مطالعه گروهی رشته تغذیه ویژه کنکور ارشد 94

solarbeh

New member
سلام دوستان، امیدوارم بتوانیم جهت موفقیت همدیگه، همکاری لازم رو داشته باشیم.
اهداف تاپیک:
1- ایجاد انگیزه بین بچه ها
2- استفاده از تجربیات قبول شدگان کنکور ارشد 93
3- آگاهی از منابع مهم واسه کنکور
4- گزارش روزانه یا هفتگی درس خواندن
5- برنامه ریزی گروهی
مهمترین هدف: افزایش صد در صدی قبولی بچه های انجمن در کنکور 94، نسبت به قبولی های ارشد 93

solarbeh

New member
بچه ها یک تاپیک دیگه هم برای ارشد 94 ایجاد شده
ولی نه عنوانش معلوم بود و نه اهداف، من این تاپیک رو ایجاد کردم که هدف و عنوان مشخص باشه
اگر مدیران عزیز آقا نوتر و نگار خانم تایید کردند، با انرژی ادامه می دیم، اگر هم موافقت نکردند، کنسل می شه

solarbeh

New member
دوستان هدف ما، قبولی در کنکور ارشد 94 است، برای رسیدن به هدف ما باید برنامه ریزی علمی و پشتکار داشه باشیم.
قبل از شروع خواندن باید:
1- منابع مشخص بشه
2- برنامه ریزی واسه خواندن
3- مکان خواندن

solarbeh

New member
به نظر من، اگر راههای رسیدن به قبولی در کنکور ارشد 94 رو 100 بگیریم،
30 درصدش مربوط می شه به، انتخاب منبع درست
20 درصد، برنامه ریزی و روش خواندن
10 درصد، مکان خواندن
40 درصد، تلاش و پشتکار فرد

solarbeh

New member
ممنون از نوتر عزیز که مایه دلگرمی ما هستند، و خداییش از هیچ کمکی دریغ نکردند.

solarbeh

New member
راه های ایجاد انگیزه:
1- مطالعه گروهی در انجمن
2- ارتباط با قبولی های ارشد
3- بحث درسی با رقبا
4- گذاشتن عکس از دانشگاه و دانشکده مورد علاقه، در محل مطالعه
5- توکل به خدا
6- باور داشتن توانایی های خود
و...

M@RY@M

New member
خیلی از این خوشم اومد...

انشالله که هرکس تلاششو درحد توانش انجام بده,موفق بشه..البته با توکل به خدا!
:smilies-azardl (113

86576630393196355476.jpg

ketabsabz

Well-known member
سلام solarbeh

آفرین به انگیزت اگه با همین انرژی که الان داری پیش بری حتما موفق میشی

من امسال کنکور دادم ولی خب احتمالش خیلی کمه که قبول شم اونم بین الملل :sad:

مطالعه گروهی خیلی خوبه در صورتی که بچه ها بیان و به همدیگه روحیه بدن و با هم مشارکت کنن برا بررسی سوالات تغذیه و فیزیو و ...
و یه نظری هم دارم اینه که گزارش روزانه سخت هس و بعضی از بچه ها ممکنه نتونن روزانه بیان پس بهتره هر چند روز یک بار یا هفتگی باشه
نکته بعدی راجع به برنامه ریزی هس که تو هر شخصی متفاوته و با یک نوع برنامه خاص احساس راحتی میکنه و به نظرم هر کس میتونه برنامه خودشو داشته باشه و اینجا براش محلی برای افزایش انگیزه و رقابت دوستانه باشه

در هر صورت منم هستم

آخرین ویرایش:

pashmak

New member
سلام وای چه عالی چقدر خوب شروع کردی
عکس دانشگاه گذاشتی دلمون اب کردی
خدا کنه منم امسال خوب بخونم بیام گزارش بدم
به امید موفقیت

solarbeh

New member
به نظر من برنامه باید علمی باشه، من برای کنکور امسال بدترین برنامه رو داشتم، من از اول مهر روزی حداقل 10 ساعت درس می خوندم، بعد از عید شاید به 15 یا بیشتر هم می رسید، ولی برنامه ام به این صورت بود، اول بیوشیمی دکتر رضا محمدی رو خوندم، بعد فیزیو گایتون، بعد تغذیه سنا، زبان هم تافل و 1100 و 504 خوندم، تا عید بیو، فیزیو تمام شد، تا اردیبهشت تغذیه، بعد که برگشتم مرور بیوشیمی، دیدم هیچی یادم نیست، فیزیو و تغذیه هم به همین صورت

solarbeh

New member
من به این نتیجه رسیدم، برنامه باید روزانه باشه، آخر شب مطالب مرور بشه
هر فصل که خوندیم بلافاصله تست هاش کامل کار بشه، چون هم با نحوه سوال دادن آشنا میشی و هم مطالب میرن تو حافظه بلند مدت
به نظر من مرور باید به این صورت باشه
هر شب------ 1 ساعت مرور مطالبی که در طول روز خوانده شده
هر هفته----- 1روز مرور مطالبی که در 6 روز خوانده شده
هر ماه------- 1 هفته مرور مطالبی که در طول 3 هفته خوانده شده
دیگه به مرور ایمان دارم

solarbeh

New member
بچه ها به جز کتاب سبز و پشمک کسی نیست تو این انجمن؟
خب نظر بدید، اگر ایده یا برنامه خاصی دارید، بگید استقبال می کنیم.

