خودمـــونی مدیریت بهداشت و درمان

N@RVIN

Well-known member
سلام دوستای عزیز :riz304:

خوش اومدیـــــــــــــــــــن :riz304:

خواستم که یه جایی داشته باشیم که اگر حرفی ، درد دلی بود اینجا در موردش صحبت کنیم امیدوارم که حضورتون سبز باشه

همینطور با توجه به مشکلاتی که در مورد بازار کار رشته مون وجود داره در موردش تبادل نظر کنیم شاید کاری از دستمون براومد!!!

[URL=http://8pic.ir/] [/URL]​

N@RVIN

Well-known member
متاسفانه سازمان تامین اجتماعی طبق معمول تو آزمون استخدامیشون همه ی رشته های مدیریت رو گذاشتن جز رشته ی مدیریتی که واقعا مرتبط با سازمان بهداشتی و درمانی تامین اجتماعیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شاید این بخاطر اینکه سالها پیش یک اساسنامه ای تنظیم شده و الان هیچ بازنگری درش نمیشه

و اگه اینطور باشه خب حداقل یک پیشنهادی ، یک حرکتی از طرف صنف مدیریت بهداشت و درمان باید انجام بشه! دیگه این حداقل کاریه که میشه کرد

hassan.n

New member
با سلام
رشته مدیریت بهداشت و درمان تو ایران ردیف استخدامی ندارد و این رشته برای کسانی که تو مراکز درمانی ، بیمارستان ها و سازمان های بیمه گر شاغل هستند مناسب است . اگر کسی شاغل نباشد به امید این که با این رشته می خواهد جذب مراکز دولتی شود و به زبان ساده با مدرک رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی جذب بازار کار شود ، مطمئن باشد با مشکلات زیادی دست به گریبان خواهد بود و توصیه من به کسانی که شاغل نیستند اگه می خواهند رشته مدیریت را انتخاب نمایند حتماً کارشناسی یا کارشناسی ارشد را مدیریت بازرگانی انتخاب نمایند که بازار کارش در تمام آزمون های استخدامی اعم از بانک ها ، مراکز درمانی ، بیمارستان ها و سازمان های بیمه گر و خیلی های دیگر وجود دارد. تو ایران هدف از تحصیل پیدا کردن شغل مناسب است پس بهتر است علایق را کنار بگذاریم و الویت را بازار کار قرار بدیم . اگر کسی لیسانس مدیریت بهداشت و درمان دارد منطقی ترین روش آن است که کارشناسی ارشد را مدیریت بازرگانی را انتخاب نماید .

دانلود دغدغه‌های دانشجویان رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی؛ رشته مدیریت ردیف استخدامی ندارد 2014 jpg

farii

New member
آره متاسفانه امسالم رشته ما جزء اون رشته ی درخواستی تامین اجتماعی نبود..یادمه سال آخر دوره کارشناسیمون هم تامین اجتماعی یه آزمون استخدامی گذاشت که رشته ما جزش نبود مام همون سال رییس دانشگاه رو دعوت کردیم دانشکده و با کلی دلیل و منطق براشون توضیح دادیم که رشته ما خیلی مرتبط تره با تامین اجتماعی تا رشته هایی مثه مدیریت صنعتی یا بازرگانی حتی واحدای درسی این رشته هارم با رشته خودمون مقایسه کردیم ایشونم به ظاهر توجیه شدن که با وزارت صحبت کنن ولی بازم اتفاقی نیفتاد!

farii

New member
من فکر میکنم این از فلاکت وزارت بهداشته که خودش هزینه میکنه تو یه رشته ای فارغ التحصیل میده بیرون بعدم نیروهاش رو از یه وزارت دیگه برمیداره!

N@RVIN

Well-known member
درسته فری جان ولی جدای از اینا بخاطر تنبلی یکسری کارشناسه که نمیان اساسنامه رو بازنگری کنن و تو هر استخدامی همون موارد قبلی رو برای هر پست سازمانی میدن بیرون

یکی باید بهشون یادآوری کنه! از یه جایی باید اعتراض بشه

من دانشگاه خودمون دنبالشم حداقل برای آیندگان ..ار ازین سری ک گذشت

تو سایت خود تامین اجتماعی هم نظر گذاشتم ولی تایید نشد!!!

mahan72

New member
سلام . من دانشجوی کارشناسی اتاق عمل هستم وتا چندوقت پیش قصد داشتم کنکورارشد تغذیه شرکت کنم ولی با توجه به اینکه قبول شدن در ان سخت هست دو دل هستم چیکار کنم از طرفی مشاوری رشته مدریت خدمات بهداشتی و درمانی را به من معرفی کرد که به نظرم قبول شدنش راحت تر هست .من هدفم از رفتن به رشته تغذیه مطب زدن بود حالا واقعا نمیدونم درامد و سود مطب زدن برای رشته تغذیه چقدره و اصلا ارزش داره این همه بخونیم برای تغذیه یا نه از طرفی در مورد بازار کار رشته مدریت واقعا شک دارم این رشته فعلا ردیف استخدامی نداره و نمیدونم اگه ارشد این رشته را بخونم میتونم با توجه به این که لیسانس اتاق عمل دارم حتما کاری مرتبط با ان پیدا کنم یا نه. چون هدف من اینه که یه شیف در اتاق عمل کار کنم و یه شغل دوم هم داشته باشم که بین تغذیه و مدریت شک دارم و به هر دو رشته علاقه دارم و دوست دارم تو هر رشته ای رفتم تا دکترا ادامه تحصیل بدم . به نظرتون با مطب زدن با رشته تغذیه میشه درامد و اینده بهتری داشت و یا با رفتن به رشته مدریت و خواندن ارشد و احتمالا دکترای این رشته؟ عاجزانه ازتون خواهش میکنم از بین دو رشته تغذیه و مدریت خدمات بهداشتی و درمانی رشته بهتر را با دلیل به من معرفی کنید

