► مرغ بریـان شکم پر - پخت توسط پلاستیک نسـوز ◄

eeeeeeehsan

New member
درووووود

بار دیگر به خانه های شما اومدم با یه سری دیگه از برنامه های شف احسان،
اینبار پخت مرغ توسط پلاستیک نسوز :)))

مواد مورد نیاز:

1 عدد مرغ
1 عدد پیاز
1.5 عدد فلفل سبز
1 حب سیر
8 عدد گردو
5 عدد آلو ترش / 2 قاشق رب انار
نمک، فلفل و ادویه های مورد نظرتون
روغن زیتون بودار
1 عدد پلاستیک نسوز
30 سانت سیم مفتول
انبردست

طریقه پخت مواد شکم مرغ:
شکم پر کردن مرغ سلیقه ایه، هرچی خودتون دوست داشتید میتونید بذارید داخل مرغ.
سیر و پیاز و نصف فلفل سبز رو خرد کنید، با گردو خرد شده (نه کوبیده شده، گردو بره زیر دندون خوشمزه تره) و روغن زیتون توی تابه سرخ کنید. دم آخری قبل از اینکه سرخ بشه آلو یا رب انار بسته به سلیقتون به تابه اضافه کنید و نمک و فلفل و ادویه های مورد نظرتون رو هم اضافه کنید. من از آلو و روغن زیتون بودار استفاده کردم.

شب قبل مرغ رو توی آب نمک و فلفل و زعفران و ادویه هایی که دوست دارید مرغتون اون طعم رو بگیره بخوابونید. من چون رنگ مرغ رو همونطور دوست دارم زعفران اضافه نکردم، یکم هم ماست اضافه کردم که یکم تُردتر بشه.
قبل از پخت به مدت یک ربع مرغ رو بذارید توی آبکش تا آبش بره.

حالا مواد شکم پر رو داخل مرغ بریزید و 1 عدد فلفل سبز باقی مونده رو هم داخل مرغ قرار بدید.
با سیم مفتول و انبر دست اول در مرغ رو بدوزید که مواد بیرون نیاد، بعد هم پاهای مرغ رو بهم دیگه ببندید، چون مرغ موقع پخت باد کرده و پاهای مرغ ممکنه پلاستیک رو سوراخ کنه.

الآن دیگه میتونید مرغ رو داخل پلاستیک بذارید و در پلاستیک رو ببندید و داخل فر قرار بدید.

چند نکته:
قبل از داخل فر قرار دادن روی پلاستیک رو چندتا سوراخ ریز کنید، چون مرغ بخار می کنه و ممکنه پلاستیک بترکه.
مرغ داخل پلاستیک اصلن نباید زیر و رو بشه، چون آب مرغ میریزه کف فرتون.
حرارت رو اول بذارید زیر مرغ بعد روی مرغ، چون روش زودتر برشته میشه.
مرغ واسه اینکه خوب جا بیافته و همچنین خوب 4 طرفش برشته بشه باید 2 ساعت با دمای 200 درجه پخته بشه. دماتون کمتر بیشتر بود خودتون تایمش رو بیشتر کمتر کنید.

اسم پلاستیک نسوز: prime plast - furn torbasi
انواع مختلفی تو باز هست، همشون خوبن. قیمت هم دو سه هزار تومن بیشتر نیست. 8 عدد هم داخلشه، یعنی 8تا مرغ میشه باهاش پخت.
بهتون قول میدم طعم متفاوتی از مرغ رو تجربه می کنید
392619_flowerysmile.gif

zzz_(5).JPG

zzz_(7).JPG

هانیه

Well-known member
تحول در دنیای اشپزی با احسان شف......خدایا یعنی اینا کارای یک پسر......؟؟؟؟؟؟؟...من خودم البته مرغ شکم پر دوست ندارم چون تو یک مهمونی که از بیرون سفارش داده بودند غذاهارو بودش...ومتاسفانه خوب نپخته بود....:whistle:.....امیدوارم با این مدل اوکی بشه مرغ ...

eeeeeeehsan

New member
تحول در دنیای اشپزی با احسان شف......خدایا یعنی اینا کارای یک پسر......؟؟؟؟؟؟؟...من خودم البته مرغ شکم پر دوست ندارم چون تو یک مهمونی که از بیرون سفارش داده بودند غذاهارو بودش...ومتاسفانه خوب نپخته بود....:whistle:.....امیدوارم با این مدل اوکی بشه مرغ ...

همه که من نیستند هانیه
02.gif

امتحـان کن حتمن پسندت میشه، چون مرغ تو آب و روغن خودش پخته میشه، هم سالمه هم گوشتش تر و خوش عطر و بو.

mexin

Well-known member
خب طریقه درست کردن مرغ شکم خالی رو هم بگیم دیگه ....

همون دستورات بالای آقا احسان ولی اینبار دیگه شکم مرغ رو از اون جور چیزا پر نکنید دیگه ...هزینه تون هم کم میشه بله ..اینم نتیجه ...
برید خوش باشید ..

عکس شماره 2 مرغ آقا احسان را با شکم خالی تصور نمایید....:tonguesmiley:

- - - Updated - - -

خب طریقه درست کردن مرغ شکم خالی رو هم بگیم دیگه ....

همون دستورات بالای آقا احسان ولی اینبار دیگه شکم مرغ رو از اون جور چیزا پر نکنید دیگه ...هزینه تون هم کم میشه بله ..اینم نتیجه ...
برید خوش باشید ..

