پیشنهاد کار به زیست شناسان و رشته های مربوط

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام دوستان احتمالا من رو میشناسید . من یکی از فعالان حوزه زیست شناسی هستم و همواره سعی میکنم تا زیست شناسی رو بیشر به عموم جامعه و به خود زیست شناسان آشنا کنم . اما اکنون این تایپیک رو راه اندازی می کنم تا از این طریق زیست شناس ها :
1)همدیگر رو بهتر بشناسن
2)مباحثی که با مشکل دارن رو با همدیگر در میان بذارن
3)اگر پیشنهاد کاری ای دارن از این طریق با یکدیگر در ارتباط باشن .

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام دوستان
همون طور که مطلع هستید من در حال شناسایی راههایی برای بهبود وضعیت زیست شناسان هستم . دوستان یه ایده ای دارم. قصد دارم یک بانک اطلاعاتی از فارغ التحصیلان بوجود بیارم ، لطفا هر کس توانایی ای داره بگه. مثلا یه نفر میتونه طراحی سایت کنه . یه نفر میتونه فضای اینترنتی رایگان برامون جور کنه. یه نفر میتونه ثبت دومین کنه. یه نفر هم میتونه بچه های زیست شناس رو دور هم جمع کنه . یه نفر میتونه کارهای ثبتی و دفتری انجام بده . یه نفر هم میتونه دوستاش رو بیاره تا عضو بشن ( هر چی تعدادمون بیشتر باشه قدرتمون هم بیشتر میشه ) . یه نفر هم فقط میتونه عضو بشه...
همون طور که جاهای مختلف گفتم من تنها توقعی که از دوستان دارم حمایت هست . به خدا یه دست صدا نداره . اگه فک کردید با بالاتر رفتن مقطع تحصیلی همه چیز صددرصد درست میشه اشتباه می کنید ( همین الان خیلی ها راهی که قراره برید رو رفتن و بیکارن ) بیایید شروع به انجام کارهای پایه ای کنیم . ما باید تشکیل گروهی بدیم تا بتونیم همه جا قدرتمندانه عمل کنیم و حرفمون رو به کرسی بشونیم .

بانک اطلاعاتی برای تمام فارغ التحصیلان هست . تمام گرایش ها ( علوم جانوری ، گیاه شناسی ، سلولی ملکولی ، میکروبیولوژی و... )
اگر کسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای غیر مرتبطی که کارشناسیش زیست شناسی بوده باشه نیز میتونه اعلام آمادگی کنه تا ان شاء الله یه گروه قدرتمند رو بوجود بیاریم . تا با امید خدا پله پله قدم های بعدی رو برداریم . یکی از برنامه های آیندمون میتونه ملاقات با استاندار یا معاونیین وی باشه تا در زمینه طرحی که بعدا اعلام خواهم کرد با ایشون صحبت کنیم . فرض کنید من قراره برم جایی و صحبت کنم اگر هزار تا امضاء داشته باشم طرف مقابلم به چشم هزار نفر به من نگاه میکنه نه یک نفر...

پس اعلام آمادگی کنید... اعلام آمادگی شما برای شکل گیری گروهمون حیاتی است .

bio88

New member
سلام دوستان احتمالا من رو میشناسید . من یکی از فعالان حوزه زیست شناسی هستم و همواره سعی میکنم تا زیست شناسی رو بیشر به عموم جامعه و به خود زیست شناسان آشنا کنم . اما اکنون این تایپیک رو راه اندازی می کنم تا از این طریق زیست شناس ها :
1)همدیگر رو بهتر بشناسن
2)مباحثی که با مشکل دارن رو با همدیگر در میان بذارن
3)اگر پیشنهاد کاری ای دارن از این طریق با یکدیگر در ارتباط باشن .

موافقم،چرا بچه های زیست نیستید!؟

mk.unknown

New member
الآن دقیقاً پیشنهاد کاریتون چیه؟ آزمایشگاه خانگی بزنیم چندتا ماده روی rat تست کنیم و بانک اطلاعاتی بزنیم؟ بعد مهمترین فاکتور یک کار یعنی درآمدش رو از کجا باید بدست بیاریم؟ خواهشاً عنوان تاپیک رو به "دعوت از زیست شناسان برای آشنایی و همکاری های احتمالی در آینده" تغییر بدید تا کاربرا به حساب آگهی استخدام الکی بازش نکنن

