سوالات خود را از پذیرفته شده آزمون 93 بپرسید

راهنما

New member
با عرض سلام خدمت دانشجویان و متقاضیان شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی
در ابتدا می خواستم از زحمات دکتر لیدر عزیز تشکر کنم که در تمام این مدت کنار ما بودند و بی دریغ برای ما زحمت می کشیدند.
آماده پاسخ دادن به سوالات شما عزیزان هستم.

mahan72

New member
سلام در صورت قبولی چند واحد رشته پزشکی را میتونیم با رشته دوره کارشناسی مطابقت بدهیم یعنی دیگر نخوانیم؟

farima b

New member
سلام.خیلی بهتون تبریک میگم.شما برای آزمون چه منابعی را خوندید؟مصاحبه ی آزمون سخت نبود؟منصفانه بود؟شما از کی شروع کردید؟به نظرتون تا چند سال آینده این آزمون را برنمیدارند؟

shaparak-p

New member
سلام تبریک میگم. :)
میشه منابعتون و زمانی که برایش گذاشتین رو بگین ممنون میشم

راهنما

New member
ممنون از همگی , منابع:
آناتومی 3 جلد گری برای نورو هم تیمورزاده و میرالبته من بیشتراز جواب تشریحی سوالات ارشد آناتومی نورو یاد گرفتم.
فیزیولوژی 2 جلد گایتون
میکروب میر + حیان + تیمورزاده
بافت جان کوئیرا و میر
ایمنی کتاب 2e
جنین میر
بیوشیمی پاسالار از سری کتاب های برای کنکور
زبان کتاب زبان عمومی از سری کتاب های برای کنکور+ 504+ لغات ضروری برای تافل
برای ضریب 1 ها هم میر و حیان
تست هم من میر زدم با سوالات ارشد آناتومی و فیزیو که تست های بیوشیمی , میکروب ,بافت و جنین هم داره
بچه ها برای بهداشت و اپیدمیولوژی و آمار هم کتاب 2E رو خوندم

آخرین ویرایش:

راهنما

New member
کلا" میر کتاب خوبیه ولی کافی نیست برای تست هم تست های علوم پایه میر خیلی خوبن .
من بیشتر نورو و جنین رو با تست یاد گرفتم ولی امسال جنین نداده بودن ولی پارسال بود.
سال دومی بود که شرکت می کردم سال اول تقریبا" یک سال و نیم درس خونده بودم که قبول نشدم ولی امسال 6 ماه خوندم.
راجع به مصاحبه هم بیشتر سوالات راجع به اخلاق پزشکی , قدرت متقاعد کردن و... بود و البته 2 تا پرسش نامه روان شناسی.
معمولا" هر سال آذر یا دی اعلام می کنن که برگزار میشه یا نه, امیدوارم امسال هم این امتحان برگزار بشه و همگی جزئ قبول شده ها باشید.

emi

New member
سلام.واقعا تبریک میگم.
شما در روز چند ساعت مطالعه می کردید؟
میشه شما که بیشتر با د انشگاه در ارتباطید راجع به برگزاری یا عدم برگزاری آزمون واسه دوره های بعد بپرسید؟
مرسی

sadaftop

New member
سلام بهتون تبریک میگم,چون راه سخت وپرفرازونشیبی راطی کردید,من هم امسال سال دومم بودولی متاسفانه قبول نشدم,الان میخام دوباره شرکت کنم,میشه منوراهنمایی کنیددراین موردکه مثلا سال دوم یه سری تغییراتی که دردرس خواندنتون دادیدیااشتباهاتی که سال دوم جبران کردید,روزی چندساعت میخووندید,دوره هاتون چطوری بود,خواهش میکنم هرراهنمایی وپیشنهادی دارید,دراختیارم بگذارید. ممنون

alma123

New member
با عرض سلام خدمت دانشجویان و متقاضیان شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی
در ابتدا می خواستم از زحمات دکتر لیدر عزیز تشکر کنم که در تمام این مدت کنار ما بودند و بی دریغ برای ما زحمت می کشیدند.
آماده پاسخ دادن به سوالات شما عزیزان هستم.
سلام
شما که۲بار تجربه شرکت تو آزمون رو داشتین،چرا سال اول قبول نشدین؟؟؟منظورم اینه سال دوم چه کاری انجام دادین که سال اول انجامش نداده بودین؟؟؟
میتونید یه مقایسه بین سوالای آزمون و علوم پایه بکنید؟بیشتر از لحاظ سبک طراحی سوال و نه دشواری سوالا...
میشه گفت سبک فکری طراح تو این دوسال تقریبا ثابت بوده؟
سوالای زبان چطور بود؟مثل ارشد؟؟؟
کتابایی که خوندین...مخصوصا بیوشیمی و انگل ویه واحدیا...
ممنون....

