنم
دانشجوی کارشناسی ارشد برای تقویت رزومه خودش به نظر راهی جز Research نداره
مقاله نویسی
شرکت در کنگره ها
شرکت در کارگاه ها
تالیف کتاب
تدریس و ...
همه از جمله مواردی هستن که باعث بالارفتن نمره رزومه یک فرد میشن.

با آرزوی موفقیت

خیلی ممنونم بابت این توضیحات... خوب و جامع
موق باشید :riz304:

XXIII

New member
سلام
المپیاد امسال هم برگزار شد
خوشابحالشون
هر دو نفر از هم تیمی های من در سال قبل امسال مدال آوردن
اگر منم بودم شاید یکی از مدال آورا بودم
یکیشون طلا گرفت و اون یکی هم برنز
خوشا بحالشون