تاثیر معدل در رتبه و نیز ترتیب انتخاب ها در قبولی کنکور ارشد

biosta

Well-known member
سلام

... رتبه خوبی نداره؛ کسی هم توی اون رشته تخصص و اطلاعات بالایی نداشت که جواب من رو بــده...

مجاز شده و میخواد 100% قبــول بشه. باید چطوری اولویت ها رو پر کنــه؟

ممنون میشم کمک کنید.

همه ی دانشگاه ها را به ترتیبی که مناسب می داند انتخاب کند
ترتیب انتخاب ها در قبولی یا عدم آن تاثیری ندارد
عدم انتخاب دانشگاهی میتونه در قبولی تاثیر بگذارد .

تاثیر معدل
دو نفری که دقیقا" نمره ی 134 آوردن اما رتبه های 57 و 56 کسب می کنند
تفاوت رتبه این دو به خاطر نمره ی معدلی هست که برای کنکور در موقع ثبت نام اعلام کردند
دو نفر که نمره ی یکسانی دارند برای رتبه گذاری که کدام 57 و کدام 56 بشود به معدل ها توجه می شود که نهایتا" منظورم این هست که
معدل در تاثیر گذارترین حالت ممکن میتونه سه تا رتبه ی شخص رو تغییربده
چون در حدودی از رتبه
مثلا" بین رتبه ی های 30 تا 100 هر سه نفر یک نمره را دارند .
به طور کلی
تراکم برای رتبه های کمتر از 30 کمتر است
و برای رتبه های بالاتر از 100 بیشتر هست
مثلا" از رتبه ی 50 شخص رو به رتبه 53 ببره و بیشتر از این تاثیر ندارد برخلاف وزارت علوم که 20 در صد رتبه تحت تاثیر معدل هست .

biosta

Well-known member
وضعیت نفر اول که بالاترین نمره را دارد مشخص می شود و بعد جهت بررسی قبولی یا عدم قبولی نفرات بعدی اقدام می شود
دو داوطلب را در نظر بگیرید که رتبه های 100 و 101 آورده اند و ظرفیت مابقی شهر ها پر شده و شهر a فقط یک نفر ظرفیت باقی مانده دارد
داوطلب رتبه ی 100 شهر a را در آخرین انتخابش گذاشته
داوطلب رتبه ی 101 شهر a را در اولین انتخابش گذاشته
داوطلب رتبه 100 در شهر a قبول می شود چرا که رتبه ای بهتره آورده و ترتیب انتخاب ها تاثیری در قبولی نخواهد داشت .

سال 91 رتبه ی ارشد من با نمره 134 /57 شد
داوطلبی دیگر هم دقیقا" با همین نمره 134 رتبه ی 56 شد
وقتی نمرات داوطلبان با یکدیگر برابر باشد معدل ترتیب داوطلبانی که نمرات برابر دارند را می چیند .

asalmasal

New member
وضعیت نفر اول که بالاترین نمره را دارد مشخص می شود و بعد جهت بررسی قبولی یا عدم قبولی نفرات بعدی اقدام می شود
دو داوطلب را در نظر بگیرید که رتبه های 100 و 101 آورده اند و ظرفیت مابقی شهر ها پر شده و شهر a فقط یک نفر ظرفیت باقی مانده دارد
داوطلب رتبه ی 100 شهر a را در آخرین انتخابش گذاشته
داوطلب رتبه ی 101 شهر a را در اولین انتخابش گذاشته
داوطلب رتبه 100 در شهر a قبول می شود چرا که رتبه ای بهتره آورده و ترتیب انتخاب ها تاثیری در قبولی نخواهد داشت .

سال 91 رتبه ی ارشد من با نمره 134 /57 شد
داوطلبی دیگر هم دقیقا" با همین نمره 134 رتبه ی 56 شد
وقتی نمرات داوطلبان با یکدیگر برابر باشد معدل ترتیب داوطلبانی که نمرات برابر دارند را می چیند .