pedram1986

New member
سلام دوستان
همون طور که مطلع هستید من در حال شناسایی راههایی برای بهبود وضعیت زیست شناسان هستم . دوستان یه ایده ای دارم. قصد دارم یک بانک اطلاعاتی از فارغ التحصیلان بوجود بیارم ، لطفا هر کس توانایی ای داره بگه. مثلا یه نفر میتونه طراحی سایت کنه . یه نفر میتونه فضای اینترنتی رایگان برامون جور کنه. یه نفر میتونه ثبت دومین کنه. یه نفر هم میتونه بچه های زیست شناس رو دور هم جمع کنه . یه نفر میتونه کارهای ثبتی و دفتری انجام بده . یه نفر هم میتونه دوستاش رو بیاره تا عضو بشن ( هر چی تعدادمون بیشتر باشه قدرتمون هم بیشتر میشه ) . یه نفر هم فقط میتونه عضو بشه...
همون طور که جاهای مختلف گفتم من تنها توقعی که از دوستان دارم حمایت هست . به خدا یه دست صدا نداره . اگه فک کردید با بالاتر رفتن مقطع تحصیلی همه چیز صددرصد درست میشه اشتباه می کنید ( همین الان خیلی ها راهی که قراره برید رو رفتن و بیکارن ) بیایید شروع به انجام کارهای پایه ای کنیم . ما باید تشکیل گروهی بدیم تا بتونیم همه جا قدرتمندانه عمل کنیم و حرفمون رو به کرسی بشونیم .

بانک اطلاعاتی برای تمام فارغ التحصیلان هست . تمام گرایش ها ( علوم جانوری ، گیاه شناسی ، سلولی ملکولی ، میکروبیولوژی و... )
اگر کسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای غیر مرتبطی که کارشناسیش زیست شناسی بوده باشه نیز میتونه اعلام آمادگی کنه تا ان شاء الله یه گروه قدرتمند رو بوجود بیاریم . تا با امید خدا پله پله قدم های بعدی رو برداریم . یکی از برنامه های آیندمون میتونه ملاقات با استاندار یا معاونیین وی باشه تا در زمینه طرحی که بعدا اعلام خواهم کرد با ایشون صحبت کنیم . فرض کنید من قراره برم جایی و صحبت کنم اگر هزار تا امضاء داشته باشم طرف مقابلم به چشم هزار نفر به من نگاه میکنه نه یک نفر...

پس اعلام آمادگی کنید... اعلام آمادگی شما برای شکل گیری گروهمون حیاتی است .

سلام من خودم با شرکتهای طراحی سایت کار می کنم. از نظر طراحی سایت، هاست و دامین روی من می تونید حساب کنید(اونم در حد حرفه ای) هزینه شم چون قاطی سایتهای دیگه م هست چیز زیادی در نمیاد بنابراین توقع مالی بابت اینکار ندارم چون واقعا دوست دارم خلا همچین سایتی در اینترنت پر بشه

آخرین ویرایش:

sanaz alizadeh

New member
عالیه پیشنهادتون .....هر چند الان ذهنم اصلا آروم نیست واسه اون ارشد لع..... ولی اینجا رو هستم ......یکم بیشتر توضیح بدید ....الان باس فقط بگیم پایه ایم یا نه؟؟؟؟اگه خیلیای دیگه هم که باید باشن و نیستن به خاطر ناراحتیشون از چن روز پیشه که اروم نیستن .....من خودم دارم فقط ذهنمو مشغول میکنم که اروم شم ......بچه های پایه ای بودن .......اگه دوستان میخونید بیاید اینجا ......منم دقیقا یکی ام مثل شما ....شکست که چه عرض کنم.....بدجوری تو ذوق خورد .....ولی خو تویی که میتونی طوری رفتار کنی که اطرافیانت جرات نکنن چیزی بت بگن .....بلاخره باس یه کاری کنی که حرفی برا گفتن داشته باشی....بیاید اینجا شاید به کمک هم بلاخره یه چی شدیم.......

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام با اجازه جواب همه سوال ها رو یه جا میدم