LSG

New member
سلام . اولا بهتون تبریک میگم بابت قبولیتون و موفقیت بزرگی که بدست اوردین
من شنیدم که تو مصاحبه خیلی سخت گرفتن ازتون ایا واقعیت داشت؟؟
و این که شما خودتونم از منابع پیشنهادی دکتر لیدر استفاده کردین؟! چون من برنامه ریزی ام رو بر پایه اون برنامه چیدم . میخواستم نظرتون رو جویا بشم .
خیلی خیلی ممنونم

راهنما

New member
من ساعاتی که درس می خوندم رو یادداشت می کردم, معمولا" ولی نه همیشه پنج شنبه ها از ظهر به بعد استراحت می کردم یا بیرون می رفتم چون واقعا" لازمه.
معمولا" هفته ای بین 40 تا 50 ساعت درس می خوندم البته من سرکار نمی رفتم و وقتم آزاد بود.ماه های آخر ساعات مطالعه ام بیشتر شده بود.یک روزهایی که کلا" حوصله درس خوندن ندارید تست بزنید.
بعد از مصاحبه ما ازشون پرسیدیم برای سال های بعد گفتند مشخص نیست البته هر سال همین رو می گن ولی معمولا" تا آذر معلوم میشه.

راهنما

New member
بچه ها بازم ممنون بابت تیریکاتون, یک نکته خیلی مهم تو این امتحان هست اونم اینه که ارزش تمام درس ها مثل همه یعنی ارزش تست آناتومی مثل تست آماره, من سال اول بیشتر درسای ضریب 2 و 3 رو خونده بودم و این بزرگ ترین اشتباهم بود و اینکه سال اول کمتر تست زده بودم.من امسال سعی می کردم هر روز درسای ضریب 2 و 3 رو بخونم حتی اگه حجمی که می خونم کم باشه و مثلا" یک روز همراه اونا بهداشت و روان و فیزیک می خوندم و فرداش آمار و ژنتیک و اپیدمی چون حجم ضریب 1 ها کمتره.
من برنامه ای که می نوشتم هفتگی بود و جمعه شب ها کارایی که توی هفته کرده بودم رو چک می کردم. یکی دو ماه اول بیشتر درس می خوندم و کمتر تست می زدم ولی ماه های آخر بیشتر تست می زدم.
بچه کلا" می شه گفت سوال ها یک چیزی بین علوم پایه و ارشده ولی با تمایل بیشتر به سمت علوم پایه, یک سری سوالای ارشد خیلی سخته از اونا رد شدید.

راهنما

New member
راستش من نمی دونم که آیا طراح هر درس تو این دو سال ثابت بوده یا نه مثلا" امسال ضریب 1 ها سخت بود, هر سال ممکنه سوالات یک درس سخت باشه و سال بعد آسون. زبان خوب بود آسون تر از ارشد.

راهنما

New member
بله من نسبت به پارسال کتاب های حیان رو برای ضریب 1 ها ,2e رو برای بهداشت و اپیدمی و آمار(جمعا" 1 کتابه) و ایمنی و تیمورزاده رو برای میکروب اضافه تر خوندم.
ببخشید منظور تون از سخت بودن مصاحبه رو متوجه نشدم.البته گفته بودن برای مصاحبه آزمون فراشناختی می گیرند ولی پرسشنامه تفکر انتقادی گرفتند البته من نمی دونم شاید تفکر انتقادی جزئ آزمون های فراشناختی باشه.

mahrok

New member
سلام دکتر مبارک باشه
ایشالا تا اخر عمر قدر کار و رشته تو بدونی
من ترم دوام به نظرتون من به این ازمون امید وار باشم؟اگه قرار سال های بعد ازمون نباشه چرا موسسات های اموزشی وازمون برگزار می کنن

آخرین ویرایش:

hanika

New member
سلام دوست خوب ، راهنمای عزیز
از صمیم قلب تبریک میگم و برات آرزوی موفقیت های بیشتر رو دارم و ازت ممنونم که برای کمک به ما دوستانت اقدام کردی . شما از (class) یا آزمون خاصی استفاده کردی ؟ و اینکه رشته کارشناسیتون چی بود و کجا تحصیل کردید؟
از همراهیتون بی نهایت ممنون

nafas@

New member
سلام دوست عزیز تبریک می گم امیدوارم به موفقیت های بالاتری دست بیابید.می خواستم بدونم در یا ازمون های خاصی شرکت کرده اید؟؟واسم انها چیه؟؟

راهنما

New member
سلام بچه ها بازم ممنون نه من هیچ کلاسی نرفتم چون وقتی خودم به تنهایی درس می خونم راحت تر متوجه می شم البته تو همه درس ها یک سری نکات یا مباحث هست که سخت تره اونارو یا سعی کنید از کسی بپرسید یا ازش رد شید البته مواظب باشید که مباحثی که ازش رد می شید زیاد نشه چون تقریبا" کسی نیست که ادعا کنه من 100% یک کتاب رو کاملا" فهمیدم.من یک دوره آزمون آزمایشی شرکت کردم که در واقع همون سوالای علوم پایه رو امتحان می گیرن شاید زمان بندی امتحان ها بتونه مفید باشه ولی در نهایت اگه خوب تست کار کنید به نظرم نیازی به آزمون نیست

safaiekamran

New member
سلام من دانشجوی ترم 7 پرستاری ام و از الان میخام برا این آزمون بخونم.... میخاستم ببینم معیار قبول شدنشون به این صورت هست که باید بیشترین نمره رو توآزمون علوم پایه بیاری یا این که طبق درصد هست ؟ اگه درصدی هست درصد هاتونو میشه بگید....؟ اگه امکانش هست میتونم ایمیلتونو داشته باشم و سوالامو ازتون بپرسم ....باتشکر و اینکه تبریک میگم....

بالا