سلام بیو ممنون بابت کمک ها ای که بهم کردی.تو روزای اخر بهم انرزی دادی.مرسی.تقریبا به قبولی نزدیکم.و یکی از دلایلش شما هستی

بچه ها سرعت افزایش تعداد ایمیل های اعتراضی به دکتر هاشمی کم شده.خواهشا هر کسی هنوز اقدام نکرده از طریق آدرس زیر برای ایشون پیام اعتراضی بگذاره.حتی به افراد خانواده هم بگید با ایمیل هاشون اینجا پیام بذارن

دکتر سید حسن هاشمی-بانک ایده

رها93

New member
دوستان عزیزم یه مساله دیگه
اینبار بر خلاف سالهای گذشته بین الملل نداریم و جاش ظرفیت مازاد دادن و همون طور که دیدید امسال حرفی ازینکه اگه قبول بشید و مازاد رو نرید میتونید کنکور 94 شرکت کنید نبود! دقیقا ضوابطی مثل دوره روزانه شرح داده شده! حتی مصاحبه که برای این بیشتر بود تا کسایی که توانایی مالی دارن انتخاب بشن حذف شده و مجددا مثل روزانه به ترتیب رتبه قبول میشن!چون اینجوری جلوی کسایی که الکی پولی انتخاب میکردن و نمیرفتن گرفته میشه
لطفا درین مورد خوب فکراتونو بکنید تا پشیمونی نداشته باشید
الان چند روزه دغدغه فکری دوستم همین مساله شده نمیدونه انتخاب بکنه یا نه!!!

Y77

New member
دوستان عزیزم یه مساله دیگه
اینبار بر خلاف سالهای گذشته بین الملل نداریم و جاش ظرفیت مازاد دادن و همون طور که دیدید امسال حرفی ازینکه اگه قبول بشید و مازاد رو نرید میتونید کنکور 94 شرکت کنید نبود! دقیقا ضوابطی مثل دوره روزانه شرح داده شده! حتی مصاحبه که برای این بیشتر بود تا کسایی که توانایی مالی دارن انتخاب بشن حذف شده و مجددا مثل روزانه به ترتیب رتبه قبول میشن!چون اینجوری جلوی کسایی که الکی پولی انتخاب میکردن و نمیرفتن گرفته میشه
لطفا درین مورد خوب فکراتونو بکنید تا پشیمونی نداشته باشید
الان چند روزه دغدغه فکری دوستم همین مساله شده نمیدونه انتخاب بکنه یا نه!!!

متن دفترچه:(دولتی عادی منظور روزانه هست)
6- كساني كه در آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي سال 93 )سال تحصيلی 93- 94
شركت نموده و در دانشگاه دولتی عادی پذيرفته شوند، در صورت عدم ثبت نام و یا پس از ثبت
نام در دانشگاه از ادامه تحصيل انصراف دهند، مجاز به شركت در آزمون سال 94 )سال تحصيلي
94 95 ( نميباشند ، بديهي است در صورت محرز شدن عدم رعايت اين امر، داوطلب متخلف -
محسوب شده و به هئيت بدوي رسيدگي تخلفات آزمونها معرفي خواهد شد

l.rhb

New member
سلام...بچه ها میشه منو توی انتخاب محل تحصیلم راهنمایی کنید؟
من رتبه آناتومیه 56 آوردم.مایلم انتخاب اولم اهواز باشه چون محل زندیگی ام هستش...میشه با توجه به قبولیه دوستان و اطرافیانتون بگید شانس قبولیه من توی اهواز چقدره؟
از طرفی با اساتید دکترای آناتومی صحبت کردم و گفتن برای انتخاب محل تحصیل اگه رتبه خوبی داری بهتره شهرهایی رو بزنی که از لحاظ سطح علمی بالا هستند چون بعدها توی مقاطع بالاتر و دکتری توی مصاحبه و پذیرش بدردتون میخوره...حالا من میخوام بعد از اهواز ، اصفهان و شیراز رو بزنم.و بعدی ها ایلام و یاسوج و همدان و اراک و کردستان باشه...بنظرتون این انتخابم درسته؟
این دوتا سوالمو محبت کنید پاسخ بدید...مررررررسی