1)هدف اول این است که بدونیم چند نفر زیست شناس کنار هم میتونیم جمع بشیم ( وقتی دولت ببینه تعداد زیادی فارغ التحصیل از یک رشته وجود دارن که احتیاج به کار دارن ؛ مجبوره براشون بودجه در نظر بگیره ، برنامه ریزی و مذاکره کنه مخصوصا اگر اون فارغ التحصیلا قدرت سیاسی هم داشته باشن )
2)باید بانک اطلاعاتی بزنیم تا اولا با همدیگه در ارتباط باشیم دوما کارهای صنفی رو با قدرت انجام بدیم سوما بین اعضا جهت رسیدن به اهداف تعریف شده برنامه ریزی و ایجاد اتحاد کنیم چهارما یک آمار واقعی از بیکاران و جویای کار داشته باشیم پنجما بتونیم نهادهای تخصصی برای تعریف بازار کاری برای زیست شناسان داشته باشیم ششما بتونیم با معرفی صحیح زیست شناسی و توانایی های فارغ التحصیلان جذب سرمایه گذار کنیم . مثلا فک کنید یک شرکت داروسازی قراره فلان گیاه رو که توی طب سنتی کاربرد داره رو به شکل صنعتی وارد بازار کنه ما میتونیم از کارهای آزمایشگاهی تا بازاریابیش رو انجام بدیم ...
3)کمک به تشکیل شرکت های دانش بنیان و استفاده از اعضا به عنوان نیروی تخصصی
4)انجام فعالیت های صنفی در حد کشوری
5)یکی از اهداف اصلی این هست که بریم زیر نظر یک ارگان دولتی مثل محیط زیست یا کشاورزی در آن زمان یک ارگان دولتی از ما حمایت می کند و حرف هایمان در مجلس و دولت شنیده می شود . میتونیم مثل سایر رشته ها کارهای صنفی وسیاسی انجام بدیم (مثل زیست شناسان آلمانی ، سوئدی ،انگلیسی ، آمریکایی و... ) .
پاسخ به پرسش های مطرح شده :
============================================
الآن دقیقاً پیشنهاد کاریتون چیه؟ آزمایشگاه خانگی بزنیم چندتا ماده روی rat تست کنیم و بانک اطلاعاتی بزنیم؟ بعد مهمترین فاکتور یک کار یعنی درآمدش رو از کجا باید بدست بیاریم؟ خواهشاً عنوان تاپیک رو به "دعوت از زیست شناسان برای آشنایی و همکاری های احتمالی در آینده" تغییر بدید تا کاربرا به حساب آگهی استخدام الکی بازش نکنن
نه شما بد متوجه شدید ما قرار در این تایپیک به شکل حرفه ای مباحث صنفی زیست شناسان رو پایه گذاری کنیم.

بانک اطلاعاتی هم یعنی اطلاعات خودمون و رزومه کاری خودمون رو توش بنویسیم .
عنوان تایپیک هم به نظرم درسته مثلا خود من دارم روی یک فرمول جدید کار میکنم از دوستان کمک خواستم تا به من کمک کنن تا این کار رو در مقیاس خانگی آزمایشگاهیش کنیم . این بحث جدا از بحث بانک اطلاعاتی هست.
در مورد درآمد هم بگم اگر کسی بتونه شرکت دانش بنیان بزنه و از همین کارهای آزمایشگاهی میتونه کسب درآمد کنه . ( برای کسب درآمد از کارهای صنفی باید تحقیق و جذب سرمایه بشه که تخصص های تخصوص به خودش بشه )
درود خیلی هم عالیییییییییییییییییی
اتحاد ما میتونه ضامن پیروزی ما باشه پس تا میتونید زیست شناسای این سایت وکسانی که عضو نیستند رو دعوت کنید بیان واعلام آمادگی کنن....
الان باس فقط بگیم پایه ایم یا نه؟؟؟؟
خب منم موافقم ولی دقیقا قراره چیکار کنیم?

بله باید اعلام آمادگی کنید چندتا کار دیگه هم باید انجام بدید 1)دوستانتون که با هم فارغ التحصیل شدید رو پیدا کنید و دعوتشون کنید تا بیان اینجا 2) توانایی های احتمالیتون که بالا گفتم رو اعلام کنید 3) با تمام قدرت در کنار ما باشید 4)نظراتون هم بگید تا استفاده کنیم 5)در صورت ارتباط با نمایندگان مجلس ، هیئت دولت ، شهرداری ها ، شورای شهر ، صدا وسیما و مجاری سیاسی دیگه به ما خبر بدید... 6)از گروهمون حمایت کانل کنید و اون رو تحت هیچ عنوانی رها نکنید
===========================================
سلام من خودم با شرکتهای طراحی سایت کار می کنم. از نظر طراحی سایت، هاست و دامین روی من می تونید حساب کنید(اونم در حد حرفه ای) هزینه شم چون قاطی سایتهای دیگه م هست چیز زیادی در نمیاد بنابراین توقع مالی بابت اینکار ندارم چون واقعا دوست دارم خلا همچین سایتی در اینترنت پر بشه

ممنون شما جزو اولین کسایی هستید که به شکل عملی اعلام آمادگی کردید... من روی کمک شما حساب می کنم و برای طراحی به موقع بهتون خبر میدم
==========================================
در صورت محقق شدن اهداف( عضو گیری ) لطفا یک رزومه کاری از خودتون داشته باشید تا بتونیم یک هیئت برای انجام کارهای صنفی تشکیل داده و یک سایت مستقل بسازیم .