N@RVIN

Well-known member
سلام . من دانشجوی کارشناسی اتاق عمل هستم وتا چندوقت پیش قصد داشتم کنکورارشد تغذیه شرکت کنم ولی با توجه به اینکه قبول شدن در ان سخت هست دو دل هستم چیکار کنم از طرفی مشاوری رشته مدریت خدمات بهداشتی و درمانی را به من معرفی کرد که به نظرم قبول شدنش راحت تر هست .من هدفم از رفتن به رشته تغذیه مطب زدن بود حالا واقعا نمیدونم درامد و سود مطب زدن برای رشته تغذیه چقدره و اصلا ارزش داره این همه بخونیم برای تغذیه یا نه از طرفی در مورد بازار کار رشته مدریت واقعا شک دارم این رشته فعلا ردیف استخدامی نداره و نمیدونم اگه ارشد این رشته را بخونم میتونم با توجه به این که لیسانس اتاق عمل دارم حتما کاری مرتبط با ان پیدا کنم یا نه. چون هدف من اینه که یه شیف در اتاق عمل کار کنم و یه شغل دوم هم داشته باشم که بین تغذیه و مدریت شک دارم و به هر دو رشته علاقه دارم و دوست دارم تو هر رشته ای رفتم تا دکترا ادامه تحصیل بدم . به نظرتون با مطب زدن با رشته تغذیه میشه درامد و اینده بهتری داشت و یا با رفتن به رشته مدریت و خواندن ارشد و احتمالا دکترای این رشته؟ عاجزانه ازتون خواهش میکنم از بین دو رشته تغذیه و مدریت خدمات بهداشتی و درمانی رشته بهتر را با دلیل به من معرفی کنید

سلام

البته من قبلا با پیام خصوصی نظر خودمو بهتون گفتم

اما در کل خواستم اینجا اضافه کنم که قبولی از ارشد مدیریت هم آسون نیست به هر حال ضرفیت رشته ی مدیریت هم مثل سایر رشته های وزارت بهداشت محدوده و علاوه بر سختی که هر درس در جایگاه خودش داره این مورد هم باعث میشه قبول شدن ازش به اون راحتی هم که فکر میکنید نباشه حتی برای کسانی که رشته ی بیسشون مدیریته

بهرحال امیدوارم انتخاب صحیحی داشته باشین و موفق باشین:
rose:

farii

New member
با سلام
رشته مدیریت بهداشت و درمان تو ایران ردیف استخدامی ندارد و این رشته برای کسانی که تو مراکز درمانی ، بیمارستان ها و سازمان های بیمه گر شاغل هستند مناسب است . اگر کسی شاغل نباشد به امید این که با این رشته می خواهد جذب مراکز دولتی شود و به زبان ساده با مدرک رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی جذب بازار کار شود ، مطمئن باشد با مشکلات زیادی دست به گریبان خواهد بود و توصیه من به کسانی که شاغل نیستند اگه می خواهند رشته مدیریت را انتخاب نمایند حتماً کارشناسی یا کارشناسی ارشد را مدیریت بازرگانی انتخاب نمایند که بازار کارش در تمام آزمون های استخدامی اعم از بانک ها ، مراکز درمانی ، بیمارستان ها و سازمان های بیمه گر و خیلی های دیگر وجود دارد. تو ایران هدف از تحصیل پیدا کردن شغل مناسب است پس بهتر است علایق را کنار بگذاریم و الویت را بازار کار قرار بدیم . اگر کسی لیسانس مدیریت بهداشت و درمان دارد منطقی ترین روش آن است که کارشناسی ارشد را مدیریت بازرگانی را انتخاب نماید .

دانلود دغدغه‌های دانشجویان رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی؛ رشته مدیریت ردیف استخدامی ندارد 2014 jpg

ردیف استخدامی که داره منتها فقط تو آزمونهای خود وزارت بهداشت اتفاقا تو آخرین آزمون وزارت بهداشت فقط رشته مدیریت بهداشت و درمان رو میخواستن..درسته که بقیه گرایشهای مدیریتی ردیف استخدامیشون بیشتره اما فارغ التحصیلاشونم چند برابر رشته ماست،ضمن اینکه تو آزمونهای استخدامی معمولا کارشناس مدیریت بازرگانی صنعتی مالی و ... رو میخوان نه کارشناس ارشد؛ بنابراین الان تغییر رشته زیاد چیزی رو عوض نمیکنه برای ما،چند نفر از دوستا و هم کلاسی های من رشته شون رو عوض کردن و فوق مدیریت بازرگانی و مالی رو خوندن ولی الان هم چنان بیکارن و پشیمون شدن از اینکه از یه شاخه به شاخه دیگه ای رفتن..

آخرین ویرایش:
بالا