بررسی مشکلات پیش رو گروه ibc

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام دوستان
همون طور که خبر دارید ما از طریق اینترنت و فضای مجازی یه وبلاگ زدیم تا از این طریق بتونیم با همکاری و همفکری همدیگه ایده هامون رو عملی کنیم . خوب یک سری موانع سر راهمون هست مثل بعد مسافت ، مسائل مالی و...
برای حل این مشکلات احتیاج به راه حل داریم این پست رو بخاطر این میزنم تا دوستان بیان مشکلاتشون رو بنویسن و راه حل هایی که به فکرشون میرسه رو ارائه بدن...

مجید دیجی

مدیر بخش
خوب مشکل اول بعد مسافت هست ؟ به نظر شما چگونه میشه با توجه به مسافت طولانی به شکل عملی با هم همکاری کنیم ؟
مشکل دوم هزینه های مالی هست . چگونه میشه تا به سرانجام رسیدن یک ایده دوستان رو از نظر مالی حمایت کنیم ؟
مشکل سوم در دست نبودن امکانات آزمایشگاهی هست . به نظرتون یک فارغ التحصیل از چه طریقی میتونه به امکانات آزمایشگاهی دسترسی پیدا کنه ؟

مجید دیجی

مدیر بخش
با تشکر از میرزایی که این مطلب رو تو وبلاگ گذاشتند. منم آوردمش اینجا تا سایر دوستان از اون استفاده کنند .
گرفتن امکانات ازمایشگاهی از دانشگاه ممکنه! ولی دو حالت داره:
مثلا سال پیش من یه طرحی در زمینه نانو میخواستم انجام بدم کلیات طرحو نوشتم و به دانشگاه رفتم با دوتا استاد حرف زدم که یکی سرش شلوغ بود قبول نکرد ولی دیگری خیلی خوب استقبال کرد.درنهایت قرار شد با یه استادی کار کنم. در واقع اسم استاد هم در مقاله میومد. (حالا بعدا بنا به مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم برم.) ولی خیلی خوب استقبال کردند چون قرار بود فقط یه ماه از ازمایشگاهش استفاده کنم عوضش یه مقاله مینوشتم اسم اونم بود.
حالت بعدی زمانی است که نمیخوایین تو طرحتون اسم استاد باشه که اون وقت باید هزینه کنین مثلا برا یه سنجش ساده باید هزینه اونوو بدین که با گرونی مواد و... من اصن توصیه نمیکنم.
همینکه با همکاری یه استادی طرحو انجام بدین الان از خیلی جهت بهتره. چون به الطبع تجربه ای که اون استاد داره خیلی کمکتون خواهد کرد. شاید شما کلی وقت بذارین تا یه سنجش رو انجام بدین که اگه یه جای کار اشتباه کنین اخرش میبینین هرچی مواد داشتین تموم شده و به نتیجه نرسیدین که وقتی استادی کنارتون باشه صد درصد تو بن بستا کمک میکنه تا زود به نتیجه برسین چون هرچی باشه مواد مصرف میشه و ....
منبع : IBC, Iran Biology Campaign

مجید دیجی

مدیر بخش
منبع وبلاگ IBC, Iran Biology Campaign
یه زمانی هس که شما عضو مثلا بنیاد ملی یا... هستین که در این حالت گرفتن امکانات راحت هس.چون هرچی باشه اونجا میرین و با مسیولین اونجا لینک هستین و... حالت بعدی زمانی هس که شما بعنوان یه فردی که ایده دارین به همچین مراکزی میرید. در این حالت اولا باید طرحو واقعا خوب نوشته باشین تا وقتی اونجا خوندن بدونن که ارزش سرمایه گذاری و وقت گذاشتن داره. یعنی با اطلاعات خوب برید. بتونین جوابگوی سوالات اونا هم باشین. (بهتره قبل رفتن رزومه اساتید رو بررسی کنید و بدونین که پیش کی باید برید.)
یادمه تو مرکز تحقیقات که کار میکردم یه دختر بچه دبیرستانی از دهات دور با پدرش اومده بود مرکز، یه ترکیب گیاهی هم دستش بود. میخواستن اثرات ترمیم سوختگی اینو بررسی کنند. با اینکه یه بچه دبیرستانی (دوم دبیرستان) خودشم روستایی بود ولی اطلاعات خوبی داشت. خوب میتونست حرف بزنه و توضیح بده. من باهاش حرف زدم حالا اسم گیاهو نگفت. ولی خیلی خوب تونست یه هفته اونجا کار کنه و نتیجه بگیره از کارش.
(دیده های خودمو میگم تا شاید بتونم کمکی ناچیز کرده باشم)
نویسنده : میرزایی