مجید دیجی

مدیر بخش
[اگر یک نظام هدفمند داشته باشیم می توانیم در بابر تصممیماتی که یه بیکار ماندن جوانان کشورمون هست مقابله کنیم . یکی از این تصمیمات تصمیم زیر است که بدون توجه به بحث های روانی تحمیل شده بر روی جوانان به علت بیکاری وارد می شود .[/b]
کمبود بیش از 27 هزار نیرو در ابتدایی/ تمام مناطق کشور آموزگار ابتدایی نیاز دارند

معاون وزیر آموزش و پرورش مجموع این موضوعات را باعث حدود 27 تا 28 هزار نفر کمبود نیروی انسانی در حوزه ابتدایی دانست و عنوان کرد: تعداد این کمبودها در جاهای مختلف متفاوت است، اما تمام مناطق آموزش و پرورش کشور به آموزگار ابتدایی نیاز دارند.
*دعوت از فرهنگیان در شرف بازنشستگی برای حضور در ابتدایی
دیمه‌ور به تدابیری که برای رفع و یا مدیریت کمبود نیروی انسانی انجام می‌شود، اشاره کرد و اظهار داشت: در ابتدا از همکاران موجود که در آستانه بازنشستگی از آموزش و پرورش هستند و البته با تجربه، شایسته، کارآمد و صلاحیت‌دار برای تدریس در دوره ابتدایی هستند، دعوت می‌کنیم تا ادامه خدمت بدهند که این موضوع باعث می‌شود بخش قابل توجهی از کمبود را جبران کند و حداقل از نیاز جدید جلوگیری می‌کند.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزود: این افراد نفراتی هستند که بازنشسته می‌شوند و از آنها درخواست کردیم تا یکسال دیگر بمانند و در دوره ابتدایی تدریس کنند؛ بنابراین اگر تمام این همکاران دعوت را اجابت کنند طبیعتاٌ کسری ناشی از بازنشستگی نیروی انسانی تأمین خواهد شد.

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
زیست شناس عزیز لطفا اعلام آمادگی کنید
همه چیز در حال آماده شدن است . فقط حضور تو لازم است...

love virology

New member
اقا مجید من پایه ام ولی حیف ارشد دارم و خیلی سرم شلوغه بتونم از سال دیگه اضافه بشم اگر مشکلی نباشه

sanaz alizadeh

New member
اقا مجید من پایه ام ولی حیف ارشد دارم و خیلی سرم شلوغه بتونم از سال دیگه اضافه بشم اگر مشکلی نباشه

اما من فکر نمیکنم زیاد وقت بگیره به صورت کار پاره وقت میشه بیشتر....و مهمترین مزیتش اینه این میشه جزء رزومه کارشناسیتون و وقتی رفتید ارشد هم با رزومه خوب میرید ...که خیلی از بچه های ارشد هم خودشون جز پایان نامشون که اونم اجباریه خو،هیچ رزومه ای ندارن

sanaz alizadeh

New member
اما تواناییمون.....من فکر میکنم راجع به اون شرکت دانش بنیان هم که گفتید بتونم کاری کنم البته اگه دقیق بدونم باس چیکار کنم...چون چند وقت پیشا یکی از مسئولین همین طرح که کارشونو خیلی وقته شاید هم چندین ساله دارن انجام میدن و واقعا درامد خوبی هم دارن بم پیشنهاد همچین کاری دادن ولی خو نمیدونستم باس تو رشته خودم چه فعالیتی کنم...از نظر بودجه اینا دانش بنیان زیاد حمایت میشه ....حالا من هنو توجیه نیستم فکر کنم هی از هم سوال بپرسیم و دوستان بیشتر همکاری کنن متوجه شیم....

راجع به نماینده مجلس هم بله یکی از اشناهامونه اگه بتونم کاری کنم حتما.....ولی خو این موردو ترجیح میدم در اولویت های اخرم قرار بدم.....

جذب هم انجام خواهم داد ...این کارو فکر میکنم همه از پسش بر بیان پس دوستان همت کنید.....

مجید دیجی

مدیر بخش
ممنون خانم علی زاده اگر 10 نفر مثل شما پیدا بشه خیلی از کارها جلو میره
منم در حال نوشتن و انجام تحقیق و همچنین تبلیغ هستم . همون طور که میدونید قدم اول جذب نیرو به صورت آماری و واقعی هست تا الان که فک نکنم تعدادمون بیشتر از بیست نفر شده باشه اما باید این رو هم در نظر بگیریم که خیلی وقت نیست که شروع به کار کردیم .
من در حال نوشتن اهداف و چشم انداز هستم . بعد از تکمیل شدن چشم انداز یک ، سه ، پنج و ده ساله اون رو به صورت pdf قرار می دم .
در حال حاضر لطفا جذب نیرو کنید...باید تعدادمون زیاد باشه

مجید دیجی

مدیر بخش
دوستانی که کنکور ارشد دارن و اینکه در حال درس خوندن هستن لطفا بیان و حدالقل از نظر آماری اعلام آمادگی کنن فعلا همین قدر کافیه... بعدا که بانک اطلاعاتی رو تشکیل دادیم با توجه به مشغله دوستان تقسیم وظایف و پُست می کنیم .

بالا