๑ دونـــــات ๑

mohana

Well-known member
سلام به دوستای خوبم
هوووووووووومممم اول از همه بگم ک دونات خونگی خیلی خوشمزه س:thanks:من یکی طرفدار پر وپا قرصش شدمممم

مواد لازم:
شیر( سرد نباشه) : 1 پیمانه
شکر: 1/4 پیمانه
آرد: 4 پیمانه
پودر خمیر مایه فوری: 1 قاشق غذاخوری
تخم مرغ: 2 عدد
کره: 1 پیمانه
نمک: 1/4 قاشق چ

طرز تهیه:
شیر و شکر رو با هم مخلوط میکنیم و خمیر مایه رو بهش اضافه میکنیم... میذاریم کنار تا عمل بیاد....
تو ی ظرف دیگه تخم مرغ ها رو کامل هم میزنیم بعد کره ذوب شده رو بهش اضافه میکنیم...
اگه مخلوط خمیر مایه عمل اومده( حجمش زیاد میشه حالت اسفنجی پیدا میکنه) ب ظرف تخم مرغ اضافه میکنیم
آرد و نمک رو با هم مخلوط میکنیم... آروم آروم و کم کم به بقیه مواد اضافه میکنیم...
خمیر رو 4 ساعت تو یخچال میذاریم... حجم خمیر زیاد میشه....

خمیر رو تو ی سطحی ک آرد پاشی شده پهن میکنیم با قالب دونات حلقه ها رو جدا میکنیم...
اگه قالب دونات ندارین میشه از لیوان استفاده کنین بعد با ی قالب کوچولو تر خمیر رو مدل حلقه درست کنین....

میذاریم روغن داغ شه بعد حلقه ها رو توش میندازیم تا سرخ شن( اگه دونات زیادی سرخ شه سفت میشه)

شیره دونات:

برای شیره من 2 پیمانه شکر و 1 پیمانه آب رو با هم مخلوط کردم
| 1/2 قاشق چایخوری وانیل
رو شعله گاز گذاشتم تا به جوش بیاد...

بعدا گذاشتم شیره ولرم شه... دونات ها هم سرد شده بودن تو شیره گذاشتم...بعد هم روی دونات ها شکر ریختم...

میشه از شکلات ذوب شده هم برا تزیین دونات استفاده کرد...

نوش جان :rolleyessmileyanim:

آخرین ویرایش:

zanbagh

New member
سلام مهنا جون. من عاشق دوناتم مرسی
میشه بجای شیر از ماست استفاده کرد؟

شوکا88

New member
اوووووووووووممممممممم چ خوچمزه بنظر میرسه.پلیز چنتا دون کناربذارین برا من:thumbsupsmileyanim:
دست مهنا کدبانوی من درد نکنه:heart:

mohana

Well-known member

eeeeeeehsan

New member
آوووو قضیه دونات پس از اینجا آب می خورد!!! :smiliess (11):

نوش جان، من یه بار کیک درست کردم خمیر شد رفت، دیگه هیچوقت شیرینی درست نمی کنم.

baran71

New member
:4d564ad6::4d564ad6:مرسی مهنا جوووووووووووونی منم درستش میکنممممممممممممم

goo

New member
هم اکنون مشغول درست کردنم!!! خدا کنه خوب از اب دراد....:p

IL-2

Well-known member
سلام دخترا
حال و احوال چطوره؟

میخواستم دونات درست کنم ولی تا حالا از خمیر مایه استاستفاده نکردم...از کجا تهیه کنم؟ چه جوری استفاده کنم...

mohana

Well-known member
سلام دخترا
حال و احوال چطوره؟

میخواستم دونات درست کنم ولی تا حالا از خمیر مایه استاستفاده نکردم...از کجا تهیه کنم؟ چه جوری استفاده کنم...

سلام فاطمه جون ممنون..
عزیزم عطاری و لوازم قنادی فروشیا دارن..
خمیرمایه برا اینکه عمل بیاد نیاز ب شیر و شکر داره..شیر باید ولرم باشه..نه سرد..نه داغ..خود خمیر مایه هم نباید تو سرما نگهداری شه...طبق دستوری ک تو پست اول اومده پودر رو با شیر و شکر مخلوط کن چند دقیقه باید منتظر بمونی تا حجمش زیاد شه..حالت اسفنجی پیدا میکنه..

IL-2

Well-known member
ممنون مهنایی انشالله هفته دیگه درست میکنم...
اگه خوب شد عکسشو میذارم!

ZOT

New member
نمیشه تو فر گذاشت به جای سرخ کردن!؟ آخه واسه همه ی اهل خونه نمیشه سرخ کرده درست کرد

بالا