آخرین ویرایش:

HH1

New member
سلام بچه ها
دم همتون گرم که اینقدر مصمم و با اراده هستین.

منم خیلی دوست دارم کنارتون باشم ولی متاسفانه فرصتش رو ندارم.

از همینجا آرزوی موفقیت می کنم واستون. :rose:

eeeeeeehsan

New member
بچه ها دوست دارم خبر خوبی رو بهتون بدم، ولی دو دلم که شاید نشه!!! ولی میگم، ایشالا که بشه..

من با تموم شدن کار ترجمه استارت سایت رو زدم.
ولی چون آدم وسواسی ای هستم دارم فعلن سایتای مختلف رو بررسی می کنم، بخصوص سایتای علمی خارجی.
چون قراره سایت علمی باشه دارم طراحیش رو به زبان انگلیسی می کنم، سبکش هم اصلن مث سایتای ایرانی نخواهد بود.

فقط اگه پیشنهادی نظری انتقادی دارین حتمن بگین، چون بدون شک کمک کنندست.

vatson

New member
بچه ها دوست دارم خبر خوبی رو بهتون بدم، ولی دو دلم که شاید نشه!!! ولی میگم، ایشالا که بشه..

ولی چون آدم وسواسی ای هستم دارم فعلن سایتای مختلف رو بررسی می کنم، بخصوص سایتای علمی خارجی.
چون قراره سایت علمی باشه دارم طراحیش رو به زبان انگلیسی می کنم، سبکش هم اصلن مث سایتای ایرانی نخواهد بود.

بهترین خبری بود که میتونستم بشنوم .خسته نباشیییییییییییییییییییییییییییییین :riz304:
دستتون درد نکنه واقعا.

- - - Updated - - -

مجید دیجی

مدیر بخش

خیلی خوبه مرسی
کاش دو زبانه بود:thumbsupsmileyanim: و جایی به اسم بانک اطلاعات داشت:sarma: . یه قسمتی برای ارسال پیامک با خرج داوطلب تا هم یه سایت اطلاعاتی بشه و هم پیام رسانی::tonguesmiley: ، تالار گفتمان هم داشته باشه خوبه اما میشه همین جا مبادله اطلاعات کرد . من مجوز استفاده از روم دیگه برای کارهامون رو دارم:applause:...

مجید دیجی

مدیر بخش

خیلی خوبه مرسی
کاش دو زبانه بود:thumbsupsmileyanim: و جایی به اسم بانک اطلاعات داشت:sarma: . یه قسمتی برای ارسال پیامک با خرج داوطلب تا هم یه سایت اطلاعاتی بشه و هم پیام رسانی::tonguesmiley: ، تالار گفتمان هم داشته باشه خوبه اما میشه همین جا مبادله اطلاعات کرد . من مجوز استفاده از روم دیگه برای کارهامون رو دارم:applause:...