عکس شماره 2 مرغ آقا احسان را با شکم خالی تصور نمایید....:tonguesmiley:

baran71

New member
:rose::rose:

- - - Updated - - -

:33: چرا مرغو از پلاستیک در اوردی انقدر بهم ریخته اس

eeeeeeehsan

New member
:rose::rose:

- - - Updated - - -

:33: چرا مرغو از پلاستیک در اوردی انقدر بهم ریخته اس

این مرغ نیم ساعت بیشتر پخته شده. دم ناهار بابا کاری پیش اومد رفت بیرون، منم با دمای 150 درجه گرم نگهش داشتم تا بیاد.
بعد اگه مرغ خوب پخته بشه و تو آب و بخارش جا بیافته این شکلی میشه، کاریش نمیشه کرد. عوضش طعمش فوق العادست :)))

آسمون

New member
من واقعا نمیدونم چی باید بگم!!!هی میگفتی مرغ درست کردنت عالیه ها باورنمیکردیم...
فقط میدونم دیگه وقتشه آستین بالابزنم واست پسرم:)
اینم میذارم جو سنگین نگاه های متعجب به احسان عوض بشه...

ﭼﻨﺪﻭﻗﺖ ﭘﯿﺶ ﺩﺧﺘﺮ همسایه ﺩﺍﺷﺖ ﻣﺮﻍ ﭘﺎﮎ ﻣﯿﮑﺮﺩ
ﺑﻬﺶ ﻣﯿﮕﻢ ﭼﺮﺍ ﺍﯾﻨﻘﺪ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﻏﻪ ﭼﺮﺑﯽ ﺩﺍﺭﻩ؟
ﻣﯿﮕﻪ ﻣﺮﻏﺎﯼ ﻣﺎﺩﻩ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺍﯾﻨﺠﻮﺭﯾﻦ !!!!!
ﺁﺧﻪ ﻣﮕﻪ ﻣﺮﻍ ﻧﺮ هم ﺩﺍﺭﯾﻢ !

الهی العفو
الهی العفو
الهی العفو

رفع اسپم: با اجازه کارشناس محترم برنامه:واسه مواد داخلش ززشک و یک مقدار جزئی سبزیجات معطر و اگه نبود جعفری هم بریزین...البته به قول احسان مواد داخلش سلیقه ای هس...اما این دوتا عطرو طعمشو بهترمیکنن.
یه سوال؟محل فروش این پلاستیکا سوپرمارکت هس؟

آخرین ویرایش:

Leyenda

Well-known member
به به...اقایون آشپز..
استاد میشه تو هواپز هم درستش کرد؟؟

sepid71

New member
:5::5::5:

باریک ب تو احسان
!

بقیه پسرا یاد بگیرن ایشششششششششششش:65d6a5d6s:

eeeeeeehsan

New member
من واقعا نمیدونم چی باید بگم!!!هی میگفتی مرغ درست کردنت عالیه ها باورنمیکردیم...
فقط میدونم دیگه وقتشه آستین بالابزنم واست پسرم:)
اینم میذارم جو سنگین نگاه های متعجب به احسان عوض بشه...

ﭼﻨﺪﻭﻗﺖ ﭘﯿﺶ ﺩﺧﺘﺮ همسایه ﺩﺍﺷﺖ ﻣﺮﻍ ﭘﺎﮎ ﻣﯿﮑﺮﺩ
ﺑﻬﺶ ﻣﯿﮕﻢ ﭼﺮﺍ ﺍﯾﻨﻘﺪ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﻏﻪ ﭼﺮﺑﯽ ﺩﺍﺭﻩ؟
ﻣﯿﮕﻪ ﻣﺮﻏﺎﯼ ﻣﺎﺩﻩ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺍﯾﻨﺠﻮﺭﯾﻦ !!!!!
ﺁﺧﻪ ﻣﮕﻪ ﻣﺮﻍ ﻧﺮ هم ﺩﺍﺭﯾﻢ !

الهی العفو
الهی العفو
الهی العفو

رفع اسپم: با اجازه کارشناس محترم برنامه:واسه مواد داخلش ززشک و یک مقدار جزئی سبزیجات معطر و اگه نبود جعفری هم بریزین...البته به قول احسان مواد داخلش سلیقه ای هس...اما این دوتا عطرو طعمشو بهترمیکنن.
یه سوال؟محل فروش این پلاستیکا سوپرمارکت هس؟

مرغ ماده :25r30wi:
آره زرشک و سبزیجات هم خوبه، من هربار یه چیزی میریزم داخلش، دفعه قبل بادمجون گذاشتم داخلش :black_eyed:
آره سوپر مارکتا دارن، منتها برو فروشگاه رفاه یا زنجیره ای که چون بزرگترن حتمن داشته باشن، چون اکثر سوپرمارکتا ندارن.

پس خوب شد، دیگه از این به بعد منو دست کم نمیگیری :)))

eeeeeeehsan

New member
به به...اقایون آشپز..
استاد میشه تو هواپز هم درستش کرد؟؟

آره میشه، چرا که نه. بستگی داره سایزش چقدر باشه، اگه سایز هواپزتون کوچیک باشه چون پلاستیک داره مشکل ایجاد میشه.
درسته نسوزه ولی حرارت مستقیم آبش می کنه من امتحان کردم. به دیوارش نچسبه حله..

:5::5:

باریک ب تو احسان
!

بقیه پسرا یاد بگیرن ایشششششششششششش:65d6a5d6s:

مرسی
185819_jgs6fgek4jq31ths.gif

بالا