- - - Updated - - -

سلام...بچه ها میشه منو توی انتخاب محل تحصیلم راهنمایی کنید؟
من رتبه آناتومیه 56 آوردم.مایلم انتخاب اولم اهواز باشه چون محل زندیگی ام هستش...میشه با توجه به قبولیه دوستان و اطرافیانتون بگید شانس قبولیه من توی اهواز چقدره؟
از طرفی با اساتید دکترای آناتومی صحبت کردم و گفتن برای انتخاب محل تحصیل اگه رتبه خوبی داری بهتره شهرهایی رو بزنی که از لحاظ سطح علمی بالا هستند چون بعدها توی مقاطع بالاتر و دکتری توی مصاحبه و پذیرش بدردتون میخوره...حالا من میخوام بعد از اهواز ، اصفهان و شیراز رو بزنم.و بعدی ها ایلام و یاسوج و همدان و اراک و کردستان باشه...بنظرتون این انتخابم درسته؟
این دوتا سوالمو محبت کنید پاسخ بدید...مررررررسی

- - - Updated - - -

ناگفته نمونه که آناتومی روزانه 104 نفر پذیرش داره

- - - Updated - - -

ناگفته نمونه که آناتومی روزانه 104 نفر پذیرش داره

nikaaaa

New member
سلام دوستان یه سوال دارم :
آیا با مدرک لیسانی بیوشیمی می توان رشته ی دیگری در وزارت علوم شرکت کرد یا فقط مجاز به شرکت در علوم پایه هستم ؟ ممنون میشم جواب بدید

ساحل

New member
سلام دوستان یه سوال دارم :
آیا با مدرک لیسانی بیوشیمی می توان رشته ی دیگری در وزارت علوم شرکت کرد یا فقط مجاز به شرکت در علوم پایه هستم ؟ ممنون میشم جواب بدید

تو هر رشته ای که بخواید مجازید شرکت کنید،محدودیتی نداره

Mahshid**

New member
سلام دوستان من یه سوال دارم.پذیرش ارشد پرستاری کودکان چقده؟؟

nurse 82

New member
سلام دوستان من یه سوال دارم.پذیرش ارشد پرستاری کودکان چقده؟؟[

سلام عزیز، فکر کنم 47 نفر بود ولی یکم بیشترش کردن دقیقا نمیدونم،چون مثلن دانشگاه ایران قرار بود 8 نفر برداره ولی ده نفر شدیم بقیه شهرارو نمیدونم
یعنی تو دفترچه 8 نفر نوشته بود

shima69

New member
متن دفترچه:(دولتی عادی منظور روزانه هست)
6- كساني كه در آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي سال 93 )سال تحصيلی 93- 94
شركت نموده و در دانشگاه دولتی عادی پذيرفته شوند، در صورت عدم ثبت نام و یا پس از ثبت
نام در دانشگاه از ادامه تحصيل انصراف دهند، مجاز به شركت در آزمون سال 94 )سال تحصيلي
94 95 ( نميباشند ، بديهي است در صورت محرز شدن عدم رعايت اين امر، داوطلب متخلف -
محسوب شده و به هئيت بدوي رسيدگي تخلفات آزمونها معرفي خواهد شد

وای بچه ها این پست یعنی چی??!!!! توروخدا بگید استرس گرفتم
من پارسال ظرفیت مازاد با پرداخت شهریه قبول شدم'اما نرفتم ' فکر کردم مثل بین الملله و سال دیگه میشه دوباره کنکور بدم' مگه نه?
نکنه امسال نتونم شرکت کنم. :smiliess (2):

biosta

Well-known member
امسال می توانید شرکت کنید چون سال قبل با شهریه قبول شدید .

بالا