انتخاب رشته

sekai

New member
سلام بچه ها
من رشته ی دبیرستانم تجربی بوده ولی کنکور زبان دادم الان دوسال ادبیات انگلیسی خوندم و تو کنکور امسال شرکت کردم تو انتخاب رشته موندم بین علوم تغذیه -هوشبری - رادیولوژی-پرستاری-اتاق عمل .هم بازار کار برام مهمه هم ادامه تحصیل. موندم اولویتام چی باشه
ترتیب اولویتم همینه ک نوشتم خواهش میکنم راهنماییم کنید امشب باید انتخاب رشته امو ثبت کنم:65d6a5d6s::smiliess (2):

آخرین ویرایش:

vahid28

New member
سلام بچه ها
من رشته ی دبیرستانم تجربی بوده ولی کنکور زبان دادم الان دوسال ادبیات انگلیسی خوندم و تو کنکور امسال شرکت کردم تو انتخاب رشته موندم بین علوم تغذیه -هوشبری - رادیولوژی-پرستاری-اتاق عمل .هم بازار کار برام مهمه هم ادامه تحصیل. موندم اولویتام چی باشه
ترتیب اولویتم همینه ک نوشتم خواهش میکنم راهنماییم کنید امشب باید انتخاب رشته امو ثبت کنم:65d6a5d6s::smiliess (2):

سلام
شما میتونی زیست بخونی بعد امتحان لیسانس به پزشکی بدی البته با رشته های دیگه هم میشه داد اما دروس زیست و علوم آزمایشگاهی نزدیکتره اما این رو بگم ک قبولیش آسون نیست
به نظر من اول علوم آزمایشگاهی نشد بینایی سنجی نشد رادیولوژی نشد تغذیه نشد گروه زیست سلولی
هوشبری میشه دستیار
یه جورایی ....
پرستاری اگه پسری نرو
جدیدا آمار پسرا بیشتر از دخترا شده
پرستاری ب روحیه پسر نمیخوره
انشالا کمکت کرده باشم

vahid28

New member
ژنتیک و بیوتکنولوژی و سلولی رشته های جذابین اما بازارکار لیسانس خوب نیس هرچند ک بازارکار هیچ رشته ای توی لیسانس خوب نیس بجز مدیریت و حسابداری و علوم ازمایشگاهی

sara77

New member
همینایی که بترتیب زدی خوبه بازار کارشم خوبه
رتبت چند شد؟؟منطقه ی چندی/

sekai

New member
خیلی ممنون از راهنماییاتون. پرستاری بازار کارش عالیه ولی کارش سخته تازه نمیدونم بتونم دیدن جراحتای وخیمو تحمل کنم!ولی میگن عادی میشه برات.واسه همینش موندم.اول گفتین علوم آزمایشگاهی بعد تغذیه؟
یعنی نمره علمی علوم آزمایشگاهی بالاتر از تغذیه است؟
زیست علوم پایه است میگن کلا علوم پایه زیادی سخته

sara77

New member
منطقه 3
زیر گروه یک 6680

فک نکنم تغذیه رو بیاری اگه شانس داشته باشی علوم از رو میاری
ولی پرستاری رو هم حتما میاری با اتاق عمل
اخه علوم از واسه ارشد به بعدش رشته های تاپ داره یا اگه نشد همون کارشناسی هم میتونی کار پیدا کنی
زیست که کلا بازار کارش داغونه مگهادامه تحصیل بدی

sara77

New member
خیلی ممنون از راهنماییاتون. پرستاری بازار کارش عالیه ولی کارش سخته تازه نمیدونم بتونم دیدن جراحتای وخیمو تحمل کنم!ولی میگن عادی میشه برات.واسه همینش موندم.اول گفتین علوم آزمایشگاهی بعد تغذیه؟
پرستاری سخت هس ولی اگه کار میخای زود جذب میشی ولی من خودم شخصا پرستاری دوس ندارم یه کار.....ولی علوم از بهتره

sepid71

New member
منطقه 3
زیر گروه یک 6680

با این رتبه فقط پرستاری قبول میشی

- - - Updated - - -

اگ جراحت نمیتونی ببینی پس هوشبری و اتاق عمل رو اصلا نزن.

sepid71

New member
سلام بچه ها
اولویتت درسته بجز اخری ...پرستاری اخر اینا قرار میگیره

sekai

New member
تو انتخاب رشته سنجش تغذیه هم اومده بود واسم ولی خب آره احتمالش کمه.
علوم آز نمره علمیش بالاتر از تغذیه است یا پایین تره؟
آره پرستتاری میارم ولای از سختی کارش میترسم
یعنی تغذیه-علوم آز- اتاق عمل- پرستاری بزنم؟

solarbeh

New member
ژنتیک و بیوتکنولوژی و سلولی رشته های جذابین اما بازارکار لیسانس خوب نیس هرچند ک بازارکار هیچ رشته ای توی لیسانس خوب نیس بجز مدیریت و حسابداری و علوم ازمایشگاهی

بازار کار زیست خیلی داغونه
بچه های زیست شناسی همه برای ارشد میان تغذیه، ژنتیک و...
به نظر من: علوم آزمایشگاهی---- پرستاری---- تغذیه

sara77

New member
تو انتخاب رشته سنجش تغذیه هم اومده بود واسم ولی خب آره احتمالش کمه.
علوم آز نمره علمیش بالاتر از تغذیه است یا پایین تره؟
آره پرستتاری میارم ولای از سختی کارش میترسم
یعنی تغذیه-علوم آز- اتاق عمل- پرستاری بزنم؟
اره همین ترتیب که زدی خوبه
ولی پرستاریت که حتمیه میمونه حالا شانس داشته باشی علوم از بیاری بهتره از پرستاری

sekai

New member
راستی پرتووشناسی و پرتو در مانی هم میخواستم بزنم اینا رو قبل از علوم آز بزنم دیگه نه؟

maryam1368

New member
رشته ی رادیولوژی هوشبری اتاق عمل خیلی رشته ی خوبیه.به نظرم اول اینارو بزن بازار کارشون از علوم آز وتغذیه هم بهتره.رشته ی هوشبری استرس کاریش از اتاق عمل بیشتره ولی کارش کمتره مریض بیهوش شد میشینی تا عمل تموم شه ولی بیهوشی ها همیشه جزو اصلی تیم احیا اند هر زمانی مریض بدحال تو بیمارستان باشه کد احیا که بش کد 99 میگند پیج میشه باید سریع خودتو برسونی اون بخشی که مریض بدحاله نجاتش بدی با کمک اعضای تیم.اتاق عمل هم تا آخر کار باید سرپا باشی تا عمل تموم شه نصف کار مثل بخیه زدن رو شما باید انجام بدی.رادیولوژی هم رشته ی خیلی خوبیه

Persian-Masoud

New member
دوستان توی پیشنهاداتتون بازار کار در 6 سال آینده رو هم در نظر گرفتین؟

Rasti

New member
راستی پرتووشناسی و پرتو در مانی هم میخواستم بزنم اینا رو قبل از علوم آز بزنم دیگه نه؟[/QU

من پیشنهاد میکنم رادیوتراپی نزن چون بازارکارش داغونه! رادیولوژی بهتره اما واسه ارشد زیاد شاخه نداری! علوم و پرستاری خوبه از بعدش اصلا نترس وقتی میری تو کار انقدر تو این فکری که کارتو درست انجام بدی که ترست میریزه.

بالا