نوتر

New member
بچه ها به جز کتاب سبز و پشمک کسی نیست تو این انجمن؟
خب نظر بدید، اگر ایده یا برنامه خاصی دارید، بگید استقبال می کنیم.

solarbeh جان برای این تاپیک باید یکم صبرت زیاد باشه. مطئنا این تاپیک در آینده صدها صفحه جلو خواهد رفت. فعلا تابستونه و ماه رمضون. ملت تو فاز درس خوندن نیستن.ولی بعدا بیشتر و بیشتر خواهد شد:rose:

آخرین ویرایش:

بابک 1359

New member
یه آمار کوچیکی هم من بدم واسه کسایی که میخوان واسه سال بعد ارشد بخونن
اینا پراکندگی سوالای ارشد از سال 80 تا 91 هست ( 12 سال ) . مال سال 92 و 93 رو خودتون بهش اضافه کنید :

روماتوئیدی 5 /قلب 50 /ورزش 19/ تغذیه در جامعه7 /آب الکترولیت 5 / هضم و جذب 7/ استرس متابولیک 6 /دیابت 21/ LBW 5 /
داده های آزمایشگاهی 2 /بارداری شیردهی 16 / انرژی 33 اختلالات روانی 1 / کلیه 17 / گوارش 31 / ژنومیک تغذیه 2 / نوزادی کودکی نوجوانی 16/ CHO 16 / تیروئید 0 / کبد 17 / ایدز 2 / کنترل وزن 34 /
بزرگسالی سالمندی 17/ Pro 31 / عقب ماندگی ذهنی تکاملی 0 /
اختلالات متابولیک 7 /آلرژی 8 / اختلالات خوردن 3 / بررسی وضعیت رژیمی 17 / Fat 43 / عصبی 10 / کم خونی 12 / استخوان 7 / تداخل 23 ویتامین 74 / ریوی 4 / سرطان 10 / دندان 4 / PN-EN 8 / مینرال 63

این اعداد البته تقریبی هست . چون جمع اینا میشه حدود 660 تا و تعداد سوالات تو این 12 سال 720 تاست . ولی یه دید کلی به آدم میده . من اون بخشایی رو که سوال بیشتر داشت رو از کتاب خوندم بقیه رو خلاصه کردم که اون آخرا وقتمو نگیره .
البته اینم باید توجه کنید که سوالا جدیدا غیرقابل پیش بینی هم شده . مثلا امسال از بخش PN-EN که تو 12 سال 8 تا سوال داده بودن یدفه امسال 6 تا سوال دادن . ولی بازم این آمار یه دید کلی به آدم میده که چکار باید کرد .
این تجربه من بود من ازش استفاده کردم گفتم شاید بدردتون بخوره
موفق باشید

اضافه شده توسط نوتر باز اجازه آقا بابک:
بابک 1359: رتبه 1 کشوری علوم بهداشتی در تغذیه-1393

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahsaa

negar91

New member
بچه ها یک تاپیک دیگه هم برای ارشد 94 ایجاد شده
ولی نه عنوانش معلوم بود و نه اهداف، من این تاپیک رو ایجاد کردم که هدف و عنوان مشخص باشه
اگر مدیران عزیز آقا نوتر و نگار خانم تایید کردند، با انرژی ادامه می دیم، اگر هم موافقت نکردند، کنسل می شه
عالیه براتون آرزوی موفقیت دارم :(40):

solarbeh

New member
یه آمار کوچیکی هم من بدم واسه کسایی که میخوان واسه سال بعد ارشد بخونن
اینا پراکندگی سوالای ارشد از سال 80 تا 91 هست ( 12 سال ) . مال سال 92 و 93 رو خودتون بهش اضافه کنید :

روماتوئیدی 5 /قلب 50 /ورزش 19/ تغذیه در جامعه7 /آب الکترولیت 5 / هضم و جذب 7/ استرس متابولیک 6 /دیابت 21/ LBW 5 /
داده های آزمایشگاهی 2 /بارداری شیردهی 16 / انرژی 33 اختلالات روانی 1 / کلیه 17 / گوارش 31 / ژنومیک تغذیه 2 / نوزادی کودکی نوجوانی 16/ CHO 16 / تیروئید 0 / کبد 17 / ایدز 2 / کنترل وزن 34 /
بزرگسالی سالمندی 17/ Pro 31 / عقب ماندگی ذهنی تکاملی 0 /
اختلالات متابولیک 7 /آلرژی 8 / اختلالات خوردن 3 / بررسی وضعیت رژیمی 17 / Fat 43 / عصبی 10 / کم خونی 12 / استخوان 7 / تداخل 23 ویتامین 74 / ریوی 4 / سرطان 10 / دندان 4 / PN-EN 8 / مینرال 63

این اعداد البته تقریبی هست . چون جمع اینا میشه حدود 660 تا و تعداد سوالات تو این 12 سال 720 تاست . ولی یه دید کلی به آدم میده . من اون بخشایی رو که سوال بیشتر داشت رو از کتاب خوندم بقیه رو خلاصه کردم که اون آخرا وقتمو نگیره .
البته اینم باید توجه کنید که سوالا جدیدا غیرقابل پیش بینی هم شده . مثلا امسال از بخش PN-EN که تو 12 سال 8 تا سوال داده بودن یدفه امسال 6 تا سوال دادن . ولی بازم این آمار یه دید کلی به آدم میده که چکار باید کرد .
این تجربه من بود من ازش استفاده کردم گفتم شاید بدردتون بخوره
موفق باشید

اضافه شده توسط نوتر باز اجازه آقا بابک:
بابک 1359: رتبه 1 کشوری علوم بهداشتی در تغذیه-1393
ممنون بابک 1359 عزیز

بالا