مجید دیجی

مدیر بخش

فقط اگه پیشنهادی نظری انتقادی دارین حتمن بگین، چون بدون شک کمک کنندست.[/QUOTE]

خیلی خوبه مرسی

eeeeeeehsan

New member
خیلی خوبه مرسی

مرسی
3 تا پست بدون آپدیت :| تا 5 نشه بازی نشه :))

پس شد؛
دو زبانه،
جایی به اسم بانک اطلاعات، ؟؟؟
ارسال پیامک،
تالار گفتمان، (حتمن خواهد داشت)
مجوز استفاده از روم دیگه برای کارهامون، ؟؟؟

چیز دیگه ای هم به ذهنت رسید بگو.
علامت سوالا رو هم یه توضیحی بده، مرسی.

مجید دیجی

مدیر بخش
مرسی

پس شد؛
دو زبانه،
ارسال پیامک،

شنیدی میگن در دیزی بازه...
خوب باید سعی کنیم از همون اول بهترین باشیم
اما میشه به مرور قابلیت هاش رو اضاف کرد...

- - - Updated - - -

مرسی

پس شد؛
دو زبانه،
ارسال پیامک،

eeeeeeehsan

New member

آره میدونم میشه ولی از همون اول کامل باشه بهتره.
بابا دیزی کجا بود، اومدم دارم از همه می پرسم هرچی تو نظرتونه بگین، ممکنه خیلی چیزا از دید من پنهون بمونه :))

biologisst

New member
اینجا جای خوبیه....یه مدت داشتم فکر می کردم حرفامو کجا بنویسم و به کی بگم؟ اینجا رو دیدم خوشحال شدم ممنونم ازتون
وای من یه عالمه کار سرم هوار شده. بنظرم کمبود نیروی انسانی هم داریم. همچنین زمان
من واقعا این روزا درگیرم و نمی تونم به سرعت به طرح برسم. اگر میتونستیم گروه هامونو بزرگ تر می کردیم بهتر بود.
امیدوارم زودتر اعضای فعال بیش تر بشوند و به کمک همه ی اعضا بتونیم به جلو پیش بریم.

مجید دیجی

مدیر بخش
اینجا جای خوبیه....یه مدت داشتم فکر می کردم حرفامو کجا بنویسم و به کی بگم؟ اینجا رو دیدم خوشحال شدم ممنونم ازتون
وای من یه عالمه کار سرم هوار شده. بنظرم کمبود نیروی انسانی هم داریم. همچنین زمان
من واقعا این روزا درگیرم و نمی تونم به سرعت به طرح برسم. اگر میتونستیم گروه هامونو بزرگ تر می کردیم بهتر بود.
امیدوارم زودتر اعضای فعال بیش تر بشوند و به کمک همه ی اعضا بتونیم به جلو پیش بریم.

آره کم کم اول مهره و اعضا باید شرو کنن توی دانشگاههاشون تبلیغ کردن تا بتونیم افراد بیشتری رو با دیدگاه هامون آشنا کنیم...

- - - Updated - - -

آره کم کم اول مهره و اعضا باید شرو کنن توی دانشگاههاشون تبلیغ کردن تا بتونیم افراد بیشتری رو با دیدگاه هامون آشنا کنیم...

sa@@ra

New member
یه سوال؟
واسه ورود به وبلاگ الان نام کاربری و رمز عبور چیه؟
:21:

vatson

New member
یه سوال؟

خب براتون ایمیل زدم همون روز ثبت نام!!!!!
بررسی کنین اگه نرسیده دوباره بفرستم.

- - - Updated - - -

یه سوال؟

خب براتون ایمیل زدم همون روز ثبت نام!!!!!
بررسی کنین اگه نرسیده دوباره بفرستم.

مجید دیجی

مدیر بخش
من ای روزا این شکلی شدم

you-can-finally-mute-annoying-users-with-twitters-new-feature-2.jpg

بعضی از دوستان انگار اینطوری بیشتر من رو دوس دارن.... اما در همیشه روی پاشنه نمی چرخه...

- - - Updated - - -

من ای روزا این شکلی شدم

you-can-finally-mute-annoying-users-with-twitters-new-feature-2.jpg

بعضی از دوستان انگار اینطوری بیشتر من رو دوس دارن.... اما در همیشه روی پاشنه نمی چرخه...

بالا